Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz anulu #96 üzenetére

    "mondom, nem vagyok expert ebben a kérdésben, de ezt nem tartom valószínűnek.": tudod, én már csak olyan hülye vagyok, hogy beírom a gugliba (lol:P) és utána elolvasom a webet. elhiheted, én még annyira sem vagyok expert ms licenszelés ügyben, mert ördögnek a szenteltvíz nálam, tehát ha valamit is írtam, azt hivatalos weben fellelhető infók alapján írtam. de itt van, ismét kikerestem: "CALs are required for every user or device accessing a server. "

    (#98) Porthoszx: az autós példád tök jó, csak pont nem téged igazol, hanem az eredeti véleményt. Kreszt sem konkrét autón tanulsz, vezetési ismereteket sem konkrét autóra kapsz, hanem autóra. Én ladán tanultam és azzal a jogsival vezethetek opelt is. persze ezt pont a buta amcsiknak nehéz lesz elmagyarázni, ahol külön kell vizsgázni kéziváltós autóra, mert az alap vizsga csak automatára jó...

    Mondok egy rossz példát is: van, ahol úgy tanítanak informatikát, hogy dolgozatra be kell magolni a word menüjét, a menü tételeket és azok sorrendjét is.

    (#109) pigster: pl. vehetnél rendszertámogatást az ulx-től.

    (#123) karak_22: "végül kézzel kellett parancsokat beírnom egy fájlba a netről. Ilyen Windowson nincs": tehát nincs olyan windowson, hogy kézzel kell valamit barkácsolni? nincs olyan soha, hogy a neten kell megkeresd, hogy regedittel mit kell belebarkácsolni vagy kitörölni a registryből? és nincsenek hiperszuper toolok se a telerámolt registry takarítására?? ahha, én meg katolikus szent vagyok...

    (#125) adrian360: "És a linux nem azért nem terjedt el mert új, évek óta stagnál a terjedése": a linux azért nem terjedt el, mert az elmúlt 20 évben hasonló praktikákkal küzdött ellene az ms és a desktopon sikerült megvédenie a saját oprendszerét. telefonon meg nem. szerencsére.

    "amit mi használuk könyvelő szoftver windowsos, 10-15 évnyi anyag van learchiválva benne, mi az istennek váltsunk másik platformra.": amit mi használunk, integrált könyvviteli és provisioning rendszert, az meg linuxos. minek váltanánk más platformra?

    (#130) karak_22: "a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.": egyáltalán nem más tészta, mert ha komolyan vennék a szoftverlopást, hirtelen nagyon sok linux kerülne a desktopokra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés