Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

"ATH-ADG1: 104 900 helyett 59 9000 forint"

Ahogy elnézem ez inkább drágább lett... ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) Bocha válasza Segal (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Annyiért viheted mindet szerintem, örülni fognak! :D
Amúgy javítottam, köszi! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

Az ilyen akció ill. készletkisöpréskor látszik, hogy valójában mekkora is a haszon... Mindenki biztos lehet benne, hogy még ezeken az árakon se buknak semmit. De ez tényleg nagyon OFF.

(#4) pumpedlix


pumpedlix
tag

Fél év a garancia. Hmm érdekes... érdekes....

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Azért ezek már komoly kedvezmények.

(#6) bwoay válasza D.Orion (#3) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha látnád, hogy ezeken a műszaki cikkeken jellemzően mennyi a kisker árrés, könnyen lehet, hogy nem hinnél a szemednek. és nem azért, mert olyan sok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7) D.Orion válasza bwoay (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

Kisker árréssel tisztában vagyok. Azok szakítanak nagyot akik elsőként behozzák jellemzően közvetlenül a gyártóktól, ott lehet hatalmas %-ot akasztani, nagy és kisker között olyan minimális már a haszon, hogy említésre se méltó.

(#8) pengwin válasza D.Orion (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor azért van egy kis logikai bukfenc a gondolatmenetedben: tudod, hogy kicsi a kisker árrés, azt is, hogy ezek már a kiskernél raktáron lévő (vagyis a nagykernek kifizetett) termékek, tehát ezeken már megvolt a nagy kaszálás... Ez a kisker részéről szerintem már sokkal inkább a veszteségek leírása, kármentés, nem hiszem, hogy az ilyen készletsöpréskor lenne komoly hasznuk a félárú termékeken.

Üdv, pengwin

(#9) D.Orion válasza pengwin (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

Mert szerinted ők tipikus kiskerek? ;)

(#10) Nigér


Nigér
őstag

A CKR9-re kíváncsi vagyok, milyen lehet...
Bocs az on hsz-ért ;]

(#11) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Nem találok a fentiekből semmit.Elfogyott volna mind?

(#12) Upo válasza Axe Miskolc (#11) üzenetére


Upo
addikt

Voltál a boltban?

Egyébként van gyártó, ahol demó készletet adnak "jelképes" áron a kiskernek, lehet hogy a körüli áron szórják. Amúgy meg van, hogy a kisker árrés többszöröse is egyjegyű szám...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13) bwoay válasza D.Orion (#9) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha közvetlenül a gyártótól hozzák be, akkor ők a nagyker, úgy azért más a story. a nagyker és a kisker árrés között viszont nincs olyan aránytalanság, ahogy írod: 5-10 százalékpont írható a nagyker javára, de forintálisan attól még a nagyker árrés a kisebb, mivel ott a százalékalap egy alacsonyabb összeg.
aztán megesik, hogy a gyártó biztosít demo darabokat olcsón, ahogy Upo is említi, viszont azok elvileg nem kerülhetnek kereskedelmi forgalomba. ezek inkább disztribútor áron, vagy annál valamivel drágábban kiszórt daraboknak tűnnek. fél év garival szerintem ez jó deal, de mint látni, a kedvezmény mértéke változó.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

ATH-M50 pont nincs közte. :(

(#15) #16820480 válasza pengwin (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek a termékek Japánban eleve ilyesmi árakon kerülnek kisker forgalomba, szóval inkább csak az ATH egyéb régiókban bevezetett árpolitikája nem a legjobb.

(#16) pprod94


pprod94
aktív tag

Csak személyes átvétel. :( Kár érte. Valaki nem venné meg és postázná? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Upo válasza bwoay (#13) üzenetére


Upo
addikt

Számtek vonalon mozogtam, ott előírta a gyártó, hogy mennyi ideig kell tartani a demó darabokat, notebookoknál ez néhány hónap volt. Mondjuk ott ez majdnem egy generációváltásnyi idő. És csomagban volt, tehát drágákat is kellett venni hogy megkapjuk a csomagot. Gondolom itt is ilyesmi lehet, lejárt az idő, el lehet már adni, és jöhet a friss demókészlet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.