Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Erősnek tűnik.Kíváncsi vagyok hogy viszonyul pl. egy snapdragon 805-höz.

(#2) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Eléggé ciki szerintem, hogy a mobilarenan képtelenek voltak kirakni egy cikket az új iPhone-ról amit frissítgetnek, mint ahogy ezt megtették korábban már számos telefon bemutatója esetében.
Esik a színvonal...

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#3) ViiiiktorOC válasza Valentino K. (#2) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ezt a + elő cikket és is hiányoltam. De amúgy észrevettem más is. Nagy kár érte.
De ők is emberek, lehet hogy nem értek rá! :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4) Kinder


Kinder
senior tag

Jó, bemutatnak valami új tepsifont, kit érdekel?! :D

(#5) Hadrian


Hadrian
tag

Légnyomásból magasság. Akkor ezt is folyton állítgatni kell? Mert egy adott hely légnyomása változik az időjárással.

(#6) Freiherr válasza ViiiiktorOC (#3) üzenetére


Freiherr
őstag

Pont egy ilyen eseményre nem érnek rá,mi?Gagyi.

XXX

(#7) vicze


vicze
félisten

"Az Apple M7-es megoldást is leváltja az M8 nevű koprocesszor"
Aha, vagyis az NXP LPC1800-et leváltja egy újabb verzió. Bár most lehet hogy tényleg sajátot fejlesztettek benne van, kellett az órához is.

(#8) philo válasza Valentino K. (#2) üzenetére


philo
tag

Minek? Az állandó reklamálók rákeresnek google-ban, mert okosak:)

SOHA nem adok el semmit úgy, hogy kereső hirdetésre ajánlom fel! Ha valamim van meghirdetem, akkor is, ha keres valaki, én nem írok rá! Ha pedig feltörik a nevemet, akkor a hardverapro-t meg kell javítani!

(#9) wody21 válasza Freiherr (#6) üzenetére


wody21
tag

Ezen én is csak pislogok. Szomorú, hogy ide jutott a mobilarena, pedig ~2 éve igazán nem ezt gondolta volna az ember.

[ Szerkesztve ]

(#10) ViiiiktorOC válasza Freiherr (#6) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Szépen tudok én is írni. Most olvasom csak. :DDD

Más is észrevette, hogy semmi cikk róla. Hát pont most nem értek rá, ami nagy baj. :(

Cikk ideért! :B
[link]

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Legalabb a rendszerchip jo lett, ha mar a telefon amibe teszik gusztustalan designt kapott.

(#12) shteer válasza ViiiiktorOC (#10) üzenetére


shteer
titán

honnan veszed, hogy nem értek rá?

..szerintem jónak tűnik

(#13) alevan válasza prolad (#1) üzenetére


alevan
őstag

Valszeg letolja simán teljesítményben (főleg Metal-al).

Inkább az a kérdés, mi a válasza a Qualcomm-nak az A8-ra.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) dilajoska1 válasza alevan (#13) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ezt miből gondolod? A gpu meg a MSM8974AC-ben jóval erősebb mint az a7-ben lévő Poverwr G6430. Az Adreno 420 pedig elvben 40%-al lesz erősebb a 330-nál.

Énn már ezeknél a Socoknál úgy vagyok hogy mivel már a Snapdragon 800 krait magjai is nagyon erősek inkább a gyártók a gpu-t fejlesszék jobban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#15) vicze válasza alevan (#13) üzenetére


vicze
félisten

Mire kell válasz? Az útiterv már rég be lett mutatva. 15Q1-ben jön a S810 64bit 4x4mag stb. Lazán 2x erősebb mint az A8 CPU-ban. GPU-ban valószínű gyengébb lesz minimálisan.
Az Apple-t épp úgy a gyártástechnológia korlátolja mint a többieket, 16nm-ig nem fognak előrelépni.

