Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha 32 dollárnál nem lesz több (inkább kevesebb) akkor még vállalható is lenne, de van olyan gyanúm, hogy itt az áfa és az egyéb összegek miatt jóval magasabb összeg lesz ez.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem rossz. Úgy lenne az igazi, ha már sim kártya nélkül működnének a telók, és így jelen esetben a Samsunggal szerződne a felhasználó. Az internetet pedig példa a Google biztosítaná.

Mindezekkel együtt véget érne a lehúzás a mobilszolgáltatók részéről.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elég gáz, hogy már csak így lehet a vásárlókra tukmálni a cuccokat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Szerintem gáz, amikor egy telefonon akkora profit van, hogy lízingelni kelljen, különben anyagi csődbe viszi az embert egy évenkénti váltás... :(

(#5) Xaels válasza jerry311 (#4) üzenetére


Xaels
félisten

Már pedig nem tudják kibővíteni másképp a vásárlói réteget. Sokan vannak akik szeretnének normálisabb készüléket, de egyben nem tudják kifizetni vagy a szolgáltató ajánlataival sem tudnak/akarnak hosszútávon élni. Szerintem van ebben is ráció hisz nem számít, ki mit ad ki a kezéből az a fő, hogy sok-sok milliót eladjanak. Ha másképp nem megy...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) wlandroid


wlandroid
tag

Nem is az ár a legnagyobb gond, hanem az, hogy ez Magyarországon nemigen lesz a közeljövőben... :(

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nagyon jól működik a konzumidióta gépezet, mert elég sok mindenkit beetetett hogy 200 ezres okostelefonra van szüksége.

Ez pedig már egy újabb szint, hogy egy kiszabott telefont lízengeltetnek mert olyan sokba kerül. Azon is érdekes elgondolkodni, hogy aki nem teheti meg hogy ilyen baromságokra ennyi pénzt elcsesszen, annak vajon mégis mennyire van szüksége arra, hogy EGY TELEFONT lízingeljen... :U

(#8) DeFranco: Na ez egy jó érv, ebben van ráció.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) DeFranco válasza Apollyon (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a lízingprogram nem arra van kitalálva, hogy annak legyen telefonja, aki nem tudja megfizetni, ez tévedés.

a konstrukció célja, hogy ahhoz, hogy mindig a legújabb telefonod legyen, ne kelljen x időközönként lejátszanod a csencselést, hogy eladod a régit saját szakállra, aztán rádobsz és veszel egy újat, hanem egy havi fix összegért ezt a szolgáltató biztosítja neked. te fizetsz egy lízingdíjat, aztán amikor kijön az új modell, befáradsz a szoliba, leadod a régit, kapod az újat és napszemüveg. működik ez már régen, nem csak itt, autóknál is gyakori.

aki meg olyan telefonra ágáll, aminek az árát egyébként nem tudná különösebb arcizomrándulás nélkül letenni az asztalra, az meg pénzügyi- és életanalfabéta. bár hívhatjuk konzumidiótának is.

nyilván belátható, hogy ezt a programot sem eurobalkán országok csúcstelefonpenetrációjára találták ki, ahol egy ilyen készülék ára egy-két havi fizetéssel ér fel, fejlettebb gazdaságokban meg ízlés és habitus dolga és nem pénzügyi kényszer a vásárlás/részlet/lízing kérdés.

@petipetya: és a térerőt meg az infrastruktúrát hogyan gondolod megoldani mobilszolgáltató nélkül? maxra pörgetett bullshitoszkópok fogják biztosítani, hogy legyen hálózat? vagy leírjuk az üzenetet jegyzetbe és hozzávágjuk a telefont a másikhoz?

[ Szerkesztve ]

(#9) hcl válasza Apollyon (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+1.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) dajkopali válasza DeFranco (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, konstrukciójában ugyan ez egy lízingprogram, de ahogy a hírben írtam is, az Apple programját "Upgrade" programnak hívják

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Snoop-y válasza jerry311 (#4) üzenetére


Snoop-y
veterán

De minek valtunk evente?

