Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adorjant


adorjant
senior tag

Nagyon reménykedtem ebben a gépben,az ára és a specifikáció alapján,de a tesztet olvasva nem éri meg leváltanom az NC4400-et :(

Remélem a platformot minőségibb bőrbe is bújtatják majd más típusokban!

(#2) RaiDani


RaiDani
tag

Vártam már a tesztet, jóra sikerült!
Sokáig agyaltam ezen a laptopon. Utazáshoz, cipelni, egyetem mellé optimális.
Mikor élőben megnéztem a 11.6"-os gépeket kicsinek tűntek. Inkább maradtam 13.3"-nál no meg + 20-30 pénzért már i3-at és 5470-et is kapni az integrált mellé, az is lett belőle.
Ha izmosabb akksival lenne szerelve és újra választanom kéne, lehet elgondolkodnék rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Esetleg egy-két játékot is kipróbálhattatok volna.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) RaiDani válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


RaiDani
tag

HD 4225 [link]
Kb a HD 3200 szintjén van.

(#5) Sipi válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


Sipi
addikt

Szia!

Ez a videokártya csak arra képes, hogy a mai játékok elindulnak rajta, nem adnak hibajelzést. 3D-s játékokra kb. egyáltalán nem képes. DirectX-es játékok, ha nem 3D-s megjelenítést használnak, élvezhető sebességűek.

Én a Defense Grid: The Awakening című darabot próbáltam, ami 3D izometrikus megjelenítésű. Nem az a klasszikus 3D fps, de 3D-megjelenítést használ, és lassabb kártyákon érezhetően lomha szokott lenni. Ezen a vason jól bírta, játszható volt, de ennél többet ne várj tőle.

Az ATI Mobility Radeon HD 4250-es kártyát nemrég sikerült tesztelgetnem, ami ennél egy lehellettel jobb. Azon a Doom3 szó szerint döcögött, élvezhetetlenül lassú volt.

Szerk.: ha nem lövöldözős-hentelős-mai autószimulátorosat akarsz játszani, akkor viszont jó választás.

Sipi

[ Szerkesztve ]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#6) gombsadi válasza adorjant (#1) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Komolyan mondom, ezt az ACER-t le kellene lőni. Hogy a bánatba tudja így el cseszni a gépet???

(#7) evone válasza RaiDani (#2) üzenetére


evone
őstag

Tényleg rettentő jóra sikerült, elég csak ránézni a kontra táblázatra.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8) Sipi válasza adorjant (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, az eggyel fentebbi (Vision Premium) kategória képviselője ennél sokkal jobb minőségű!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) boeing


boeing
senior tag

Optikai meghajtó nincsen,hmm ez nem jó. :K

(#10) evone válasza boeing (#9) üzenetére


evone
őstag

Szerintem jó hogy nincsenek benne felesleges dolgok, amiket ma már senki sem használ.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11) Boxi88


Boxi88
őstag

Azért annyira rossz nem lett, árához képest viszonylag megfelelő teljesítményt nyújt... aki meg "gamer" laptopot akar nyúljon szépen a zsebébe és ne ilyen árkategóriában fikázzon!

Grat jó teszt lett!

(#12) Cucuska2 válasza Sipi (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csak érdekelt.
Nekem egy C2D + GMA 4500 MHD-vel 32 fps volt a Doom 3 minimumon.
A Crysis meg 9,5 minimumon.
Az Empire Total War pedig 800x600-ban minimumon 25 fps-el hasított.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) schwanz


schwanz
tag

Ezek szerint a platform, mint olyan egészen jól sikerült, csak az Acer öltöztette gagyi köntösbe. Ezek után tényleg nagy atom-verő lehet a sokat emlegetett ontario platformból.

Szvázi tag

(#14) DV


DV
senior tag

Versenykepesebb lehetne, ha az AMD mar 3x nm-en gyartana, vagy akar 2x nm-en.
Azzal viszont egyetertek, hogy az Acer-t le kene loni.. azert egy vasarlo minosegibb arut var.

(#15) evone válasza DV (#14) üzenetére


evone
őstag

Nehogy azt hidd. A legtöbb vásrálónak mind1. minél olcsóbban akar valamit/akármit venni. Ha a vásárlókat még érdekelnék hogy mit vesznek, akkor nem jönnének sorra ilyen szarul osszerakott vacak gépek.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#16) klaczi


klaczi
aktív tag

Bocsi de [itt] ugyanarről billentyűzetről mást írnak. Több mint egy éve használjuk. Szerintem közelebb áll a valósághoz. Kétlem, hogy azóta lespóroltak volna róla valamit.

