Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Miért ne működnének? :F Húgom gépében ugyanez a 4CoreDual-VSTA van és mind a PS/2 mind az USB-k mennek rendesen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) ivana válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


ivana
Ármester

Vannak lapok ilyen széria hibákkal, volt asrock x58-as lapom ami ugyan ezt csinálta. Valami biztosíték megy ki valószínűleg mint a tipikus ps2 hiba, csak azt megtalálni...

(#3) GAI válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát ezen nem mennek, de ez nem egyedi eset, pl itt meg itt is írnak róla, de megoldást egyik helyen se találtak...

Nem csak a billentyűzet és egér, de semmilyen USB eszköz (pendrive, stb) nem működik, az összes alaplapi USB és PS2 port halott, beleértve az előlapi kivezetések tüskesorát is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dr. Romano válasza GAI (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Érdekes eset. Mindenesetre meg tudom erősíteni hogy léteznek még ebből olyanok amiken jók a csatlakozók, szóval lehet csak egy másikat kéne szerválni :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) GAI válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos elég ritka darab, de majd meglátom szembejön-e mégegy :)

Végülis a tuningon kívül így is használható

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Tudom elég retró dolog de alaplapi jumpereléssel nem lehet fsb-t növelni?

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Laptopoknál is jellemző hiba pl Toshiba Sattelite L300. 1-2 hónapon belül lehal az USB és jó esetben 1 működik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) JHC


JHC
tag

Nem lehet az a probléma, hogy mondjuk Gigabyte-okon, van olyan jumper amivel az USB tápellátását át lehet állítani, 5V VSB-ről (ami a táp készenléti áramköre), a rendes 5V-ra?

(#9) ivana válasza kmisi99 (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem valami kőkorszaki dolog azért, talán slot 1-es lapon láttam utoljára fsb jumpert :D

(#10) GAI válasza kmisi99 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem, ezeken már csak BIOS-ból állítható minden

(#11) GAI válasza JHC (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Próbáltam azt is állítani (erre van egy jumper a lapon), egyik állásban sem jó :(

(#12) szokolzs válasza GAI (#11) üzenetére


szokolzs
csendes tag

Ha esetleg a tüskesorra dugsz egy előlapi kivezetést a piros vezeték kivételével és oda adsz neki a tápból 5 voltot? Legalább kiderül, hogy biztosíték hiba vagy más.

(#13) GZoli7 válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


GZoli7
senior tag

Szintén tökéletesen működik ez a rész. Nálam a hang nem megy, de úgyis hdmi-s vga van benne és abból jön a hang.
Egy Xeon 3050 van benne, egy kis tuninggal: 2,13/2,41 körül.
És a filléres kínai, "csak" amd-be való DDR2-es ramokkal is vígan megy több éve.

(#14) GAI válasza GZoli7 (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

na ez a másik hogy DDR2 rammal hülyéskedik, minden kikapcsolás után áramtalanítás és bios reset kell, csak a DDR1-et szereti...

(#15) ivana válasza szokolzs (#12) üzenetére


ivana
Ármester

Ha linux fut akkor kiírja a dmesg, hogy overcurrent condition on usbx ha ilyen van.

(#16) GZoli7 válasza GAI (#14) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nálam ezekkel a filléres vackokkal is hibátlan. DDR1 RAM-okkal is.

(#17) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Én nem régen eladtam, az Asrock 4coredual-SATA2-es alaplapot. Semmi nyűgje nem volt...Sőt, egy német oldalról letöltöttem hozzá egy modbiost, amivel a speedstep meggyógyult, mert nekem csak annyi gondom volt vele. E5200-at hajtottam benne 3,33 ghz-en.:) Igaz a ramoknak max ddr2 667 ami kiosztható, de sokáig használtam ezt a lapot és az usb portok is hibátlanul mentek. Én AMD-s Asrock lappal szívtam meg, amikor tuningnál, hol bootolt a gép hol nem, más lapban meg a többszörösére húzva ment a cpu.

(#18) username1028 válasza Tzoltan21 (#17) üzenetére


username1028
csendes tag

Régebben volt egy ASRock 4CoreDual VSTA alaplapom de annyira rossz volt hogy tesómmal mai napig emlegetjük :D

Először is a RAM okat szerette nem megtalálni de ez más alaplapnál is előfordulhat.
Meghalt a hangkártya
Meghalt a hálókártya
Letört a 2db SATA csatlakozó
Került bele még egy HD4350 ami GPU hibás volt már első nap, aztán inkább egyben ell lett adva ahogy van bagoért xD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.