Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

ÁÁÁ Nem értem az NVt Azért lehetne csökkenteni bőven az áraikat:( Na majd jővő év elején:(Talán...

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Mennyi volt a Radeonok ára dollárban eddig? Azaz mennyit csökkentettek most?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na akkor ezek szerint 125 dollár lesz egy 4850, ami még 210 forintos USD-vel számolva is 26250Ft!!! Ha tényleg ennyi lesz....
Nem beszélve arról, hogy azért most már viszonylag kezd normálisabb szintre kerülni a forint az USD-vel szemben, szóval a kereskedők legyenek most is olyan következetesek mint amikor emelni kellett az árakat :(((

[ Szerkesztve ]

(#4) .mf


.mf
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy az árcsökkentéseknek lesz-e még idén visszhangja itthon... a nyár végén 31k alatt vettem a 4850-esem, elérik-e még ezt az árszintet? ;]
(Aki a "válsággal" jönne, rossz érv: az € az akkori 245 helyett most 260, ez még nem ok 15-20%-os áremelésre.)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Abu85 válasza TomBoy1986 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

kb. 10-20 dolcsival voltak drágábbak. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) GegeWarrior válasza Sandormaster (#3) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Az tényleg durva lenne akkor még én is vennék az tuti:)Pedig nem vagyok Ati fan de ami jó az jó:) :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#7) oliba válasza Sandormaster (#3) üzenetére


oliba
őstag

Igen, és akkor még számolj rá egy ÁFÁ-t, meg szerintem nem csempézve hozzák be :)

(#8) tlac


tlac
nagyúr

A 192 stream procis gtx 260-ból is lesz 55nm-es?

(#9) Gaboman válasza Sandormaster (#3) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én abban nem hiszek hogy hirtelen ennyi lesz most a kártyák ára.
Hogy 40E-ről leáraznák 26-ra a 4850-et például.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10) Sandormaster válasza Gaboman (#9) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Én se! :D Ezért is kételkedem, de ha esetleg még a forint erősödne tovább akkor még inkább csökkennie kéne az áraknak!

(#11) simonzé


simonzé
addikt

"hozzávetőlegesen 20 %-al" - legalább TI írjátok már helyesen!

I don't fit in. I fit out.

(#12) simonzé válasza Gaboman (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Kizárt dolog! Ráadásul ami az USA-ban x USD, az az EU-ban x EUR. Ráadásul Magyarországon ezt megtízik vagy megnegyvenhatozzák így lesz olyan ára a terméknek, ami messze lesz az összes többitől, és senki sem tudja hogy a fenébe keletkezett.

I don't fit in. I fit out.

(#13) luw2win válasza tlac (#8) üzenetére


luw2win
őstag

Szerintem csak a 216 sp-ből lesz 55nm-eres, véglis miért gyártanának egy régebbi szériábol ami gyengébb, bár nem tudom. :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#14) dokar


dokar
addikt

NVIDIA megkérte partnereit, tervezzenek saját, olcsón gyártható nyomtatott áramkört a GT200 chipekhez

na ez már pofátlanság, ne is csodálkozzanak, ha egyre több partnerük kizárólagossága megszűnik

extra - SEXRay

(#15) tlac válasza luw2win (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

én is arra gondolok, ami abból a szempontból jobb, hogy nagyobb eséllyel lehet 55nm-eset venni
kíváncsi vagyok mennyi lett így az üresjárati fogyasztás

(#16) Oliverda válasza dokar (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, mi nem adjuk olcsóbban a GPU-t, csináljatok inkább ti olcsóbb nyákot. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) _Toka_ válasza simonzé (#11) üzenetére


_Toka_
senior tag

Az úgy helyes, ahogy írták... ;)

(#18) Power válasza .mf (#4) üzenetére


Power
senior tag

Tökmindegy mennyi a ft/euró árfolyam, mivel az árak dollárban vannak meghatározva.
Július közepétől egy elég komoly dollár erősödés volt 145-ről felment 200 fölé.
Ez közel 40%-os erősödés.

Power

(#19) Eagl3


Eagl3
veterán

Egy apró hiba: "A zöldek vélhetőleg idén már nem fogja követni az AMD új árszabásáit"

[ Szerkesztve ]

(#20) xuldar válasza tlac (#8) üzenetére


xuldar
őstag

A GTX 260 és 280 fizikailag ugyanaz a chip, a 260 úgy keletkezik, hogy a hibás G200-as chipekből letiltják a hibás rész(eke)t, esetleg ha nagy a kereslet, akkor hibátlan chipekből is készítenek 260-ast. Namármost nem hinném, hogy az 55nm-es szériában már 100% a kihozatali arány...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21) Komplikato


Komplikato
veterán

Van már HIS HD4830 99 júrért, a 4850 meg 124 euro ... remélem esnek még tovább is. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) ityam


ityam
senior tag

en arra leszek kivancsi hogy az uj GTX ek mennyire lesznek tuningolhatoak. a mostaniakat is eleg jol lehet huzni.

