Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) milan18


milan18
aktív tag

Már fel is raktam :D

(#2) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Igazán eldobhatnák már a 400-as alatti kártyák és az XP támogatását. Sőt, én szívem szerint a 32bit-es rendszerek támogatását is megszüntetném. Nem lenne egyszerűbb nekik is? Vagy csak rohadtul nem értek a dologhoz, és van valami komoly oka, hogy ezek az elavult dolgok még mindig támogatást éveznek?

[ Szerkesztve ]

(#3) Mate válasza Cooley18 (#2) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Rengeteg ember használ még most is XP-t
2. Rengeteg ember használ 400 alatti VGA-t.

Tesómnak GTX 260 van és mai napig minden elmegy rajta.

(#4) bekes.andras válasza Cooley18 (#2) üzenetére


bekes.andras
tag

... nem értesz hozzá. :K

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#5) mcs válasza Cooley18 (#2) üzenetére


mcs
veterán

Kis túlzással még egy 9600GT is elviszi a mai játékok egy részét kisebb felbontással és visszább vett grafikán. Én például vígan Grid2ztem vele 1366x768ban medium-highon, pluszba anizotropikus szűréssel és 4x élsímítással. :C

(#6) Cooley18


Cooley18
aktív tag

mate3553: Tisztában vagyok vele, de a frissítésbe bekerült dolgok többsége teljesen irreleváns a régi kártyák és rendszerek esetében, de mégis meg kell oldani a kompatibilitást. Adjanak ki rájuk néha 1-1 legacy drivert aztán kész.

bekes.andras: Mondod ezt, mert neked 9800GT-d van...

Igaz még máig rengeteg játék készül DX9/10-zel, de a javulás javát úgyis csak az újabb szériákban hozza az újabb driver, és ugye azokat is főként az új technológiák esetén, amiket vagy nem is tudnak kezelni a régi kártyák, vagy túl gyengék hozzá. Az AMD legújabb drivere is csak Win7/8 és HD5000+ támogatást nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#7) Csabroncka válasza Cooley18 (#6) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy a 32 bites támogatást el kellene dobni!

sőt, pontosan azért jó ez a rendszer, mert nem veszel el a driverek kesze-kusza sokaságában. Nekem például az AMD driver-támogatása áttekinthetetlen.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#8) Cooley18 válasza Csabroncka (#7) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Erre itt van ez az Experience most. Automatán csinál mindent magától, tudja, hogy milyen rendszerem van, hogy milyen videokártyám, lehetne akár az összes kártyához és rendszerhez külön driver, tudja magától, hogy nekem melyik kell, nem kell ezt átlátni.
Persze nem azt mondom, hogy csinálják így, mert ez tényleg hülyeség lenne, szimplán feleslegesnek tartom a régi kártyák és rendszerek folyamatos, rendszeres támogatását. És ez nekik nyilván idő és pénz, ezért nem értem a dolgot.

(#9) razorka777 válasza Cooley18 (#2) üzenetére


razorka777
veterán

Sőt, ne is gyártsanak többé videó kártyát 200k alatt. :C

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#10) jani04 válasza Cooley18 (#8) üzenetére


jani04
aktív tag

Unokaöcsémnek 9800 gt 1gb kártyája van és vígan wot-ozik vele pl.De más játékokkal is elmegy még azért.és sok embertől hallom mikor mondom neki váltani kellene már kártyát,hogy minek?Elmegy ezen még a játékom.Tök leszarják a felbontást stb.Mondjuk én nem.De az én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#11) mcloud76


mcloud76
tag

Gyorsult tole tömbradir meg a dört, cserebe meg minden mas lassult a komolyabb szoftverek meg fagynak.
Annyira necces amikor igy beoptimalizalnak egy drivert valamire.
Anno a 7900essel szoptam be igy.
Gyorsult xy jatek de ha max-ra rainditottam a ps-t kekhalt az egesz rendszer.
:DD

(#12) mcloud76 válasza Cooley18 (#2) üzenetére


mcloud76
tag

Halistennek ok normalisak es nem igy gondolkodnak.
Ez nagy kib@szas lenne nekik.
Annyira szeretem amikor embereknek az lenyeg nekik legyen jo mindenki mas meg dogoljon meg.
Igazad van. ;]

(#5) mcs
En a detail szintet vettem volna feljebb es kikapcsoltam volna a "szőrszűrést".
Sokkal gazabb egy gane textura meg otvar model mint, hogy lepcsos az auto szele.
Szeeeeerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Cooley18


Cooley18
aktív tag

razorka777: Szerintem olvasd el még egyszer, amit írtam!

jani04: És a WoT attól jobban fut neki, hogy kijött ez a driver?

mcloud76: Neked is azt tudom javasolni, mint razorka777-nek.

