Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) r_radi


r_radi
csendes tag

1. Nagyobb cégeknél a felvételi eljárás üteme miatt ~1-2 hónap. Kis cégeknél 1-3 hét.
2. Amekkora hiány van jelenleg programozókból, minimális azon cégek száma akik ez alapján válogatnának.
Én eddig bárhol voltam, mind interjúval és teszttel mérte fel a tudásom. Persze szépen mutatott az önéletrajznon az ELTE, de a kutyát nem érdekelte hogy milyen jeggyel végeztem.
3. Junior / Level 1, vagy valami hasonló zsargon. Másfél - 2 év után szokás Level 2-re emelni.
Hivatalosan elvileg 0-3 éves tapasztalattal Junior vagy, 3-5 évvel Mid-Level, 5+ pedig Senior. De itt is elmosódnak a határok...
4. Munkahely válogatja. Meg a munkaerőpiac. A jelenlegi hiány miatt, főleg nagyobb cégek bevetnek mindent hogy megtartsák a jó programozókat. Az előző cégemnél pl. bevezették a flexibilis munkaidőt. Értsd: akkor mentem dolgozni amikor óhajtottam, annyi volt a kikötés hogy legyenek meg hó végére az óráim, és a nagyobb meetingeken legyek ott.
5. Ahová szeretnéd. Egyetem alatt kialakul hogy milyen irányba szeretnél menni: frontend/backend, web/desktop/mobil stb. Aztán meg majd eldöntöd hogy kisebb céghez, vagy multihoz mennél inkább szívesen. De azt embere válogatja.
Ha megismerkednél cégekkel, kiemelten ajánlom ellátogatni egy állásbörzére, pl.: http://hvgallasborze.hu/

Remélem tudtam segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.