Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Busterftw válasza Shkiz0 (#29) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha csoda történt volna és az AMD verte volna az Nvidiat, lenne indok a "fikázásra".
Azért másfél éves kártyákat új gennel illene.
Ehhez nem kell hardfan zöldnek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#52) b. válasza Shkiz0 (#49) üzenetére


b.
félisten

A probléma itt abban rejlik, hogy Intel aludt , nem fejlesztett, adott 5 évet AMD nek hogy utolérje. Utolérte,most 1-2 évig megy a szekér. NV meg nem ad mert nyomják ki évről évre a jobb kártyákat.Jelenleg az egyik legjobb cég a PC piacon .
Mindenféle hülyeség nélkül, amiben elhiszi sok ember, hogy elavultak lennének a kártyáik, pedig pontosan azt adják amit kell. A jövőre mutatásnál pedig nagyon jól tudja NV is hogy a 2 generációval ezelőtti csúcs kártyáinak a sebessége már alsó szegmensben játszik és nem érdekli, ha éppen egy GTX780 most már kikap az akkori konkurensétől ( bár még azt sem, ha a 7970 kártyát veszem annak) 3 FPS sel, mert az 1050TI meg leveri 40 ezerért mindkettőt.

Intelnél meg most azt rebesgetik, hogy 10 nm ide vagy oda, az érkező 10 nm eljárásuk pontosan 2x annyi tranyót fog tartalmazni, mint a legjobb konkurens fejlesztések, szóval megrázza magát az alvó óriás aztán megint lehet utána kapaszkodni.,. ÉN nem azt mondom, hogy AMD nek nincs helye,de ezeket a melléfogásokat el kellene felejteniük, mint pl a Vega 64.( flashelés, bios mókolás,alulfeszelés, 3-4 féle profil, meg egyéb varázslatok amiben azt próbálja bizonyítani minden hívő, hogy milyen jó lett, a többi nem érdekes. )
Adtak volna ki egy 56 kártyát, és a 64 termelői kapacitását rátolták volna arra, lenne kártya boltokban elfogadható áron és mindenki boldog lenne. jelenleg úgy is az 1070- Vega 56 színt szerintem FHD- 1440P elegendő és megfizethető.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53) ->Raizen<- válasza b. (#52) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Birom azt hogy azt mondjak nv-re nem fejleszt. Nem csak ugy lett piacvezeto dvga piacon.

(#54) Shkiz0 válasza ->Raizen<- (#53) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De ehhez kellett azért az is, hogy az AMD saját magának ásta ki a sírját a folyamatos rossz döntéseivel, de ettől még azt mondom, megérdemelten tart ott az Nvidia ott, ahol tart.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55) ->Raizen<- válasza Shkiz0 (#54) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A vezetoseggel volt a legfobb baj. Talan magukhoz ternek es 5 ev mulva lathatunk egy felivelo palyat dvga reszlegen.

[ Szerkesztve ]

(#56) #06658560 válasza Shkiz0 (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

1) Tehát belenyúlva a tápellátásba és a szabályzásba ez egy jó kártya lesz, ezért így is jó. Ezt gondold újra!

2) A Vega megjelenése előtt ment itt a fórumon is a messiás csodáinak előzetes beharangozása, vízből bor csinálása péntek este tízkor, vízen járás szombat hajnali kettő, 1080Ti alázás hétfő délben. Most meg ahhoz verhetjük a seggünk a földhöz, hogy egy teaser videót kapunk egy driverhez, ebből pedig cikket kell rittyenteni. Ja, csak pozitívan lehet erre gondolni, ilyen a törődés és a versenyképes termék.