Látszik, hogy eddig senkinek sem sikerült felfognia a mondanivalómat...

(#14) banhammer


banhammer
veterán

TDR hiba van a driverben?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) flash-


flash-
veterán

még sajnáljátok a fejlesztőket?

pff..

nézzetek már meg egy changelogot..
kb a lényeges teljesítménybeli javulások mindig csak a drága kártyáknál vannak..

amikor 80 ér vettem a gtx 460 at már akkor nem arra adta ki az nvidia a komoly frissitéseket hanem az aktuális csúcskártyára...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16) Csabroncka válasza flash- (#15) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ki az, aki újonnan vesz videokártyát:

a. általában az ember egyszer életében egy nagyobb bónusz, vagy jutalmat követően, de utána soha többet ;] ...

b. az az ember akinek rohadtul sok pénze van és rohadtul nem érdekli az árcédula

Mi következik az első két állításból: használtan érdemes földi halandónak kártyát venni, "a" ezt belátja, "b"-t nem érdekli, így mindig lesz kitől venni ;]

"in medias res"

(#17) tixem válasza Cooley18 (#6) üzenetére


tixem
addikt

Ja hát fossuk nyakon azokat akik nem vesznek évente 100 ezres vga-kat, YOLO :U nehogy már sajnáld ezeket a férgeket, dolgozzanak csak.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#18) Tidus válasza tixem (#17) üzenetére


Tidus
addikt

Most nyugodt vagyok, ez volt a gondom, vajon jó lesz a 8.1-hez, v. nem. :C
Tomb Raider, az előző frissítéseket is összeadom, lassan 200 %-on jár.

(#8) Cooley18: Hát ezért találták ki az Experience-t. Mindenki azt kapja ami jár.

[ Szerkesztve ]

(#19) Amacs válasza Cooley18 (#2) üzenetére


Amacs
aktív tag

Véleményem szerint gtx 680 alatt semmilyen kártyát ne támogassanak ezentúl :P

(#20) tixem válasza Tidus (#18) üzenetére


tixem
addikt

ez a 8.1 biztos nekem akart jönni? :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#21) Amacs


Amacs
aktív tag

(#22) adamssss


adamssss
veterán

Ez az nv support brutális. Mikor is jöttek ki a 8xxx-esek? Le a kalappal. Persze néha itt is porszem kerül a gépezetbe de hol nem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) mcs válasza mcloud76 (#12) üzenetére


mcs
veterán

Asszem csak a közönséget, és az út illetve kocsik fényeződését kellett visszább vennem ultráról, de a többi nyugodtan mehetett felfele csutkára. Átlag 45-50 fpsel ment 30as minimummal. Amúgy ízlések és pofonok, de jobb textúrákkal rendelkező autós játékoknak szerintem nem árt az élsímítás, engem legalábbis nagyon tud zavarni az élek szembetűnő táncolása. Például fps-eknél még nem zavar, ha nincs AA. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) cimabue válasza Amacs (#21) üzenetére


cimabue
tag

Csodás... ezt sem rakom fel akkor. Marad a 311-es.

(#25) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Az lett volna nekem is a fő kérdésem, hogy még mindig gondok vannak a driverrel vagy már helyreállt? Gondolok itt a 320as széria gondjaira... x játékok totál meghaltak tőle meg akad, kifagy, belassul stb.... nekem 314.07es van most fenn és tökéletes....nem cserélném le megint, hogy úgy járjak mint a 329essel.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#26) Cooley18


Cooley18
aktív tag

flash-: Attól, hogy pl. csak a GTX770-nel elérhető gyorsulás van feltüntetve, nem azt jelenti, hogy a többi kártyához nem jó, szimplán csak azzal mérték le a különbséget.

tixem, Amacs: Neked is csak azt tudom ajánlani, hogy olvasd el még egyszer, amit írtam, és ezúttal próbáld meg értelmezni is. De látom neked sem megy, úgyhogy segítek. Itt nem arról van szó, hogy csak a legdrágább kártyákat támogassák. Hanem csak az újabb szériákat, hatalmas különbség. A 4/5/600-as szériában is van 10eFt alatti kártya... És nem arról van szó, hogy sajnálni kell őket, hanem arról, hogy ez nyilván a minőség rovására jár, hogy egy sokkal nagyobb területet akarnak egyszerre lefedni.
Pl. a Dirt-re már a rosseb tudja, hogy hány ezredik javulást hozó driver jött. Lehet, hogy ha nem kellene ennyi mindenre a támogatás, már fél év után is normálisan működött volna a driver. Pláne, hogy a 770 gyakorlatilag a 680, így kétlem, hogy csak azért kellene neki frissítés, mert új kártya. A régi kártyákon meg rendszereken meg úgysem hoz semmi javulást, csak szimplán a kompatibilitást oldják meg, de azt meg lehetne külön is.
Valaki legalább halványan sejti már, hogy mit akarok mondani? Innentől kezdve lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik értenek is a dologhoz, vagy legalább azt fel bírják fogni, hogy én miről beszélek! És így a végén még egyszer kiemelném, hogy nem azt mondom, hogy csak a legdrágább kártyákat támogassák, hanem az újabb architektúrákat (ebbe beletartozik a GT610 is, nem csak a Titan!) és rendszereket, és ne menjen a minőség rovására, hogy a régiekkel is foglalkoznak, miközben azok úgysem gyorsulnak.

(#27) Alchemist válasza Cooley18 (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha nagyon lerövidítik a terméktámogatási időt, rámozdulnak a brüsszeli bürokraták és drasztikus büntik terhe mellett még a Windows 95 folyamatos terméktámogatását is elő fogják írni. ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) ETOM


ETOM
addikt

Én valahogy nem hiszem, hogy annyi "időt/figyelmet" elvesznek a régi kártyák szinte nem is jön javítás rájuk. Kb csak dísznek van oda írva, hogy a régi szériák is támogatottak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Amacs válasza Cooley18 (#26) üzenetére


Amacs
aktív tag

Ne haragudj, de ezt a sok ideget nem olvasom most el, majd talán reggel.
Addig nézd, segítek! Mi volt a mondatom végén? Pont? nem! hanem kettőspontPé, tehát ne tessék már vérig sértődni...

(#30) Cooley18 válasza Amacs (#29) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Oké, csak amikor már a sokadik poén érkezik, és egy rendes válasz sem - ráadásul néhányban még hülyének is lettem beállítva, de lemerem fogadni, hogy egyikőjük sem tud értelmes választ adni, akkor már nem igazán tud az ember megfelelően reagálni. Sorry

[ Szerkesztve ]

(#31) Amacs válasza ETOM (#28) üzenetére


Amacs
aktív tag

Véleményem szerint a régi kártyák támogatásán nem azt kell érteni, hogy majd új driver = gyorsabb game, hanem ha kritikus hibát találnak mondjuk a meghajtóban, vagy új funkció kerül bele, akkor azt még a korábbiak is megkaphatják.
De én ezt bszhatom, mivel 6800GT-m van xDD

(#32) Amacs


Amacs
aktív tag

Továbbra sem akarja az igazat, képhiba is jelentkezett előtte.

(#33) FLATRONW válasza Tidus (#18) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez a gyorsulás az előző whql driverhez képest van meg. Akik rendszerint frissítenek a bétákra, azoknak ez a driver semmi gyorsulást nem jelent. Ez a gyorsulás már a 326.19 beta driverben is megvolt.

(#34) NixonHUN válasza Cooley18 (#26) üzenetére


NixonHUN
tag

Nekem az ezt megelőző driver ugyanazon a rendszeren majdnem 6000 pont pluszt jelentett egy 9800GT-vel Aquamark alatt. De biztosan értesz hozzá. :(((

(#35) FragMaster válasza Amacs (#21) üzenetére


FragMaster
addikt

Még mindig?? Gtx460-al kénytelen vagyok 314-es drivert használni továbbra is...szerencsére nem problémázott még semmi emiatt.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#36) Amarth


Amarth
aktív tag

Nekem ez az uj driver 9600Gt-n a Neverwinter online-ban +5-20! Fps-t hozott.
Szal csak jó ez a régibb karikhoz (is) sztem.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#37) kpal válasza Cooley18 (#2) üzenetére


kpal
veterán

Ja igen mindenki dobja el a régi karikat és csak ujjat venni .. :W Ezt a gondolkodást jajj.. :Y Igen vakarnák a fejüket a játék készítők mert bevételük főkép azoktól jön akik nem rendelkeznek aktuális szériával ,sőt azelőttivel sem.
Én speciel GTX285 Matrix -ot használok és elég jó mindenre nehogy már kuka legyen .

[ Szerkesztve ]

(#38) mcs válasza Amarth (#36) üzenetére


mcs
veterán

Hát igen, nekem is az volt a tapasztalatom, hogy szinte semmennyit, vagy alig lassítottak az újabb NVidia driverek 8400GS-en és 9600GT-n is. Ellenben Radeonoknál mindig szívtam azzal, hogy mocsokmód be tudtak csigulni a régebbi kártyáik a legújabb driverekkel.

(#39) salaud válasza Cooley18 (#2) üzenetére


salaud
aktív tag

Amit tanácsoltál, hülyeség, és még nem is érted miért. Az Nvidia gyakorlatilag azzal nyer vásárlókat, amit kritizálsz. Hogy ha vettél 2006-ban egy Geforce 8800 GTX-et, akkor a mai napig lehúzod a legfrissebb drivert és megy. Konkurens cég a 2-3 éves felső kategóriás kártyáit legacy módba rakta, friss driver nincs. Dobd ki a régit, vegyél újat. Hibátlan, működik, de vegyél. Ez a hozzáállás hibás, az nvidia jól látja, sokáig tartó support vonzza a vásárlót, nem a csúcs kártya teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#40) shteer válasza Amacs (#32) üzenetére


shteer
titán

Volt olyan driver amivel nem jelentkezett? Milyen vga pontosan?

..szerintem jónak tűnik

(#41) Brian_GT válasza FragMaster (#35) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nekem is az van fent..314.07. Felraktam mikor kijött a 329 és szinte mindent szétbarmolt...napok mentek el mire össze-vissza rakosgattam és eljutottam vissza a 314-ig. Most már jó lenne egy driver ami ismét jó.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#42) kpal válasza salaud (#39) üzenetére


kpal
veterán

+1 igy van.

(#43) Lomha 8V válasza mcs (#5) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nemhogy egy részét, hanem nagy részét, ha kicsit jobb háttér van hozzá. Nemrég adtam el a régi gépem, abban 9600GT volt, E8500-as procival meg 4GB Geil Black Dragon-nal. Simán vitt mindent 1200-1300 körüli felbontáson, mondjuk medium-on. Akkor döntöttem a csere mellett, mikor közölte a Crysis 3, hogy ezen a gépen semmilyen körülmények között nem fog elindulni EVER! :DDD

(#44) Lomha 8V válasza ETOM (#28) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem tudom a 9600GT mennyire számít réginek, de nekem 1-2 havonta mindig jött rá frissítés. Most már eladtam, de az utolsó frissítés sem volt 1 hónapnál régebbi.

(#45) Lomha 8V válasza Csabroncka (#16) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez nem igaz, minden VGA-mat újan vettem, de nem vagyok milliomos. 3-4 évente cserélem a gépemet, legalábbis a belsejét. Folyamatosan spórolok és mikor úgy döntök, hogy csere, akkor van hova nyúlni pénzért, hiszen ezért spóroltam.

(#46) Cooley18


Cooley18
aktív tag

NixonHUN: Ja, hát a szintetikus tesztekben fontos is, hogy patent legyen...

salaud: Nem nyerhet túl sokat, mert a vásárlók 90%-a - ha nem több, azt se tudja, mi az a driver. Azt nézik, hogy "mennyi a GB meg a bit", aztán viszlát. És tény, becsülendő, hogy ők ezt így csinálják, de üzletpolitikailag érthetetlen. Mert amennyit nyernek azzal, hogy ilyen támogatást adnak, annál jóval többet nyernének azzal, ha nem támogatnák a régi kártyákat, mert azzal a hozzáértőbbet ösztönzi arra, hogy cseréljen. Ráadásul a szoftveres csapatnak is ez így plusz meló, amit arra is fordíthatnának, hogy az újabb szériák még jobb szoftveres támogatást kapjanak, aminek következtében a távolabbi jövőben eleve kevésbé lesz szükség a szoftveres oldal csiszolására, elegendő megoldani csak az újonnan megjelent játékokkal való megfelelő működést, és kész. Az meg belefér a legacy driverekbe is.
Szerintem ez így sokkal logikusabb. Kétségtelen, hogy én is ennek a rendszernek örülnék, ha még egy régebbi kártyám lenne, és még egyszer mondom, szerintem is szép dolog, hogy gondolnak azokra is, akik nem tudnak állandóan cserélni, de üzletileg szerintem nem jó, és valljuk be, egyik nagyvállalat sem a máltai szeretetszolgálat.
Summázva, én nem azt mondom, hogy rossz ez így - már amennyiben ez nem hátráltatja az újabb szériák komolyabb szoftveres fejlődését, de üzletemberként gondolkozva nem jó.
Mindegy, hagyom is a témát, mert látszik, hogy senki sem érti, hogy mit akarok mondani.

(#47) Gyuri44


Gyuri44
aktív tag

Van valami gond a driverel,érdemes felrakni?

(#48) cyber86


cyber86
őstag

Hát ez a driver se jó :S [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#49) Gyuri44 válasza cyber86 (#48) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Újabb kártyáknál is előjön ez a hiba,vagy csak régebbieknél?

(#50) flash- válasza Cooley18 (#26) üzenetére


flash-
veterán

"flash-: Attól, hogy pl. csak a GTX770-nel elérhető gyorsulás van feltüntetve, nem azt jelenti, hogy a többi kártyához nem jó, szimplán csak azzal mérték le a különbséget."

pl gtx 460 hoz köztudott hogy a 311.06 a "legfrissebb"stabil driver,pedig az 2013.február 20-án jött ki..

hát ennyit az újabb driverek támogatottságáról..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.