Elhiszem hogy egyre gyorsabbak meg jobbak a telefonok de tenyleg mindenkinek szuksege van a legujabb feature-okre?

En elegge technikai ember vagyok de egy fozott romon siman elvagyok meg mindig a Samsung S2-vel.
Ha megdoglik akkor megint veszek egy csucskategorias keszuleket es levan a gond 5 evig (iden lesz 5 eves az S2-m)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) DeFranco válasza dajkopali (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megnéztem én is a forrást, hogy vajon említik-e egyáltalán a lízinget, mint kifejezést, az apple nem, a téma forrása pedig nekem kínai (sic!) :D

gugliban rákeresve a témára pedig láttam, hogy más források is "lízingelnek" így inkább nem kötöttem bele, bár megtévesztő.

(kis lízing-fu akinek szüksége van rá: sok féle lízingkonstrukció van, de alapvetően két fajtára szoktuk deriválni a lehetőségeket, ha a téma megengedi: az egyik a pénzügyi a másik az operatív lízing.

még egyszerűbbre deriválva a pénzügyi lízingnél a futamidő végén a lízingbe vevő (aki addig a lízingdíjat fizette) tulajdonosa lesz a lízingelt eszköznek (csúnyát mondok, de kb. "részletre vétel"),

míg az operatív lízingnél nem, a lízingelt eszköz visszakerül az eredeti tulajdonoshoz. (csúnyát mondok megint, "bérlés", de ha megkérdezik letagadom hogy ilyet mondtam).

éppen ezért óvatosnak kell lenni, ha "lízingről" van szó, ez a kifejezés egymástól totálisan eltérő megoldásokat is jelenthet. a fentiek nagyon durva leegyszerűsítései a témának, de ennyit mindenkinek illik és hasznos tudni legalább.)

[ Szerkesztve ]

(#13) hcl válasza DeFranco (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Wesder


Wesder
félisten

A buckalakók miatt itthon ez nem lesz életképes elképzelés.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) razzorr


razzorr
őstag

Maga a lízing intézménye egy félelmetesen jól kitalált gépezet. Mert rá lehet venni az embereket arra hogy olyan tárgyakat vegyen meg,amit amúgy nem engedhetnének meg maguknak,de ők ezzel kvázi elégtételt vesznek a világon,hogy "ez nekem jár mert én is olyan keményen dolgozok,mint az aki sokkal több pénzt keres" Utána meg jön hogy nem tudja fenntartani a lízing tárgyát,majd behajtás stb.
Jó tudom a cikk nem teljesen erről szól,de akkor is :)

(#16) csongi


csongi
veterán

Erdekes.
Lizingelni kell, a premium termekeket, mert annyiba kerul mint egy smart 3D 40" tv. :). Hmm vajon melyik lehet tularazott? :D
Ilyen a szolgaltatoknal van, huseg idonek nevezik :D

(#17) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az Apple féle lízingmegoldás jól hangzik, még ha operatív is, tekintve ha úgyis adnak egy új típust egy éven belül, ami beválik, az teljesen jónak tűnik, csak gyanítom az itthon nem 32$ lenne, hanem jóval több, mert nem érné meg nekik. Mindenesetre én lehet be mernék így vállalni egy ilyen konstrukciót, bár nekem kicsit fura az, hogy már egy normális tudású telefon olyan áron kapható (Legyen az Apple, Samsung, de már Huawei is, vagy bármi más), hogy az ember inkább lízingeli, minthogy kifizesse. Bár általában ezek a lízingek, meg a részletfizetések is mindig többre jönnek ki, mintha az ember kifizetné egyben. Mondjuk én ki tudnám fizetni, de ha lenne egy normális konstrukció, ami a + szolgáltatások mellett jelentene kis többletet, akkor akár még meg is érheti. Főleg ha egy éven belül már adják is az aktuális új modellt, de gyanítom ez a valóságban nem ilyen szép, főleg ha ráteszem a +27%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#18) janeszgol válasza csongi (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Majd nem. A husegidoben ugy lizingeled, hogy nem adhatod vissza.
Itt ha valtani akarsz, vissza kell adnod a regit.

Mas: a hasznalt telefon kedveloi orulhetnek ennek, mert nyomott aron majd eladja a szolgaltato. Igy lesz telefonja a csorobbaknak is (hasznalt) es a tehetosebbeknek is (lizing).
Remelem ezzel a lepessel a putri gsm mafia halozat felszamolodik!

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#19) hcl válasza razzorr (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A hitel is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Beri78 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Beri78
őstag

vagy újnak adják majd el...refurbised -10%

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#21) Crafter32


Crafter32
őstag

Lizingre, hitelre telefont venni legnagyobb örültség. Azt megértem, hogy otthon elromlott a hűtőgép és nincs otthon sajnos pénz ezért bevállal egy hitelt, de egy erősebb HW miatt hitelre venni telefont...
Márka belüli csereprogramnak jobban örülnék és nem döntene csődbe családokat. Beviszi vki a lejárt gyári garis telefonját és ráfizetéssel beszámolják az újat.

(#22) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Én személy szerint tegy kütyümániás hülye vagyok és évi 120 ezerért köszönöm kérem évente a flagshipeket!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#23) kymera válasza zsolt501 (#1) üzenetére


kymera
senior tag

Havi 32 dollár nem sok ? ! Pláne hazai viszonylatban ?! A felső 10000-nek talán.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#24) zsolt501 válasza kymera (#23) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugye nem mindegy, hogy mennyivel szorozzuk a dollárt, mennyi is most az árfolyam?
Ha még 300-al is szorzom akkor 9600-ra jön ki, ezt 12-vel szorzom akkor mennyi is a végösszeg egy felső kategóriás készülékért?
Szerintem ez nem sok főleg ha megnézed hogy most a szolgáltató mennyiért is ad készüléket, és milyen feltétellel...
Tudom erre még rá jöhetnek az adók, de ha az itteni szolgáltató részlet fizetését nézed az sem jobb, sőt én inkább rosszabbnak látom.

Arról meg nem a Samsung tehet, hogy ennyit ér a forint most...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25) Wesder válasza kymera (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Itton lenne havi 10-15k plusz az előfizu. Vajon megéri?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) dajkopali válasza Wesder (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

én azért azt hiszem, hogy az Egyesült Államokban sem azt történik, hogy az iPhone-használók 90 százaléka belép ebbe - jelen pillanatban igazából a tényleg elkötelezett vásárlóknak van kitalálva, akiknek fontos, hogy időben és biztosan megkapják az új modellt, ráadásul némileg kedvezménnyel
inkább a mögötte lévő koncepció érdekes: a szolgáltatófüggetlenség úgy, hogy közben márkahűség van
még nincs fél éve, hogy az Apple belevágott ebbe, és a korábbi jóslatok bejöttek, ha a Samsung szintén meglépi
úgy sejtem, üzleti paradigmaváltásnak vagyunk tanúi

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) Wesder válasza dajkopali (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Ebben teljesen igazad van, csak azt próbàltam felvetni, hogy itthon biztos nem 32$/hó lesz, hanem több. Ràadàsul kell majd egy előfizetés is, mert ugye hiàba független a telefon, kàrtya kell bele. Így itton elég érdekes lesz, ha bevezetik. Úgy tudom, hogy a Telekomnàl lehet Iphone-t lízingelni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) dajkopali válasza Wesder (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

egyetértünk - de még túl fiatal ez az üzleti modell ahhoz, hogy határozott véleményt lehetne mondani róla, inkább csak kombinálunk

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) -Skylake- válasza Apollyon (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Nagyon jól működik a konzumidióta gépezet, mert elég sok mindenkit beetetett hogy 200 ezres okostelefonra van szüksége."

Ezzel tokeletesen egyetertek. A kozelebbi ismeroseim kozott a Note 4-em egy "olcsobb" keszuleknek szamit ( tulnyomo reszben i6,i6s,i6s+ , a maradek s6,s6edge) mikozben az egyetlen vagyok ezen emberek kozul , aki a telefonjaval erdemi munkat vegez (azaz az egyetlen vagyok , aki kimutathatoan penhez jut azaltal , hogy van egy eszkoze , ami segit , mikor nincs a kozeleben szamitogep). Akikrol szo van azok pedig nem latnak tul a fb messengeren , candy crushon , illetve jelentos hanyaduk meg kiskoru is.

#23 : havi 32 dollar a felso 10k ? Belatom , hogy eleg szegeny orszag vagyunk , de ne rohogtess. Havi 32$ az 10ezer forint. 2 mozi a paroddal , vagy 1-2 sorozes a haverokkal. Azzal meg ne vedekezz , hogy alig 100k a minimalber , egy 2-300ezres telefonnak nem a minimalberbol elo emberrk zsebeben a helye.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) -Skylake- válasza Crafter32 (#21) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez aranyos , csak mond el nekem , hogy mi haszna belole a gyartonak , hogy beviszed a 2+ eves telefonod. Beszamolja neked , hogy olcsobban vehess masikat ok , de utana mit kezd vele ? Ne szorakozzunk mar.

#16 : probald meg zsebrevagni a fullhd 3d szmàrttévéd aztan akkor makd rajossz , hogy miert fszsag amit irsz.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) hcl válasza -Skylake- (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Autónál megéri?

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Snoop-y válasza milanmylo (#22) üzenetére


Snoop-y
veterán

Evi 120K -ert nem veszel flagshipet

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33) -Skylake- válasza hcl (#31) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem viszonylag tobben vasarolnak 5-6 eves hasznalt autot , mont 5-6 eves hasznalt mobilt. Foleg azt figyelembe veve , hogy egy 5 eves auto tokeletesen alkalmas azon feladat ellatasara , amire gyartottak. Azert kivancsi lennek , hogy nezne az , akinek a kezebe adok mondjuk egy HTC Wildfire-t , az kb 5 eves lehet. Nemhinnem , hogy ugyan azt mondana el rola , mint egy 2011es Passatrol. De cafolj ram nyugodtan , ha tevednek. Ugyhogy osszegezve igen , autonal ez abszolut megeri , mert egy beszamitott 2-3-5 eves kocsit lazan eladnak. Ha jo aron kinaljak szerintem akar orak/max napok alatt. Egy 5 eves telefon konkretan hasznalhatatlan , szinte mindenre.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) -Skylake- válasza -Skylake- (#33) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az 5-6 evest nemtudom miert irtam , az 2-3 akart lenni. Kocsira nyilvan az 5+ igaz , telefonra azert inkabb nem jo pelda.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) hcl válasza -Skylake- (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az 5-6 éves használt autó az 1 éves csúcsmobil. Az 5 éves telefon az a 20 éves autó :)
Elég sok beszámítási akció van, igaz, azt általában nem a gyártó hirdeti, hanem csak kereskedés, de előfordul gyártóval is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) DeFranco válasza -Skylake- (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy elolvastad azt legalább, hogy miről szól az apple konstrukciója? tudja itt egyáltalán valaki hogy miről megy a vita, vagy csak megy a találgatás, meg a hüppögés a konzumidióta lapostévékről.

iup:

iphone 6s 16gb, 650 tolár a szerződés nélküli független vételára, ehelyett 32 tolárt fizetsz havonta

12 hónap után dönthetsz, hogy kéred az iphone 7-et (vagy ami lesz) és fizeted tovább a 32 tolárt, vagy végigviszed a 6s-t két évig, ami után tiéd a telefon és belelovagolsz a naplementébe.

szörprájz szörprájz, 24 hónap alatt kifizetted a telefont listaáron, de kb. 0% thm-en, plusz kaptál apple premium hátvakarás plusz szolgáltatást.

