Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Kissé vegyes érzéseket keltett a teljesítménye bennem... azt hiszem hasonló ár körül van már 2 magos AMD 250 gigás winyóval is. A gpu nem rossz, de nem lett volna olcsóbb integrált gpu-s nvidia chipset? A celeron 220hoz képest nem is rossz az Atom.

(#2) Bukta01


Bukta01
tag

COD 4 ezen hogy futna?:DDD

(#3) luw2win válasza azbest (#1) üzenetére


luw2win
őstag

Érdekes h sokmindenben elveri az Atom a Cerkát, de Super Pi -be meg nagyon alulmarad az atom.
Szerintem mehetett volna bele egy erőssebb proci meg egy ssd és egy integrált vga.
Jó tudom h nem kivánságműsor de akkor is :)

De igy ez az öszeállitás megéri 120k-ért, főleg igy a válságba :U

Bukta01: haha -.-

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) Ste


Ste
addikt

az akkus üzemideje eléggé csekély :(

(#5) csibor


csibor
őstag

Ennyiért már van,igaz Acer is.

(#6) divergens


divergens
tag

Kár, hogy nem lehet a színprofilt letölteni! Én f5r-on dolgozom, mit mondjak... :W na de ezt mar megírtam logout-on..
Amúgy jó cikk!

quake III arena

(#7) forgonati


forgonati
őstag

Hát, oké hogy óccsó, na de az a processzor, nem valami nagy dobás. Maga a gép korrekt, barátnőmnek van F5, és a dizájn, meg általánosan az összerakás teljesen jó. Mondjuk az övé jóval tüdősebb masina, na de nem is 120 ezer volt :)
Amugy nem tudom, több ismerősömnek van hasonló középkategóriás Asus, úgy 2 év után mindegyiknél rondán elkezdett kopni a festék, ahol dörzsölődik a csuklótól. Szóval a festés nem valami tartós. De hát spórolni kell valahogy :D

Keelah Se'lai!

(#8) rudi válasza csibor (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Plusz egy év gari, plusz diszkrét VGA és már nem is annyiért van az Acer. Persze, notebookot olcsóbban is lehet venni mint ez az Asus.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) barnam_


barnam_
nagyúr

Erről mit gondoltok?
Komolyabb proci és vga, ráadásul Vista Business is van hozzá.
Igaz drágább 50k-val, de szerintem aki laptopot akar venni, ne a legolcsóbbat keresse.
Egyébként az Asus-ban lévő diszkrét vga bővíthető? (vagyis le lehet cserélni erősebbre?)

(#10) divergens válasza forgonati (#7) üzenetére


divergens
tag

Akkor csak nekem sikerült kifogni egy félresikerült drabot :F

quake III arena

(#11) rudi válasza barnam_ (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez egy jó konfignak tűnik. Mondjuk én olcsó gépbe elégnek tartom a jobb integrált grafikus magot, mert a diszkrétek csak az árat emelik, akkuidőt rontják és melegítenek. Egy AMD vagy NVIDIA IGP szerencsésebb mint egy kis Radeon vagy GeForce. Processzorból olyat érdemes venni, aminek már van tisztességes energiaszabályozója, tehát a Pentium Dualcore T2000-es széria vagy kis Athlon-ok jöhetnek számításba. Ilyen alapon is vannak kellemes gépek 120k környékén.

Ami a VGA bővíthetőségét illeti, bár nem szedhettem szét a gépet, de az F5-ös belső MXM modulos, szóval asszem ebben is bővíthető.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) forgonati válasza divergens (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Öööö... Ezt most mire értetted? Az összerakásra? Ugy érted hogy a te F5-öd rössz volt?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#13) Franklin válasza Ste (#4) üzenetére


Franklin
addikt

Mutass olyan 15.4-es, hasonló árkategóriás notit, amiben ugyanekkora akku van és lényegesen jobb az akkuideje! (netbook nem játszik)

(#14) Peat;) válasza Franklin (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

120 környékén nem egyszer lehetett már látni két magos gépeket és ez a 9300 vagy milyen vga ha nem tévedek minimálisan jobb mint egy integrált.
Ráadásul ha már 15.4-es a noti akkor mehetne eggyel feljebb a felbontás.

Én tavaly október környékén vásároltam a kifutó szériás, value (occsó) sorozatos msi notim. Ebben mobile sempron van ami erősebb mint ez a celeron, van benne energiagazdálkodás és két és fél órát elmegy akkuról, mindezt 13.3-as méretben, vistával előtelepítve akkor 130-ért. Asszem ez az asus nem éppen jól sikerült darab...

(#15) k.


k.
őstag

Klassz kis noti ez.Amir tervezték arra sztem nagyon is alkalmas.Ismeröseim is általában az olcsobb notikat veszik mert nem játszanak csak irodai munkára használják őket.FSC-t már nem vesz senki mert azok olyanok amilyenek de ezeket tudom ajánlani. :) Hisz nem néz ki rosszul és azért az asus nem a legalja kategória.

(#16) Peat;) válasza k. (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] arra meg itt vannak az ilyen modellek :) ez az asus kicsit vakítás, a külön álló vga-val gondolom a lépje be a játékosok világába marketingszövegelés jön majd, remélem sokak nem dőlnek be.

(#17) k. válasza Peat;) (#16) üzenetére


k.
őstag

Hát azért a lenovo(meg a jobb sonyk is) más kategória.Ha olcsón kell itt vannak ezek.Ha MINŐSÉG(csúpa nagy betűvel) az már ugye több.

(#18) kovy79 válasza Franklin (#13) üzenetére


kovy79
őstag

Itt nem a "hasonló" akkuról van szó.
Azért ez a noti a kommersz kategóriában nagyon kevés (minden szempontból)...
Az én (szintén kommersz 15,4") MSI VR610X notim minimális terheléssel 2 órán túl is elketyeg és néztem már rajta (akkuról) végig ~110 perces filmet.
Én 120K-ért vettem fél éve, duplamagos procival, 2 giga memóval, AMD chipset-tel + int VGA-val.
Szóval sztem ez a noti (Celeron + SiS...) egy kalap sz.r ennyiért.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) Puma K


Puma K
veterán

Az iromány jó lett. Csak ez tényleg ratyi verzió.
Mi ismerőssel visual dj munkára egy ilyet használunk hol ismerősöm hol én.

AMD Turion™ 64X2 Dual-Core Mobile Technology TL-50
3Gb memória
160Gb vinyó
ezt a verziót vette még szeptemberben 115k Ft-ért Vista nélkül. Rádobtunk egy XP SP3-mat és azóta végzi a dolgát nincs vele semmi gond. Csak annyi hogy a vinyó nem szereti mikor beindul a party és felnyomják a hangerőt mert akkor rezeg az egész v dj pult és van olyan videó amit nem tud lejátszani :DDD Ezért lesz majd Mac Book Pro ;] Majd meglátjuk hogy annak milyen a vinyó rezgés csillapítása :DDD ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) shteer válasza Puma K (#19) üzenetére


shteer
titán

egy kis szivacs nincs kéznél a noti alá? :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#21) Puma K válasza shteer (#20) üzenetére


Puma K
veterán

Az nem elég ;] Bárány küldi rendesen meg a többi dj :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Taky


Taky
senior tag

Itt is a bal oldali ctrl bill helyén van az FN... pfff......

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#23) villamos


villamos
őstag

"fölöslegesnek tartottuk egy mobil Core 2-vel agyonverni"

Kíváncsiságból lefuttattam a programot húg Semprongyos (asztali) gépén... ha jól értelmezem viszont, még attól is csúnyán kikap... :DDD Eredmények:
Sempron 3400+ 1800 MHz ASRock ALiveNF6G-VSTA nForce6100-430 Int. DDR2-517 SDRAM
CPU Queen: 3125
CPU PhotoWorxx: 3069
CPU ZLib: 10088
CPU AES: 2317
FPU Julia: 755
FPU Mandel: 432
FPU SinJulia: 399

Persze ezek csak semmitmondó számok, mindettől még lehet jól használható masina.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24) villamos


villamos
őstag

Na jó, annyira nagyon nem, ha alaposabban megnézzük, de akkor is, az legalább egy éves gép... :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25) #95590400


#95590400
törölt tag

háááát. én egy hp500-ast használok 2 éve (celeron 350m), kb. fél éve home serverként meg be lett üzemelve egy intel D201GLY2 lap, ami gyk. kajakra ue.
sima irodai jellegű pötyörészés, semmi 200 megás excel file, stb., a mini itx-es gépen meg syncback, tömörítés, néha dvd írás, demux, hangkódolás megy (goldwave), cryptelt vinyókon. sokszor a hátam közepére sem kívánom már ezt a kínszenvedést. néha tolnak flash játékot rajta keresztgyermekeim, de majdnem ahhoz is kevés. 720p-re, 3.1 feletti x264 profilban dettó kevés. egy normálisan megfilterezett mpeg2 upscale-re is.
mindennapi használatra, kevés cipekedéshez, ezért a pénzért ezt nem venném meg, és részemről mindenkit eltanácsolok tőle. ennyi pénzért (ha jól látom 140k???, de lehet csak régi a link), jobb alternatívák, kicsit rádobva meg ezerszer jobb használati értékkel bíró laposok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#26) marcias