(#57) Cathulhu válasza b. (#52) üzenetére


Cathulhu
addikt

A custom 56-ok orvosolhatják a mókolás problémáját, az intel féle 10 nanonak meg majd a többiek 7 nanojával kell versenyeznie, szóval irreleváns, hogy a jelenlegi megoldásoknál jobb-e. A tény, hogy az intel előnye elolvadt, köszönhetően annak az istentelen mennyiségű pénznek, ami a bérgyártókhoz ömlik az okostelefon bumm óta. Ráadásul ott sokkal nagyobb a fejlesztési kényszer, látszik is, hogy évekig nem tudtak egyről a kettőre lépni, aztán mostanra, hogy beértek a projektek, gyakorlatilag évente ugranak. Az Intelnek hatalmas forja volt, ebből tudott élni, de most már ezerrel fejlesztenie kell. Elhiszem hogy a 10 nanojuk jó lesz, illik is ennyi csúszás után, de az AMD se fog évekig megragadni 40en és 28on mint régen.
A Vega más kérdés, remek középkategória lett/lehetett volna, mobilban a sweet spoton járatva lehet ki is fogja futni magát, de ez a kényszer, hogy felső kategóriákban akarnak indulni vele, láthatóan nem megy, pedig a compute még adná is. Ezért örülök Raja távozásának, láthatóan évek óta szenved és csúszik le az RTG, most majd kiderül az ő hibája volt-e vagy rajta felül álló okok.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#58) Shkiz0 válasza #06658560 (#56) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, voltak akik ilyen elvakultan hittek ebben.
Szemely szerint en akkor sem hittem, hogy lesz tronfosztas

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#59) Pécsi gyerek válasza Shkiz0 (#29) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na én nem vagyok semmilyen fan,de ez már rosszúl hangzik "Alulfeszelve 64-es biossal " Mivaaaannn :Y Átlag ember bemegy a boltba, megveszi a kártyát berakja,driver fel,és használja.Nem akar biost variálgatni,meg feszt állítgatni meg stb.Szerintem nem sikerűl jól ez a vega.Sem árban,sem fogyasztásban,sem teljesítményben.Én jobbat vártam.Mondom ezt rx 460-r7 250 x tulajként.Amúgy win 10 pro 64 bit bekapcsoláskor az utolsó 3-4 drivernál előjön ez a radeon settings nem tudott elindúlni.Ez az új driver megoldja ezt vagy ... ;]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#60) Shkiz0 válasza Pécsi gyerek (#59) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez a driveres dolog nálam nincs jelen, igy gyanitom csak nalad van valami.
Napestig lehet vitatkozni azon mennyire jo vagy sem a Vega, szerintem annak ellenere, hogy nem egy eltalalt kartya azert nem olyan rossz.
Az viszont igaz, hogy a jelenlegi arak mellett nem igazan jo vetel, foleg ugy, hogy nem is nagyon van sok belole.
Az 56 az elfogadhato a 64-es felesleges

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#61) Pécsi gyerek válasza Shkiz0 (#60) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Van egy régi xeonos gépem e5440,r7 250 x ,8 gb ddr2,és egy új g4560,rx 460,8 gb ddr4.Ugyan az a win 10,mindegyiken csinálja.A poén hogy nem mindig :C Amúgy win 10 hibára gyanakszom :(((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#62) X Factor válasza Pécsi gyerek (#59) üzenetére


X Factor
addikt

Igen, pont ezért irtuk már megannyi helyen, h. nem önmagában a kártyával van a baj, hanem a köritéssel.

Túltolt alap feszek, ezáltal egekben lévő fogyasztás... Ott az árazás, a vega56 még jó is lenne, csak az meg alig kapható, a custom kártyák hiánya stb...

Szerintem nem sikerűl jól ez a vega.Sem árban,sem fogyasztásban,sem teljesítményben.

És pont itt hibázott az AMD, jön az egyszeri user, meglátja a review-kat és mindekiben ez csapódik le. Aztán vannak a hc-bb arcok, akik meg 389gbp-ért vették a vega56-okat, majd rá a 64-es bios és alulfesz, azt van 130k-ért egy custom 1080-as szintet hozzó kártyájuk, annak megfelelő fogyasztással, plusz remek freesync kijelzőket vásárolhatnak hozzájuk.

Nyilván az utóbbi csoport az elsőnek 1%-at teszi ki.

Nálam a vega56, timespy-ban 7200pötyöt tolt, tette mindezt 220W-os fogyasztással.

VEGA56 kellett volna a népnek, mondjuk VEGA néven, normális feszekkel, nem visszafojtott HBM-el, elérhető készletekkel 389GBP-s áron és még több csomag, mellé rámolt FS kijelzővel. Tesztekben annyi látszódott volna, h. hozza az 1080-at, de olcsóbb, ugyanannyit eszik, plusz ha valaki async-es kijelzőt tervez mpég ahhoz is jó áron lehet hozzájutni pakk keretében. De nem....

Make things work

(#63) awexco válasza X Factor (#62) üzenetére


awexco
őstag

Lényegesen jobb lett mint a furry ...
Az tény , hogy a normál fhd -1440p kategoriában fasza kari a vega 56 .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#64) Jack@l válasza Cathulhu (#57) üzenetére


Jack@l
veterán

A többiek 7 nanoja az intel féléből kb 11-12nm csíkszélességet jelent. Annyira azért nem kellene a pr számoktól hasra esni... Teljesen máshogy méregetik őket.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#65) X Factor válasza awexco (#63) üzenetére


X Factor
addikt

Nah jah, de azt a lécet nem votl nehéz megugrani :) Volt fury-m is, a pascalok érkezéséig én teljesen jól elvoltam vele.

Make things work

(#66) Cathulhu válasza Jack@l (#64) üzenetére


Cathulhu
addikt

:W Nem a szamot hasonlitottam a szamhoz. Hanem azt mondom, hogy a tobbiek sem tetlenkednek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#67) FragMaster válasza #06658560 (#56) üzenetére


FragMaster
addikt

Egy rakat oldal lehozta a teasert cikkben, még hamarabb is, mint ahogy itt megjelent. Nem tudom ez miért a ph hibája.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#68) awexco válasza FragMaster (#67) üzenetére


awexco
őstag

Én mailt is kaptam :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#69) awexco válasza X Factor (#65) üzenetére


awexco
őstag

Az érzésem van , hogy a furry is picit afféle félkész termék volt sok belső limittel . Vegánál is picit érződik ez a dolog de közel nem olyan szinten . Bár lehet tévedek .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#70) #06658560 válasza FragMaster (#67) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor ott is irgalmatlan baromság erre cikket szentelni, ahogy jól mutatja az AMD kreténségét és dilettantizmusát, hogy mire ölik a pénzt és energiát.

(#71) hajbel válasza Pécsi gyerek (#59) üzenetére


hajbel
addikt

Vegyünk egy egyszerű példát. Pont Asus Strix GTX 1080 OC-t vett a haverom, aki elvből nem tuningol ~£600-ért. Én vettem egy Vega 56-ot £420-ért. WattMant sohasem használtam előtte, bios-t sem cseréltem egyetlen VGA-n sem soha. Feltettem a Vega 64 biosát 2 kattintással, rágugliztam oc-s wattman vega 64 profil screenshotra és beállítottam a kártyámat(ebből persze rá is jöttem, hogy mit milyen irányba kell állítani a továbbiakban). Szerintem bárki meg tudja csinálni. Ott tartunk, hogy az én £420(black friday napján 390 volt, áldottam is a jószerencsét, hogy 1 héttel korábban vettem)-os kártyám erősebb az ő custom GTX 1080-ánál, és ez a teszt még a korai augusztusi driverrel készült. Valamint a tesztben szereplő 1000Mhz helyett az én kártyám 1050-en megy a memória. Mindeközben nekem 40-60 fps között észrevehetetlen az fps drop a freesync miatt, neki stabilan 50 felett kell lennie. Az amerikai amazonon a legkelendőbb kártya volt, amikor néztem a Vega 56. Ha az amcsik tudnak hármat kattintani egérrel, akkor az európaiak, ázsiaiak is tudnak. A Vega itthoni ára már más tészta. Fogalmam sincs, hogy mi okozhatja a jelenséget.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#72) Raymond válasza hajbel (#71) üzenetére


Raymond
félisten

"Asus Strix GTX 1080 OC-t vett a haverom... ~£600-ért."

Gratulalok neki :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#73) X Factor válasza Raymond (#72) üzenetére


X Factor
addikt

A legolcsóbb asus turbo is 500gbp overclockers-nél.

Make things work

(#74) hajbel válasza Raymond (#72) üzenetére


hajbel
addikt

Átadom. Bár én már megtettem :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#75) Pécsi gyerek válasza hajbel (#71) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Igen,nem egy bonyolúlt dolgok ezek.Nekünk itt akik errefelé járnak ph-n.De hidd el tévedsz.Az átlag van hogy egy windows telepítésnek sem mer neki állni egyedűl,nem hogy egy bios mokolásnak stb :N Én szeretek kisérletezni,még a gigabyte b250- es lapom biosát is addig nyúztam amíg sikerűlt a post képet megváltoztatni. :DDD De az átlag faszikám nem akar mindenfélét állítgatni.Hozzáteszem jogos az elvárás. :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#76) #85552128 válasza X Factor (#73) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egy custom 1070 Ti meg 410, miközben vega56 nincs most egy sem...

(#77) TTomax válasza hajbel (#71) üzenetére


TTomax
nagyúr

Asus Strix GTX 1080 OC-t vett a haverom, aki elvből nem tuningol ~£600-ért.

Azt nagyon csunyán elnézte,650ért már Ti van... :DDD én 440ért vettem egy éve a 1080at ( custom Palit JS) +játékkal....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#78) X Factor válasza Pécsi gyerek (#75) üzenetére


X Factor
addikt

Pont ezért elbaltázott lépés ez az AMD felől, mert ezerféleképpen lehetne erre gyári megoldás, főleg a 2 bios-os kártyák korában. És egyből teljesen más lenne a VEGA megitélése.

Ez pont olyan h. a mai napig nem értem h. miért nem fekszenek rá a FreeSync promotálásra vagy előtérbe hozására. Úgy kell utánatúrni az általad is emlitett átlag usernek, h. egyáltalán miről van szó, meg mi is ez, nem hogy selling pointtá emelnék...

Make things work

(#79) hajbel válasza Pécsi gyerek (#75) üzenetére


hajbel
addikt

Viszont az általad átlagnak nevezett nem techorientált embernek meg ott a konzol játékra, és akkor még Windowst sem kell telepíteni...

(#78) X Factor: +1 ;)

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#80) TTomax válasza hajbel (#79) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak akkor nem kap más egyéb funkciókat se ami pcvel elérhetö.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#81) Pécsi gyerek válasza X Factor (#78) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hát az tuti hogy a ryzennel jobban betaláltak :D Amúgy én csípem az amd kártyáit,kettőt is használok,bajom nincs velük.Igaz nem vega kategória eggyik karim sem. :DDD (R7 250 X-RX 460)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#82) hajbel válasza TTomax (#80) üzenetére


hajbel
addikt

Vesz egy laptopot netezésre. Sokan csinálják ezt, a mai hardwareárak láttán nem is tudom őket hibáztatni. Feleannyiból kijön egy xbox one s + egy laptop netezésre, mint egy hardware 4K gamingre. A meló már más helyzet, oda meg nem kell drága VGA + aki gépen melózik általában kap a cégtől hardwaret.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#83) Pécsi gyerek válasza hajbel (#79) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az álltalam említett átlag ember,nem csak játékra használja a gépét.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#84) szazbolha válasza hajbel (#71) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez így szép, de a gyártó miért nem csinálja ugyanezt? Végre keresztbe lenyelné a riválist.

