Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csatahajós


csatahajós
senior tag

"Az Asus alaplapjait az Asus magyar képviselete biztosította, az MSI alaplapjait pedig az Ramiris Europe Kft. bocsátotta rendelkezésünkre."

És a "titkos processzor"-otok honnan volt? :D :R

Jó kis elemzés, bár kicsit fura ez a dolog, hogy már kb. minden lapot be lehet szerezni, tehát bemegyek a boltba és megnézem a képét (ill elég a bolt honlapjára felmenni sokszor), és akkor nektek meg ki kell takarni a foglalatot, ami ráadásul kb 99%ban ua. mint az LGA1156.

(#2) keIdor


keIdor
titán

Az LGA1155 ugyanúgy néz ki, mint az 1156, tehát sokat nem takartok.:) Persze értem én, hogy muszáj, az Intelt viszont nem értem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) Sicilian


Sicilian
addikt

Én már nem is csodálkozok semmin.. :N

nothing is true everything is permitted..

(#4) toldy


toldy
őstag

Mindjár el is olvasom, egyenlőre csak átfutottam jól látom a képeket uefi, nagyon helyes :K

Én is csak néztem felmentem egy kedvelt webshopba alaplapok és 1155 lapok, nézem asrock p67 pro3 27963 az msi h67ma-e45 26988 a p67a-c45 meg 31262.

Aminek örülök hogy végre "bőséges" kínálat lesz itx fronton is, bár egyenlőr emind h67, sajnos nem volt senki olyan elvetmült hogy p67el jelentkezzen. :(

Az élet nem habostorta.

(#5) Oliverda válasza keIdor (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt a képekről szűrted le? :D

Amúgy szvsz csalódás ez az UEFI. Hogy még egy rendes háttérképet sem lehet berakni és az Aero szerű DirectX alapú vizuális effektek is elmaradtak... :U

Viszont az MSI lapjai jók az Asus meg a szokásos olyan amilyen tucatlap szint. Hozzáteszem, hogy az Asus még az 50K-s alaplapjairól is "lefelejti" a mérőpontokat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) frenetik


frenetik
tag

hujujj, itt látszik! :D [link]
ja, a prociból is sok látszana ekkora képeknél. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Joachim21


Joachim21
senior tag

Valószínűleg a CPU volt kitakarva nem a foglalat.

Oliverda:
Maximuson ott vannak a mérőpontok a 24tűs tápcsati környékén.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

addig a H67-es ehelyett csak a processzorban található integrált VGA-vezérlő kezelésére képes
És akkor mi a tosznak van ott az az egyszem 16X PCIe csati?

(#9) Oliverda válasza Joachim21 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

A CPU kupakja nem rézből van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Nordic válasza Joachim21 (#7) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én meg azt hitte, hogy a foglalat/CPU olyan sok lábas, hogy messziről ilyen elmosódott tükörnek látszik:DDD
Hogy ha az MSI továbbra is ilyen jó lapokat gyárt, a köv lapom tőlük fogom venni, csak éppen a másik oldalról :U .

(#11) Joachim21 válasza Oliverda (#9) üzenetére


Joachim21
senior tag

Az igaz, de a foglalat tüskéi meg aranyozottak.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#12) keIdor válasza Oliverda (#5) üzenetére


keIdor
titán

Jaja, képekről, csak nem ezekről. :DDD

#9: És ha polírozva van? :P

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) fLeSs válasza bacsis (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kibővítettem a mondatot. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Oliverda válasza Joachim21 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezért látod az elmosás közepét sárgásnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Crytek


Crytek
veterán

Azt lehet tudni hogy ezek az új procik hány mhz-es memóriát támogat??

Lehet én vagyok tudatlan ilyen téren szinte biztos is de látom már burjánzanak a 2200mhz-es ramok de hova amikor ha jól tudom csak 1333-at támogatják a mostani procik?

Next PC Upgrade: 2022

(#16) Oliverda válasza Crytek (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

1600MHz a max. hivatalos.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) keIdor válasza Crytek (#15) üzenetére


keIdor
titán

2200MHz csak arra van, hogy lemenjen egy Super Pi és kész. Hétköznapokra nem bírja a processzor uncore része. i7 900-aknál nagyon ritka az a proci, ami bír 4000MHz uncore-t 1,35V QPI alatt. Úgy lehet csak meg a 2000MHz memóriában. (tehát uncore duplája a memóriának, alatta nem lehet, max felette)
A legtöbb elhasal 3600-3800MHz-nél, ami memóriában 1800-1900MHz.
2200MHz-hez meg 4400MHz uncore kéne.

Szóval ezek a memóriák azoknak készültek, akik éjjel-nappal benchmarkolnak, vagy nagyon alacsony feszültséggel akarják használni pl. 1800MHz-en kis időzítésekkel.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) Geller72


Geller72
veterán

Ha kereskedelmi forgalomban lehet kapni a lapokat, akkor milyen jogon nem lehetne mutogatni???? Ha én megveszek egy deszkát, azzal azt teszek, amit akarok. Ha akarom körbetapétázom a faszbúk profilomat a képeivel.

"viszont mivel az alaplapok már itt vannak, kaphatóak"
Komolyan nem értem, milyen jogon tehetik ezt meg..kb, mintha egy autóval kapcsolatban próbálná meg tiltani egy gyártó, hogy ne közöljön róla képeket egy autós magazin, mert bünti lesz, holott a szalonból már elhozható..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#19) Crytek válasza Oliverda (#16) üzenetére


Crytek
veterán

Kösz! Akkor ilyet veszek majd!

Next PC Upgrade: 2022

(#20) geezer


geezer
aktív tag

Izgalmas ez a EFI. Ha más nem, legalább kinézetre, és persze az is megnyugodhat, aki 9,2-9,3 ZB-nyi adattárolót akar a gépében tudni! :D

(#21) arn


arn
félisten

kb milyen arban fognak jonni a legolcsobb p67es lapok? a proci jo arban lesz, de a lap betehet a szandekaimnak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) goodboy007 válasza geezer (#20) üzenetére


goodboy007
senior tag

Akkor lenne igazán izgalmas, ha kiderülne a tesztből, hogy gyorsít az SSD-ken vagy sem?

Itt a videón 1:03-tól, hogy kb. 15 sec a bootidő, ami a mostani egy perc feletti időhöz képest jelentős gyorsulás lenne.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#23) Dyno


Dyno
veterán

Mi a szarnak ez a rohadt sandy bridge??? Mikor meglátom hogy p67 vagy h67 vagy ahogy sandy bridge már elkezd viszketni a tenyerem :W
Semmi szükség erre a platformra, intel ássa be magát, ha az amd ügyes ezt most kihasználja.
Aki emg intel fronton marad, az vegyen lga1156-t avgy 1366-t, és amikor megveszi a boltba hugyozzon le egykét dandy bridge alá való lapot. :W

(#21) arn: Van egy olyan érzésem, csak ne legyen igazam, hogy normális lapot 25K alatt nem fog az ember kapni, a cpu-ért ugyan csak ennyit kell majd legalább fizetni(húú de jó szívű vagyok) és akkor kaptál egy két magos cpu-t, 4 magért igen csak 40-50K az tuti, de ne legyen igazam jóval több lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#24) Oliverda válasza Dyno (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyugi, lesz még Z67 is ha minden igaz. Azzal már menni fog a tuning a szorzó-lock nélküli procikkal is. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) szaszabee válasza Oliverda (#24) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Jó halottam ezeket nem lehet tuningólni

(#26) keIdor válasza Dyno (#23) üzenetére


keIdor
titán

Tick-tock...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) Oliverda válasza keIdor (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Dyno válasza arn (#21) üzenetére


Dyno
veterán

Nagyon kellemes árak......

