Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davidsone

    őstag

    válasz pendre54 #157 üzenetére

    Nem tudom nekem azonnal kézre esett a 8. Kortól függetlenül :DDD öcsém 22éves kipróbálta rá 1 hétre tolta vissza a 7et. Szerintem ízlés kérdése, nekem eddig ez a kedvenc winem tetszik a minimál design szeretem az előbújó kis fülét :)
    Szerintem a startmenü is túl van lihegve 5perc után el is felejtettem h valaha is létezett tálca rögzítés, sajátgép és ennyi.

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • NGA

    addikt

    válasz pendre54 #157 üzenetére

    Azért nem mindenki ilyen. Anyukám 69 éves, most kapott egy új laptopot WIndows 8.1-el. Tökéeletesen tudta kezelni az elejétől fogva.

  • VIC20

    őstag

    válasz pendre54 #170 üzenetére

    ,,Ebből adódóan, ha kijön valami merőben új dolog a későbbiekben, azt sokkal hamarabb átlátjátok, tudtok hozzá alkalmazkodni, mint az, aki negyvenen túl kezdte megismerni a számítástechnika alapjait."

    Úgy gondolom, hogy túlontúl optimista vagy, és túlzott, indokolatlan tisztelettel viseltetsz a fiatalság felé...! ;]
    (Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a ,,hej, ezek a mai fiatalok..." hozzáállás helyes lenne...)

  • NGA

    addikt

    válasz pendre54 #171 üzenetére

    És te vetted a fáradságot, hogy megismerd? Elmondásod szerint nem. Csak megnéztél pár videot és ebből eldöntötted, hogy szar.

    Én mindig is érdeklődtem az újdonságok iránt, Windows 1.03-al kezdtem akkor, amikor itthon nem is hallottak még róla.
    Minden bétát kipróbáltam, és egy ideig MS betateszter is voltam.
    Amikor kijött a 8 betája, azonnal felraktam otthon, és bevallom nagyon tetszett, mert láttam, hogy milyen lesz tableten is. Semmit nem kellett keresnem, elég volt egy Win+D-t nyomni, és ott voltam a desktopon. Nekem nem hiányzott a start menü.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz pendre54 #157 üzenetére

    Amikor létrehozol egy friss felhasználói fiókot, akkor végig kell menned egy bemutatón, ami a Windows kezelését magyarázza el. Sőt, nem csak elmagyarázza (érthetően, a saját nyelveden), hanem meg is kell csinálnod, szóval az egeret oda kell tenned valamelyik sarokba, aztán a másikba.

    Nem tudom milyen videót láttál, de elég igazságtalannak hangzik, hogy egy idős embert odaültetnek, hogy kezdjen vele valamit. Ez nem bizonyít semmit, ha egy régi Windows elé ülteted le ELŐSZÖR ÉLETÉBEN, akkor azon sem fogja találni a kikapcsolás gombot.

    Ha a nevedben jelzett 54-es szám a születési dátumodra utal, akkor apám korosztálya vagy. Az én apám alapvetően nyitott az újdonságokra, de ha valamit variálok a számítógépével, csak annyit kér, hogy azért magyarázzam el neki a megváltozott felállást.

    Ő még Windows 98-al kezdte az ismerkedést, aztán XP, Vista, Win 7, ez utóbbit használta a leghosszabb ideig. Végül kapott egy Windows 8-at, megmutattuk neki, hogy mi hol van és azóta sincs gondja vele, pedig azért nehéz eset tud lenni. De 2-3 nap alatt belerázódott és többé nem voltam Skype-on zaklatva, hogy mit hol talál.

    Tavaly kapott Androidos okostelefont, azt elvileg könnyebb kezelni, de ott tovább tartott megtanulni a kezelést (de 1-2 hét után már nem volt komoly gondja vele).

    Persze a rugalmatlansággal nem lehet mit kezdeni, vannak akik nem hajlandók változtatni a dolgokon, holott lehet ha csak egyszer megpróbálnák, látnák, hogy nincs nagy különbség. Én annak idején úgy mentem neki az első Windows 8 próbaverziónak, hogy drasztikus átalakulást vártam, aztán az első 10 perc után feltettem a kérdést: Most komolyan ezen megy ekkora cirkusz?

    Lehet nem szeretni a Windows 8 kezelőfelületét, ez ízlés kérdése, ezen kár vitatkozni, én meg a borsófőzeléket nem szeretem. Csak kár ezt valami olyan üzenetbe csomagolni amiről nem a Microsoft tehet. A korábbi Windows felületet is legalább annyian utálták, mint ahányan most a Windows 8.1-re panaszkodnak, csak volt rá 20 évük, hogy megszokják.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés