Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jadro


Jadro
veterán

Dicséretes, hogy nem szálltak be a felbontás versenybe. Ezen a méreten, szerintem pont elég a full hd és még a fogyasztásnak is jót tesz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szomorú, hogy a P6/7 sokkal szebb szemből.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) #86973952 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pedig én úgy látom elég hasonló, az alsó ívtől eltekintve.

A felső részén a helykihasználás jobb lett, ami szerintem jobban néz ki. Vélhetően kerül még az alsó részre egy HUAWEI felirat is.

(#4) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Majd feketében megnézem a hátulját. Eddig olyan semmilyen, de az ára nagyon baráti. 150 ezer a max amiért le akarom cserélni a SP-met, lehet ez lesz a következő. Huawei az egyetlen távol-keleti cég ami szimpatikus

(#5) #86973952 válasza Quadgame94 (#4) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elég kevés cég van a mobilpiacon, ami nem távol-keleti. :)

Az említett Sony is az, vagy akár a Samsung, LG, HTC...stb.

[ Szerkesztve ]

(#6) QwErTy42 válasza #86973952 (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

Biztos a szorgos kínaikra gondolt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7) #86973952 válasza QwErTy42 (#6) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bizonyára igen.

(#8) Spindlyman


Spindlyman
tag

Így elsőre nem valami szép. A tudás rendben lesz, de így nem venném meg...

(#9) Simi87


Simi87
senior tag

Mennyi? :Y

(#10) Depression


Depression
veterán

Ebben már nem veszek részt, hogy középkategória 140k, felső pedig 200k JMF felett kezdődik.
Tartsák meg maguknak! :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) #86973952 válasza Depression (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez nem középső kategóriás SoC, illetve a 3 giga RAM sem ott jellemző.

Árazást majd még meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#12) dzsi23 válasza Depression (#10) üzenetére


dzsi23
addikt

"Április 15-én mutatja be a Huawei legújabb csúcsmodelljét"... 5,2" FullHD kijelző, 3 GB, 32 GB, 64 bites 8 magos processzor... melyikből vontad le, hogy középkategóriás? :U

(#13) batai15:
Ja, használjanak ezek is csak Qualcommot vagy MTK-t... miért is?

[ Szerkesztve ]

(#13) batai15


batai15
félisten

Hagyják már a kirint.

(#14) EndR válasza Depression (#10) üzenetére


EndR
tag

Ez a hardver minden, csak nem középkategória. :U :)

Abban viszont igazad van, hogy az árak nem kicsit elrugaszkodtak a valóságtól...

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#15) #86973952 válasza batai15 (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Miért kellene hagyniuk?

(#16) GSPLR válasza #86973952 (#15) üzenetére


GSPLR
senior tag

Mert ő èrt hozzá, meg amúgy is megmondták hogy Samsungot vagy Applet kell venni mert úgyis róluk másol mindenki :D Bocs, az Op3n Dottot kihagytam, az kell mèg ide.

Huawei

(#17) tjb007 válasza #86973952 (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, az, maximum a házon belül nem.

(#18) GSPLR válasza tjb007 (#17) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ja, bocs :D

Huawei

(#19) #86973952 válasza tjb007 (#17) üzenetére


#86973952
törölt tag

Miért, hol van a középső és a felső kategóriát határoló vonal?

(#20) Fall-N válasza #86973952 (#19) üzenetére


Fall-N
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. Én úgy gondolom, hogy S800-tól (meg MT6595-től) fölfelé már az. Huawei P7 tényleg gyenge volt ilyen téren, de tudtommal a Kirin 930 elég erős.

[ Szerkesztve ]

(#21) batai15 válasza GSPLR (#16) üzenetére


batai15
félisten

nem nyert. Egyszerűen mert csak nincs elterjedve ennyi az egész .

(#22) #86973952 válasza batai15 (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem is lesz elterjedve, mert magának gyártja.

(#23) batai15 válasza #86973952 (#22) üzenetére


batai15
félisten

Tényleg? nem mondod..
:U :U

(#24) #86973952 válasza batai15 (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor nem értem mi a problémád, vagy a két dolog között mi az összefüggés?

Azért kellene elhagyniuk a Kirin -t, mert nincs elterjedve? Vagy azért, mert nincs hivatalos CM? Mi a problémád? Mert eddig kb. semmilyen indokot nem írtál.