(#24) Oliverda: Erről most hallok először. Akkor ebben annyi lesz a különbség, hogy fixálható lesz a PCIE meg a SATA interfész órajele? Igazándiból nem értem, ezt az alaplap gyártók nem tehetik meg a P67/H67-el? Vagy szigorú előírások megkötik a kezüket?

MÁS(lehet átsiklottam felette): Ugye erre a görény foglalatra ráfog menni az LGA1156-os hűtő? Bár inkább a halál mint az sb.

[ Szerkesztve ]

(#29) i are robot válasza Dyno (#28) üzenetére


i are robot
senior tag

Ugye erre a foglalatra rá fog menni az LGA1156-os hűtő?

Igen, ugyanott vannak a rögzítési pontok, mint a 1156-nál:
http://www.hardwarecanucks.com/news/cases-power-cooling/noctua-extends-free-mounting-kit-offer-confirms-lga1155-compatibility/

más: Ezek szerint tényleg nagyon rágyúrtak az Intelnél a januári hard launchra. Ha már most kaphatók a lapok, akkor valószínűleg prociból is jó előre betáraznak az üzletek, hogy 9-én már lehessen is eladni őket.

(#30) glutamin


glutamin
őstag

A fogyasztási adatok között azért vannak szép eredmények. Majd egy összehasonlító tesztre leszek kíváncsi. NA erre még várni kell sajna.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#31) darkarthur


darkarthur
senior tag

Remek ez a sok foglalat! :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#32) tlac


tlac
nagyúr

az a kis matx-es H67MA-E45 lap szimpatikus, hogy csak pci-e van rajta

(#33) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Ha jól tudom lesz olyan Sb lap amibe jó az 1156 proci is

(#34) Male


Male
nagyúr

Ez az UEFI... az pozitív, hogy nem lett (egyelőre) ilyen három opciós dolog: nagy tuning feliratú gomb, egy nagy alap, és egy nagy zőőőőd, hanem rendesen lehet állítani mindent.
Viszont most még nagyobb a súgó/tipp részének a hely a jobb oldalon, de éppúgy nem használják ki, mint eddig. Egyszerűen vagy ott is az aktuális opció neve van, vagy max odaírják még az alapértelmezettet meg hogy mekkora lépésekben állítható... ennek meg semmi értelme, hiszen ezt úgyis látod. Inkább írnák ki egy mondatban az adott rövidítést...

/szerk: inkább priviben megírom, mielőtt bünti lesz :U /

[ Szerkesztve ]

(#35) i are robot válasza szaszabee (#33) üzenetére


i are robot
senior tag

Igen, az Asrock készül 1156-os tokozású P67-es lappal, így nem kizárt hogy idővel más gyártók is előrukkolnak ezzel. Most hirtelen csak ezt a hírt találtam.

(#36) YencYke


YencYke
tag

Nekem már össze is állt az új gépem: Asus P8P67 deluxe, i7 2600K, Corsair Vengeance 2x4 GB CL8, Gainward GTX 570 Goes Like Hel és Thermalright Archon

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#37) Oliverda válasza i are robot (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Abban viszont nem fog menni az LGA-1155-ös CPU szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) i are robot válasza Oliverda (#37) üzenetére


i are robot
senior tag

Mivel 1156-os lesz, ezért ez elég nyilvánvaló. ;]

(#39) Oliverda válasza i are robot (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy látszik hogy nem mindenkinek ;]

YencYke: Dobd be aláírásba. Annak ott a helye. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) i are robot válasza Oliverda (#39) üzenetére


i are robot
senior tag

Ja, hogy ő azt írta, hogy a 1156 is jó bele, így már jogos. :B De egyébként ezt a cikkben is írják elég részletesen.

