Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Ez már sacc 9 éve megy így, amióta a Nokia kiadta a 7650-et... (na nem mintha más gyártók jobbak lennének nála). :(((

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) Pantal


Pantal
senior tag

Tény, kicsit jobban odafigyelhetnének az ilyen alapvető dolgokra, ne csak arra, hogy minél nagyobb e-penisük legyen.

(#3) St_Riv


St_Riv
csendes tag

"Mi lett veled Nokia?". Nem kenyerem rugdosni egy döglődő oroszlánt de ez akkor is elég szégyen. Egyszerű, megbízható, jól használható a célnak megfelelő telefonokat kéne gyártani, amiről a cég egykoron híres volt, nem pedig lehetetlen ellenfelekkel versenyezni...

(#4) Lompos48 válasza Maxentius (#1) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az én 7650-esem a mai napig fényesen szuperál! :K

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Lumia helyett N8. Probléma megoldva :) Érdekes, hogy annak nincs baj az akksijával.

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) Maxentius válasza Lompos48 (#4) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem is pont a 7650-re értettem, csak valahogy azóta jönnek ki érzéseim szerint ilyen szériahibás termékek a gyárakból...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Megesik mindenkivel

(#8) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Igeeen, megvan a 3-ik Lumia 800-as hír 24 órán belül (a FB-os 19 órája)

Egyébként pont ma beszéltem egy nagy Nokia rajongóval (régebben NSN dolgozó volt) és ő az N9-ről mondott le a 800-as (Lumia) javára, és inkább vár még pár hónapot, hogy nálunk is kapható legyen reális áron...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

hát én régóta tudom a szabályt:
aki a kiadásra rá első három hónapba vesz mobilt, az azért fizet plusz pénzt, hogy béta teszter lehessen.. ;]

(#10) Pete55555 válasza Dr.Anonymus (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

Na ez nagy igazság. :K Akár aláírásnak is elmenne :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#11) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Szégyen. Legalábbis ha azt vesszük alapul, hogy a Nokia milyen büszke a teszteléseire. Ez a kis malőr több dolgot is jelenthet:
- több beszállító eltérő minőségű alkatrészei
- eltérő minőségben előállító összeszerelő üzemek
- lokalizáció miatti szoftveres baki (ez eléggé valószínűtlen azért)
- Nokia elk*rvulása

(#12) nicu71 válasza szilagyiv (#11) üzenetére


nicu71
addikt

meg még talán hozzátenném azt hogy muszáj volt nekik a legrövidebb időn belül virítani egy wp7 készüléket.Ha még hónapokig tesztelgetik...bele sem gondolok.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#13) Sifre válasza Pete55555 (#5) üzenetére


Sifre
senior tag

Ja, annak meg a kijelzőjével vannak bajok. :)

(#14) lmisi


lmisi
senior tag

Nokia-nak különösen fontos lenne a minél hibamentesebb kezdés.
Most alulról nézegeti a piacokat és olyan termékkel próbálkozik, amit
más is gyárt. Újonc az arénában, csak némi házdizájn és ingyen navi különbözteti meg a többiektől.

(#15) gabe8719 válasza Dr.Anonymus (#9) üzenetére


gabe8719
senior tag

Engedelmeddel be is dobnám aláírásnak :)) :R

(#16) Dr.Anonymus válasza gabe8719 (#15) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

én köszi, :R de fogalmazd át nyugodtan mert nem voltam irodalmi helyzetem magaslatán amikor írtam.. :D

(#17) gabe8719 válasza Dr.Anonymus (#16) üzenetére


gabe8719
senior tag

Sokmindent nem kellett módosítani rajta, úgy frappáns ahogy van.. :DDD

A Te aláírásodra reagálva: Ha viszont játék, akkor marhajó a grafikája.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) callmeakos válasza Pantal (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

+1
Rávernék ilyenkor a fejükre hogy ne csak a "fúdekomoly iOS5-re alenyűgözhetetlen Sirire vagy a hiperszuper WP7re" koncentráljanak hanem az alapvető dolgokra is tessék odafigyelni. Haverom megvette a 4St, de 1 hét után passzolta is el, mert egyszerűen elege lett a sorozatos hibákból. Egyet is értek vele. Ha már több százezer forintot kiadok egy telefonra akkor hadd ne küszködjek már olyan hibákkal ami minden más telefonnál nincs így, csak ezeknél....

