Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 4264adam válasza ViZion (#49) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem félre címezted, mert ezeket nem én írtam.

(#52) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hogyhogy nem gyárt a WD SSD-ket?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53) 4264adam válasza Bjørgersson (#52) üzenetére


4264adam
veterán

Gondolom hiányzik a TLC MLC gyártó részleg és szaktudás. És nem voltak képesek a tesztlaborokban is piacra dobható terméket még létrehozni ami nekik is "megéri"

[ Szerkesztve ]

(#54) CPT.Pirk válasza shiftac (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igen! Most a 2 terrás Seagate SSHD 29-31k. :)

kchris78: nem fogja látni és nem is érdekli. Ha neki még a fájlrendszert is tudnia kellene kezelnie, akkor egyrészt be kellene építeni egy külön kis számítógépet a vinyóba, másrészt azt hiszem az NTFS kezelése jogdíjköteles iprai szinten.
Szóval nyugodj meg, blokk szinten megy a kezelés, nem magasabb szinten.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55) ViZion válasza 4264adam (#51) üzenetére


ViZion
félisten

ALBY írta, h "A gyakran használt játékok, illetve a pálya újratöltések érezhetően gyorsultak.",
Te meg, h "Míg ezeken(7200RPM) is pl: BF4 pálya töltés éppen, hogy lemarad egy normál SSD-hez képest.".

Szal. engem érdekel a véleményetek, mert én sajnos jelentős gyorsulást talán csak Fallout pályatöltésnél láttam, de ott is RED-hez képest. Máshol, főleg multiban nem éreztem gyorsabbnak semmi játékot SSD-ről futtatva, mint HDD-ről. Szal. nálam SSHD sem játszik, elhiszem, h notiba jól jöhet, de asztaliba :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) 4264adam válasza ViZion (#55) üzenetére


4264adam
veterán

Igen, hogy pl: GTA 5, BF4 mind mind SP ahol a pályák textúráját előre kell betölteni ott mindenképpen gyorsabb ez az SSHD is mint a HDD ugyanakkor lasabb mint az SSD. MP-ben pedig a textura mindig változik játékos számtol és elhelyezkedéstől függ mit kell éppen betölteni.

Jelenleg egy 2007-es HDD-m van ami még mindig 100/100-as. Illetve a windows 8.1 Intel 320 80GB SSD-ről fut. Nekem mindenképp előre lépés lenne a SSHD (Autocad,Altium,Protel,Játékok), mivel így is kevesebb mint 1 év alatt az SSD-be 2,6TB került. A lényegi kérdés, hogy ennek az SSHD-nak mennyire megbízható a vezérlője mert ugye SSD téren is az száll el elsőnek nem maga a blokk.

(#57) F_Zolee válasza djculture (#40) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez így "sovány". De miért ragaszkodtak ők is a 8gb-hoz? Seagate megoldását kellett volna csak tovább gondolni ehelyett kb 1:1-ben "kis" fáziskéséssel megcsinálták ugyanazt gyengébbre.

[ Szerkesztve ]

(#58) djculture válasza ViZion (#55) üzenetére


djculture
félisten

Multis játékoknál (pl left4dead2 meg bf4 stb) meg a id Tech 5 játékoknál segít csak.

F_Zolee: Több mint tuti hogy sokkal nagyobb az, csak éppen hogy birja az mlc chipeket slc módban használják.

[ Szerkesztve ]

(#59) Joci10


Joci10
őstag

Jó dolog ez az 'automatikus' cache kezelés; de én már lassan elvárnám, hogy valamilyen szinten bele lehessen nyúlni a vezérlésébe. Például meg lehessen mondani, hogy bár nem használom annyira X vagy Y programot, hogy automatikusan bekerüljön a cache-be; de én azt szeretném, hogy ha az van elindítva, akkor az mindig legyen gyorsítva. Vagy hasonló paraméterezhetőségi lehetőségeket várnék már el a 'többedik' generációs SSHD-ktől; de úgy érzem, ettől még messze vagyunk...

(#60) CPT.Pirk válasza Joci10 (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit szeretnél, azt ezen a szinten nem lehet megcsinálni. Ahhoz valamilyen komplett ARM SOC-t kellene beleépíteni a vinyóba külön oprendszerrel és egy csomó fájlrendszer támogatásával, ezzel jelentősen növelve az árakat kb. nulla haszonért.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) kchris78 válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


kchris78
veterán

nem kell ezt ennyire bonyolultra venni. eleg ha a felsobb oprendszer reteg lekuld egy tablat a blokkokrol amit cachelni kellene(vagy epp hogy nem). nem kell a logikat lekuldeni a vinyora. de tenyleg nem sokhaszon lenne.

(#62) CPT.Pirk válasza kchris78 (#61) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes ötlet, még akár működhetne is. Persze ha már több oprendszer van a gépen, mindjárt borulna minden. Meg ahogy írod, túl sok haszna nem is lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63) VIC20 válasza kchris78 (#48) üzenetére


VIC20
őstag

,,én tuti nem vennék ilyet.. Egy 250-es SSD nem kerül már sokba és az TELJES SSD nem csak a teljes kapacitás egy apró szelete.."

Sőt, miben jobb ez a hibrid, mint egy x terás, 7200-as HDD plusz egy 64 gigás SSD Smart Response-al gyorsítónak használva? (Olcsóbb megoldás azért, mint a 250 gigás SSD.)

(#64) icp1970 válasza bteebi (#12) üzenetére


icp1970
senior tag

Így is van az SSHD nak értelme tapasztalatból mondom.Van itthon asztali PC.is amiban használtam SSHD-t is,most SSD van benne.Az SSHD is sokkal gyorsabb mint a sima HDD.Most a laposba használom,és a Wndows használat élményén dob sokat,mivel az előnye a kis fájlok megnyításánál jön elő.(progik megnyitása stb).Szóval ha nagy tárhely kell és gyorsabb rendszer mint a sima hdd ,akkor ez jó alternatíva.

(#65) icp1970


icp1970
senior tag

De egyébként itt egy kíváló teszt SSD,SSHD és HDD összehasonlítása:[link]

(#66) #16939776 válasza icp1970 (#65) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pro kontra tábla nekem kicsit vicces, hogy nem problémája az SSHD-nak, míg a HDD-nek igen:
a "magasabb fogyasztás" :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.