[ Szerkesztve ]

(#17) Magnum_ válasza adorjant (#1) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még viccnek is rossz, hogy ebben reménykedtél egy nc4400 után.

I humbly and respectfully decline™

(#18) sutszi


sutszi
veterán

AMD végre elfogadható platformot tett le az asztalra. Az Acer viszont csapnivaló munkát végzett... :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) Sipi válasza klaczi (#16) üzenetére


Sipi
addikt

Semmi gond, de én csak azt írtam, amit tapasztaltam.

A külső megegyezés ne tévesszen meg. Pl. régebben a ThinkPadeknél háromféle gyárrtó billenytűzetét szerelték a gépekbe. Külsőre teljesen egyformák, a belső mechanikában tértek el. Minőségben pedig ég és föld volt a két végpont között.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) boeing válasza evone (#10) üzenetére


boeing
senior tag

Szerintem a optikai meghajtó nem felesleges dolog. :K

(#21) evone válasza boeing (#20) üzenetére


evone
őstag

Mivel már nem igen van rá szukseg, nem igazan használják az emberek, ezért az. :)

De mivel neked kell, ezért nem veszel ilyen gépet, ez ennyire egyszeru.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#22) LW


LW
őstag

Kicsi, de legalább játékos? ;]

(#23) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Megöritenek egyesek ezzel a gamer szoval.
Miért gamer ha elindul a Heroes 2 nél szebb játékok rajta?
Én csak egy Half Life 2 jellegü játékok futtatásához elegendő integrált megoldásra gondolok.
Szerintem legtöbbeknek akik "cipelős" gépet veszenek kielégiti a játékigényét az emlitett játék.

(#24) RaiDani válasza klaczi (#16) üzenetére


RaiDani
tag

Ebben a tesztben is dicsérték a billentyűzetet. Írták hogy kellemes a gépelés rajta.
De nem kötelező ezt tapasztalni, a szerzőnek ezek szerint kényelmetlen volt. :)

(#25) Sipi válasza RaiDani (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Hű, ebben a klassz, gyönyörű, nagyon jó szavakon kívül más nem sok van...

A billentyűzettel az volt a gondom, hogy olyan, mintha egy tűre tennél egy fémszázast. Aztán próbáld megnyomni a százast úgy, hogy a tű nyomódjon be, ne pedig leessen róla.

A high quality plastic pedig... Ehm. Nézd, majdnem sikerült széttörnöm a külsejét, pedig csak csatlakozókat akartam kiszedni. Az Acer sosem a jó minőségű anyagokról volt híres, de a konzumer kategóriában végre sikerült valami elfogadhatót alkotnia. A Timeline kifejezetten tetszett, fröccsöntött semmi az is, de egyben van, nem esik szét.

Szerintem ugyanazokat az alkatrészeket tették bele, de olcsóbb kivitelben. Egy jobb kategóriás gépet is néztem-nézek, sok része megegyezik. De míg a kicsi nyeklik, törik, hajlik, amaz úgy néz ki, mintha laptop lenne.

S

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#26) Sipi válasza RaiDani (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Huhh, ebben a leírásban kizárólag felsőfokú jelzők szerepelnek. Ezt azért nem hiszem el. :)

Egy nagyobb kategóriás gép is volt nálam. Majdnem ugyanazokból az elemekből épül fel, mint ez a kicsi. A billentyűzet, a körülötte lévő darabok, a gombok.

És mégis teljesen más. Az Acer sosem arról volt híres, hogy minőségi anyagolból dolgozna, de mostanára legalább eljutottak oda, hogy a konzumer kategóriában jellemző fröccsöntött izékből jókat csinálnak. A nagyobb gép, vagy a Timeline sorozat darabjai egyben vannak, lehet használni.

Ez nekem is meglepetés volt, hogy ránézésre ugyanazok az anyagok, minőségben pedig teljesen más. Szerintem az lehet, hogy mivel ez belépő szintű gép, olcsón akarták adni, ezért mindenben a legócskábbat rakták bele. Kinézetre a jól megszokottat hozza, ez is rásegít, hogy ha megveszed, ne érezd annyira szétesőnek.

Pedig az. Majdnem sikerült eltörnöm több helyen is, egyszerű kábeldugdosással.

A billentyűzet nem igazán kényelmetlen. Az nem kifejezés. :9 Olyan, mintha egy tű tetejére egy fémszázast tennél, majd megpróbálnád benyomni úgy, hogy ne essen le az érme. Ha csak pár billentyű lötyögött volna minden irányban, ráfogom, hogy kiállítási darab és elhasználódott. (Ami megint csak gáz lenne, hiszen pár hónapja jött ki, annyi idő alatt nem eshetne szét.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#27) Witya


Witya
tag

hihi amúgy tök poén... hisz ennek a laposnak ugyanaz a billentyűzete mint az Acer Aspire One 751-nek. Nos, ott azt írták, hogy "+ kiváló billentyűzet" itt meg "- kényelmetlen billentyűzet" hmm csak szerintem érdekes ez? :DDD

Acer Aspire One 751

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#28) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép és jó az új platform, csak egy kicsit drága :(

Ez már simán lehet egy teljeskörű kisgép, officera, netre, HDMI-n keresztül HD mozizásra. Ha vki nem játszik/futtat nagy erőforrásigényű dolgokat, annak nem kell több.

157k viszont sok érte, amikor egy HD-képes ION chipszetes atom netbook 120 körül van. (HD nélkül meg 100 alatt). Az, hogy a tesztekben 20-30%-kal gyorsabb, ebben a kategóriában kb mind1...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) RaiDani válasza Sipi (#26) üzenetére


RaiDani
tag

Elhiszem, egy hazai tesztnek jobban is hiszek. :)
Nem is tudok véleményt nyilvánítani az Aspire 1551-ről hiszen nem volt a kezemben.
Csak tényleg furcsa hogy kinézetre ugyan az a bill és amit linkeltem ott nem ezt tapasztalták. :R

(#30) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jó ez csak mégsem. Jobb köntösben sokkal jobban eladható lenne. Igaz ez szvsz. Na de csak én nem láttam árat vagy csak elsiklottam fölötte?
Ha Abu netalántán erre járna: Itt mikor lesz csíkszélesség csökkenés?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31) klaczi válasza Sipi (#19) üzenetére


klaczi
aktív tag

Mivel egy billentyűt egyszer sikerült leugrasztanom, el nem tudom képzelni, hogy sikerült volna gagyibbra áttervezni. Valószínüleg a mienkről is ez lenne a véleményed. Gusztus és tapasztalat kérdése. A tapipad meg tényleg sz@r nálunk is.
Ilyen teljesítményű és méretű Vaiora meg keveseknek telik. Szerintem ez egy nagyon jól használható gép a netbookokhoz képest. Amíg el nem romlik :)

(#32) klaczi válasza RaiDani (#29) üzenetére


klaczi
aktív tag

Hazai tesztet linkeltem. A mostani tesztelő finnyásabb :)
Akkor az került kb. ennyibe!
Tehát a fejlődést is kéne látni vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#33) Misi1979


Misi1979
őstag

Csak nekem kerekedik el a szemem amikor meglátom egy cikkben a 160 ezres árcédulát és a "netbook" kifejezést?

Netbook most már bármi, ami subnoti, de nincs optikai meghajtója?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, nekem a netbook = 50kFt-ot érő kategória (az enyémet is kb ennyiért szereztem Saturn akcióban). Amúgy tényleg, ha vkinek nem létfontosságú a 10"-os mobilitás, akkor ennyiből kijön egy rendes noti rendes CPU-val, DVD íróval.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) szombatitomi válasza Misi1979 (#33) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nem csak neked. :( Úgy néz ki mostanában tényleg ezek a 'netbook'-ok.

(#36) Lars


Lars
őstag

Remélhetőleg más gyártók is készítenek majd ezzel a platformal gépeket. Az nem hangzott el a cikkben, hogy esetleg egy teszt példányról ( tényleges sorozatgyátrás előtti " pre sapmle " ) vagy már sorozatgyártásban kapható darabról van szó. Utóbbi kissé elgondolkodtató.

