Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pilóta válasza #06658560 (#96) üzenetére


pilóta
nagyúr

Okés, akkor a SETI egy fantasztikusan sikeres program? Tehát a földönkívüli civilizációk felfedezésére létrehozott program, ami semmiféle földönkívüli civilizációt nem talált, az lehet sikeres attól, hogy talált pár pulzárt? Szerinted az, hogy találnak pár új pulzárt (a miből annyi van, mint égen a csillag, hogy stílusosak legyünk :D), az sokkal értékesebb, fontosabb, mintha talált volna egy értelmes rádióadást? Nemá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#102) mrhitoshi válasza pilóta (#99) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nézd. Az egyik nem robban, a másik robban. Ez a különbség. A napkitörés pedig részecskesugárzás.
Egyébként amire te ki akarsz lyukadni, arra egzakt választ lehetne adni, de most se időm, se kedvem differenciál egyenleteket oldani, így ezek csak tippek!

Szerk.: [link] Itt is van. Ezt megoldva bizonyos peremfeltételek mellett, egzaktul meg tudod határozni, amit szeretnél.

(#100) kenwood : Így van. Az életet sem közvetlenül keresek, amúgy.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#103) #06658560 válasza pilóta (#101) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol mondtam ilyet? Próbálj már szöveget értelmezni!

[ Szerkesztve ]

(#104) And válasza pilóta (#101) üzenetére


And
veterán

Nem kell elkeseredni azért, a hivatalos közlés ellenére (Földön kívüli élet kutatása) valószínűleg akadnak majd jócskán valóban tudományos lehetőségek is egy ekkora műszer számára. Ez hasonló az egyre nagyobb energiájú részecskegyorsítók építéséhez: bár utóbbiaknál a cél eleve nem - vagy legalábbis nem ilyen szempontból - egzotikus, az energia növelésével egyre több szubatomi részecske, kölcsönhatás válik megismerhetővé. Egy érzékenyebb rádióteleszkóppal (mert arról van szó) egy nagy rakás régebbi, pontatlanabb, nagyobb bizonytalanságú mérés újra elvégezhető jobb eredménnyel, a mérettel nő a felbontás is (mint egy optikai teleszkópnál), más hasonló létesítményekkel kombinálva a hatás fokozható. Az alapkutatásra kevésbé fogékony jónépnek meg el lehet adni ezzel a földönkívüli életforma kutatás szöveggel.

(#105) pilóta válasza mrhitoshi (#102) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint melyik nem robban? A nap is robban, az atombomba is robban...
A napkitörés a teljes spektrumon sugároz, rádiófrekvencián is. Ha valami robbanás, hát akkor egy napkitörés az az. Vannak jó képek ilyen napkitörésekről, amik mondjuk párezerszer nagyobbak, mint a föld. Na most egy atomrobbanás a földhöz képest is pindurka, pár négyzetkilométer...

kenwood: Persze, tudom, hogy így keresnek exobolygókat. Elmegy egy bolygó a csillaga előtt, és ez egy icipici változást idéz elő a csillag fényében, amit lehet érzékelni, ezt évekig figyelik. Nagyon közel kell lennie a bolygónak, hogy ezt észrevegyék, mert egy fénycsökkenés nem elég, ezt többször is meg kell figyelni, a jupiter pl. 12 évente kerüli meg a napot, szóval ha csak 5 ismétlést várunk ki, az 60 év, ezért fedeztek fel eddig csak közeli gázóriásokat. És nagyon kevés az így talált kőzetbolygó, mert egy föld méretű már annyira kicsi változást okoz, hogy alig érzékelhető. Ehhez képest egy atomrobbanás egy ilyen föld méretű bolygóhoz képest is picike...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#106) pilóta válasza #06658560 (#103) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szó szerint idéznélek akkor: de esetleg helyette talál valami sokkal érdekesebbet, fontosabbat

Értelmezzük hát.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#107) Alchemist válasza idegen lény (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

Konfuciusz tanításaira alapozták a jól szervezett, tekintélyes állam felépítését, az ehhez kapcsolódó erényes hozzáállást. Ehhez sokkal közelebb van a mai kínai vezetés, mint Mao vagy Lenin világához.
Hogy ehhez (általában a modern világhoz, a demokráciához) Ő ma mit szólna, az más kérdés...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#108) #06658560 válasza pilóta (#106) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az esetleg szó kimaradt? Ha már idézed is.

Illetve ügyesen akarsz valamit a számba adni, amit sehol nem mondtam. Vagyis igen, értelmezz már szöveget, tudom, képes vagy rá!

[ Szerkesztve ]

(#109) pilóta válasza #06658560 (#108) üzenetére


pilóta
nagyúr

Elemezzük akkor a teljes postot:

Ennyi erővel bármi, ami nem képes a saját eredeti célját elérni, de esetleg helyette talál valami sokkal érdekesebbet, fontosabbat, az kudarc.

Mivel a SETI-ről volt szó, és arról, hogy ugyan nem talált értelmes jelet, de ezzel szemben talált kvazárokat, értelemszerűen erre kellene vonatkoznia a megjegyzésednek. Vagyis e szerint a kvazár esteleg érdekesebb és fontosabb egy értelmes civilizáció felfedezésénél. Végül is nézőpont kérdése, kinek mi fontos meg érdekes, de szvsz egy értelmes jeleket kutató társaságnak mégiscsak az értelmes jel lenne a non plus ultra, nem egy kvazár.
Erre bátorkodtam utalni. De ha szerinted rosszul értelmezem a szöveget, akkor javíts ki nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#110) Rodi 4.80 válasza #56573440 (#55) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ez nem igaz. A legnagyobb tudósok állítják, hogy minél mélyebbre mentek a tudományokban, annál világosabb lett számukra, hogy Isten áll minden mögött.

(#111) Cifu válasza Rodi 4.80 (#110) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik "Isten"? Jehova? Buddha? Wotan? Brahma? Newton? Zeusz? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#112) Alchemist válasza Rodi 4.80 (#110) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem feltétlenül a keresztény kaporszakállúra gondoltak ezek a tudósok.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#113) bambano


bambano
titán

a főnök azt mondta, hogy kell neki egy teleszkóp.
sok kis kínai összefogott és megépítette.
a főnök azt mondja, hogy meg akarja nézni x.y csillagrendszert.
főnök, a teleszkóp fixen a földben van és nem arra néz.
akkor mire vártok? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) Cifu válasza bambano (#113) üzenetére


Cifu
nagyúr

Noha viccesen hangzik, valójában nem vicc, és a kínai rádióteleszkóp ennek a tudatában lett építve.

Az ilyen rádióteleszkópoknál az adó ill. vevő antenna a parabola felett van egy drótkötelekkel kifeszített platformra van építve, amelyen bizonyos mértékben lehet mozgatni, "irányítani" hogy merre küldje a jelet (illetve a beérkező jeleknél mely régióra figyeljen).

Az Aricebo például ~10°-os szögben képes a függőlegestől eltérni ezzel a megoldással (vagyis összesen 20°-os szögcsoportot képes lefogni). ( 2:14-től látható ebben a videóban például )

A kínai antenna kiképzése olyan, hogy noha valóban 500 méteres, de a hasznos "tányérterület" csak 300 méter átmérőjű, viszont ez által ~40°-os szögben dolgozhat, kétszer nagyobban, mint az Aricebo.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#115) Rodi 4.80 válasza Cifu (#111) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A kérdésedben ott a válasz. :)

(#116) Rodi 4.80 válasza Alchemist (#112) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Én nem is mondtam ilyet :)

(#117) DRB válasza pilóta (#88) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja. Csak a pulzár nem idegen létforma, hanem egy bazi nagy égi ojjektum...

Maximum bazi nagy energiával sugároz a különféle elektromágneses tartományokban(rádió, röntgen, gamma, némi fény is akad), esetleg bazi nagy mágneses tere van(magnetár), de hogy nem bazi nagy az tuti. :D

(#114) Cifu: Igen, igen, a Kínaiak valójában egy offset antennát építetek. :K

[ Szerkesztve ]

(#118) pilóta válasza DRB (#117) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát azért nézz utána, mekkora is egy pulzár... :D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#119) pilóta válasza pilóta (#118) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja tényleg, az nem bazi nagy :D Annyit beszéltünk itt a kvazárokról, hogy arra gondoltam. De nem baj, égi ojjektum akkor is :D [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#120) DRB válasza pilóta (#118) üzenetére


DRB
senior tag

Egy kb. 1,5 naptömegű neutroncsillagnak(ha jól rémlik kb. 2,7 naptömegű az eddig ismert legnagyobb) nagyjából 15 kilométer az átmérője. Szóval max. a tömege bazi nagy, bár a másfél naptömeget bazi nagynak mondani, csillagászati szempontból, barokkos túlzás lenne. Persze attól függ a mérete/tömege egy ilyen ojjektumnak, hogy a kiindulási csillagnak mekkora volt a tömege, de ez sem lehet túl nagy, ha a neutroncsillag tömege meghaladja a kb. 3 naptömeget, akkor továbbroskad önmagába, és fekete lyuk lesz belőle Na hogy egy ilyen izének meg mekkora az átmérője, arról fingunk nincsen. :D Esetleg az eseményhorizont átmérőjét tudnánk megállapítani, jelenleg.

(#119) pilóta: Ja hogy kvazár, bázzeg, akkor miért pulzárt ísz? :DDD Bár a kolléga, akinek válaszolt ő is pulzárról beszélt. Hozzáteszem a kvazár(quasi stellar radio source, erre gondolsz? gondoltam jobb ha rögtön tisztázzuk a dolgot :D) sem épp nagy, itt is csillagászati szempontokat/mértékeket figyelembe véve. Valójában a kvazár egy aktív galaxismag, valószínű egy irgalmatlan nagy tömegű fekete lyuk, amibe nagy mennyiségű anyag zuhan éppen, és brutális sok energiát tol ki magából, mielőtt végleg elnyelné a cuccot. Minden tartományban, fény, gamma, röntgen, rádió, akármi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.