Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105) DraXoN válasza Busterftw (#101) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

azért a spectrének intelen volt egy változata ami tényleg necces volt.
konkrétan volt rá teszt JS kód ami böngészőben is tudott futni (és ténylegesen működött), az adott CPU mag másik száljának adatait ki tudta olvasni a böngésző script (akár távoli weboldaról)... ez persze egy sok magos CPU estén csökken a találati esély, de egy 2mag 4szálas laptopnál 50%, hogy talált valamit amit "bányászhatott" ahelyett.
úgy persze 2-3 hónapig létezett ez a bug.. intel adott ki javítást (és nem működött). máig csak böngészőkön keresztül van foltozva ez a bug mert nem lehet máshogy javítani... max ha HT kikapcsolásával.
Bár igaz nem tudom a mostani intel CPU-k érintettek-e ebben. teszteléshez kéne egy friss hardver és valami régebbi böngészőt felrakni, de nincs frissebb intel hardverem haswellnél (de azon kipróbáltam és "ijesztő" volt a billentyűzetleütő figyelő script ami a távoli szerveremen futott próbaképp 1 napig.. egy belső oldalon amit csak én nyitottam meg, így csak engem logolt.. pesze mivel a rendszer indőnként váltogatta a cpu magot, hogy mi hol futott, nem volt mindig "teljes a kép").. az volt az az időszak amikor Linus Tovalds is kiakadt Intelre nem először, hogy mégis ezt hogy akarják javítani.

A gond az ezekkel a hibákkal, hogy jó részük észrevehetetlenen lehet.

Egyébként az első ryzen kb. minimális módosítással örökölte meg az FX memóriarendszerét, utóbbi meg kb. a phenomokban levő továbbfejlesztése volt, így ha létezett volna ilyen bug AMD-kben, akkor ott is "öröklődött" volna ilyen (lehet ezért volt lassabb már a kezdetektől sok AMD cpu).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.