marcias
őstag

Nem azért, de ez a gép szerintem kifejezetten elavult. Egyedüli előnye a 9300M, de evvel ki is fújt. A processzor az én szememben a legalja kategória, ez még egy régi Sempronnál is harmatosabb. Ezért az árért egy 1,8-2 GHz-es Athlon/Turion, és AMD 780G-s chipset egy HD3200-assal szerintem mérföldekkel jobb lenne. Vagy egy kicsit többért Turion Ultra és egy 3650 mellé (na jó, így már azért más árkategória).

Steam: marcias88

(#27) Peter13


Peter13
senior tag

Ha az atom kicsi, gyors és olcsó, akor mé' nem azt rakták bele? Egy duplamagos kis atom szerintem nagyon megdobta volna a "user experience"-t..két giga RAM már elég a Pistának is, a 160-as vinyó rendben van, DVD író ott néz benne, és nekem kifejezetten tetszett, hogy végre előre rakták az akksit, hátulra meg meg a meleget (utálom amikor fordítva van, mint pl az én MSI-men is ... :((( ).
Elhiszem hogy ez a szegény kis cerka olcsó volt, de az atom is az, ha jól emlékszem, a kétmagoncos is, és azzal már elég jól elszaladgálna...meg kevesebbet melegedne, még halkabb lenne, és sokkal tovább bírná...kár érte. Talán lesz revizió...:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#28) forgonati válasza Peter13 (#27) üzenetére


forgonati
őstag

Talán a beragadt celeronokat próbálják eladni a raktárból. Összeszedtek minden régi szart, belepakolták ebbe, és hadd vigye a nép. Ami renben is lenne - mert van akinek tényleg csak netre meg irodai munkára kell - de nem ennyiért. Ezen az áron, sőt, még óccsóbban, vannak jobban felszerelt gépek is. Ráadásul, úgy nézem hogy a DVD iróját is az F5-től örökölte, hááát... Barátnőmé néha olyan durva kattogásokat ad ki magából hogy komolyan megijedek. De lehet hogy ez normális ennél a meghajtónál, nem tudom.

Keelah Se'lai!

(#29) kali


kali
legenda

hát, most akcióban éppen 124.900 ft egy Asus F5N-AP222 ami azért nem cerkás noti, emellett már kicsit drágának tűnik a cikk főszereplője - vagy az f5n-ap222 olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#30) shteer válasza Puma K (#21) üzenetére


shteer
titán

azok csak gidák.. ;]

..szerintem jónak tűnik

(#31) TomBennet


TomBennet
tag

Valaki magyarázza már el, miért olyan remek feature az, hogy ki lehet nyitni 180 fokig egy laptopot? Mindegyik tesztnél külön kiemelik ha ezt tudja a gép. Nem tökmindegy?

(#32) kali válasza TomBennet (#31) üzenetére


kali
legenda

nem! vannak extrém helyzetek...

(#33) rudi válasza TomBennet (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Elsősorban kisebb méretű gépeknél nagyon fontos ez a fícsör, ugyanis azokra nem elégséges nyílásnál, ölbe véve már felülről nézel, ahonnan az olcsó TN+film paneljük elég ramaty képet mutat. Nagyobbaknál már ez nem annyira lényeges, de a full nyitás egy plusz fícsör, ami csak és kizárólag előrelátó tervezést igényel, semmi mást.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Aprósólyom válasza Ste (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szinte használhatatlan szerintem is. Nem sok mindent lehet vele végezni ennyi idő alatt. Szerintem nagyon nem éri meg az árát. Mondjuk nekem mázlim volt, de anno 120-ért vettük IBM/Lenovo R51e-t a METRO-ból. Abban 1,5 Cerka 1Mb L1cache-sel, és standard akkuval is ment 1,5-2 órát.

Jevons paradox

(#35) Aprósólyom válasza TomBennet (#31) üzenetére


Aprósólyom
addikt

pl. Kihajtod 180 fokra és felaggatod a falra normál monitorként használva. Rádugsz egy bill.-t egy egeret és kész a helytakarékos PC. ;)

Jevons paradox

(#36) Findzs


Findzs
addikt

ezt én nem nevezném tesco gazdaságosnak (ilyen áron szokott leni toshiba is)

ettöl szoktak lenni 20 ezerrel olcsobb notik is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#37) John Fowler válasza kali (#32) üzenetére


John Fowler
tag

Például?

