Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    "Kevésbé méregdrága formában, ugyebár."
    Az senkit sem érdekel, amíg a munkáltató megköveteli, akár egy bulvármagazinhoz is, szóval teljesen irreleváns, hogy a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.

    A színkezelést úgy állítja a júzer, ahogy akarja, csak a gond az, hogy ehhez támogatást kellene adnia a cégnek. Aztán lehet órákon át fejet vakarni, hogy miért olyan ronda a nyomtatott kép, ami tök más az ügyfélnél is, meg a segítő ügyfélszolgálatosnál is, és hogy miként lehet ezt megoldani az X. verziójú Ubuntura épülő Körte OS-en.

    A magyar nyelvről annyit, hogy elég sok disztrót próbáltam, de még az Ubuntu sem volt képes letölteni a 4-es LO-t annak idején, amit kézzel megtettem terminálból, és annak ellenére, hogy letöltettem vele a magyar nyelvet is, full angol volt az egész, ráadásul a rendszerben mindenhol a 3.5-ös verzió látszott. Aztán netes leírások alapján felraktam újra a magyar nyelvet hozzá, és az átállítás után nem volt menüsorom, nem jelent meg szöveg. Máshol magyar volt, de ez így egy rakás ... volt. És tökmindegy, hogy mi volt a gond, ha ennyire egyszerű elcseszni valamit, akkor az nem jó.

    Az Office meg nem érdekel, hogy nincs XY nyelven, mert nekem magyarul kell, azt veszem meg. A többit meg magasról. LO-n sem szórakoztam volna a nyelvekkel, ha jó lett volna.

    Ajánlom a mondandóm többi részét is olvasásra a Gnome-ról, meg arról, hogy minden beállítást el kell rejteni, meg Gnome Tweak Tool kell alap dolgokhoz, nincsenek asztali ikonok, stb. Engem az sem érdekel, hogy átrendezgeti az alkalmazásokat a listájában, meg berakja az Alkalmazások alá azt, amit telepítek, ahhoz sem kell ugyanis agysebésznek lenni, hogy Windowson megtaláld 2 kattintással amit keresel. Windowson alapértelmezetten (7 és előtte) a gyártó/program neve alapján megtaláltad amit kerestél (az ábécé ismeretében), 8 alatt szintén, csak jobban szem előtt van. A rendszer beállításaira és kezelésére meg van Vezérlőpult. Egyébként a hangnemből vissza, ne nézz légy szíves hülyének.

    CPT.Pirk: Sajnos ha a gyártó nem támogatja a hardvert, akkor nem sokat lehet tenni, bár azért a 8 (és a 7 is) visszafelé többségében kompatibilis a régi driverekkel. Nekem is kellett még Vistás driver is anno 8-ra, amíg nem sikerült beszereznem a legújabbat, de azzal sem volt bajom. Mondjuk hangkártyáknál szokott ilyen gond lenni, de van ismerősöm, akinek valamilyen régi Sound Blaster kártyája van, és XP-s drivert erőltetett fel Win7-re, és még működik is neki.

    A Gnome-nak az egyenes ellentéte a KDE. De mondjuk egy OS X vagy Win8 után a Unity nem vészes, szerintem az a legbarátságosabb ilyen téren.

    szerk. Amúgy abba mióta tudunk beleszólni, hogy mire megy el az adó? Mert akkor én is megyek toporzékolni a stadionok miatt, mert nem szeretem a focit :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés