Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nagyon jó teszt lett, gratula. Szépen látszik a kártyák és a procik közti különbség. Tudom, nem erről szól a cikk, de szívesen megnéztem volna több játékkal ugyanezt, pl ahol a HT támogatott.

(#2) Tálydi


Tálydi
senior tag

Köszönöm szépen a cikket, a legjobban várt szimulatorom évek óta az AC, nagyon tetszik és vga- t szeretnék hozzá vásárolni, pont a gtx 580akat nézem. Nagyon szépen skalazodtak a mereseid, így bátran veszem majd meg a kártyát, nem is kivanhattam volna mostaban számomra hasznosabb cikket. Gratula!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jó kis teszt :)

Az i3-on nagyon meglepődtem...

(#4) RECSKA válasza cinkoxid (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Koszonom szepen!

Csinaltam tesztet htval es ht nelkul a huzott 2600k-val. Nincs kimutathato kulonbseg. :(

Ami viszont furcsa, hogy az i3 ht nelkul nagyon belassul.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gamepaddal van értelme nekikezdeni?
Logitech F710

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#6) RECSKA válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

Megprobalhatod, de nem adja vissza. Tobb cimbimmel nyomjuk, hulyeskedni lehet, de elvezetet csak driving force gt-tol ad. ( min 540 fok, de inkabb 720 kell )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7) edari válasza RECSKA (#4) üzenetére


edari
őstag

Köszi a tesztet, végre egy olyan amin nem aludtam el a sok rizsától. Csak a lényeg.

Gondolom az i3 ht nélkül azért lassult be mert nem volt elég a 2 szál. Csak ér valamit az a ht. :)

(#8) enginev3.0 válasza RECSKA (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem csak a GT5 viszonyítási alapom van ps3-ról, azzal jól elvoltam
Nem igazán a vezetési élménye számítana, inkább a játék hangulata (ha van), de billentyűzettel meg se próbálom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9) RECSKA válasza edari (#7) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, i3-nal er.

De 4.6ghzes i7-2600k semmit nem profitalt belole. Sot. Nehol egy hajszalnyit lassult is. Pedig latszik, hogy azonos orajelen mennyivel erosebb a 4590k. Amit meg ki fogok probalni, az egy 6 magos 2011 konfig lesz, de ez majd csak kesobb, most 3 monitorra bovulunk.
Kiegeszitem majd a tesztet, ha sikerul.

enginev3.0 : sajna nem lesz jo, inkabb a project carst ajanlanam, annak a singlije elvezetesebb. Assettoban 900 fok, 3 pedal, es gooo...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10) edari válasza RECSKA (#9) üzenetére


edari
őstag

Gondolom a 4 szál az optimális. Afölött nem igazán skálázódik.

(#11) RECSKA válasza edari (#10) üzenetére


RECSKA
veterán

Ebben lehet igazsag. Csakhogy amdnel szepen latszodott, hogy minden mag 50-90% kozott van. Es bekapcsolt htnal is ez latszott. Biztosat csak akkor merek mondani, ha leteszteltem 6 magoson.
Fontos kiemelni : 1.0.4 verzioval keszult a teszt. A fejlesztok igerete szerint 1.1-el sokat javul a cpu kihasznalasa.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#12) ghodyl


ghodyl
tag

Tetszett teszt ! Kedvet kaptam hozzá, hogy kipróbáljam :)

A procik közötti teljesítmény szerintem teljesen érthető, nagyjából ennyi különbség van a 2 proci ára között is.

(#13) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Iszonyatosan hiánypótló, sallangmentes teszt! Köszönjük! :R
Tervben van a játék beszerzése, a Project Cars-al együtt. Apropó: Utóbbiról is esélyes hogy készül egy hasonló teszt? Egy R9 270, és i5 4670k-val hajtanám a 2 játékot.

Úgy látom, így 2 év után újra előkerül a Momo kormányom, csak az sajnálom, hogy az nem forgatható, csak 240 fokban. Gyakorolni persze jó lesz.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14) edari válasza RECSKA (#11) üzenetére


edari
őstag

Akkor majd meglátjuk a végeredményt, lehet majd kapunk erre valami válasz félét.