(#37) Lars válasza szombatitomi (#35) üzenetére


Lars
őstag

Hát nekem is kicsi a gépem, és nincs benne optikai meghajtó. De ha valaki egyszer lenetbookozza, arra csúnyán fogok nézni :D
Pontosan le vagyon az írva, hogy melyik gépek netbookok. Csak mivel a gyártók próbálják a pici kis űröket kitölteni a kategóriák között, egy idő után az egész összemosódik .... :(

(#38) sutszi válasza RaiDani (#29) üzenetére


sutszi
veterán

Volt szerencsém egy Timeline 3810-hez többször is gépelni ezt a tepsi billentyűzetet...Mielőtt még kipróbálhattam volna nagyon tetszett és látszólag kényelmes megoldásnak tűnt. Aztán kipróbáltam...Nagy csalódás volt. Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de nagyon szokni kell és kényelmetlen is...szerintem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39) AMD Power


AMD Power
titán

Hála az égnek az AMD ezen a frontos is utolérte az Intelt! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) negyedes válasza sutszi (#38) üzenetére


negyedes
addikt

Nagyon szokni kell. :K Egy ilyen utan vagy a tipikus bill sulyedes utan kovetelem vissza a regi kis Dellem billetyuzetet. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#41) evone válasza AMD Power (#39) üzenetére


evone
őstag

Miert meg miben erte utol? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#42) Killing válasza evone (#41) üzenetére


Killing
addikt

Integrált VGA-ban. :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#43) marcias


marcias
őstag

Csalódás ez az Acer, így Timeline tulajdonosként. Maga a platform viszont nekem tetszik, bár picit kár, hogy ismét csak a korábbi Intel generációt sikerült megszorongatni (emiatt nekem ésszerűtlen volna a váltás), és a képen csak az javít, hogy azt már nem igazán lehet kapni. Egy profibb, 12-13 collos gépben, nagyobb akkuval szívesen néznék még egy tesztet.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#44) sutszi válasza negyedes (#40) üzenetére


sutszi
veterán

Személy szerint nekem ez kizáró ok lehet. Emiatt nagyon ferde szemmel nézek a mostani "tepsis" Acerekre.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45) Sipi válasza klaczi (#31) üzenetére


Sipi
addikt

Szia!

Nem tudok napirendre térni efölött... Átnyálaztam a cikket, de nem látom, hol írja, hogy ugyanez a billentyűzet van benne. Honnan van az infód, hogy ugyanaz került bele?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#46) Sipi válasza marcias (#43) üzenetére


Sipi
addikt

Várj, ez a megszorongatós kijelentés szerintem így nem teljesen állja meg a helyét.

Az új AMD platform sebességben és fogyasztásban jobb/hasonló, mint az Intel régi CULV-je. De az új UM-es processzoroknak, ha megnézed, jócskán nagyobb a fogyasztása. Mindkettő "belépő" szintű processzor, ahova szánták, felesleges a sok lóerő, inkább a kis fogyasztás, kis melegedés lenne a lényeg.

Az AMD alkotott egy olyan platformot, ami sokkal inkább kategóriákra van szabva. Ahova nem kell kiugró teljesítmény, csak hosszú akkuidő, oda is van egy jelöltje. Ezt a jelenlegi Intel cuccok nem tudják, mert a kisebb versenyzői is brutálgyorsabbak (szerintem netbook-közeli eszközben feleslegesen), nagyobb fogyasztással.

A kérdés inkább a felsőkategóriás processzoroknál lesz érdekes, hogy négy magnál mire képes a két cég.

Persze, egyértelműbb lenne a helyzet, ha az új AMD-k jóval gyorsabbak és sokkal kisebb fogyasztásúak lennének. Nem ez lett, de szorongatni szerintem még tud: egy AMD alapú megoldást sokkal jobban be tudsz lőni az alapfeladatokhoz. (Ráadásul szép képük van külső monitoron, még sima analóg kimeneten is.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#47) klaczi válasza Sipi (#45) üzenetére


klaczi
aktív tag

Arról gépelek, egyszerre látom a fotót és billentyűzetet eredetiben. Elképzelhetetlennek taetom, hogy egy akkora cég mint az Acer olyan hülyeséget csinálna, hogy tervezne egy újabb billt a 11,6 collos gépébe. Persze megtheti, de az akkor csak jobb lehet az idő múlásával. Erős a gyanúm, még a ferráriájában is ez a bill van. Nekem egyébként pottyant ki gomb a sját hibámból, mert egy usb dugeszt a sötétben egy kicsit feljebb akartam begyömöszölni. Szerencsére semmi baja, sikerült visszapattintani. Meg kell mondjam ami a gombok alatt van az annyira egyszerű és igénytelen, hogy azon már nemigen van mit elsz@rni. Nincs semmi bajom a teszttel csak a különböző tesztelők veleménykülömbségére akartam felhívni a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#48) Sipi válasza klaczi (#47) üzenetére


Sipi
addikt

Értem, csak pont ez a különbség zavar, mert elvileg ugyanazt kellett volna tapasztalnunk a tesztelés közben

1) Mint írtam, még Thinkpadek esetében is több gyártó billentyűzete kerülhet ugyanazon típusba. Van belőle lötyögős-kiesős és atombiztos is. Külsőre mindegyik ugyanúgy néz ki, és mindegyiket Thinkpad-billentyűzetnek hívják. Lényegében csak szétszedés után derül ki, melyik mi. (És nem azért írok lenovo-t, mert vele hasonlítom össze az Acert. Semmi köze a témához. Azért írtam, mert van rá példa, hogy látszólag egyforma dolgok belül különböznek, mindenféle áttervezés nélkül.)
Nem arról van szó, hogy az Acer újat tervezett. Az IBM/Lenovo sem tette. Csak több gyártó is gyártja ugyanazt a billentyűzetet, különböző minőségben.

2) Nem láttad és nem tapintottad az 1151-es billentyűzetetét. Egy darab kép alapján állítod, hogy ugyanaz, mint az Aspire 751-ben. Szerinted egy webes képből biztosabb következtetést lehet levonni? Pont a nem látszó belső dönti el, mennyire könnyű lenyomni, mennyire határozott a nyomáspont, stb.
A hivatkozott külföldi teszt is inkább arra tér ki, hogy kényelmes, mert nagyok a billentyűk. (The keyboard is very pleasant to work with thanks to the large keys which have a proper hub: fatigue is not a problem here.) Ez igaz is, szép nagyok, könnyű eltalálni, csak épp lenyomni nehéz. Szerintem pont a nagyméretű billentyűk okozzák, hogy nagyon eltérnek a különböző gyártósorról lekerülő darabok. Egyszerűbb mechanika esetén nehéz megoldani a biztos érintkezést. A bonyolultabb, esetleg nem tejfölösdobozból készült belső felépítés pedig drágább.

3) Azt, hogy az idő múlásával csak jobb lehet, ugye, te sem gondolod komolyan? Konzumer gépről van szó, itt sosincs szó "evolúcióról" vagy egyre jobb tervezésről. Pénzről van szó, minél olcsóbban kihozni az új dolgokat, mert főleg az alsó kategóriás konzumereknél a felhasználók "árérzékenyek", nem veszik meg a gépet, ha 10 forinttal drágább, mint pl. az ASUS hasonló cucca.

4) Ha megnézed, TFT-ből is valami nonamebb van a gépben. Ellentétben pl. az 5553-mal, amiben LG TFT van és kinézetre ugyanilyen, minőségre mégis sokkal jobb billentyűzet.

Belépő szintről van szó, itt szó sincs minőségről és hasonlókról. Be van lőve az árszint, kb. 150.000 forintból kellett kihozni a gépet, mett a konkurens gyártók hasonló termékei is ekörül vannak. A 751-ben a platform olcsóbb volt, bele lehetett tenni pl. jobb billentyűzetet.
Ebben egy vadonatúj AMD-Ati platform van, mivel még csak most jelent meg, valószínűleg drágább. Valahol spórolni kell a gépen: sajnos megtörtént. Kijelzőből is elég tré van benne, gondolom, a HDMI miatt úgy gondolták, a felhasználók úgyis külső monitorra teszik ki a képet, akkor meg elég ez is.

Lehet, hogy hülyeségeket írok, lehet, hogy tényleg szuper alkatrészekből van az 1551-es összerakva, de szakmai szempontból az nem érv, hogy "nekem nincs ilyenem, sosem láttam, sosem tapintottam, de láttam egy képen, hogy ugyanaz, mint...". Az sem szakmai, hogy az Acer biztosan nem ront a minőségen. Ha pár centet spórolni tud, biztosan megteszi, hiszen az alsó kategóriában nem köti meg a kezét a kötelező elvárás, hogy csúcsminőséget gyártson.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#49) Sipi válasza klaczi (#47) üzenetére


Sipi
addikt

Elnézést, nem akartam sem sértő, sem támadó lenni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#50) Napfénysüti

Nagyon felemás ez a gép. A platform nem rossz de ez az Acer köntös... :( Az áránál lehidaltam. :Y

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.