Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Nem lenne rossz.Bár nekem inkább fémház kéne meg arm cortex a9 esetleg egy használható 5mpx-es kamera...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) manchester85 válasza David75 (#1) üzenetére


manchester85
addikt

Hát, ha arra gondolok, hogy lehetne rá teljes értékű navigáció, meg mondjuk futhatna a háttérben a skype, és így az adatforgalmamat használhatnám "ingyenes" telefonhívásokra, és folyamatosan elérhető lennék, akkor szerintem nem sok mindenkit érdekelne az az 5MP-es kamera. :U Remekül hangzik, csak normális lencse, objektív és optikai zoom nélkül kb. semmit nem ér...arról nem is beszélve, hogy 3MP fölött szabad szemmel egy átlagos képen, amiből nem plakát készül, azon te nem fogod látni a pixeleket. 3MP fölött már nem a pixelszám miatt rossz egy kép. Ha beletennének valami brutál lencsét meg optikát, szerinted hogy nézne ki az iPhone? Kb. billegne, ha letennéd, mint egy libikóka. :U

i6 Silver

(#3) HyP3b0y válasza David75 (#1) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

teljes fémház nem lesz soha(2G stílusú max. amit nagyon kedvelek amúgyis), kivéve ha akarsz szép kis antennát mellé :)

Különben mitől vannak úgy elájulva azon a konferencián? :DDD
Értem én, hogy régi, de ha ezek után a windows aeroját látták volna :D na mind1

Multitaskingra meg amúgyis van rengeteg alternatíva (JBelt készülék esetén), rengeteg ötletet tudnak ezekből meríteni és miután saját rendszerük, jobban tudják optimalizálni is.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#4) HyP3b0y válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Kissé lehet ápr. 1. szagú :)

meglepő módon hiteles :DDD

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#5) David75 válasza manchester85 (#2) üzenetére


David75
őstag

Én mindig 3mpx-el fényképezek de a 3gs a 3mpx-es telefonok közt is a legrosszabb képeket csinálja.Szeretnék kb olyan n95 szinten fényképezni semmi több.Navigációt én nem használok persze akik használják azoknak fontos dolog lehet.A skype nekem tökmindegy mert bőven elég nekem a 400perc duma havonta viszont az msn-nél örülnék persze a multitasking-nak.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azért van olyan sötét az előadóban, mert a háttérben ott állnak a géppisztolyos alma-katonák, és 'bíztatják' a közönséget a tapsra. :D

Egyébként ennek mi köze az ifónhoz? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) David75 válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


David75
őstag

2G-hez hasonló fémház de szebb lekerekítéssel jó lenne főleg feketében.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#8) Magimano


Magimano
aktív tag

Nos a gépen szeretem az expose-t de pici kijelzőn nem tudom mennyire lenne hatásos ill használható.
bár ötletnek nem rossz :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#9) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Időközben felfogtam :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) vehement69 válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


vehement69
senior tag

hát egyrészt azért, mert mindezt 2003-ban mutatták be, másrészt azért, mert az Aero még ma is kb szart sem ér az Exposéhoz képest és ez most tényleg nem elfogult és obszcén fogalmazás..
------------

Amúgy olyan pletyka is van, hogy nagymennyiségű ledes villanót rendelt az Apple.. Bár nem tudom én mi lesz ezekből igaz, de jól hangzanak. Viszont a GUIn is pofozhatnának azért valamit, és akkor én 101%-osan elégedett leszek megint az új iPhoneommal :P

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#11) Frenky87 válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Különben mitől vannak úgy elájulva azon a konferencián?
Értem én, hogy régi, de ha ezek után a windows aeroját látták volna na mind1

Windows Aero kicsit kesobb jott tudomasom/wiki szerint:

Expose

Aero

szerk: latom kicsit lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

///

(#12) vehement69 válasza vehement69 (#10) üzenetére


vehement69
senior tag

öhh... obszcénnek obszcén biztos valami mást akartam írni, boccs... :D

I am cancer in your bones

(#13) vehement69 válasza Magimano (#8) üzenetére


vehement69
senior tag

ha ikonok fognak hasonlóan kirepülni, nem ablakok (ilyesmit olvastam külföldi portálon), akkor szerintem megoldható

I am cancer in your bones

(#14) huszar90


huszar90
aktív tag

bexarás a videó. az apple fanok-tól hülyébb embereket nem tudok elképzelni se...

(#15) Magimano válasza vehement69 (#13) üzenetére


Magimano
aktív tag

erre spec nem gondoltam. :B

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#16) manchester85 válasza huszar90 (#14) üzenetére


manchester85
addikt

Mert?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#17) Syl válasza huszar90 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor még nem láttad Steve Ballmert "akció" közben :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) majom2 válasza vehement69 (#13) üzenetére


majom2
senior tag

igen, arról szólnak a hírek h ikonok lesznek.

#16: mert ezt akkora flash valakinek mindig beböfögni...

az ipad-ről is csordogálnak már az első vélemények, videók, stb..