Sajnos az amd-re nem tudom mit mondjak. Azt se tudom most hogy nézzem azt a procit, leginkább a mutáns szót tudnám ráaggatni. Nincs meg benne a 8 mag, de a 4-nél több van. nem is mag az, hanem modul. Szóval nem tudom. :DDD

(#15) schawo


schawo
titán

Érdekes teszt, köszi. Nekem úgy tűnik, a játék nem szereti az SMT-t. Ezért teljesít gyengébben a HT-s 2600k, mint az Haswell i5 azonos órajelen, és ezért hal meg az AMD a tesztben, mert versengenek a szálak az FPU-ért.

Nincs kedved megnézni a 2600-at letiltott HT-vel? Oké, látom: Csinaltam tesztet htval es ht nelkul a huzott 2600k-val. Nincs kimutathato kulonbseg.

Akkor ez nem jött be.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

8x4.6 Ghz= min.46 fps, szomorú vagyok,ezt nem is gondoltam volna :( Elpicsázz@ az i3-as :Y
Egyébként nagyon jó a teszt,GRAT! :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#17) DcF1sh válasza RECSKA (#4) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Üdv!

Köszönőm a tesztet.
Ami nem derült ki számomra a tesztrendszerekben hdd vagy ssd volt pontosan?
Örülnék ha a későbbiekben (v1.1) lenne frissítve cikk.

(#18) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Jó a cikk, de rögtön meg is cáfolnék valamit! Meghozza, hogy nem lehet stabil 60fps-el futtatni a játékot. FHD, minden maxon + Mirillis Action! ami levesz ugy -5fps-et stabil 60fps-el fut nálam így a játék. Tessek a bizonyíték. [link] Az viszont tény, hogy kell alá vas. ;] A konfig megtekinthető a videó leírásában vagy az én profilomon. :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#19) RECSKA válasza Butcher-HUN (#18) üzenetére


RECSKA
veterán

Szia!

Elsonek is koszonom!
Masodjara viszont megcafolom a cafolatod.
Ennel a gepnel a 4600-ra huzott i5 a tuningolt gtx780-al ha nem is erosebb, de legalabb egyenerteku. ( bar szerintem erosebb xD ).
Egyedul mesz a palyan. Olyankor a 780 is tud mindent maxra huzva 60-90fpst, sot, van ahol 150-et. Kerlek rakj be 23 ellenfelet. Es rajtnal olyan diavetitest latsz, hogy besirsz... ami megdurvabb : sehol sem fogja meg csak elerni sem a 60fpst, nem hogy tartani... probald csak ki...
A forumon van egy srac, aki 2db gtx980-al es szenne huzott 6 magvas 2011-el probalta, es rajtnal 30fps...

Tenyleg nem tamado jelleg, de az adatlapodon levo konfig teljesen csumaba 24 fovel pl mugellon v. Monzan sem tudja tartani a 60fpst, sot, igazan elerni sem... probald ki! :)

Tobbiek : koszonom szepen nektek is a szep szavakat!
Mindenhol az jott ki, hogy amd-n jobban fut, emiatt csinalt a tesztet, eletszeru korulmenyek kozott. Mert ugye mindegy, hogy 30fps, vagy 42, egy ilyen jateknal mind a ketto jatszhatatlan ( nekem 100fps alatt fura erzesem van, olyan remegos. Stabil 120-140fpsnel olyan vajsima az egesz, hogy orom otokazni. ) ami meg szembetunik, hogy 100fps korul megszunik ( legalabbis nagyon lecsokken ) a kormany kesese. Jobban le lehet reagalni a tortenteket.
Az amd szereplese csufos. 4.6ghzen csak ennyit tolni... kivancsi vagyok, fejlesztenek-e ezen valamit. Mert ez igy bicskanyitogato ( meg egy 2 magos 3258-on is jobban jatszhato a game.. )

Project carssal nem tervezek merest, persze aztan kitudja.
A 4690k es gtx780 majdnem minden maxon kb 100fpst, a 2600k a gtx680-al pedig durvan 60-70-et tud. Persze palya es idojarasfuggo. Az eso megeszi meg a 780-at is, ellenben be is csurrant tole az ember... xD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20) RECSKA válasza DcF1sh (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

Lejart a szerkesztesi idom .

Probaltam 7200-as hddn es ssdn is. Ssdn csak a betoltes volt gyorsabb, a rajt sok ai-val ugyanugy megolte az egeszet. Kimutathato kulonbseg ott sem volt. ( en maximum 3.8gbot tudtam vele megetetni a rendszerrambol, hiaba vettem feljebb, raktam be 30 ellenfelet, nem lepte tul ezt. Ellenben 3gb vramot megeszik, ha odacsavar az ember a tukrodosnek :) )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.