Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #281 üzenetére

    Tudom, h van Androidra, de desktop disztrókra meg nincs, ellenben OS X-re igen.
    Láttam neten leírásokat, h vki kísérletezett Play On által MSO felrakásával, de még nem próbáltam és ha fel is menne, megfelelően működne-e, az is kérdéses?
    Tudom, h nem Windows függő, lehet máson is tanulni, v akár oktatni, csak ha egyszer ennyire az előbbi terjedt el legtöbb suliban, elvárt későbbi munkahelyeken, akkor sok mindent nem csinálhat az ember. Megtanulni, elsajátítani a dolgokat is éppen elég egy rendszerre, nem hogy kettőre, igaz a másikon is lehet az előzőn tanult ismeretekből ezt-azt hasznosítani.

    (#282) Iscariah: csak épp az a helyzet, h most nem fizetünk. Illetve mai fogyasztói társadalomban, amúgy is fizetésre, vásárlásra ösztönöznek mindenhol. Laptopot is pénzért veszem, kiegészítőit is, fizetek érte, akkor már, ha dolgozom, belefér az OS ára is, ami alapból benne a noti árában, v egy külön 25-3xk x évre belefér, v egy alap Office. Nem beszélve a különféle potyázási lehetőségekről, mint ez a 365, v MSDNAA, ezeket mért ne vehetné vki igénybe? Sokszor jó az ingyenes program is, de nem mindenkinek és nem minden területre.
    Na igen...azt a részt, akinek nem inge, ne vegye magára, de sok ilyen vitán és topikon túl, merem állítani, h egyesek kicsit túlzásba viszik a dolgot, amiért már modik is figyelmeztették. Ha még az lenne a topik címe, h "MS Office vs. LibreOffice és egyéb nyílt szoftverek harca/ Magyar oktatásban szavazzuk meg milyen Office csomag legyen", akkor még azt mondanám elmegy. De ez a lehetőség egy alapból pozitív hír és meg, ha előbbi címre épített gondolatok ellőhetők részben itt is, azért nem kéne ennyire túlzásba vinni.
    Értem a gondolatmenetet a rákényszerítéssel kapcsolatban, csak ezzel az a helyzet, h nem igazán lehet változtatni rajta. Sok területen előfordul az, h a több létezőből, csak egy bizonyos megoldást használnak, azt amelyik a leginkább elterjedtebb stb. Vagy éppen nincs idő, kapacitás mindet végigpróbálgatni és dönteni kell gyorsan melyiket használja. Eleve azt fogják, amit a többség is. MS anno nagyon jól meglátta a lehetőséget, h a gyökerénél kell megragadni a dolgot és már oktatásban el kell terjeszteni a termékeket, ugyanezt megcsinálta pl. az AutoDesk is. De ehhez kellett párat lépniük és a másik tábornak is kellett volna idejében. Csak az a helyzet, h elbukták a csatát és alulmaradtak. TV-be is annak a cégnek, terméknek a reklámja kerül be, aki meg tudja fizetni, v éppen a hirdetőtáblák stb. Befolyásolják ezzel a vásárlókat, de nem tiltott dolog. Lehet van hasonló termék, máshol olcsóbban, de ha a vásárló nem is tud róla, akkor nem azt fogja azt választani.
    Amit meg sok év alatt kiépített a másik, beette magát a oktatásba, cégekhez a terméke, azt nem lehet csak úgy kiírtani, pláne, h hardver és szoftvergyártók többsége is őket támogatja + az állam is asszisztál sok helyütt ehhez, hisz fogyasztói társadalomban ösztönözni kell az embereket a vásárlásra, attól pörög a gazdaság.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés