Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tlac válasza Tripower (#45) üzenetére


tlac
nagyúr

giga-nak már kint van a hivatalos oldalán
(nem tetszenek a fekete lapjai [link])

(#52) #72042496 válasza Dyno (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha feleslegesnek tartod, akkor nem veszel ilyet és kész. Ha tömegesen tartják feleslegesnek, akkor bukik vele az Intel, de erre nem látok túl nagy esélyt. Akárhogy is, nem értem mire föl ez az indulat.

(#53) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Azért egy ilyen matx-es MSI lapot meg egy i5 2300-at(2,8Ghz-es quad) hozzám vághatnának.

Tuning hiánya annyira nem izgat, de videó kódolásra tökéletes lenne alacsony fogyasztás mellett.

Elvileg az i5 2300 177$ lesz míg a i5 2500K 216$. Bár ez nálunk nem jelent semmit....
Nem lepődnék meg ha 177$-os az i5 760 mellé lenne itthon árazva...

Egyébként valahol már van teszt is.[link]

(#54) SzlobiG válasza Shkiz0 (#47) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tippre nem fogják kiadni a régi szériára pont azért amit írtál.:(

(#55) Srodney


Srodney
senior tag

nos az intel a proci helyére egy fekete lyukat tett... :O :DD :)) vicc lett volna :) :P

(#56) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

hmm.. Itthon vannak cpu árak is már.

i5 2300 47k <- 177$-os cpu..
i5 2400 49k
i5 2500 54k
i5 2500k 57k

Tipikus magyar kezdő ár... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Shkiz0 válasza SzlobiG (#54) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor bekaphatják a hosszú cicit mert teljesen rendben van hogy egy régi p4-es lapra nem fogják már kiadni, de egy közel 1-1.5 éves lapra, ami ráadásul nem is mainstream volt kidobhatnák.
Max abban lehet reménykedni hogy majd valaki csinál custom biost. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#58) i are robot válasza DeckardCain (#56) üzenetére


i are robot
senior tag

Ezek az itthoni kisker árak honnan vannak? Egyébként a feljebb linkelt hírből nem derül ki, hogy azok az árak mire vonatkoznak, 1000 db-os rendelésre, vagy netán nettó/bruttó kisker ár lenne, és ha rátesszük az itthoni áfát, akkor meg simán annyi, mint amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#59) DeckardCain válasza i are robot (#58) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Árgépen találtam. Kíváncsiságból rákerestem az i5 2300-ra.
A 177$-os és 216$-os ár 1000db-os rendelésre vonatkozik. De viszonyítás képen:
i5 760 Tray 1ku 205$.

Szóval azért látszik, hogy ez így szerintem sok, de ehhez hozzászokhatunk már magyar honban. :DDD

(#60) kenwood3


kenwood3
őstag

Én nem értem mért van szükség erre ? :F Ha váltok akkor inkább 1366-ra fogok és nem erre :K ! De jelenleg számomra nincs még arra se szükségem , remekül elvagyok a 775-ös konfigommal is :K ! Amire én használom a gépem arra bőven elég a C2Q Q9550-em is:K !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#61) Bogyó bá' válasza tlac (#32) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem is az, de az egyik lehetett volna 4x-es, akkor még értelme is volna.... (SSD-kártya, stb.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62) Klemice


Klemice
senior tag

Minek kellett kitakarni a foglalatokat?

(#63) Boxi88 válasza kenwood3 (#60) üzenetére


Boxi88
őstag

Szerintem sokunknak még a C2D is elég... De hát attól független nem árt egy kis fejlődés. :)

(#64) kenwood3 válasza Boxi88 (#63) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem árt , de azért már inkább az 1366 mint ez ! Már váltottam volna sztem ha 1 1366-os lapért nem kérnének olyan sokat , meg ha ddr3-as ramjaim lennének !

Mi az az ekezet dragasag??

(#65) BalaNce87 válasza kenwood3 (#64) üzenetére


BalaNce87
addikt

meg ha lenne elég zseton XD

[ Szerkesztve ]

(#66) kenwood3 válasza BalaNce87 (#65) üzenetére


kenwood3
őstag

Az is benne van ! :DD

Mi az az ekezet dragasag??

(#67) Dyno válasza #72042496 (#52) üzenetére


Dyno
veterán

Akárhogy is, nem értem mire föl ez az indulat.

Az undorító amgas ár mellé most már betársul, hogy tuningolni se fogunk tudni, ha csak nem vesz az ember szorzózár mentes CPU-t, vagy a korábban említett Z67-es chipkészlet, de ezeknek meg akármilyen jó hiszemű vagyok elég szépen meglesz a felára, ami már nem egy alacsony árra jön rá.

(#68) KisDre


KisDre
senior tag

a DirectX 11-nek, a Ferminek, az AM3 foglalatnak együttvéve, nem volt ekkora hírverésük, mint ennek az új Intel foglalat és chipsetnek...

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#69) Knorbi79


Knorbi79
csendes tag

Bocsika tudom hibbant kérdés de efi bios-os AMD lap létezik vagy tervbe van egyáltalán.

(#70) Móci


Móci
addikt

Az EFI tetszetős, de szerintem ezeknek az ára már nem tartozik ebbe a kategóriába.
Mindegy, legalább láttunk pár ilyen lapot is.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#71) tome.jr válasza keIdor (#17) üzenetére


tome.jr
addikt

i7 900-aknál nagyon ritka az a proci, ami bír 4000MHz uncore-t 1,35V QPI alatt. Úgy lehet csak meg a 2000MHz memóriában.

Az lehet hogy i7 900-nál így van de a Sandy Bridge-nek nem sok köze lesz ahhoz a platformhoz. Mint ahogyan a jelenlegi 1156-os foglalatú lapoknál, úgy a Sandy Bridge-nél is gond nélkül lehet hajtani a ramokat 24/7-ben 2000 Mhz-en vagy afölött.

(#72) lordhell


lordhell
csendes tag

Jó lesz ez, már megvan rá a money, kiszemelve a lap+proci :) már csak 3 hét és bye bye p4 :))))

(#73) tlac válasza Bogyó bá' (#61) üzenetére


tlac
nagyúr

nézd meg ezt: GA-H67MA-UD2H

Móci:

21-ért már meg lehet venni az előbb linkelt lapot

[ Szerkesztve ]

(#74) Móci válasza tlac (#73) üzenetére


Móci
addikt

Sok. ;]
Viccet félretéve eddig még nem szimpatikus az új foglalat. De majd kiderül, hogy mit tudnak ezek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#75) lordhell válasza Móci (#74) üzenetére


lordhell
csendes tag

Ezt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#76) F e Z o


F e Z o
veterán

Az Asus EPU Control Panel képernyőn, a választási lehetőség elég Crysis-osra sikeredett.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#77) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Kicsit hiányzik a több VGA-s támogatás a középkategóriából. Jó ez a 8x + 8x, de tényleg az a +16 PCIe sín kerül annyiba, hogy csak a legtetejénre tudják betenni?

(#78) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

az Asus Maximus IV Extreme lapon a jobb alsó sarokba mi a lóf@sz az a piros start gomb :Y ;]

(#79) mghltm válasza Dyno (#23) üzenetére


mghltm
addikt

ezzel a homokos hiddal en sem vagyok kibekulve :((( egy kozepkategorias 1156-os alaplap 8g rammal es egy i7 860-nal ki tudja szolgalni egy atlagos felhasznalo ( game, video encode ) igenyeit legalabb 2 evig :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#80) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha jól látom ugyan ott topogunk, olcsó lap, drága Cpu felesleges képességekkel.

Egy Htpc-be el tudnám képzelni, de ezt bőségesen meg lehet oldani mostanság 1/3-ábol.

Otthonra csak azért mert új, azért nem venném meg.

Amúgy üdvözlöm az új lehetőségeket, bár azt nem értem miért kellett figyelembe venni INTEL érdekeit, eddig nem törődött a miénkkel :W

(#81) #72042496 válasza WhiteWalker (#78) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egy piros start gomb. :)
Egyszerűen be tudod vele kapcsolni a gépet amikor könyékig vagy a gépházban, vagy amikor tesztpadon mókuskodsz valamit. Nem az átlagos felhasználó fogja értékelni a funkciót, de az alaplapot sem neki szánták.

