Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Crystalheart válasza tkazmer (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem a konkrét hatalomról beszélek, hanem az 1984 c. könyv vonatkozásában. :) Amiről te beszélsz, az viszont inkább szerencsétlenség eredménye, mint tudjuk. Bármilyen nép élne földrajzilag itt, azzal kb. ez történt volna.

Megjegyzés: USA, mint múlttal szinte egyáltalán nem foglalkozó nyugati társadalom? Haha, jó vicc, szerintem azoknál nagyobb patrióta kevés van, náluk nem sokan büszkébbek az elmúlt pár száz évükre, mióta léteznek. :D Vagy Franciaország, Anglia, ezek mind nem foglalkoznának a múltjukkal, mikor nem is olyan rég a fél Föld urai voltak? Dehogyis, sőt...

"Csak" az egyensúlyt kell megtalálni. A múltat nem visszasírni kell, hanem emlékezni rá és építkezni belőle. Nem a dicsőséget kell kiemelni, hanem a drámaiságot, és akkor rengeteget tanulhatunk belőle.

(A Waldorfot csak azért írtam, mert Иван leírásából valahogy nagyon arra lehetett asszociálni. A skandináv mintával kevésbé vagyok tisztában, mindenesetre én nem mindenféle külföldi mintákat akarnék követni, hanem megalkotni az új magyar oktatási rendszert, ami erre az országra, ezekre az ifjakra, erre a mentalitásra szabatott. Például jelentősebb szerepet kaphatna a média az oktatásban, túl kevés minőségi oktatófilm lelhető föl, pedig a legtöbb fiatal úgy érti meg a legjobban a dolgokat, különösen a humán területeken.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.