(#16) dilajoska1 válasza vicze (#15) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát szerintem már az Adreno 420-is erősebb mint az a8 GPU-ja a 810-ben ugye meg Adreno 430 lesz ami ráver a 420-ra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) Blindmouse válasza dilajoska1 (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezek a SOC összemérések elmentek az Ironman vs Hulk kategóriába...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A negatívum számunkra az ebben, hogy az Apple lefoglalja a chipgyártók legmodernebb gyártósorait, az Intel kivételével, ami miatt pl. nem tudott az nVidia vagy az AMD hozzáférni a 20nm-es gyártási kapacitáshoz semennyire vagy csak minimális mértékben és lehet hogy a 14-16nm-es gyártásnál jövőre ez újra megismétlődik. Az Intel lassan gyárthat 10nm-en is, míg az AMD szinte a 28nm-en ragadt, ami miatt totál versenyképtelen lett több szegmensben (sokkal jobban, mint korábban)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Orajelrol info?

Ez biztos,h 1,36?

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze válasza Scoobyka (#19) üzenetére


vicze
félisten

2db, 1,36GHz.

@dilajoska1: :N

[ Szerkesztve ]

(#21) dilajoska1 válasza vicze (#20) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát szerintem meg igen. Ugye a8 gpu-ja 50%-al gyorsabb az a7 gpu-jánál az viszont jóval gyengébb az adreno 330-nál. a 420 elviekben a 330-nál 40%-al erősebb a 430 pedig a 420-nál elviekben 30%-al.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) LordX válasza vicze (#20) üzenetére


LordX
veterán

Az Apple A7 meg 1.3 (iPad Airben 1.4); Azaz 4.6%-al gyorsabb. Akkor hogyan is jön össze a cikkben említett 25%-al nagyobb sebesség "nagy része órajelből"?

(#23) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


dilajoska1
őstag

Amúgy most nézem mindenhol más adatot írnak az Adreno, PowerVr...... teljesítményéről :)

Élőben leszek kíváncsi. Nem hiszem hogy mondjuk egy Tegra k1 gpu-jához hasonló teljesítményű gpu-t beletuszkolnának egy 4,7"-os telefonba.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) Dexar007 válasza Valentino K. (#2) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindenki leszarja mar az aktualis buzifo'nt. Eleg par mondatban utolag irni rola.

Give me your cum,bull!

(#25) Menslee válasza Dexar007 (#24) üzenetére


Menslee
tag

Nem erős kijelentés ez egy kicsit? Vagy te megkérdeztél mindenkit hogy tudod? :DD

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#26) vicze válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Még mindig: :N
Ez az PVR G6430 és a A330 összehasonlítás, akkor innen számolgass.
A430 kb. azonos lesz(valamiben erősebb, valamiben gyengébb), de SW oldalon Android most elég nagy hátrányokat kapott, úgy hogy meg se fogja közelíteni a valóságban.

A K1 meg mellesleg más fogyasztási szint nem telo SoC és mint látjuk tabletbe is necces. A K1 nem 50%-kal gyorsabb a G6430-nál hanem több mint a duplája... A K1-et még így se közelítik meg, az A430 se fogja.

@LordX: Úgy jön össze, hogy hülyeség van a cikkben írva, már elnézést. Történt egy architektúra váltás és 20nm-re váltás is mellesleg, különben bele se férne a nagyobb GPU a TDP-be.

(#27) MerLinh válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


MerLinh
senior tag

Hat ez mar nem ide tartozik, amdnek elonye lenne, foleg manapsag ha nem adja el a gyarto sorait....

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#28) dilajoska1 válasza vicze (#26) üzenetére


dilajoska1
őstag

Jó de itt vedd figyelembe hogy dupla a pixelek száma ráadásul nem az emelt órajeles 330 van benne. A 420-ast meg mind QHD-n tesztelik. Meg ahogy írtad az sw-n is múlik. Néztem ugyanezeket a teszteket z1c és 5s között ott a z1c elég sok helyen jobban teljesített.

Nem a tegrára írtam hanem az a8 gpu-jára.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) vicze válasza dilajoska1 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Mindegy a felbontás az offscreen teszteket nézd, a többi teljesen lényegtelen.

(#30) dilajoska1 válasza vicze (#29) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen ott nem számít.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#31) Sonja


Sonja
veterán

PowerVR Series6XT GX6650 GPU lehet/lesz benne Anand szerint.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32) #69438720 válasza prolad (#1) üzenetére


#69438720
törölt tag

CPU téren hasonló teljesítménye lesz , GPU-ban viszont ez egy kicsit erősebb lesz az Adreno 420-nál. Valahol az Adreno 420 és 430 közt lesz a teljesítménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.