(#82) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A Gigának is lesz szép lapja GA-P67A-UD7 és nagyon durva, hogy szakít a hagyományos kékkel és fekete lesz! Brutálisan néz ki szvsz. :DD

(Az meg tök vicces hogy rákattintasz a CPU support listre és nincs ott semmi... :)) )

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#83) WhiteWalker válasza #72042496 (#81) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

amit eddig csavarhúzóval össze lehetett érinteni két lábat ahhoz hogy bekapcsoljon a gép,most kivezették egy gombra , MEGALOL :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#84) max-pain válasza DeckardCain (#56) üzenetére


max-pain
senior tag

177 dollar gyakorlatilag pont 47ezer forint adoval egyutt..

(#85) #72042496 válasza WhiteWalker (#83) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem most, a drága lapokon már viszonylag régóta van ilyen.

Dyno:

Szerintem azért érdemes megvárni mennyi lesz a "sarc", de ha elvi kérdést csinálunk belőle, akkor sincs baj, be lehet inteni, ott az AMD. Valószínű úgy gondolták, hogy a tuningosok inkább fizetnek, mint elpártolnak. Majd kiderül. Mindenesetre nem hiszem, hogy nagy kockázatot vállaltak ezzel, mert az emberek döntő többségét nem érdekli a túlhajtás. (Ezt senki se vegye magára, ezen a fórumon nyilván más az arány.)

Az ár szerintem sokkal kényesebb kérdés, de az majd az újdonság lecsengése után, a teljesítmény függvényében lesz érdekes.

(#86) alvaro


alvaro
senior tag

Nagyon örülök, hogy a fogyasztás mérése is bekerült az alaplaptesztbe. Csak így tovább, segíteni fog választani legközelebb - ami nem mostanában lesz, még mindig jól elvagyok core2 duóval...

(#87) lajthabalazs válasza #72042496 (#85) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Igazából ott lesz a baj, hogy a p67/h67 konfigurációk az X58-al fognak egy kategóriába esni - a drágább P55-ös lapok már most is drágábbak az olcsóbb X58-asoknál. Ezek után nehéz lesz eladni egy P67-es lapot azzal, hogy jól meghúzhatod benne a processzort, hiszen a szűk keresztmetszet a grafikus kártya lesz, és az is marad, ha nincs jó SLI vagy XFire támogatás.

(#88) WhiteWalker válasza #72042496 (#85) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

ja igaz, végülis ezért elkérhetnek még plussz lóvét.... :U

[ Szerkesztve ]

(#89) Oliverda


Oliverda
félisten

Na hogy egy kicsi ON is legyen:

"Érdemes még megemlíteni a Digi+ VRM-et is, amely a 12+2 fázisú CPU-ellátó részlegre utal,"

Azt lehet tudni, hogy ez a szépen csengő "Digi+ VRM" pontosan mit takar? Mert így első ránézésre ez pont annyira digitális mint az eddigiek. Azaz kb. semennyire.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) Archer válasza Oliverda (#89) üzenetére


Archer
őstag

Ez nekem is feltűnt. A szép emlékű DFI használta ezt a megoldást ami elég stabil feszeket eredményezett de még a csúcs UT lapokon is "csak" 8 fázis volt. Meg azt hiszem talán még az EVGA egy-két csúcslapján van ilyen megoldás. Mondjuk a bordáktól nem sokat látni de az említett két gyártó közül egy sem tett bordákat a VRM részre. Esetleg ez ilyen "hibrid" megoldás lehet mint a Foxconn Bloodrage-nél.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#91) Oliverda válasza Archer (#90) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez az 1000 fázis az egyik remek parasztvakítás amit az Asus és a Gigabyte előszeretettel használ a népbutításhoz. Egy 5-6-7-8 fázisú normális digitális PWM kenterbe veri az összes ilyen kamu megoldást. A DFI az UT lapokon csak ilyet használt, és valóban, a Foxconn is alkalmazott full digitális PWM-et, itt írnak is róla.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#92) ImpersonatoR

X68 mikor jön tudni már? és az is új foglalatot hoz magával vagy marad a 1366 és csak natítv usb 3.0 meg hasonló nyalánkságok -tól lesz jobb?