VAAAGY

kifizetted a felét, és indul a buli előről a kacsavacsa awesome cutting edge revolutionary breaktrough még ragasztószagú flagshippel.

próbálj meg elpasszolni a keynote után 12 hónappal egy egyéves használt szifont féláron. hamarabb kitépik a kezedből, mint hogy kimondanád, hogy onemorething.

szóval felesleges az autólízinghez hasonlítani, mert itt kifizeted egy év alatt a telefon értékcsökkenésének közel harmadát (az ára felét, de ugye plusz szolgáltatás, meg finanszírozás, ezekre tudjunk be 20%-ot)

[ Szerkesztve ]

(#37) htc07 válasza petipetya (#2) üzenetére


htc07
addikt

Az internetet a google biztosítaná?

Műholdról?

(#38) Penge_4 válasza DeFranco (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

"próbálj meg elpasszolni a keynote után 12 hónappal egy egyéves használt szifont féláron. hamarabb kitépik a kezedből, mint hogy kimondanád, hogy onemorething."

Arról nem beszélve, ahány embernél látok ma is 4-es meg 5-ös iPhone-t. Meg ha felzárkózik Afrika meg jönnek a migránsok, nekik is kell telefon. Lesz felvevőpiac.

De ezt nem lehetne megcsinálni noname gyártók termékeivel. Egy x éves Huawei, HTC meg Xiaomi nem kell senkinek, mert maximum csak a hozzáértőbbek tudják, hogy mit tud és mennyit ér. Ebből aluljárós Habib GSM-ek megélnek, de szolgáltató nem fog bevállalni ilyen kicsi árréssel egy másodpiacot. Ahmednél reklamálhatsz, ha szar a telefon, lehet, hogy már ott sem találod vagy megetet valami dumával, nekiugrani nem fogsz, maximum szomorúan elballagsz, hogy megszívtad. Egy szolgáltatói márkaboltban előkerül a jog mindenható kalapácsa az ilyen-olyan fogyasztóvédelmi törvényekkel és maguk alá csinálnak. Ott jóval nagyobb lesz ennek köszönhetően az árrés és még így is kevesebb a profit.

(#39) haxiboy


haxiboy
veterán

Havi 10k-ér már meg is vehetem a csúcskészüléket :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) janeszgol válasza Penge_4 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Hú, pont a lényegre tapintottál. Ez valóban csak az iPhone-nál, a Samsungoknál működik. Nem tudok most így hitelen másik márkát, ami presztízs az emberek szemében.
Már az 1 éves LG flagshipre is furcsán néznek. (Bár az LG hülye 1 éves garija miatt náluk is lenne értelme ennek.)

De a kezdeményezés jó. Belátták, hogy nem lesz hova fejlődni. Az apple hamarabb, hiszen nem rég nyilatkozta azt Tim Cook, hogy vissza esés várható náluk. A Samsung meg most majmolja az Apple-t, bár érthető.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#41) Wesder válasza janeszgol (#40) üzenetére


Wesder
félisten

A Samu mikor nem majmolja az Apple-t? Kérlek... Sokan elfelejtik hogy az Alma egy külön faj, és hogy mindenkinek a maga útjàt kell jàrnia.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) janeszgol válasza Wesder (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsungnál is dolgoznak szakemberek. Nekik hogy nem jutott eszükbe? Pláne az S6 gyenge (?) eladása után? Pláne úgy, hogy jól tudják, azért nem fogyott, mert drága volt.
Félre értés ne essék, nem vagyok Apple párti. :))

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#43) Xaels válasza Wesder (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Ha már felhoztad az előfizut akkor érdekes, hogy az újgen. előfizuk ára függ attól, hogy vettél-e készüléket vagy sem. Ezzel a megoldással megspórolod azt a pluszt amit elkérnek pl. egy MyTariffban ha készüléket is vennél és két év múlva tied a készülék. Egyébként én simán kigazdálkodok havi 10-15k-t, de 200-at semmi esélyem nem lenne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) Fejvadi válasza hcl (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez lenne az utolsó dolog ami érdekelne.