(#23) Chrys_


Chrys_
addikt

nV bevezeti az új gyártástechnológiát, hogy több vevőt szerezzen, de eltitkolja, melyik kártyák tartalmazzák az új chip-eket? Ekkora idiótákat... biztos, hogy nem vennék így kártyát, ha otthon derülne ki, hogy a régebbit sikerült beszereznem. Szerintem ezzel csak vevőt (na meg image-t) veszítenek...

(#24) TomBoy1986 válasza Abu85 (#5) üzenetére


TomBoy1986
veterán

És ha jól értem, akkor ezek 1000db-os megrendelésre vonatkozó árak... Ezek szerint ha 4000 Ft-ot esik valamelyik ára, már csapdoshatjuk fenekünket a földhöz örömünkben, igaz?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) tlac válasza xuldar (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

most csak a kétféle 260-osról volt szó, ami nyilván hasonlóan készül, mint ahogy leírtad a 280 és 260 esetében
viszont az erősebb a 260-ost azért vezették be, hogy jobban fel tudják venni a versenyt az ati-val és kérdés, hogy akarnak-e még gyengébb 260-ost kiadni

de igaz, hogy a kissé selejteseket eladhatják ugyanúgy, ahogy eddig...

[ Szerkesztve ]

(#26) rocket


rocket
nagyúr

"Erről beszéltem az AMD egyik emberével. Amíg globális szinten tartják magukat a kártyák, addig nem lesz árcsökkentés. Itt az AMD már nem fog küzdeni."
[link]
Nagyot fordult a vilag 2 nap alatt..

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27) Eagl3 válasza Chrys_ (#23) üzenetére


Eagl3
veterán

És mit csinálljanak a már legyártott 10000 kártyával? Kidobják?
Mert az biztos, hogy a kutyának sem kellene mivel van jobb ugyanannyiért.

Az árát nem emelhetik, mert már így is horribilis az összeg amit elkérnek egy GT200-ért, ráadásul veszteséges a cég ezzel a kártyával.

(#28) Eagl3 válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen. De mivel nem lehet megjósolni, hogy mi lesz egy hát múlva, örülhetünk ha nem emelkednek a kártyák árai hanem maradnak a mostani áraknál ;]

(#29) ityam válasza Chrys_ (#23) üzenetére


ityam
senior tag

mondjuk sok ember nem is tud rola hogy lesz kulombseg az uj es a regi kozott, es hogy ha tud is rola akkor is azt fogja eloszor hallani hogy ugyanolyan gyors.
a fogyasztas meg nem izgat olyan sok embert szerintem.az a par W amit meg fog sporolni az lofutyi.
ettol fuggetlenul gaz hogy nem lehet majd tudni hogy melyik az uj. mert akit erdekel annak jo lenne valamibol tudni.de szerintem azert majd lehet tudni rola.de ez majd elvalik.

(#30) Eagl3 válasza tlac (#25) üzenetére


Eagl3
veterán

Én úgytudom, hogy a régebbi 260 -as gyártásával leálltak. Felváltotta az új.

(#31) rocket válasza Chrys_ (#23) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha titkolni fogja az azert lesz, mert van meg raktaron boven a 65nm-es kartyakbol, es nem akarjak, hogy a nyakukon maradjon.

Az NV-nek annyi fura felhasznalo ellenese lepese volt az elmult 1 evben, hogy mar meglepodni se kell egy ilyen hiren.
Emberek tobbsege nem olvasgat hardver forumokat/teszteket, sose tudja meg mit vett valojaban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#32) luw2win válasza tlac (#15) üzenetére


luw2win
őstag

Hát ha a 8800GT (65nm) vs. 9800GT (55nm) nézzük akk nem sok...
[link]

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#33) TomBoy1986 válasza Eagl3 (#28) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De szép is az... :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#34) tlac válasza Eagl3 (#30) üzenetére


tlac
nagyúr

ha ez viszont tényleg így van, akkor biztos, hogy a gyengébb 260-osok mind 65nm-esek

(#32) luw2win:

nézd meg ezt:

itt a 9800gt és 8800gt ugyanazzal a 65nm-es gyártástechnológiával készült, viszont a 9800gtx+ már a kisebbel (leszedték a hűtőket a tesztben)

tehát 15W előny idleben, szerintem ekörül lehet az "új" gtx 260, 280-nál is

[ Szerkesztve ]

(#35) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

"A szoftveres támogatás tekintetében az NV is jelentkezik a decemberi hónap elején egy meglepetéssel. Arról azonban mélyen hallgatnak, hogy ez mit fog tartalmazni. A feltételezések szerint a CUDA-hoz és a PhysX-hez lesz köze."
Ez tetszik :DDD . Miért még mihez lehetne köze? Ez olyan mint az időjárás jelentés: "Holnap lehet, hogy esni fog, de lehet hogy nem."

Más: a boltok egy szempillantás alatt tudnak árat emelni (a raktáron lévő, még olcsóbban vett termékeknél is), még többet is mint amennekkora áremelést az árfolyamok indokolnának. De amikor csökkenteni kéne az árat, akkor nem kapkodják el a dolgot. A franc essen a pofájukba. Nem akarom elkiabálni, de most mintha beállt volna egy egyensúly a forint-euro/forint-usd árfolyamon. És a hardverárak még mindig az egekben. Sosem tudom meg milyen lehet amcsikénet 125 dolcsiért megvenni egy HD4850-et.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#36) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sajnos hozzánk egy ilyen jellegű "árcsökkenés" nem érkezhet meg...miből élnének a beszállítók? ;]
Most hogy a dollár felment átlag 20%-al, rögtön 25%al mentek feljebb az árak, persze voltak csúcsok az árfolyamban...de amikor a dollár 200 körül van (mint pl ma)...akkor a számtech miért nem követi ezt?! :W
És most nem a kiskerekben szereplő árakról van szó, nekik van egy x,y készletük, nem követhetik a változást...de a nagykerek?!

[ Szerkesztve ]

...

(#37) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Azt nézem hogy míg olvastam a hírt, felment az USD 203-ról 204Ft-ra.....vhogy csak kompenzálni kell az árcsökkenést :DDD nehogy már jó legyen nekünk :D

(#38) TazLeacher válasza Devid_81 (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet azért mert jön a karácsony és minden év nov-dec-ben felmennek az árak, hogy utána februárban csökkenjenek le újra?

Az, hogy most épp karácsony előtt még kaptunk egy világégést is, az már más kérdés...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39) t-shirt


t-shirt
veterán

Mi az a CUDA?

(#40) Ste


Ste
addikt

"a jövő év elejére tervezett árcsökkentések betartásához az NVIDIA megkérte partnereit, tervezzenek saját, olcsón gyártható nyomtatott áramkört a GT200 chipekhez"

az Nv már nem először csinálja ezt partnereivel :(
akkor sem tetszett ez a hozzáállás

(#41) Csiborbogár válasza Ste (#40) üzenetére


Csiborbogár
őstag

100 dollár nem rossz egy 4830-ért. :Y
Még a jó európai szokás szerinti 100 euró sem rossz ár.
Nem minden magyar boltban, bazárban vannak 1-2 hónapos késések az árkorrekcióknál...

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#42) Ste válasza t-shirt (#39) üzenetére


Ste
addikt

[link]
új nv fejlesztő környezet a gpu-k erejének kihasználására

Csiborbogár: ezt most mé nekem mondod? :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Ricco_hun válasza Csiborbogár (#41) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"Nem minden magyar boltban, bazárban vannak 1-2 hónapos késések az árkorrekcióknál..."
Akkor leírnád az általad legjobbank vélt magyar webshop nevét, ahol nem ennyire pofátlanok?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#44) VaniliásRönk válasza Csiborbogár (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mikor emelni lehet egyiknél sincsenek. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) Csiborbogár válasza Ricco_hun (#43) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a bazárokban itt a PH!-n előbb érződik a leárazás, mint mondjuk az AQUA-ban...

Vanilliásrönk: :D

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#46) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Azért 20% csökkenés a fogyasztásban nem semmi, az ha jól számolom olyan -50W fogyasztás (240W TDP-vel számolva) szóval az a ~190W már jóval barátságosabb :K Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami Ultra változat (a neve nem tudom mondjuk mi lenne :D ) és a GX2 is kezd elérhető közelségbe kerülni ezzel :U

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#47) leviske


leviske
veterán

Hmm... Mire ez a nagy árcsökkentés? :Y 300$-ról 180$-ra a HD4870-et??? :Y Vagy csak nem vagyok/voltam tisztában az árakkal? :DDD

Abu85: Wikipedia-n olvastam valamit arról, hogy elvileg hamarosan jön az SLI 2... Ez igaz, vagy csak alaptalan pletyka?

Mert amennyi infó kint van a SLI2-ről, az pont arra utalna, hogy akár ő is lehetne a meglepetés...

[ Szerkesztve ]

(#48) leviske válasza Iron Funeral (#46) üzenetére


leviske
veterán

Nem akarok okoskodni, de ha a GT200b-t úgy lehetne skálázni, hogy ki lehessen adni egy Ultra változatot, akkor valószínűleg GTX270 és GTX290 néven jöttek volna. Nem? :F

(#47): Most, ha így belegondolok, nem biztos, hogy wikin olvastam...Sőt, valószínű, hogy nem. :F Na mind1, valahol. Google-ben attól még lehet infókat találni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Abu85 válasza leviske (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értem miért irkálnak az SLI2-ről ... Igazából semmit nem lehet javítani a mostani AFR feldolgozási elven.
Nekem már megírták mi a meglepi ... csak nem írhattam le pontosan. Ezért írtam, hogy: "A feltételezések szerint a CUDA-hoz és a PhysX-hez lesz köze." Ha lejár a kussoltató szerződés, akkor azonnal lesz róla hír. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) leviske válasza Abu85 (#49) üzenetére


leviske
veterán

:R

És a DX11-es cikk? ;]

(#51) Csiborbogár: De ha tényleg jól emlékszem és a HD4870 árát jó 30+%-al csökkentették,akkor nem értem... Az a 120$ plusz nekik is jól jött eddig, és ha már a Phenom II-ket is árban el fogják engedni, akkor a HD4800-asokkal sem kellett volna sietni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.