Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waccamár


waccamár
senior tag

Egyrészről: jogos.

Másrészről iOS14 már bekavar a FB-pixellel, csomó változtatást hoztak.
Gyakorlatilag a FB-hirdetéskezelőben egyáltalán nem lehet látni az iOS-es eredményeket, semmit, ami a Pixelhez köthető.
Persze "könnyen" eszközölhető, újra kell hitelesíttetni a domain a FB-on belül, de ez szó szerint több millió hirdetőnek adott most plusz feladatot.
És ezután a hitelesítés után is korlátozottak az adatok, 3 napos késésben mutatja a kattintásokat, stb.

Ennek semmi értelme. Persze, figyeljenek a privacy-val, foglalkozzanak vele. Kell is.

De most az, hogy én nem látom, hogy a kampányaimban hogy teljesítenek az iOS-es felhasználók STATISZTIKAILAG, annak semmi értelme. Én ott csak egy számot látok, csak statisztikát, ami viszont fontos az üzlethez.

(#2) Dißnäëß válasza waccamár (#1) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez kib sok pénzről szóló dolog és vérre kezd menni a harc, ugyanúgy, ahogy az usákok lobbiznak az EU-ban cégeknél, politikában, mindenfele, hogy az ő cloud megoldásaikat használják (ne pedig egy on-prem vagy eu-s cloud-ét). Egyik a pénzről, másik a hatalomról, kontrollról, függésről szól, de mindkettő ölre menő harc jeleit mutatja a háttérben. Az almának valszeg nem tetszik az, hogy kimarad abból az orbitális mértékű profitbuliból, amit Zuckiék és/vagy a Gugli behúznak. Sosem volt egy szent cég régen sem, most sem, mégis elkezdik ezt a privacy dolgot tolni, ugyanmár. :U :N

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

A bagoly meg a veréb beszélgetnek.

A játéknak soha nincs vége.

(#4) waccamár válasza Dißnäëß (#2) üzenetére


waccamár
senior tag

igen, ha jól tudom már az apple-nek is lett egy belsős hirdető-rendszere - de még nem nagyon néztem utána.

(#5) Just486


Just486
senior tag

Cook le van maradva egy jó 1-1.5 évtizeddel a társadalmi katasztrófa kapcsán...

That unconquered country we call the future.

(#6) kalimist


kalimist
aktív tag

Most kellene Androidra és Windows-ra is kiadni az iMessage-t és a FaceTime-ot. Csak szeretetből. :)

(#7) Fred23 válasza kalimist (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kemény lenne. Sokan először éreznék tán azt, hogy itt nincs minden rendben. :DDD

Átlag user, akit anyagi érdeke nem köt a reklámiparhoz, rövid távon biztosan örül most az almásoknak. Kérdés, hosszabb távon mit eredményezne egyes szereplők kipurcanása, és/vagy változásra kényszerítése.

[ Szerkesztve ]

(#8) waccamár válasza Fred23 (#7) üzenetére


waccamár
senior tag

az átlag iphone user most azt fogja észrevenni fb-on, hogy totál irreleváns hirdetések jönnek majd elé.

(#9) UnA válasza waccamár (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

És szerinted ez érdekel valakit? A hirdetés, amit az arcodba nyomnak, mindig irreleváns. ;)

(#10) Plug Life


Plug Life
senior tag

Remélem szétrohad a Fészbúk.

(#11) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Azért azt is tegyük hozzá, hogy ha nincs az Apple által kirobbantott (okos)telefonforradalom, valószínűleg jóval kevesebb (és kevésbé függő) felhasználója lenne a közösségi médiáknak.

(#12) waccamár válasza UnA (#9) üzenetére


waccamár
senior tag

Értem, hogy TE így gondolod, de attól még ez nincs így :D Különben nem működne a FB.

Azért működik, mert az emberek kattintanak a releváns hirdetésekre. És ezt figyeld: VÁSÁROLNAK!
Ebből a hirdetőnek van pénze. Ezért tud hirdetni.

Tudom persze rád nem hat a marketing, meg te nem kattintasz hirdetésre, stb.stb.stb.

