Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megcsillant a homokban a gyémánt.
Tiszta szívből kívánom, hogy megkapd az állást. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) danih


danih
addikt

Hajrá!

(#3) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csak tudnám, hogy miért picsogok a sarokba bújva? Úgy látszik, túl sokáig kapaszkodtam a "semmi ágába" és elfáradtam...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Mindent bele! ;)

Mentalita'

(#5) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Egy kis magabiztosság, mosoly és menni fog. ;)
Sok sikert!

- http://pazsitz.hu -

(#6) Иван


Иван
őstag

Osztálytársam vitája a filozófia tanárunkkal:
[T] - Csak azért dolgozunk, hogy legyen pénzünk?
[D] - Igen.

Ennyiben maradtak.

Amúgy meg sok sikert :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) Algieba válasza Иван (#6) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én munkának tekintem a legtöbb tevékenységemet: blogírás, fűtés, kertészkedés, sütés-főzés, házi munkák.

Egy viszont igaz rám, hogy nem akarok azért élni, hogy dolgozhassak. A jövedelmet adó munkával a hosszútávú céljaimhoz akarok közelebb kerülni. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) Vakegérke válasza Algieba (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban munka, amit csinálsz, csak éppen egy petákot sem kapsz érte. Akkor lenne "jövedelmező" munka, ha lenne egy jól kereső társad, te pedig háztartásbeli lennél.

"...nem akarok azért élni, hogy dolgozhassak."
Érthető. Viszont a megfogalmazás alapján feltételezhető, hogy kényszernek érzed a munkát, amely talán pont ezért kerül téged.
Jó, tudjuk, hogy a szellemi munka is munka. De nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) PazsitZ válasza Algieba (#7) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de ennek nagy részét egy átlag ember, a normál munkája mellett is elvégzi. Persze valahol munka ez is ez igaz.

- http://pazsitz.hu -

(#10) Algieba válasza PazsitZ (#9) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem nézem mások életét, a magamét élem.
Miért keserednék el? Valahogy a környezetemben senkinek sincs egyszerre megjelent regényei, megművelt kertje, igényes blogja, és sose ment ki külföldre kalandozni, nem dolgozott önkéntesként és még sorolhatnám.
Lehet, hogy megátalkodott bérmunkakerülő vagyok, de ennek ellenére tele alkotásokkal és kalandokkal az életem.
Most csak azért akarok visszatérni a mókuskerékbe, hogy előrébb lendítsem a hosszútávú terveimet.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Algieba válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

"De nincs."

De lesz! :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) Vakegérke válasza Algieba (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annyira ismersz, hogy tudd, tiszta szívemből kívánom, hogy magadhoz méltó munkát találj magadnak. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csak beugrottam, mert hamarosan megy a buszom, aztán átszállok a vonatra, és kb. hatra megérkezek Budapestre. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) danih válasza Algieba (#13) üzenetére


danih
addikt

Sok sikert, gondolom holnap lesz az interjú, majd írj.

(#15) moha21 válasza Algieba (#13) üzenetére


moha21
addikt

Hova mész busszal? Csabára? Vonat nem jobb? Az Fényes közepén áll meg. :D

Sok szerencsét! :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Algieba válasza Algieba (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Fényesről 14:45-kor induló busszal mentem el az állomáshoz. Átszálltam a 15:18-kor induló belföldi gyorsvonatra. Mostanra megérkeztem a bátyám albérletébe, és innen megyek reggel az állásinterjúra. Nagyon közel van egymáshoz az albérlet és a Greenpeace irodája. Tíz perc alatt ott leszek. Tuti, hogy nem fogok késni. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy a kétszázhoz az esélyem, hogy megkapom a munkát. Kb. kétszázan jelentkeztek az egy munkára. Az élet-halál küzdelem folytatódik.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18) Vakegérke válasza Algieba (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó a beszélőkéd, szerintem meggyőzted őket. Bízz, és megadatik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Algieba válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Édes-kevés, hogy gördülékenyen csacsogok. Kétszáz ember nagy választékot jelent.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Drukkolok:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Иван válasza Algieba (#19) üzenetére


Иван
őstag

Manapság mindenből nagy választék van, és elég nagy hányada kritikán aluli. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Algieba válasza Иван (#21) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:B

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Végül miben maradtatok? Kiértesítenek? És ha igen, van határidő?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Algieba válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha bekerültem a második körbe, szólni fognak még a héten. Ha nem szólnak, akkor kihulltam az első körben.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) Vakegérke válasza Algieba (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Khm... Hány kört kell még futni a győzelemhez?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Algieba válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem minimális az esélye, hogy bekerüljek a második körbe. Lezártam a témát magamban. Van egyéb tervem is. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#27) Vakegérke válasza Algieba (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Harapófogó kell hozzád. :K

Ha titok, akkor titok, megkérdem: milyen egyéb terved van?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Algieba válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most már tényleg harapófogóra lesz szükséged, mert csendben maradok.
Nincs olyan tervem, ami a jelenben vagy a közeljövőben értékelhető anyagi eredményt adna. Csak tanulok, csak alkotok, csak tanulok, csak alkotok... aztán majd jutok valamire. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem hívtak, nem írtak, vagyis nem kerültem be a második körbe. Ennyi volt. Kipipálva, letudva, tapasztalat zsebre téve.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#30) rroolleerr


rroolleerr
csendes tag

Sziasztok,

Holnap megyek egy interjúra. A pozíció hardvertervezéssel kapcsolatos ajánlat készítés. 11.00 -tól 12.30 -ig szól az időpontom.
Nekem kellene az ajánlatokat elkészítenem, számolnom.
Kapcsolattartó lennék a projektvezető, termékosztály és hardvertervezés között.

Tud valaki valami infót adni, miből lenne célszerű készülni?

Üdv.

(#31) Vakegérke válasza rroolleerr (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hardvertervezéssel kapcsolatos ajánlat készítésből.

Bocs, magas labda volt, nem bírtam kihagyni.
Egyébként sikeres bemutatkozást kívánok leendő munkahelyeden. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) rroolleerr válasza Vakegérke (#31) üzenetére


rroolleerr
csendes tag

Köszi :) Sok kicsi sokra megy :)

Én is remélem, hogy sikeres bemutatkozás lesz..

(#33) Vakegérke válasza rroolleerr (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy a lényeg, legyél határozott, magabiztos, mosolygós. Ez jó hatással van leendő munkaadódra. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.