(#41) YencYke válasza Oliverda (#39) üzenetére


YencYke
tag

Úgy értettem, hogy ez lesz az új gépem.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#42) Angel1981


Angel1981
veterán

Örömteli dolog az EFI alkalmazása! :R
(Bár lehet, már egy generációval korábban kellett volna - mondjuk akkor valszeg elég volt az USB 3.0-t és SATA 6Gb-et "elsütni" mint újdonságot. :) )

(#43) arn válasza Dyno (#28) üzenetére


arn
félisten

hm... jo lesz ez :) de jonak is kell lennie a 8 magos amdk elleneben. ahol ki tudja, hogy mit varhatunk egy mag szintjen. mert ha ugyis nagyot lepnek elore, akkor az ellen mar keves lesz a sb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez az EFI bios nagyon bejövős végre korhű lett a kezelő felület.:)

(#45) Tripower


Tripower
tag

[link]
evga is itt van és nem képzeli magát titokminiszternek....

(#46) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ez a titkos processzor szöveg nagyon ott van :D
Amúgy lehet tudni, hogy kb milyen árkategóriában fekszenek majd az új Sandy-k? Bejönnek a középbe az i5 mellé vagy esetleg fölé pozícionálják?

(#47) Shkiz0 válasza SzlobiG (#44) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kíváncsi leszek, a P6T sorozathoz adnak e majd ki EFI biost, csak mert az ASUS hivatalos fórumán már kérdeztem, és nagy a csend.
Nagy kibaszásnak érezném hogy ha nem lenne kiadva, ezzel is kényszerítve a juzereket hogy vegyék majd az új lapokat.
Főleg úgy hogy technikai akadálya nem hiszem hogy lenne, mivel a P5Q sorozathoz is adtak ki réges rég.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#48) i are robot válasza BalaNce87 (#46) üzenetére


i are robot
senior tag

Ennyi infó elég lesz, vagy olyanra vagy kíváncsi, amiért az Intel székházban nyilvános kivégzés jár? ;]

(#49) Razermazer


Razermazer
őstag

No mivel én áttérek szépen a mini-itx platformra és láttam, hogy jönnek p67-re h67-re is ki lapok, így ha akarom megúszom a váltást olcsón egy 17centis lap csak nem kelül majd olyan sokba vagy tévedek?(Asrocknak már van is, nem kell sokat várni szerintem gigabyte is kihoz egyet, most veszek éppen egy h55n-et). Bár szerintem nem cserélek, mert kis ütős konfigom van most mindenre elég nagyon sokáig. Az eput meg jó ha elfelejti mindenki, én a maximus 2 formulánál találkoztam vele, és ha nem fixál le az ember bizonyos feszültségeket a biosba kézzel, akkor úgy borítja a rendszert mint részeg a poharat. Semmire nem jó, mint most is kiderült, fogyasztásban semmit nem számít pedig ott kéne neki. Biosban beállítani az energiatakarékos, és tuning opciókat elmenteni, és mikor melyik kell betölteni, ezt kéne megoldaniuk operációs rendszer szintjén, on the fly. Nem ilyen sámánvarázslásokat csinálni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#50) Enclave válasza goodboy007 (#22) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ez az EFI vajon visszamenőleg is elérhető lesz egyes lapoknál, foglalatoknál, gyártóknál?

Mondjuk kíváncsi lennék mi hír lesz Gigabyte lga-1366-os lapokkal és EFI-vel... :U
(1-1 régebbi lga775-ös laphoz tudtommal csináltak EFI-t de sehol sem írták,h. a grafikus felületen túl bármi újítást is hozott volna magával...)

Engem csak a videón látható gyors boot érdekelne asztali PC-n EFI-vel... ;] :DD

OFF:
A videón érdekes, hogy a Win7 boot folyamataiból a BIOSInitialization, OSLoader, PreSMSS, SMSSinit ez a 4 lépés össz 1-2 másodperc alatt lezajlik? :F :Y

Semmi sem állandó, csak a változás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.