Attól az állításom még igaz marad - statisztikailag. Tudom, mert ezzel foglalkozom.

(#13) UnA válasza waccamár (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem a realitásról írtam, hanem a megfelelő morális hozzáállásról. Azt pedig elég nehéz statisztikailag igazolni. ;)

(#14) Fred23 válasza waccamár (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kíváncsi lennék azért egy statisztikára erről! Amit UnA írt, vagyis hogy az összes arcomba nyomott hirdetés irreleváns, nálam is találó. Ugyanakkor feleségem tényleg hajlamos néha rákattintani egy feldobott reklámra. Én soha. Az elmúlt 20 évben véletlenül kattintottam csak reklámra, amit azonnal nyomtam is ki mindig. Ha kell valami, én állok neki tájékozódni, én keresem meg, mi számomra a legjobb, aztán jön az árvadászat.

(#15) CrAzY88 válasza Jesus_Shaves (#11) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Ebben teljesen igazad van “sajnos”.
A probléma szerintem az, hogy az emberek nem tudják a helyén kezelni a dolgot (Face, Twitter, legyen az akármi), és boldog-boldogtalan hozzáfér az internet nevű találmányhoz. Nem tudnak ennyi információt feldolgozni legyen az politika, tudomány, bulvár, vagy akár egymás élete.
Nem tudják mi a Fake információ, mi az amit el kell dönteni hogy igaz-e, vagy teljes mértékben lesz%rni. Mi a követendő, mi a megbotránkoztató.
Szerintem :))

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#16) waccamár válasza Fred23 (#14) üzenetére


waccamár
senior tag

Atkattintasi aranyt tekintve 0.5-1% arany mar jonak szamit. Weboldal konverzional is hasonloval kell szamolni. Persze fulgg attol, hogy hideg-langyos-vagy meleg kozonsegnek megy-e a hirdetes, meg persze a termektol/szolgaltatastol. Sok gagyi, rosszul celzott hirdetes fut fb-on, mert sokan csak technikailag tudjak a hirdeteskezelot hasznalni, de strategiaban nem latnak. Aztan ok el is konyvelik h a fb hirdetes semmit nem er. Mas ceg meg szazezreket/milliokat keres vele.

(#17) waccamár válasza UnA (#13) üzenetére


waccamár
senior tag

A fb-on TUDOD, hogy jelenik meg hirdetes, hisz ezzel fizetsz az ingyenes hasznalatert. Igy persze, az "arcodba nyomjak" de megis szamitasz ra. Akkor mar legalabb legyen relevans.
A postaladaba bedobott spam bosszant es irrelevans.
Sot, nyaron volt valami tag itt a kornyeken aki megafonnal jarta a kornyeket, zoldseget-gyumolcsot arult. Na AZ bosszanto volt es moralisan abszolut nrm volt rendben. De az hogy a fb-on hirdetes jelenik meg benned moralis kerdeseket vet fel?

(#18) UnA válasza waccamár (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezért nem használom a Facebookot ;)

(#19) waccamár válasza UnA (#18) üzenetére


waccamár
senior tag

Megertem, a legjobb megoldas :) :R

(#20) Dißnäëß válasza Fred23 (#14) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én max poreszt értékelnék, de olyat meg nem tolnak arcba. Pedig arra kattintanék. Hülyék ezek. Mondjuk az ultrahangos fogkőleszedő kis gépecske pöpec. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#21) bul07


bul07
nagyúr

És nem szakadt rá a plafon
Mintha a Apple nem az adatokból élne részben, hagyjuk már

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22) Samott


Samott
addikt

Keves dolgot talalok az appleben, a termekeikben es az uzeltpolitikajukban szimpatikusnak de azt, hogy ezeket a sunyi koveteseket korlatozzak teljesen jonak tartom. A facebbok tul sokat enged meg maganak, vissza kell nyesni egy kicsit. De nincsenek illuzioim, nyilvan az applenek is van valami hasonlo celja es csak visszael az erofolenyevel a sajat felulelten.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23) joey04


joey04
titán

Akkor vonuljanak ki az App Store-ból. Hajrá. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.