(#45) #06658560 válasza dajkopali (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Figyelembe véve, hogy az egyik német alternatív mobilszolgáltató ezt már vagy négy-öt éve nyomja, hogy havi fix díjért x idönként kapsz új telefont, ami neked tetszik- s a tarifa a készülék szintjétöl is függ, egy középkat pl. havi fele összegért megy- nem hinném, hogy túl fiatal lenne az üzleti modell a határozott véleményhez.

(#46) dajkopali válasza #06658560 (#45) üzenetére


dajkopali
addikt

azért az nagy különbség, hogy a szolgáltató indít ilyen akciót - én ismerek olyat, aki az általad említettnél sok évvel korábban kezdte el -, vagy pedig a gyártó - ez hatalmas differencia

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#47) #67656192


#67656192
törölt tag

A gk boom is igy kezdődött. Generáltak mesterséges keresletet azzal, hogy odaadták fűnek fának az autókat hitelre egyre nagyobb kockázattal nehogy lassitani kelljen. Az eredmény boom a gyártói oldalon, zsugor, elbocsátások gyár bezárások és soha nem látott hitel és gazdasági válság. Úgy látszik a telefonbiznisz is boom előtt áll.

Mindenesetre érdekesek ezek a hírek:
-"A Samsung az s7 árát a megszokottnál lejjebb lövi be"
-"A Samsung hitelre is odaadja ezentúl a telefonjait"
.....

[ Szerkesztve ]

(#48) DeFranco válasza #67656192 (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mesélj, melyik "gk boom" okozott "soha nem látott hitel és gazdasági válság"-ot?

omfg...

(#49) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Túlságosan "magyar" szemellenzővel látjátok a dolgokat. Itthon is azért van bőségesen olyan réteg akinek nem okoz nagy körömrágást havi 8-12 ezer forint kiadás ilyenre. Külföldön meg aztán pláne nem kérdés tárgya. Jópár szolgáltatónál működött az a módszer, hogy mondjuk havi 40 fontos előfizut kötöttél 2 évre és olyan készüléket választottál amilyent csak akarsz. A különbség annyi, hogy kint ki is fizetik a vásárlók a havi részleteket. Itthon meg rengeteg az olyan, hogy kihozza részletre aztán vagy fizet vagy nem, vagy csak hónapos csúszásokkal. Nem véletlenül vannak olyan készülék árak előfizuk mellé is amilyenek.

Üzletileg szerintem ez egy teljesen jó dolog, a vásárlók megtartására. Ha tudom azt, hogy havi 10 rongyért minden évben a legújabb legjobb készülékért csak be kell sétálnom a boltba és semmi plusz költségbe vagy időbe nem kerül, simán élnék vele.

És ez nem azokat motiválja, akik amúgy nem engedhetnék meg maguknak. Aki nem áll úgy anyagilag annak a legnagyobb hülyeség csak azért megvenni egy drága készüléket mert részletre el lehet hozni. Azoknak motiváció ez, akik mondjuk megtehetnék, de nem indulnak be annyira egy új modell miatt, mert az előző generáció is bőségesen kiszolgálja az igényeit.
Ilyen szempontból üzletileg telitalálat. Gyakorlatilag a saját gyártósorod számára mesterségesen létrehozol egy keresletet, ami nem függ olyan nagy mértékben a külső tényezőktől.

(#50) djculture válasza kymera (#23) üzenetére


djculture
félisten

Legtöbb ismerősöm igy is 20 ezret fizet havonta 10 k a telefon törlesztő 10k az előfizetés mindezt 2 évig Ez már olcsóbb .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.