All→M8

(#19) Maxentius válasza callmeakos (#18) üzenetére


Maxentius
addikt

+1

Nem véletlenül van egy Siemens C75-ösöm is... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#20) ducsidu válasza Dr.Anonymus (#9) üzenetére


ducsidu
senior tag

Nagy igazság :D

(#21) gabe8719 válasza Maxentius (#19) üzenetére


gabe8719
senior tag

Én a hétköznapokban egy Nokia 3650-et használok jelenleg is, 8 éve van meg, és a világon mindent kibírt, konkrétan elpusztíthatatlan. :D

(Sajna a GSM boltban használtan vett Galaxy Minimet sikeresen letiltották 4 hónap után, az eredeti tulajnak aki nem fizette a számláját, meg bozzal üthetem a nyomát.. Úgyhogy kénytelen voltam leporolni a régi kisokosomat..:D ) Az a vicc, hogy 8 évvel ezelőtt a 3310-esek és 3410-esek korában úton-útfélen kikapkodták a kezemből ilyen "ez mi?!?" felkiáltásokkal, 2011-ben pedig ugyanúgy megnéznek vele az utcán mint anno, de már nem azért mint akkor.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Maxentius válasza gabe8719 (#21) üzenetére


Maxentius
addikt

Volt nekem is 3650-esem kicsivel több, mint 2 évig... és hát sikerült egy-kétszer olyan appot ráraknom anno, hogy alaplapcserére szorult... :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23) gabe8719 válasza Maxentius (#22) üzenetére


gabe8719
senior tag

Az szép..:D Az enyém egyszer volt szoftverfrissítésen, mert egyik pillanatról a másikra nem állt fel a rendszer a töltőről levéve, és jelenleg is a 4. akkumulátorát nyüstöli.. Egyszer volt házcsere, mert a hátlaptartó rúgós pöcöknél annyira elfáradt a műanyag, hogy egyszerűen levált, az előlapot meg később azért kellett cserélnem, mert 2 méter magasról járólapra esett a cucc, és az előlap tartópöcke kitört. (hozzáteszem, az incidens után még 3 hónapig járkáltam vele celluxcsíkkal az oldalán :D ) A gombsorról lekopott a festék a körülbelül 5000 sms alatt amit megírtam vele, és jelenleg egy nagy generálozás után szalonállapotú, 1020-as gyári akksival, és teljesen kitisztított belsővel, tokban tartva ücsörög az asztalomon..:D Ritka kincs, sajnos már letettem arról, hogy valaha az életben fognak még ehhez hasonlóan tartós holmit gyártani, amin ennyi év után is 30%-kal jobb a térerő mint bármelyik csúcsszuper telón, a hangszóró még mindig ordít recsegés és torzítás nélkül, és szó szerint a 8 év alatt egyszer sem hagyott cserben. Egyetlen hívást nem dobott el, minden sms-em megérkezett, gond nélkül kezel minden SIM-et, és Opera Minivel még a Gmail és FB is megy simán..:D Az erősebb akksival 4-5 napot ketyeg elég erős használattal.. Elfekvőben van még otthon szintén gyári állapotban minden cuccával egy első generációs N-Gage-m is, szintén ugyanígy elpusztíthatatlan, atomra összeszerelt cucc, ráadásul ezer százalék, hogy nem jön szembe az utcán, ha meg híváskor a fülemhez tartom, még ki is néznek.. :D Talán vissza kéne térni a Nokiának is a régen bevált minőséghez, szerintem a legtöbbször egyszerűen tervezési/konstrukciós hibás ami kijön (pl. 5310 XM), kár, hogy a divatsztenderdek oltárán egyre inkább beáldozzák a gondos tervezést és ebből adódóan sokszor a használhatóságot is... :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Maxentius válasza gabe8719 (#23) üzenetére


Maxentius
addikt

Az 5310-et meg is tudom erősíteni, ugyan nekem nincs, de a családban van 3 is. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#25) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

mindenki kapkod, ahelyett, hogy normálisan letesztelnék a termékeiket.. és persze a fehasználó szív... :(((

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26) jacis válasza Pete55555 (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

Az akksijával tényleg nincs....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#27) zombinyul


zombinyul
addikt

Resszkess Nokia,nehogy az Apple bepereljen,mert másolod a hibákat. :C

Sajnos a Nokiára jellemző,hogy elég sok telefont eleve bugosan adnak ki... :F

gabe8719: nekem is van egy első generációs N-Gagem,rengeteg másik régiség társaságában. :K