(#93) Archer válasza Oliverda (#91) üzenetére


Archer
őstag

Volt két DFI lapom is, az egyik csak JR volt nem UT és csak 4+1 fázisos digitális VRM volt rajta de így is vitte a 140W-os procikat is. Tényleg ennyit az ilyen 12+2 meg mittudomén még hány fázisról. Nem is értem a "nagyoknál" miért nem terjedt el ez a megoldás. Bár van egy tippem, anno a DFI kevés lapot adott ki egy-egy foglalatra általában a többi gyártóhoz képest azokat is késéssel meg jóval drágábban, több idő+pénz jutott egy-egy lap megtervezésére.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#94) Oliverda válasza Archer (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

Emlékeim szerint kizárólag az UT-n volt digitális a PWM az összes többin analóg volt.

Szerintem egyszerűen drágább mint rárakni sok olcsó alkatrészt. Ezen felül nem is néz ki olyan jól meg nem lehet rá olyan szép marketinget kitalálni.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#95) Enclave válasza ImpersonatoR (#92) üzenetére


Enclave
aktív tag

A Wikipedia szerint (persze kérdéses,h. ez mennyire megbízható) még nem tudni,h. a következő high-end(?) asztali chipsetet X68-nak fogják-e nevezni. (csak a tajvani források hivatkoznak rá így, ami nem hivatalos még, ugyebár). A socket valószínűleg lga-2011 lesz hozzá, amibe 6-8 magos cpu-k fognak menni. (HT-vel 12-16 folyamatszál egyszerre). Ami az érkezést illeti, ha a cpu-kkal együtt jön akkor nagy eséllyel 2011 3. negyedév (szeptembertől?)...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#96) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ami megfogott egyedül az az Efi Bios. Gyakorlatilag szinte ugyanolyan lapok mint az előzőek, újabb csipkészlettel, meg más formájú passzív hűtőkkel...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#97) i are robot válasza Oliverda (#89) üzenetére


i are robot
senior tag

Én nem tudom az említett DFI megoldás milyen volt, vagy milyennek kéne lennie ideális esetben, de gugli elég hamar kihozott pár érdekes találatot, többek között ezt itt. Elég részletesen taglalják, és mint mondtam, annyira nem vágom a témát, ezért kérdezem, hogy ez most akkor jó, vagy nem jó?

(#98) Oliverda válasza i are robot (#97) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár hogy a bordát nem vették le, bár sejtem, hogy mi lehet alatta. A szoftveres jól csengő névvel felruházott ilyen-olyan vezérléses kompenzáció helyett, inkább olyan alkatrészeket használhatnának amelyek mindig minden esetben stabilan leadják a beállított feszültséget.

Amúgy a DFI digitális megoldása ilyen (volt):

Ennyi alkatrészből állt össze a 8 valós fázis.

Azt most így nem tudom megmondani, hogy jó vagy sem de nekem ez kicsit megint büdös. Az MSI DrMOS megoldásáról tudom, hogy az elég jó, mert azzal már van tapasztalatom. Az Asus által használt kamufázisos LLC-vel megspékelt valami pedig sajnos elég gyatra, ha stabil feszültségekre vágyik az ember.

Remélem fLeSs a következő alaplapos tesztjében már a CPU feszültség stabilitást is meg fogja mérni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) i are robot válasza Oliverda (#98) üzenetére


i are robot
senior tag

Találtam egy ilyet, van olyan kép amin nincs fent a borda (oldal alján), és nagyítható is, úgyhogy rendesen látszik:
http://www.hardwaresecrets.com/printpage/ASUS-P8P67-Deluxe-Motherboard/1149

Ettől mondjuk még nem lettem okosabb, de Ti hátha igen. :B

szerk.: Hehe, úgy látom a cikk még nem publikus, de gugli már megtalálta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Szerintem elég jó áron jönnek, lap már most is van Gigabyte 21K-ért, az i5-2300 pedig úgy néz ki, hogy egy hajszállal az i5-760 előtt van, és árban is ide érkezik. Kezdésnek nem rossz, ilyenkor az új drágább szokott lenni, mint az elődje, itt egy kb egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.