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#38) maedve válasza Franklin (#13) üzenetére


maedve
csendes tag

MSI M670 3600+ -os Sempron procival. 2, 2és fél órát bír.
Utazás közben simán végignézek rajta egy középhosszú filmet.
Ha terhelem akkor is kijön 1, másfél óra.

(#39) kali válasza John Fowler (#37) üzenetére


kali
legenda

írtak már több választ/lehetőséget előttem is, de én főként azt utálom, amikor ölben és kis helyen - például vonaton utazva - nem lehet rendesen kihajtani egy notit, és így éles szögben, majdnem felülről kell nézni...
nem mondom, hogy teljes 180 fok kell, de bizonyos notiknál ez elég szűkre van véve.

(#40) hzcs


hzcs
senior tag

Valahogy nem érzem azt, hogy a 3 év 3 hónapos Asus A6VA-mat egy ilyenre cseréljem :D
Egyedül a HD videót nem szereti (720p még oké, de 1080p már akad).
Akit érdekel, a konfig: Pentium M 750 (1.86ghz, 533fsb), 2gb ram, x700, 160gb hdd.
Sztem használtan lehet ilyet is találni ennyiért.

És ebben is elöl van az akksi és hátul a meleg :)

[ Szerkesztve ]

(#41) simonzé


simonzé
addikt

Az Acer sokkal jöbb gépeket kínál ennek a 70%-áért. Cel 2,13Ghz, 1GB RAM, 120-160GB HDD, webcam, miegymás, igaz intel grafikával és dig. kimenet nélkül. De ez ennyiért nagyon drága, a processzor pedig használhatatlan. Az ATOM legyűri itt-ott... pffffff....

I don't fit in. I fit out.

(#42) SAnyi_


SAnyi_
csendes tag

Nekem is egy 3 éves asus-om van, csak az A6U szériából :)
a tsst dvd írótól eltekintve remek kis gép. időközben egy usb-s külső winyóval megtoldottam és így már a 60GB sem jelent korlátot.

a 180 fokos kihajtás pedig külön öröm mikor buszozok. kihajtom és neki döntöm az előttem lévő ülésének. olyan fíílingje van, mintha a fejtámlába lenne építve a monitor :D

(#43) DeltaPower


DeltaPower
őstag


Szerencsére az Asus nem próbálkozott megkérdőjelezhető hasznosságú numerikus pad integrálásával a sokkal fontosabb gombok kárára.

Ez a mondat nekem nagyon szúrta a szemem. Miért is lenne fölösleges a numpad?

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#44) kali válasza DeltaPower (#43) üzenetére


kali
legenda

igaz, néha hasznos (lenne), de amilyen csonkítást/variálást szenved miatta általában billentyűzet normális kiosztása, hát az már katasztrófa! lásd; néhány msi modell (ex600...stb)

(#45) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mitől lesz elavult egy forma?:D

(#46) Bibby


Bibby
addikt

Ez a processzor valami nagyon förtelmesen rossz vicc. Előkotorták a raktár mélyéről a maradékot vagy mi? :W

Mikor már van kétmagos mobil celeron, egymagos celeron, szintén egy vagy kétmagos atom... bámulatos.

Ελευθερια η θανατος

(#47) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Tényleg röhej ez a proci. Meg ez az egész laptop, mintha 2 évvel ezelőtt adták volna ki. De viszonylag olcsó.

(#48) Alchemist


Alchemist
addikt

A nagynénémnek ilyen kategória helyett inkább egy jó állapotú, használt Thinkpad T41-est kerestem, talán gyorsabb, olcsóbb, sőt, még tartósabb is lesz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) Shadows


Shadows
senior tag

vadi új dell vostrot vettem 3 hónapja 135k-ban...(160gb hdd, 2 gb ram, 8400gs vga, 5470 core2 duo, dell nenzetközi gari.......)
Akkor voltak a acereknek ilyen ratyi vga, meg t7300 proci sok ram, sok winyóval 150k......ez meg....ha acer lenne tuti 100 alatt lenne....Az ánus egyébként se best árképzésben.....

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#50) rootkiller


rootkiller
őstag

Úristen. A SIS chipset halálos, akárcsak az 1,2es cerka. Emellé fölös a 2gb ram meg az nv9300. Egy nagy szemét az egész, nyulat dobni megfelel. Egy tisztességes PM965 chipsettel meg egy T2xxx procival viszont egész tűrhető lenne, de így egy kalap szar. Sok hozzá nem értő hűlye úgyis megveszi.

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.