Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

A 2,5"-osak még mindig drágák.

(#2) vhw


vhw
addikt

Csak úgy röviden összefoglalva mire/mikor jók ezek a hibrid cuccok?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3) vinibali válasza vhw (#2) üzenetére


vinibali
őstag

nagy tárhely mellett képesek sdd közeli tempóra, a beépített NAND lapka tartalmának felhasználásával.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) vhw válasza vinibali (#3) üzenetére


vhw
addikt

De külön meghajtóként jellennek meg a "gyors" és "lassú" komponensek?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) finest válasza vhw (#4) üzenetére


finest
őstag

Nem.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) Shreky válasza vhw (#4) üzenetére


Shreky
tag

Magát az SSD részét te nem látod, és nem is férsz hozzá. A HDD belső rendszerszoftvere azt csinálja hogy a rendszerindításkor nagyon gyakran olvasott file-okat átrakja az SSD-re és onnan fognak betöltődni. ;)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#7) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nem is vészesek a címkék... :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Igazán belerakhattak volna egy 128 GB -s SSD -t :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#9) idegen lény


idegen lény
őstag

Gamereknek jơ ez? Mennyibe fog kerưlni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#10) 4264adam válasza idegen lény (#9) üzenetére


4264adam
veterán

szvsz pont azoknak lenne jó 7200RPM-em. SSD lényegét csak a windows 10-15mp indulásával és azonnali chrome inditásnál használom ki.

(#11) idegen lény válasza 4264adam (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak zajos, ên meg csendes gêpet akarok. De ha jơ ărban lenne...

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Ha az a 8 GB legalább 128 GB lenne, akkor még lenne is értelme, pláne laposba.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) ALBY válasza vhw (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Winchester kaliberű tárhely mellé kapsz vele egy kis "gyors cache-t", ami a gyakran használt holmikat elöl tartja a gyors SSD-ben, mindezt úgy hogy nem is látod, nem kell se másolgatni se gondolkodni.

Notebookba több barátnak vettem már, ott ugye csak egy wincsi hely volt,
egy SSD kevés, egy wincsi meg dög lassú, viszont az SSHD-val minimális kompromisszummal és felárral,
nagyon gyors válaszidejű lett a rendszerük és tárhely is volt.
(ki merem jelenteni hogy aki 2015-ben SSHD-val vagy opcionálisan SSD-vel kéne árlni minden notebookot, mert a sima wincsi használattal tökönrúgják a rendszert, utólag a cserebere meg drága és macerás is)

Én is használok SSHD- nagyon tetszik is,
60Gb-s SSD-m van a rendszernek, az nyilván mindig fürge,
de a sok játék alá nem lehet venni SSD-t, így D: meghejtóként a programoknak játékok nak vettem SSHD-t amiből profitálnak is. A gyakran használt játékok, illetve a pálya újratöltések érezhetően gyorsultak.
További wincsik a media tartalomnak meg lehetnek lomhák és csendesek mert kit érdekel.
Így viszont a cache-elés is értelmesebb picit, mert avi-ket sosem cache-elhet, és windows vackai, böngésző stb sem kerülnek ki sosem a gyors SSD alapú tárból.
;) e örő, e bódottá !

(Off: Intel SRT- techinkája is kb ezt csinálná, csak két hardware-el megvalósítva és persze minimális konfigurálás után. Pl összefésülve 64GB SSD cache + Terrás wincsi a játékokkal)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) CPT.Pirk válasza bteebi (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bőven elég, mert adaptív cache-nek használja az SSD-t. Ha nem dualbootozol, akkor minden gyakran használt adat befér a 8GB-be. Dualboot esetén is 2-4 elindítás után már az új oprendszer fájljai kerülnek a cache-be, így ezek az újraindulások 5-10 másodperccel gyorsabbak lesznek mint az előző, ahogy kerülnek be az új dolgok.

A dolog szépsége az, hogy ezt a hdd magától csinálja, nem függ se oprendszertől, se fájlrendszertől.

Nekem nagyon megérte az asztali gépbe 7200-as SSHD-t venni. Haver laptopjába is egy kis 7200-as került, gyakran gyorsabban betölt az oprendszer, mint hogy felállna a kapcsolat a router és a gép között a wifin, miközben a programok már mennének ki a netre. :)

Mondjuk a WD termékeiben különösebben nem bízom, mi Seagate sshd-ket vettünk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) dargelot


dargelot
senior tag

Ez a SSHD nagyon jónak ígérkezik ahogy látom. Igazad van, laptophoz feltétlen szükséges, de aki gamer és nem nagy befektetéssel akar vinyót annak is remek lehet. Az ára meg egyáltalán nem vészes.

(#16) satz18


satz18
őstag

3.5 colon semmi értelme. Ott van hely külön SSD-nek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) 4264adam válasza satz18 (#16) üzenetére


4264adam
veterán

3,5" is van értelme. Nem szívesen áldozom 100k-t 1TB-os SSD-re a gamekhez. Míg ezeken(7200RPM) is pl: BF4 pálya töltés éppen, hogy lemarad egy normál SSD-hez képest.

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem olyan hihetetlen gyors, 8GB vel nem cache-eli be az egész meghajtót, és hullanak felület/olvasási hibával. Vásárlás előtt érdemes megnézni az adott termékhez tartozó visszajelzéseket.

Az ötlet jó, ha nem a két technológia hátrányait sikerül ötvözni. 2,5"-ba kék meghajtót :(

(#19) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

5400 RPM mellé érdemes SSD-t tenni? Illetve biztos, mert nyilván gyorsít rajta, de nem jobb lenne, ha 7200-on pörögne a HDD? Vagy van olyan is a WD-nek. Na, majd utána nézek ...

(#20) 4264adam válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


4264adam
veterán

(#21) mepet válasza vhw (#2) üzenetére


mepet
addikt

"Csak úgy röviden összefoglalva mire/mikor jók ezek a hibrid cuccok?"

Olyan user-eknek való, akiknél nem elvárható, hogy a windowsban több meghajtót kezeljenek. Aki képes arra, hogy a rendszert (meg még ami neki fontos, hogy villámgyors legyen) SSD-n, az adatait pedig HDD-n tartsa, annak nem ajánlott az SSHD. Aki nem képes erre, annak ajánlott.

Esetleg akkor ajánlható még, ha nem fér a gépbe (pl laptop esetén) több merevlemez, és szempont a nagy méret és a (sima vinyónál valamivel gyorsabb) sebesség is. Ha az ár nem szempont, akkor persze ezesetben is a nagyméretű SSD-k a nyerők.

(#22) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Sztem azért van 1-2 korlátozás a firmwareben.. pl a hiberfil.sys és a temp, log fileok nem kerülnek az SSD részre és hiába pl 16 giga egy windows, gondolom a használat gyakorisága alapján tölti úgy is oda a fájlokat... szóval egy csomó minden eleve kiesik a pikszisből, mert a rendszer nem igazán. nyúl hozzá.

(#23) mekker válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


mekker
őstag

Hát gyakran ajánlanak WD Redet (5400-as) SSD mellé, mivel háttéradatoknak az bőven elég, és halkabb, kevésbé melegszik, esetleg nagyobb is az élettartama. Akár 100-150GB játék is ráfér egy 250-es SSD-re, de 120-ason is lehet játszani. Ha futtatsz komolyabb programokat HDD-ről, akkor azért érdemesebb 7200RPM-eset választani.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24) CPT.Pirk válasza bazsi83vp (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy tudom alacsonyabb szinten működik, egyszerűen adat szektorokat néz, nem lát fájlokat, partíciókat, stb.

Gondolom úgy működik, hogy van egy bejegyzés tábla, így ha az adott szektor rész benne van a cache táblájában akkor onnan olvassa ki, ha nem, akkor meg a vinyóról. A tábla és a cache tartalom meg a használat során frissül valamilyen logika szerint.

mepet: van még egy kategória, aki nem akar két külön eszközért fizetni. Ezért nem vettem én sem külön SSD-t, meg abból a WIndows brutális mérete miatt nem is igen lenne elég egy 64-es, mert más oprendszert is használok a gépen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) Hieronymus válasza 4264adam (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az asztali méretű gépekben, legalább is az Intel csipszettel szerelt alaplapoknál, lehetőség van a HDD és SSD összekapcsolt használatára.

A notebook 2,5"-os méretű meghajtók esetében valóban táltosit az SSHD, de csak olyan gépek esetében érdemes használni, amik keveset vannak mozgatva. A merevlemez rész továbbra is érzékeny az ütődésekre és rázkódásokra. Vélhetően ezért forgatják csak 5400-on a lemezeket. Valamivel tovább marad életben,zord körülmények között is a meghajtó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Cingáriusz válasza bteebi (#12) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Van olyan is, amit te mondasz: [link]

(#27) 4264adam válasza Hieronymus (#25) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem össze lehetne kapcsolni, de nem akar működni és az adatok miatt idő hiányában is nem piszkálom. 1 dolog miatt nem cseréltem 2007 óta HDD-t, az pedig ezek az értékek:

80GB SSD-n a windows.

(#28) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nekem az egyik melós notimban van egy Seagate SSHD-m. Fényévekkel jobb mint egy sima HDD. Windows indulás kb. ugyan olyan gyors mint a másik notim Kingston V300-as SSD-vel.
Teljesen életképesek ezek a 4/8GB SSHD-k.

(#29) idegen lény válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


idegen lény
őstag

Ês mi az?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) CPT.Pirk válasza idegen lény (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi micsoda?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) idegen lény válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

Az a kategơria? HDD+SSD?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) CPT.Pirk válasza idegen lény (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah igen, arra gondoltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) djculture


djculture
félisten

Bármelyik hdd-ból lehet amugy ilyet csinálni egy SanDisk RadyCache SSD vásárlásával, jár hozzá egy [link] szoftver amivel ugyanezt lehet elérni.
Igaz két helyet foglal így. Viszont bármilyen (meglévő) hdd-hez hozzá lehet párosítani és igy nem kerül sokba.

[ Szerkesztve ]

(#34) Chp


Chp
őstag

Örülök, hogy WD oldalról is van mozgolódás a témában, mert bár nekem Seagate SSHD-m van, maga a technológia egyáltalán nem rossz és nagyon szépen működik a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#35) CPT.Pirk válasza djculture (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jó megoldás. Csak Windowsos, meg ez prociidőbe kerül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) pusszycat válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval ha az SSD része tönkremegy búcsúzhatok tőle, vagy kikapcsolható azon része. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#37) 4264adam válasza pusszycat (#36) üzenetére


4264adam
veterán

Ma már nem mennek csak úgy tönkre az SSD-k. 3-5-10 év garisak ma már. Az SSHD pedig csak gyorsitótáraz.

(#38) pusszycat válasza 4264adam (#37) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen,de és ez a lényeg 240GB eloszlik ugyebár az írás nem kell folyton ugyanoda írnia de 8GB elég rendesen igénybe van véve. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#39) 4264adam válasza pusszycat (#38) üzenetére


4264adam
veterán

Kellene olyan visszajelzés is aki már két éve használ ilyet.

(#40) djculture


djculture
félisten

Minden esetre a seagate megoldása jóval jobb ( •Seagate Desktop SSHD 4TB (8GB MLC NAND, SATA 6Gb/s):

Fogyasztásilag is jóval jobb a seagate sshd cucca:

[ Szerkesztve ]

(#41) Amacs válasza bteebi (#12) üzenetére


Amacs
aktív tag

Olyat is készítettek már.

(#42) Robert07 válasza SaGaIn (#8) üzenetére


Robert07
aktív tag

Arra ott a WD black 2, 2.5"-es méretben.

(#43) shteer válasza Robert07 (#42) üzenetére


shteer
titán

az nem SSHD, hanem hbrid meghajtó - korlátozott a használhatósága is

..szerintem jónak tűnik

(#44) shiftac


shiftac
aktív tag

Nekem Samsung 850 PRO 128GB SSD+WD Blue 1TB van a gépemben, jobb ez, mint bármilyen SSHD.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45) jerry311


jerry311
nagyúr

Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy 4x4TB SSHD-t tegyek a NAS-ba, a kérések többségét csendben ki tudná szolgálni az SSD cache-ből, feltéve hogy az elérhető a lemezek felpörgetése nélkül.

(#46) CPT.Pirk válasza shiftac (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És mennyibe került a kettő együtt? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) shiftac válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


shiftac
aktív tag

Őöö újonnan volt az 45 ezer is :D
De megérte nekem.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#48) kchris78


kchris78
veterán

én tuti nem vennék ilyet.. Egy 250-es SSD nem kerül már sokba és az TELJES SSD nem csak a teljes kapacitás egy apró szelete.. Ráadásul az igénybevétel is azért erős, nehezen tudom elképzelni hogy blokk szinten lássa egy vinyó hogy az most hiberfil.sys vagy más :D.
250-es SSD ha kell nagy külső tároló akkor USB-n egy külső HDD...

Az hogy a gép mennyi idő alatt indul.. Az egy nap alatt optimális esetben EGYSZER történik meg. Az hogy a TELJES rendszer SSDn van (ha az csak 250-es akkor is) azt meg EGÉSZ NAP élvezem....

(#49) ViZion válasza ALBY (#13) üzenetére


ViZion
félisten

és 4264adam:

Nah, ez nagyon érdekel, mert vettem SSD-t játékoknak és nincs jelentős különbség a HDD-hez képest... :U PL. BF 3, FC 3, ilyesmiknél...

mekker: "Akár 100-150GB játék is ráfér egy 250-es SSD-re" ... Te néztél mostanában meg játék mappát? :U 8-10 GB alatt nemnagyon van, sőt, vannak 30 GB-os gémek is már. GTA V meg 60 GB...

kchris78: +1 :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) idegen lény válasza kchris78 (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Ennyi! :R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.