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28) daniel909 válasza zombinyul (#27) üzenetére


daniel909
addikt

így van. annó az n86-omat ugy adták ki hogyha letetted a telot hivás után, megszolalt a zene. komolyan így adták ki. ja meg nem működött az internet rádió, mert kifagyott... nagyon durva korszaka lehetett az a cégnek:D persze aztán pár honap mulva jött az update.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#29) zombinyul válasza daniel909 (#28) üzenetére


zombinyul
addikt

Az szép... :Y
Viszont elég a bugos N97-re,5800-ára,vagy N95-re is gondolni... De lehetne még ide sorakoztatni egy két modellt a gyártótól,bár mindettől eltekintve nekem soha nem volt velük bajom(kivéve a lazulós-lötyögős csúszka N95-ben...)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#30) B1T3 válasza jacis (#26) üzenetére


B1T3
addikt

(#31) callmeakos válasza B1T3 (#30) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

hogyaza :DDD :DDD

All→M8

(#32) Namelesske


Namelesske
addikt

Nekem van egy Nokia E51 egy légmentes tasakban elraktározva. Konkrétan addig használtam, és annyit hogy elmállott a fémelőlapot és hátlapot összekötő váz, banánra tört a telefon minden csavarnál elvolt törve a ház, a képernyő gödrösre volt kopva szó szerint gödör volt plexiben, még mindig amikor kézbe veszem azt érzem egy igazi telefon van a kezemben, és még most is bekapcsol. A hibája az volt, hogy korrodálódott (gyakorlatilag felismerhetetlen lett) a billentyűzet csatlakozója az alaplapon. (gondolom a szellős háza miatt, meg a sok fűben fesztiválon fetrengésnek) még mindig bekapcsol, még mindig működik, csak épp nem tudom használni mert csak a 4 es gomb megy (fuuu444!!!!444!) Soha semmi bajom nem volt vele, ha jobban vigyázok rá (utólag jöttem rá milyen szarok a mostani telefonok) még ma is szolgálna. Nagyon jó volt, hogy soha nem lassult be, egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni, ha 50 programot indítottam el, az ment akkor is. Bezzeg az Androidos csodamobil 15 alkalmazáskor már low memory problémákkal küzd, és egyből zárogatja befele a programokat, meg a végletekig lelassul, meg vagy 5 féle program kell ahhoz, hogy valahogy kézben tartsam a telefon működését, meg figyeljek a programokra, meg az aksira, meg minden szarságra.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#33) -Gerzson- válasza Namelesske (#32) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

".....Bezzeg az Androidos csodamobil 15 alkalmazáskor már low memory problémákkal küzd, és egyből zárogatja befele a programokat, meg a végletekig lelassul...."

Ez saját tapasztalat vagy másoktól hallottad?
Ha saját akkor legközelebb ne a legolcsóbb telefont vedd meg.
Ha másoké, akkor ne hidd el feltételek nélkül.

Az éppenséggel nem felsőkategóriás DEFY-m nem küzd ilyen problémákkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) zombinyul válasza -Gerzson- (#33) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem sem a 845-ösöm,sem az X8-asom,sem az X10 Mini prom,sem a Telenor One Touchom nem csinált ilyet... +1!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#35) #19617792 válasza -Gerzson- (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

én pl. nem láttam még low memory üzenetet, hogy néz ki? :DDD low storageot láttam, de hát Blade egy occó-kici Androidos vas.

(#36) mark77 válasza St_Riv (#3) üzenetére


mark77
tag

Az S40 és az alsós S60 as telefonjai nagyon jól sikerült példányok.
Az S40 platform egy átlag (nem mobilmániás technokrata :D ) számára megfelelő. Az S60 sem elérhetetlen ma már.Alsó és középkategóriában nagyon is jó a Nokia.(másokról ezt nem állítanám).

Ezekhez a érintős gigahertzes,péklapátnyi érintőkijelzős készülékeknek, lassan már egy mini atomerőmű is kevés. Jó lenne elsősorban ezen változtatni, mert hogy egy százezres telfon alig bír ki egy két napot?

Cannibal Corpse

(#37) Namelesske válasza -Gerzson- (#33) üzenetére


Namelesske
addikt

Saját tapasztalat. Szerintem attól, hogy valami olcsó, még nem feltétlenül kéne szarnak is lennie. Szerencsétlen Samsung Galaxy 3 tól annyit vártam el mint egy nála olcsóbb Nokiától, de örülök lassan, hogy bekapcsol. Nem ez volt a legolcsóbb androidos telefon anno. Olyannak nézek ki, mit aki hall valamit majd feljön trollkodni?

"én pl. nem láttam még low memory üzenetet, hogy néz ki? low storageot láttam, de hát Blade egy occó-kici Androidos vas."

Úgy néz ki, hogy úgy lelassul a telefon, hogy örülök ha megnyílik a feladatkezelő.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#38) Kasya


Kasya
nagyúr

A legtöbb ember, akik megveszik a telefont (és min. középkorúak), általában nem szoktak frissítgetni, telepítgetni. Ezért is lenne jó, ha nem ilyen hibákkal adnának ki telefonokat. Főleg a Nokia, akinek megvan a vevőköre az "idősebb" korosztályból.

Az hogy meg az Androiddal nektek semmi gondotok, érdekelne mennyi frissítés után vagy rom telepítés után lett olyan, amilyen. Félreértés ne essék, nem trollkodni akarok, de nem láttam még gyári Androidos telót, ami "jó" lett volna. (tudom, ez nem az a topik)

[ Szerkesztve ]

(#39) kiskaktusz válasza Kasya (#38) üzenetére


kiskaktusz
addikt

nekem speciel a se xperia x10 mini prommal sosem volt akksi problem, kivéve 1 custumROMot :D

a kiadott 1.6os androiddal, a frissített 2.1-vel és a nyílt wifis biztonsági frissítéses 2.1-vel sem... úgyhogy mindenféle mókolás nélkül jó volt az erőforrás kezelés a telefononban!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#40) mrlujoak válasza Kasya (#38) üzenetére


mrlujoak
veterán

2 alap androidos telefon van a szűk családban - ami a páromat és jómagamat jelenti - és mindkettőn alap, gyári szoftver van.
Xperia X10 mini és Xperia X10 mini pro a két készülék, gyári 2.1-el.

Nincs problémánk a telefonokkal.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#41) zombinyul válasza Kasya (#38) üzenetére


zombinyul
addikt

Sem a 845-ösömmel,sem az X10-asommal,sem az X10 Mini Prommal,sem pedig a Telenor One Touchommal nem volt soha semmi práblöm. Mind a négy teljesen gyári,mind a négy elég rendesen van használva,programokkal telepakolva,stb. Pedig az világos,hogy egyik sem fullos,felső kategóriás mobil.

Abban pedig igazad van,hogy sokan nem mókolnak a telefonjaikkal,és illene egy teljesen hibamentes -vagy legalábbis nagy stílű hibáktól távol álló- mobilt kiadni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#42) zombinyul válasza zombinyul (#41) üzenetére


zombinyul
addikt

X8-asommal,elnézést. :B

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#43) Coleszi


Coleszi
tag

Ez eddig az összes Nokiámnál-Nokiáknál így volt. :D Ja igen a 3410essel nem volt gond :). De ahogy elnézem LG-éknél se okés minden. Eddig azt hittem h csak az Apple tud normálisat kidobni. De már ők se.. Jó lenne ha inkább 1 hónapig nyomkodná valaki előtte, ja és a legfontosabbat is próbálgathatnák, a telefonálást :D Lg-nél nem lehetett lerakni :), sőt felvenni se mindig...

Amíg nem kezdi valaki masszívan nyúzni, nem fognak kiderülni a problémák..

(#44) Kasya válasza Coleszi (#43) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezeket mindig kiadják tesztelésre...

(#45) Namelesske


Namelesske
addikt

Az android meg a mai sz@r telefonok védelmében, azért a Nokia is világra szült már rengeteg béta tesztelő felhasználót. Symbian frissítésekkel is voltak olyan csapnivalóak, főleg ahogy v3-v5 váltás következett, hogy azóta meg sem lepődöm az ilyen Nokia hibákon. A Sony Ericssonban pozitívan csalódtam ami a szoftverek minőségét és optimalizáltságát jellezmi, szerintem élen járnak az Androiddal.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#46) Guff


Guff
csendes tag

Mindenik cég az utóbbi időben így próbálja megspórolni a betatesztelésre szánt összeget?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.