Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Az ősrobbanást még értem, de minek akarnak ennyit tudni a földönkívüliekről?

Majd jönnek és lebombaznak, ami tök vicces lenne, kiderülne, hogy sokkal okosabbak nálunk, mint a filmekben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) idegen lény válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


idegen lény
őstag

Lehet, hogy okosabbak, viszont ők még nem tudják, hogy mi az a kommunizmus. Majd most megtudják. Úgyis pont akkorák, mint a kínaiak. Már nem pusztán világuralomra, hanem egyenesen világegyetemuralomra törnek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Valamit tudnak a sárgák :)

..... nem véletlen csinálták :D Meg fogják hódítani az űrt.

Nem semmi pénzeket ölnek bele... Ők sem!

Nem kellett volna náluk is levetíteni a Függetlenség Napját! A mostanit pláne!

Beparáztak ... mindent tudni akarnak. :D

E.T xaros telefonról hazatelefonált!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) #06658560 válasza idegen lény (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak tudnám miért T/3-at használsz. :)

(#5) szunyika


szunyika
tag

basszus, annyira ismerős volt hogy utánanéztem, és tényleg ez a teleszkóp van a battlefield-ben is - http://battlefield.wikia.com/wiki/Rogue_Transmission

(#6) Tigerclaw válasza Vangelis (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ennek milyen gyakorlati előnye lesz. Enyhén szólva hihetetlen, hogy Kína a földönkívüliek kutatására költ ennyit és még emiatt el is költöztet majd 10 ezer embert....Apropó...miért kell elköltöztetni az embereket onnan? Ha jól tudom ezek a rádiótávcsövek csak jeleket vesznek passzívan...ergo semmi hatásuk nincs a környezetükre. Sok értelme nem is nagyon lenne üzenetet küldözgetni, vagy aktív jelű méréseket végezni, mert mire oda meg visszaérne a jel a legközelebbi csillagról, addigra már rég felszántják a helyét és rizset termesztenek. Vagy a közelben lévő EM forrásokat akarják limitálni, hogy kisebb legyen a zavarás?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Vangelis válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet ott laktak....

De egyébként valamiért költik a pénzt... kutya sokat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) szunyika válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


szunyika
tag

gondolom azért mert annyira érzékeny műszerek vannak ott, hogy egy pár kilométerre levő régi Nokia annyira bezavarná, hogy nem hallanák az űrben levő idegeneket...

(#9) idegen lény válasza #06658560 (#4) üzenetére


idegen lény
őstag

Sssh..., az ellenség megtévesztése. :D

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#10) idegen lény válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Most eláruljam? Na jó. Ez valójában egy újabb HAARP lesz, ezért kell elköltöztetni a közeléből az embereket, hogy ez ne derüljön ki.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#11) #06658560 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ugyanazért, amiért az USA egyik kietlenebb vidékén is hatalmas mobilmentes terület van: a zaj csökkentése.[link]
Ezek az eszközök már annyira érzékenyek, hogy a földi eredetű zaj akár nagyobb is lehet, mint a feldolgozandó jel.

(#12) idegen lény válasza #06658560 (#11) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, mert az is egy HAARP.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#13) Cifu válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen gyakorlati előnye? Először is képes "fülelni", vagyis a galaxis mélyéről érkező rádiójeleket fogni.

Másfelől a Naprendszeren belüli objektumokról lehet radarképet készíteni. Az Arecibo például a Green Bank Teleszkóppal együttműködve ilyen radarképet csinál a Vénuszról:

Na, a kínai rádiótávcső ugyebár egy nagyságrenddel nagyobb, mint Arecibo...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) idegen lény válasza Cifu (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

És az űrteleszkóp nem tud ilyet, vagy jobbat?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) szunyika válasza Cifu (#13) üzenetére


szunyika
tag

mondjuk az azért elég "beteg", hogy rádiójelből kirajzolni a bolygó felszínét ilyen részletesen :)

(#16) kisza25 válasza szunyika (#15) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4d ultrahang mond valamit?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17) szunyika válasza kisza25 (#16) üzenetére


szunyika
tag

az kibocsájt és a visszaverődést érzékeli, de ha jól értettem a kommentelőt, akkor ott csak a bejövő jelből rajzolta...

(#18) kisza25 válasza szunyika (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Milyen bejö ő jelből, nincs kimenő :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19) Cifu válasza idegen lény (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Vénusznak van egy olyan apró kis problémája, hogy sűrű légköre van, amin nem lehet a látható, vagy ahhoz közeli tartományban átlátni. Így néz ki a Vénusz ebben a tartományban:

Szóval a radarkép a felszínét mutatja meg úgy, ahogy másképpen nem láthatnánk.

A radarképek egyébként elég jók ilyen téren...


A Hold északi pólusa, a felbontás 70cm-es

További radarképek a JPL oldalán...

@szunyika: Akkor ott félreértés van. Radarképet értelemszerűen csak visszaverődő jelből lehet létrehozni. Tehát az történt, hogy "besugározták" rádiójelekkel az égitestet, majd a visszaverődő jelekből alakult ki a kép.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) #56573440 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

10k ember kínában az egy apró falucska max. Azt arrébb lehet pöckölni szó nélkül, fennakadni ilyeneken nem kell. ;)

(#21) kriszpontaz válasza kisza25 (#18) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Rogue Transmission :DDD

(#22) jbauer05 válasza kriszpontaz (#21) üzenetére


jbauer05
tag

Köszönöm, ezért a kommentért jöttem ! :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Alchemist válasza idegen lény (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezek a "kínai kommunisták" már inkább Konfuciuszt mintsem Mao-t vagy Lenint követik.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) csaba951 válasza szunyika (#5) üzenetére


csaba951
veterán

Tévedés! A Rogue Transmission-t ez ihlette: Arecibo Observatory.

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Mint a történelem során mindig,ha a kirakat ennyire fontos,akkor az enyészetet hivatott eltakarni....

Wasabi...

(#26) idegen lény válasza Alchemist (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

Értelek. Csak nem tudom, hogy ehhez Kung mester mit szólna. Még jó, hogy nem Buddhát írtál.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#27) kriszpontaz válasza csaba951 (#24) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Tudjuk mi ihlette (a BF4 topikban kiveséztük még a játék megjelenésekor), de amennyire fiktív volt a játékban, azóta meg megcsinálták :DDD. Azért címeztem kisza25-nek, mert ő egyből vágja mit akartam ezzel mondani :D.
A játékban kínai teleszkóp van, amit belinkeltél meg (még ha arról is mintázták) Puerto Rico.
Rogue Transmission (Chinese: 广播中心) is a map featured in Battlefield 4. It is set in Guizhou Province in southwest China and features a large radio telescope.

[ Szerkesztve ]

(#28) idegen lény


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29) kisza25 válasza kriszpontaz (#27) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

levágtam:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30) attiati válasza #06658560 (#4) üzenetére


attiati
veterán

most esett le :D

hogy félig ON is legyen: nem tudom mennyi az esélye, hogy velünk megegyező időben és térben van élet.
A Föld akkora a világűrben, mint egy gombostű a Földön, és az emberiség teljes eddigi Földi élete is kb ennyi az univerzum időspektrumához képest.

[ Szerkesztve ]

(#31) kisza25 válasza attiati (#30) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem meg attól esett le, hogy most neked leeset OMG:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#33) idegen lény válasza attiati (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

100 %

RebeKarol
köszi

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) #56573440 válasza #67614720 (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csak egy valami konstans ;]

(#35) Geller72


Geller72
veterán

Ülök itt a kis saját ikummal és néha belegondolok, hogy mondjuk mit kezd valaki más mondjuk 145 milliós ikuval, vagy csak a duplájával annak, ami nekem van. Oké, hogy az elsődleges hiba az, hogy saját magamból indulok ki, de ez sajnos ez elkerülhetetlen. Egy kakas sem fog a halmazelméleten elidőzni. De ha már itt tartunk, arra jó, hogy az arányokat jól érzékeltessük. És ez még egy bolygón belül van. Mi van, ha ezek az arányok valóban milliószor nagyobbak?

(#36) mrhitoshi válasza Geller72 (#35) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mi van, ha ezek az arányok valóban milliószor nagyobbak?

Talán nem akarnak egy földigilisztát ok nélkül legyilkolni, mint Hollywood-ban.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#37) enginev3.0 válasza #67614720 (#32) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mit akarsz mondani?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38) idegen lény válasza Cifu (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

Még mindig nem értem, hogy miért kell a kínai Kommunista Pártnak egy részletes térkép a Vénuszról.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39) szunyika válasza idegen lény (#38) üzenetére


szunyika
tag

:W

(#40) kriszpontaz válasza kriszpontaz (#21) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hogy lett a belinkelt képből ilyen kis bélyegkép? :O :Y Tegnap még nem így nézett ki.

(#41) Cifu válasza kriszpontaz (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam (Mozilla) így nézett ki tegnap is.

Más.

Az építési terület, SHIFT + egérrel 3D-ben élvezhető :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) #56573440 válasza enginev3.0 (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogy ő egy felsőbb tudás/igazság birtokosa, és matematikailag bizonyította itt be nekünk hogy gyakorlatilag a világunk hazugság :DDD

(#43) enginev3.0 válasza #56573440 (#42) üzenetére


enginev3.0
félisten

Folytassam még a munkát?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44) idegen lény


idegen lény
őstag

"The space program of the People's Republic of China is directed by the China National Space Administration (CNSA). Its technological roots can be traced back to the late 1950s, when the People's Republic began a ballistic missile program in response to perceived American (and, later, Soviet) threats. However, the first Chinese crewed space program only began several decades later, when an accelerated program of technological development culminated in Yang Liwei's successful 2003 flight aboard Shenzhou 5. This achievement made China the third country to independently send humans into space. Plans currently include a permanent Chinese space station in 2020 and crewed expeditions to the Moon.

Officials have articulated long term ambitions to exploit Earth-Moon space for industrial development. The goal would be the construction of space-based solar power satellites that would beam energy back to Earth."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45) #56573440 válasza enginev3.0 (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

Már hogyne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) enginev3.0 válasza #56573440 (#45) üzenetére


enginev3.0
félisten

Be akartam adni a felmondásom :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47) Cifu válasza idegen lény (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

Copy-paste-ben jó vagy, kár, hogy ez így egy naaaagy üres maszlag, és a #2-es hsz.-ed ettől még ostobaság.

-Az első kínai emberes űrprogram nem "évtizedekkel" később indult be, hanem már az 1966-ban, csak hát erőforrások nélkül nem igazán tudott elérni eredményeket, úgyhogy 1972-ben feloszlott, (bővebben itt írtam erről).

-A kínai emberes űrprogram továbbra is nagyon gyéren támogatott, erre mintapélda, hogy a SzenCsou-10, a legutolsó emberes űrhajó 2013-ban indult útnak. Hogy mit terveznek, az egy dolog, Von Braun már az 1940-es évek végén tervezett emberes Mars-missziót, oszt nem lett belőle semmi. Ahogy arra volt elnöki bejelentés, hogy a NASA visszatér a Hold-ra (2004-es Bush beszéd)

-A Föld-körül keringő napenergia-erőművek először 1941-ben vázolták fel, egy bizonyos Isaac Asimov. Azóta is a tervezőasztalon van az elképzelés.

Szóval valami értékelhetőt is hozzá fogsz valamikor szólni, avagy megmaradsz az ostobaságoknál? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) #56573440 válasza enginev3.0 (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pedig ebben az egyenletrendszerben van fantázia :DDD Szerintem dolgozz te is kicsit rajta, mert szinte kizárt hogy ebben ne lenne egy nobel díj vagy kettő ;]

(#49) idegen lény válasza Cifu (#47) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Köszönöm kérdésed. Jelenleg úgy tervezem, hogy az értékeseket meghagyom Neked, én ahhoz kevés vagyok. Nekem maradnak az ostobaságok. Szerintem jó így ez a leosztás. Mindenki tegye azt, amihez ért. Éljen a csapatmunka! Kínát is ez tette naggyá. Az egyéni érdekeket fölülírják az emberiség érdekei.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) DithenS válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


DithenS
senior tag

Először is,lehet velük üzenetez küldeni,ezzel is lehet bár rikta eset.Főleg hogy rohadt sok energia kell hozzá.A másik hogy nem azét telepítik el az embereket mert veszélyes a sugárzása,lehet az mert mint említettem ha rádiójelet KÜLDENEK azt nem 2W-al teszik.A lényeg hogy az emberek álltal használt eszközök is rádióadást sugároznak amik téves jelzést adnak a teleszkópnak.Magyarán a youtube videó nézése is belezavar ha wifin ketesztül nézed.Akár azt is hihetik hogy az "ufó"k küldték.SETI teleszkópoknál meg például egy mikró zavart be mindig,azt hitték hogy idegen jelenlétre bukkantak,a vicces az hogy rádiójeleket is küldtek oda mire kiderült a dolog.De lehet látni hogy milyen érzékeny ez a műszer.Hiába csukott a mikró ajtó,azt a nagyon minimális sugárzást is vette ami még egy bogárra sem veszélyes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.