Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) Feketelaszlo válasza #90088192 (#30) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem is próbáltam megmondani, hogy mi a rossz vagy mi a jó, szerintem sokkal fontosabb az érték fogalma. Márpedig a művészetekben nagyon is megfogható, objektív mércék is léteznek arra, hogy mennyire képes valaki összetett alkotással kifejezni magát. Zenében ilyen a gyorsaság, élő előadás során a tévesztések száma, festészetben a felhasznált árnyalatok mennyisége és alakzatok bonyolultsága, az irodalomban meg például a szókincsméret. Az, hogy valaki ezzel a technikai tudással rendelkezik persze még nem garantálja, hogy képes is lesz értékes műveket létrehozni (lesz mondanivalója), de ha nem üt meg egy színvonalat, akkor egész biztos nem fog sikerülni neki. Márpedig számos kortárs művész már inkább kifogásnak használja a minimalizmust, mintsem tényleges művészeti elemként. Még rosszabb, ha mondanivalója sincs és az önkifejező eszközök tárházában is szűkölködik.
Azt, hogy a kommersz ellen ágállnék mondjuk nem tudom miből szűrted le - ezt kikérem magamnak - hiszen a könnyűzene és a mozifilm is remek példa arra, hogy e segítségével egy csomó tehetséges művész eljuthat a világszínpadra, de az is kétségtelen, hogy ezen keresztül született sokszor ennyi értéktelen szemét is. A kommersz csak egy csatorna, amit megváltoztatni nem lehet, de nem is kell gondolkodás nélkül mindent bekajálni, amit azon kapsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.