Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Új acer oldal :)) Ha az "Acer" néven levő tag kompetens válaszolni, érdekelne mért csökkent le a PB gépek 2 éves garanciája 1-re, és mért nem bővíthető? Ugyanígy az emachine gépek története is érdekelne.
fagatuk*faggattuk...rögtön az első mondatban, a többi hibát meg keressétek meg :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) z0d1AK válasza Chaser (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Feltételezem olcsóbb 1 év garival adni, mint 2-vel. Ha esetleg magas a hibaszázalék a 12. és 24. hónap között, akkor (gyártói oldalról) meg főleg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) adwin


adwin
tag

Ezerszer jobb volt a régi honlapjuk.... :W

Üdv adwin

(#4) eszterencs válasza Chaser (#1) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Köszi! Vakok vagyunk már ilyenkor este. Ha van még, inkább írd meg, hadd ne keresgéljünk, köszi!

(#5) Chaser válasza z0d1AK (#2) üzenetére


Chaser
titán

Persze, ha olcsóbb lenne:) Nem tapasztaltam. Hasonló konfigos Dell-ek vannak sokszor ugyanolyan árban, amikre alapból 3 év a gar és még bővíthető is. A PB-re meg 1 év és nem bővíthető ahogy emachine-ra sem. Az ügyfélszolgálat azt mondta nálunk nem bővíthető, nyugatabbra már igen...No mind1, a notebook ajánlós topikban többek között ezért már rég megkapta tőlünk a "nem ajánlott" plecsnit, Acer-ből legalább van még 1-2 értelmes modell.

eszterencs: Neked megteszem kedves, mert eszperente nyelven keletkezett neved, lelkem repdes, nem teszek kedved ellen :N Legyen remek eme rege, nem leszek ellene. /bocsánat, hogy le "kedves"-eztelek, de így "jön ki" :B :R

"PH!: Az új honlapra váltás kötelező jelleggel zajlott, vagy egyébként is tervezett volt * csere?" a
"Acer: JavaScriptet használtunk, ezzel kikerültük a Flash* és egyéb erőforrás-igényes részeket." sztem simán flash
A többi hiba nem vészes, elfér.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) z0d1AK válasza Chaser (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, a Dell elég fika áron méri azt, hogy nem 1, hanem 3 év garit ad. Akkor egy maradhat, hamar széthullanak, nem éri 12 hónál többet vállalni rá. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) eszterencs válasza Chaser (#5) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Kedvemet leltem kedves leveledben. :) Csere helyes lett, de "flesh" nekem neves szerkezet, melyet nem kezdhetek f-fel. De befejezem eme levelet, mert lehet, ellenem kerekednek. :))

[ Szerkesztve ]

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

szerintem jól néz ki az oldal. :K

(#9) alcsa válasza hemaka (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem is abszolút bejön ez a zöld fekete design, és valahogy könnyebb a driverek keresése is. Tetszik.

(#10) huskydog17


huskydog17
addikt

Én is kipróbáltam az új oldalt és azt kell, hogy mondjam, nekem baromira bejön, nagyon nagyon tetszik. A legnagyobb meglepetés az volt, hogy a szép animált menük ellenére abszolút semmi belassulás nem volt, ritkán látni ilyen folyékonyan futó oldalt Ezután olvasom, hogy semmi Flash az oldalon (így már értem :) ). Szóval az oldal nálam csillagos ötös!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11) Daywalker válasza Chaser (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Az Acer - PB kissé zűrös téma. Itthon is, és máshol is. Egyébként a nagykerek is morcosak emiatt, mert 2 évvel jobban fogytak a PB-k, mint most.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) Chaser válasza z0d1AK (#6) üzenetére


Chaser
titán

Nem csak a Dell, már a fujinál is sok modell 3 év garos és ahhoz képest olcsón, ott a lifebook A530, AH531 széria, meg lehet nézni. HP-tól is most már min. 2 év van a gépekre, de a legtöbbre 3. Asus alapból 2-t ad, Toshiba szintén, de nem túl drágán bővíthető. Samsung is 2 éves, mindezek mellett már mind1iknek van itthon szervize, némelyiknek több is..acer még ezt se mondhatja el magáról. Ha nem lenne a timeline-x szériájuk meg pl az 5942g az acer gépek a legalját képviselnék, de azokra legalább lehet gart bővíteni. Nekem volt egy PB-m nemrég, elég masszívnak tűnt, kifejezetten erősnek, az még 2 év garos volt. De hogy lehúzzák 1 évre azt is...

eszterencs: Nem szegte kedvem, "flesh" legyen F, rendben :R Ellened nem kerekedhetnek, fejsze nyele kezemben, kegyetlen felszeletelem menten eme embereket ;] Kegyed kedve legyen remek, befejezem ezen levelem, mert nevetek s kezem remeg:D:)

Daywalker: Egyre több a tudatos vásárló aki vásárlás előtt kérdez és nem utána...a topikban is egyre több frissen regisztrált kérdez notebook-kal kapcsolatban..ilyen kondíciók mellett ki ajánlana PB-t vagy emachine-t? Hát én nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Peak


Peak
addikt

Szerintem a gyártók nem azért adnak 3 év garit a gépekre, mert olyan rohadtul megbiznak bennük.
És még csak azért sem, hogy a drága magyar vásárló olyan hűdejól érezze magát.
A garanciális időket központilag döntik el, tőlünk nyugatabbra és (távol)keletebbre levő piacok alapján.
Magasan tojnak a magyar piacra, amely kerekítési sokadik tizedesjegy a forgalmukban.

Egy notebookot a többi normális fizetőképes piacon 1,5-2 évet használnak, majd simán leselejtezik, kitolják az ajtón jelképes összegekért, letojják a garanciális időt. Ezért szinte csak a magyarok remegnek miatta és képzelnek mögé "jajdebizomasajátmárkámban" hozzáállást a gyártótól.
Igy lehet 1 éves multifunkciós (újonnan) 200kHUFos nyomtatót venni német importból 25ezer forintért pl.

Ha egy picit megkapargatom a garanciális adatait a gyártóknak, kiderül, hogy semmilyen szignifikáns hatása nincs a 1-2-3 éves rámondott garanciának... mert el sem jut a szervizbe minden ilyen gép.

Az egész vakítás... mert tökéletesen tisztában vannak vele, hogy a fizetőképes vásárlói erő letojja a 3 évet, mert ciki 2 éves géppel nyomulni...

...szerintem...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14) fondorlatos válasza Peak (#13) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Azért nézzük a hazai valóságot és ne azt, hogy mi van tőlünk nyugatra.
Egy jól összerakott gépet igenis lehet több, mint 2 sőt 3 évig is használni és a magam részéről szívesen is veszem, ha nem kell szervizbe hordani mindenféle bajokkal már egy év után csak azért, mert olyan hulladék alkatrészekből pakolta össze a laptopot annak idején mondjuk acer bácsi.
Hová jutnánk, ha mindenki kidobná az egyéves kütyüjeit és venne másikat? Nincs így is elég szemét?
Ez az én véleményem.

(#15) Chaser válasza Peak (#13) üzenetére


Chaser
titán

Sztem tévúton jársz. Nézz meg egy dell-t, kinn ált-ban alapból 1 év gart adnak rá, persze külön lehet hozzá vásárolni. Talán az egyetlen gyártó, ami 3 év gart ad már rég óta itthon a gépekre, sőt van amire 4-et is, van itthon egy ilyen. Persze kinn sokan divatból vesznek gépet, lecserélik 1 év után, mert megtehetik. Azt mondanám igazad van, ha nem állt volna be a fuji is a 3 év garos gépekkel a sorba, és most már a HP is. Ahogy Daywalker is írta, a PB gépek eladása már megcsappant. Van aki utánanéz a dolgoknak, mért venne 1 évvel garral gépet ha hasonló -esetenként nagyobb tudású- gépet ugyanolyan 3 év garral is vehet? Az említett dell, fuji, hp pedig állja a garanciát, de ott van még a lenovo, toshiba is, asus is összekapta magát. Az nekem teljesen érdektelen, hogy azért adják a 3 évet mert annyira bíznak a gépeikben, vagy sem..ha kértél már árajánlatot lap v vga cserére akkor tudod milyen összegekről van szó.
Persze, Mo. kis szelet, kb elhanyagolható, olyan "elit" dolgok pl dellnél sincsenek, mint szabadon összeállítható konfigok, viszont helyszíni gar van ami acernél a mai napig nincs -igaz mit akarok, még szervizük sincs itthon-, pedig elég nagy és régi gyártó. Nyilván egyre többen vesznek notebook-ot itthon és azért csak kellene ez a kis szelet a gyártóknak..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Solten


Solten
addikt

Jo munkat vegeztek, nagyon bejovos... :)

Saor Alba

(#17) z0d1AK válasza Chaser (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

A HP sem azért ad 2-3 év gart most minden gépére, mert jó fej. Be van ragadva az országban több ezer darab, ezért van az, hogy 110-ért már van win 7-es HP, etc...
Iszonyatosan lenyomták az árakat és garkiterjesztést adnak, hogy valahogy ellehessen tolni őket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) blueMerle válasza z0d1AK (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Be van ragadva az országban több ezer darab

Esetleg nem kellene akkor 30 százalákkal drágábban adni mint szlovákiában vagy csehországban. Az emberek nem hülyék, inkább megrendelni/behozatja/megszerzi/kimegy érte másik országba, mintsem megvegye feleslegesen sokkal többért. A gari meg nemzetközi, úgyhogy ezzel sincs gond.

(#19) frodo


frodo
csendes tag

Lehet csak én vagyok ilyen szerencsés, de nekem egy ACER 5920-as notim van már 4 éve. Átlagban napi 6 órát nyúzva és soha semmi bajom nem volt vele! A gariról meg annyit, hogy az ACER-nél véletlen törés elleni garanciát is adnak, ergo leesik, széttörik a kijelzője és cserélik. Nem tudom van e még más gyártó, aki vállal ilyet... Sok jót és főleg rosszat hallani a márkáról, lehet nekem azért is van szerencsém, mert amikor vettem a gépet ez egy prémium kategóriás gépnek számított a maga 330e árcédulájával, de egyetlen percig sem bántam meg a választásomat. Remélem még pár évig kihúzom vele, amikor majd lecserélem egy másik ACER notira... :)

(#20) blueMerle válasza frodo (#19) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is a régi 5315-ös Acerem a jelenlegi tulajnál immáron 1 éve teljesen jól muzsikál, holott másfél évesen adtam el :) Én is körbenéztem a piacon most pár hete hogy új notit kellett vennem, de azt hiszem a választottam per pillanat a piac legjobb bestbuy gépe ami az ár/érték arányt illeti: teljes fém alu borítás, dedikált videokártya, fél terabájt vinyó, masszív belső magnézium merevítés, hdd védelem, cseppálló bill. és mindez 135k alatt forintban átszámolva. Igaz, nem Magyarországon :) Teszt pár napon belül ;)

(#21) z0d1AK válasza blueMerle (#18) üzenetére


z0d1AK
veterán

HP esetében itthon egyelőre nincs nemzetközi garancia.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) Peak válasza Chaser (#15) üzenetére


Peak
addikt

mondjuk eleve az acer nem kizárólag 1 évvel adja a cuccokat.
egy csomó akciót csinálnak 3 év garis notikkal és a garkit 10kHUFos ára sem olyan vészes.
az acer meg ár/teljesítményben mindig az elsők között volt.

ezen az apró táblán meg elgondolkodnék picit, mivel az adatok a disztributoroktól származnak... hogy vajon miért van, hogy egy gyártó 2 éved ad egy gépre, és nincs további garancia... vagy a méltatlanul és feleslegesen hypolt HP miért ad alapból 1 évet a cuccokra. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23) z0d1AK válasza Peak (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

Rosszul tudod. Jelenleg az összes magyar HP gép minimum 2 év garanciával vásárolható meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.