(#85) b. válasza Cathulhu (#57) üzenetére


b.
félisten

Azért nem annyira irreleváns dolog, puszta számok. sajnos egy nm gyártástechnológia nem egy adott szabvány, hanem egy gyűjtő fogalom amin belül két azonos számú (x nm eljárás) között szakadék tátonghat
Persze lehet hogy ez Intel marketing Bshit,de azért kétlem. jelenlegi 2 hónapos állás szerint:

Ipon cikk:

"Intel állítása szerint saját 10 nm-es gyártástechnológiájuk segítségével, ami egyébként szűkebb tranzisztorokat és fémközöket vet be a siker érdekében, a rivális megoldásokhoz képest közel duplájára emelhető az egy négyzetmilliméterre eső tranzisztorok száma. Míg a TSMC és a Samsung 10 nm-es gyártástechnológiáinál 48,5, illetve 51,6 millió tranzisztor fér el egy négyzetmilliméteren, addig az Intelnél már 100,8 millió ez a szám (bár ehhez egy új tranzisztorszámlálási metódust használnak, nem tudni még ez mennyit számít)."

ha ezt meg tudják valósítani, akkor ez egy mérföldkő lesz, bár azért az utolsó zárójeles bekezdés már okot adhat a marketing vetítésre. Ebben az a legszebb, hogy ez nem is az új gyárukba készül, ami állítólag a világon egyedülálló lesz és 7 nm valamint az azutáni lépcsőkre, technológiákra lesz tervezve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#86) hajbel válasza szazbolha (#84) üzenetére


hajbel
addikt

Nem vagyok pénzügyi elemző, de szerintem több hasznuk van a 64-esen. Ugyanolyan önköltségi áron legyártott vga-n +100 font/euró/dollár. Így is jól fogy az 56, hogy benthagyták ezt a kiskaput. Európában nincs is készleten, vagy csak horroráron.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#87) Cathulhu válasza b. (#85) üzenetére


Cathulhu
addikt

Irreleváns abból a szempontból, hogy egy pletykált eljövendő technológiát hasonlítunk egy már majd egy éve piacon levőhöz. Az eljövendő Intel 10 nanonak majd az eljövendő egyéb 7 nanoval kell versengenie.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#88) b. válasza Cathulhu (#87) üzenetére


b.
félisten

ez egy bemutatott ostya, nem pletykált.[link] idén már gyártják a canon laket, 2018 ban pedig felfuttatják a gyártást....nem a távoli jövőről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#89) Abu85 válasza b. (#85) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az valóban igaz, hogy a szám a nanométer előtt önmagában nem sokat jelent, de azért nem is gyűjtőfogalom. Olyannyira nem, hogy nem is az adott gyártó határozza meg ezt a számot, hanem egy független szervezet (ISTR), méghozzá az adott gyártástechnológia összes leadott jellemzője és paramétere alapján.

A másik, hogy az Intel ilyeneket már a 14 nm-nél is mondott, és a rögvalóság az, hogy 8 MB-nyi L3 a Ryzenben 16 mm2, míg ugyanennyi L3 a Skylake-ben 19,1 mm2. Vagy számításba vehető az Intel első 14 nm-es szerverprocijának a tranyósűrűsége, ami 15,7 millió tranyó/mm2, míg az AMD-nél ugyanez 25 millió tranyó/mm2.
Az a helyzet, hogy egy tényleges komplex lapkánál rengeteg egyéb tényező meghatározza ezt az értéket. A megadott adatokat nem lehet annyira egyszerűen átültetni a komplex logikai áramkörökre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#90) b. válasza Abu85 (#89) üzenetére


b.
félisten

Ő őőte most egy 3 éves kivonulófélben lévő gyártástechnológiát vetsz a Ryzenhez és jó hogy jobb?

...és aztán ott tartottunk, hogy az Intel 14nm gyártástechnológiáját a konkurencia 10 nm en tudta , úgy ahogy behozni...
Ryzen mikor is jött és az Intel mióta is tolja a 14 nm gyártást?
nagyon jól emlékszel te is arra , hogy a konkurensek 14nm gyártástechnológiája közel sem volt Inteléhez, 30-50 % előny volt szinte még a legjobbakéhoz is.

Én nem is mondtam , hogy gyűjtőfogalom, hanem azt mondtam, hogy attól, hogy ha 2 gyártástechnológiát 10nm nek hívunk azok között hatalmas minőségi különbség lehet.
jelenleg más oldalakon csak hüledeznek,a számokon, de írtam is hogy fenntartásokkal kell kezelni,..De anno onnan indultunk, hogy Intel majd csak 7 nm tud lépést tartani a versenytárakkal, Jelenleg ott tartunk, ha véletlenül ez valóban igaz lesz, hogy a konkurenciának megint erősen szüksége lesz a 7nm re, hogy megközelítse az Intelt 10nm tranyósűrűségét., és tegyük fel a változatosság kedvéért, hogy a promó számok igazak lesznek...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#91) Abu85 válasza b. (#90) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hogy jobb? A te képeden az Intel szerint rosszabb. :)

Na most az eredeti Otellini terv szerint most készítenék elő az első 7 nm-es lapka megjelenését. Ehhez képest még az első 10 nm-est sem hozták. Elcsúsztak, nagyon sokat, míg a TSMC, a Samsung, a GlobalFoudnries, stb. nem csúszott annyit. Ezután én is azon lennék, hogy eladjam, hogy mostantól nem a kisebb, hanem a nagyobb szám a jobb. :)

Akkora különbség azért nem lehet köztük. Ha lenne, akkor az ISTR más kategóriába sorolta volna be az egyiket.

Láthatod a képeden a konkurencia helyzetét a 14 nm-es tranyósűrűségen az Intel szerint. És adtam pár valós adatot az AMD és az Intel első 14 nm-es lapkáiról. Valószínűleg az a kép is igaz, amit az Intel közölt, bármit is mértek ott, de a komplex lapkákra nem lehet levetíteni, azoknál bejön rengeteg egyéb tényező.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#92) b. válasza Abu85 (#91) üzenetére


b.
félisten

Áruld már el milyen képemen? mert én egy cikket linkeltem :)
ha kép kell ezt tenném be :DDD

Én azt mondom, hogy a nemsokára debütáló Canon lake megadja a választ a felvetéseinkre, dönt majd az élet. Én úgy gondolom, hogy ez az a dolog, amit sokan vártak, hogy biztos van valami az Intel tarsolyában. Persze, lehet , hogy csak marketing ez a máshogy számolok dolog. meglátjuk. Én azt gondolom, hogy a Intel által megadott számok majd 100% kal több tranyósürűséget írnak, aminek ha csak a fele igaz, akkor is hozza a konkurenciát, lemaradásban nem lesznek. Ha meg annál több igaz, akkor az mind előny a javukra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#93) Abu85 válasza b. (#92) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Abban a cikkben van egy kép. De ezen is látszik, hogy az Intel a 14 nm-ét a Samsung/GloFo 14 nm-je elé rakta a tranyósűrűség szempontjából. Ezzel szemben ismertettem a nyers adatokat a ténylegesen kiadott lapkákról.
Ezek biztos igaz adatok, amiket az Intel mért, bármit is mértek bárhogy, mert ezeket nem árulták el. De egy komplex lapka esetében ez messze nem ilyen egyszerű. Ott azért nagyon sok rendkívül eltérő logikai áramkor van, és például mondjuk a density lib sem ugyanaz az egyes fejlesztéseknél, akár még a lapka egyes egységeit figyelembe véve sem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#94) awexco válasza b. (#92) üzenetére


awexco
őstag

A papir sokat elbír mint az intel féle fogyasztás értékek is :D
De valoban majd kiderül .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#95) b. válasza Abu85 (#93) üzenetére


b.
félisten

Ja hát azt a képet leakasztotta valahonnan a cikkíró, elég régi. Amit én tettem be, az a bemutatóról való.

persze egyetértek, hogy nem ilyen egyszerű,de egy lehetséges dolog, ami működhet is éppen. Azért írtam, hogy meglátjuk,de jó lenne itt is olvasni ilyen dolgokat, mint a FPGA lapkák a la Falcon Mesa , ami az Intel első 10nm bemutatkozása és rengeteg újdonságot hoz, ,máshol már cikkek születtek róla, még magyar oldalakon is. Szerintem megérne annyit mint ez a Adrenalin meghajtó úgy gondolom..... Nem akarok itt már offolni, :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) AusWolf


AusWolf
őstag

Ekkora marketinget csinálni egy meghajtóprogramnak, kész röhej! :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#97) Abu85 válasza b. (#95) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az FPGA-val sokat nem érsz, mert az alapvetően nagyon egyszerű logikai áramkör. Az ottani tranyúsűrűségnek jó ha a felét hozza egy többmagos CPU, de a realitás inkább a harmada lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#98) b. válasza Abu85 (#97) üzenetére


b.
félisten

Áh hagyjuk...
Azt gondolod a tranyó sűrűség a fontos abban a hírben, vagy esetleg az hogy a világ legnagyobb gyártója első 10nm próbálkozásait ott fogja bemutatni?Úgy gondom fontosabb hírértéke lenne mint ezeknek amihez most kommentelünk, vagy legalább olyan priorítást kellene élveznie, ha nem húz semerre a kormány...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) szmörlock007 válasza b. (#85) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)

Igen, de 2018 második felében már 7 nanón lesznek elvileg a többiek is(pl apple-re azt mondják, hogy jövőre már 7 nm lesz az phone chip), amik szintén 100 tranzisztor/négyzetmiliméter felett lesznek a diák alapján. Utána pedig az intel 7 nanója már valszeg a többiek 5 nanója ellen megy harcba ami ellen nem biztos, hogy előnyben lesznek. Az intel ettől ott lesz az élvonalban de már a többiek sem lesznek lemaradva, ha igen akkor is csak max egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#100) b. válasza szmörlock007 (#99) üzenetére


b.
félisten

Eddig is így volt, hogy Intel 14 nm gyártását a többiek 10 nm en tudták utolérni. Jelenleg ,ha igazak ezek a számok és megnézed a képet amit betettem,t48- és 51 millió körül képesek a konkurensek 10nm en , míg Intel ugyan ezen a csíkszélességen 100 millió fölöttit ír. Ez azért jelentős lemaradás lenne számukra, sőt kategória váltásnak is felfogható,ha ezek a számok valóban igazak lennének, amit egy 7 nm átállás sem igen tudna behozni.
Ráadásul Intel 7 nm hez fűzi a legnagyobb reményeket az új gyárában 2020 ban.Egyébként a duplázást megcsinálták 22- és 14 nm között is., láthattuk is mi lett belőle.Ha megtartják a minőségbeli előnyüket akkor igazából a kokurens gyártóknak kell igyekezniük, mert az egyetlen esélyük a lépéstartásra a csíkszélességváltás, mivel tranyó szám sűrűségben eddig Intelé volt a fáma. persze azóta már fordult a kocka és felfejlődtek a konkurensek.
Kérdőjeles a dolog, mert máshogy számolnak, biztos van benne marketing. Meglátjuk.Szerintem megrázzák most magukat és megmutatják mit tudnak.
De nagyon offtopik ez itt, nem akartam ennyire belemerülni, Egy szónak is száza vége, ezt az élet megmutatja nemsokára, mit tudnak a cégek. Kár előre reménykedni vagy elítélni, ez inkább ki miben hisz dolog egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.