[ Szerkesztve ]

(#19) huszar90 válasza manchester85 (#16) üzenetére


huszar90
aktív tag

Nem hallod a résztvevők reakcióját, steve bummol egyet ezek meg majd behugyoznak örömükbe.

Syl: Hát azis ''no comment' kategória :DDD

(#20) 8nemesis8 válasza manchester85 (#2) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ebben teljesen egyetértek veled.
Illetve szerintem ne telefont akarjunk fényképezésre használni, jójó mindenki jöhet azzal, hogy ha meg kell valamit örökíteni...
De a Szifon sem hülye, hogy közel tökéletes gépet adjon ki,amíg így is veri esetlegesen a konkurenciát. Majd talán pár év múlva, ha nagyon szorul a hurok, ami szemmel láthatólag elkezdődött.

(#21) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Eléggé ráflesselt a közönség Jobs apóra :D Pedig hát,mekkora egy bullshit az egész...Szerintem egyáltalán nem "szimpől" meg "bjutifúl". Meg hát ezt az iPhone kijelzőjén lehetetlenség lenne megcsinálni,hót pici,az Aero feladatkezelőjét még csak-csak,de ezt nem.

(#22) rOwLeY válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


rOwLeY
őstag

az exposé és az aero között kb 4 év van, valamint sztem az exposé 1000x jobban használható az aero-nál!

(#23) vehement69 válasza vsgaborr11 (#21) üzenetére


vehement69
senior tag

gondolom használtál is ilyet és úgy írod mindezt.. Jobsot meg mindig ünneplik ezeken az eventeken, és mindig ugyanabbam a tróger ruhában vannak, de hát ez már egyfajta szokás, évek óta ez a menete a bemutatóknak.

szerk: az Aero-t miért lenne könyebb megcsinálni, mint ezt ikonokkal?

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#24) moonman válasza Frenky87 (#11) üzenetére


moonman
titán

2003-ban már rég voltak csúszómászó ablakok meg taskváltás Longhorn-ban, csak ugye tudjuk a történetet, több, mint három évet késtek a megjelentetéssel. de amitől itt mindenki hanyatt vágódott (minden ablak eltűntetése, objektum ablakba dobása) azok már Win95 óta léteztek. (legutóbb ha jól emlékszem valami olyannal kábították a népet a Snow Leopard kapcsán, hogy objektumot ráhúzott ikonra, az megnyitotta az alkalmazás kicsire állított ablakát, majd beledobta. na ez is kb. Win95 fícsör.)

vehement hozzászólására meg annyit reagálnék, hogy az Aero annyira szart sem ér az Exposé-hoz képest, hogy a Snow Leopard-ban sikeresen le is másolták szinte az összes fícsörét és a Win7 még így is tudott újat mutatni. :P majd ha a következő Mac "tálcája" kísértetiesen hasonlít a Win7 taskbarra, lehet megint jönni nyálverni, hogy ezt is loptuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Ulkesh válasza moonman (#24) üzenetére


Ulkesh
őstag

"2003-ban már rég voltak csúszómászó ablakok meg taskváltás Longhorn-ban, "

Expose szerű, drag&drop-ot is megvalósító megoldás még a Windows 7-ben sincs, csak egy parasztvakító 3D-s bohóckodás, ami gyakorlatilag semmire nem jó.

"az Aero annyira szart sem ér az Exposé-hoz képest, hogy a Snow Leopard-ban sikeresen le is másolták szinte az összes fícsörét"

Mire is gondolsz?

"majd ha a következő Mac "tálcája" kísértetiesen hasonlít a Win7 taskbarra, lehet megint jönni nyálverni, hogy ezt is loptuk. "

Ok, de egyelőre ez még fordítva igaz, ha nem bánod, mivel a Windows 7 tálcája valamiért nagyon hajadzik a dokk-ra. :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#26) moonman válasza Ulkesh (#25) üzenetére


moonman
titán

na még te hiányoztál ide, de nagyon.

(#27) Ulkesh válasza moonman (#26) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez tényleg meggyőző válasz volt :D :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#28) moonman válasza Ulkesh (#27) üzenetére


moonman
titán

téged meggyőzni? a hét vicce.

(#29) Ulkesh válasza moonman (#28) üzenetére


Ulkesh
őstag

Hát ebben az esetben nem tudom mivel tudnál érvelni a gagyi 3D-s ablaklapozgatás mellett, vagy megmagyarázni, hogy a W7 tálcája miért is hasonlít annyira kinézetben és működésben a dokk-hoz. De hát látom sehogy :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#30) moonman válasza Ulkesh (#29) üzenetére


moonman
titán

nice try, csak az a baj, hogy azzal, hogy "legagyizod" még nem éred el az ingerküszöböm, valamint eszembe nem jutna hetvenötödször is leállni vitatkozni egy vallási fanatikussal, szóval azt javaslom, inkább te is keress valami értelmesebb elfoglaltságot.

(#31) Ulkesh válasza moonman (#30) üzenetére


Ulkesh
őstag

"csak az a baj, hogy azzal, hogy "legagyizod" még nem éred el az ingerküszöböm"

Nem is akartam, de az tény, hogy a 3D-s ablaklapozás kb. gyíkfingot nem ér. Ezt gyanítom még te sem tudod megcáfolni, ezért ez a nagy hallgatás.

"vallási fanatikussal"

A bagoly és a veréb esete :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) moonman válasza Ulkesh (#31) üzenetére


moonman
titán

"Ezt gyanítom még te sem tudod megcáfolni, ezért ez a nagy hallgatás."
látom, még mindig nem fogod: nem akarom megcáfolni.

(#33) Ulkesh válasza moonman (#32) üzenetére


Ulkesh
őstag

Jó az aláírásod, csak megkérnélek, hogy kizárólag úgy írd utána a nevem, ha az egész mondatot idézed, mert ez így kissé pofátlan dolog. Tekintve, hogy konkrétan az iPhone-ról volt szó a HD2 ellenében és nem az összes Apple termékről.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#34) moonman válasza Ulkesh (#33) üzenetére


moonman
titán

úgy érted, ha azt idézem, hogy "technológiai problémák nem fordulnak elő az iphone-nál", az rendben van? :DDD

(#35) vehement69 válasza moonman (#24) üzenetére


vehement69
senior tag

ez így van, de a Panthert ki is adták, a Longhorn-t sajnos nem. És az Aero használhatósága még az Exposé alatt van, de ez persze változhat. A Superbar és a Dock között meg kb annyi a hasonlóság, hogy mindkettőn nagyok az ikonok, ez inkább várható fejlesztés volt, semmint lopás (ez most Ulkeshnek szólt volna).

Hát ezt a Snow Leoban mit másoltak meg Windowsban mit másoltak dolgot azért tényleg hagyjuk, én úgy veszem észre hogy azért a Windowsokban többször van olyan, hogy egy hasonló feature később jelenik meg, mint a Mac OS-ekben..

I am cancer in your bones

(#36) Ulkesh válasza vehement69 (#35) üzenetére


Ulkesh
őstag

" a Dock között meg kb annyi a hasonlóság, hogy mindkettőn nagyok az ikonok"

Nos lássuk.

- Egy felület ahol a futó alkalmazások ikon formában megjelennek - stimmel
- A futó alkalmazást egy mozdulattal, vagy egy menüpont kiválasztásával a dokkon lehet tartani leállítás után is (gyorsindítóként), vagy bárhonnan ráhúzva szintén - stimmel
- Jobb gombra felsorolja a program egyéb elérhető funkcióit, esetleg megnyitott többi ablakát - stimmel
- Kis képen megmutatja a programhoz tartozó nyitott ablakok képét (win7-nél rábökésnél, OSX-nél rábökés és nyomva tartásnál) - stimmel
- Az egyéb drag and drop funkciókat nem írom, mert azt a Windows-os tálca is tudta régebben is

Valóban nem teljesen ugyanaz, hisz nem animál és a Stack-et még nem másolták le.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#37) moonman válasza Ulkesh (#36) üzenetére


moonman
titán

igen, az úgy volt, hogy meglátták a dokkot és hopp! ezt most jól lemásoljuk. de még az sem elképzelhetetlen, hogy valahogy így történt:

kis olvasnivaló a témában. nem kell ám mindig azt hinni, hogy mi szartuk a spanyol viaszt.

(#38) Ulkesh válasza moonman (#37) üzenetére


Ulkesh
őstag

Jaja, mintha ilyesmi lett volna a MacOS-ben is Control Strip néven, mintha arról mintázták volna az első Windowst. Mintha éppen azt a képet raktad volna be :D :D

Engem nem zavar, hogy másolnak, sőt örülök, ha egy kényelmes funkciót mindkét rendszerben elérek, de minek tagadni azt ami nyilvánvaló?

Egyébként az OSX dokkja a Control Strip és a NextStep paneljének a keveréke és továbbfejlesztése.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#39) moonman válasza Ulkesh (#38) üzenetére


moonman
titán

"minek tagadni azt ami nyilvánvaló?"

senki nem tagad, mindenki tudja, hogy baromságokat beszélsz. még a saját kedvencedet sem ismered, a control strip-nek rohadtul semmi köze a dokkhoz, pláne nem a Windows taskbarhoz.

"Control Strip allowed easy access to status information about and control of simple tasks such as screen resolution"

(#40) Ulkesh válasza moonman (#39) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Control Strip modules were also available from many third-parties. For example, Conflict Catcher included a Control Strip module to switch extension sets, while DAVE used one to toggle SMB/NetBIOS networking. Some novelty modules even consisted of calculators, calendars and games. Like the System Trays of other OSs, this was often abused to insert a flotsam module that merely launched and quit a given application."

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#41) moonman válasza Ulkesh (#40) üzenetére


moonman
titán

just for the record: system tray != taskbar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.