(#25) dzsi23 válasza batai15 (#21) üzenetére


dzsi23
addikt

Ilyen érveléssel nem lehet mit kezdeni! :DDD :O Sőt, a Huawei meg a többi "kis" gyártó hagyjon fel az egész telefon gyártással, mert a Samsung meg az Apple elterjedtebb! :D Az LG is saját SoC-t akar, nem is értem, hogy gondolhatják ezt... :DDD

(#26) Hunt3r22 válasza #86973952 (#24) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Gondolom az optimalizálásra gondol, esetleg néhány játék szaggatni fog rajta.

De csak tippelem, ha akarja kifejti. ;]

Xr

(#27) GSPLR


GSPLR
senior tag

A P7-et sem sikerült mèg megfognom játèkkal :)

Huawei

(#28) #86973952 válasza Hunt3r22 (#26) üzenetére


#86973952
törölt tag

Inkább az EMUI -val van baj, bár ez is nézőpont kérdése, és elsősorban azokat érinti, akik mókolni akarnak.

Alapvetően EMUI mellett nem sok embernek van igénye arra, hogy halálra ROM -olja a telefonját. Egyébként ha már itt tartunk, akkor egy jól optimalizált UI -ról van szó, bár általában elérhető szokott lenni más is, pl. MIUI.

A gond leginkább ott van, hogy a témázás és részben a system ui nem képes együttműködni az Xposed -del a teljesen egyedi "átrajzolások" miatt. A témázás meg más okból (SEM)... Már régóta kellene egy olyan megoldás, mint MIUI -nál a WSM, vagy a MiTool. Illetve sok mindent meg lehet oldani, de néhány dolog azért hiányzik. Főleg így, hogy kilövi a témázót, ami mókolás nélkül is házilag variálható.

(#29) batai15 válasza dzsi23 (#25) üzenetére


batai15
félisten

oszt te ilyenkor veled mi van ember? ki beszél samsungról meg eppölről?
jó lenne ha a qualcomm menne a levesbe, de nem a kirinbe látom a jövőt!

[ Szerkesztve ]

(#30) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A kirinnel nincs semmi baj, a p6-ban kb elsö fecske volt. P6s, P7-töl már másfélszer erösebb lett, és a kirin930 most a legerösebb, házon belül, de altalánosságban sem lesz gyenge

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#31) EndR válasza batai15 (#21) üzenetére


EndR
tag

Akkor az Exynos-t is hagyja a Samsung, mert nincs elterjedve?

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#32) batai15 válasza EndR (#31) üzenetére


batai15
félisten

csak tudod a samsung többet tejel mint a huawei , és jobban meg éri a fejlesztőknek optimalizálni.Meg azé az a soc eléggé ott van most .

Még egyszer mondom én se a qualcomot szeretném látni lsd s810>

[ Szerkesztve ]

(#33) Hunt3r22 válasza batai15 (#32) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ha jól optimalizálják, nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Xr

(#34) #86973952 válasza batai15 (#32) üzenetére


#86973952
törölt tag

Melyik programmal volt gondod Kirin SoC -val? Vagy mit értesz rá- optimalizálás alatt?

(#35) dzsi23 válasza batai15 (#29) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak hasonlatként hoztam fel, hátha észreveszed, hogy értelmetlen volt az érvelésed, de inkább nem erőltetem. :( Ha a kirin és a qualcomm sem jó, akkor mi legyen benne? Exynos? Az annyira elterjedt? Kétlem... de ha ez kell, akkor miért azzal magyarázod a "problémát", hogy a kirin nem elterjedt? Vagy netán MTK? Az már jóval elterjedtebb, mint a kirin (bár teljesítményben nem jobb), de minden telefonban MTK legyen? Az aztán csodás lenne...

(#36) EndR válasza batai15 (#32) üzenetére


EndR
tag

Áhh, "azé"... Köszi.
Nincs több kérdésem.

Amennyire a Kirin-re optimalizálatlan lehet pár dolog, annyira az Exynos-ra is egyelőre.
(ha jól emlékszem az s6 edge tesztjén sem volt teljesen ok pl. az Asphalt8)

Minél több szereplős a piac annál jobb hoszzú távon.

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#37) batai15 válasza dzsi23 (#35) üzenetére


batai15
félisten

alapvetően a qualcom azért nem jó , csak eléggé melegszik, meg szeret bele harapni az akkuba is. , kettő tolja kifele az értelmetlen egyre erősebb procikat, csak mint az s810 esetébe értelmetlenül. Minek a kraft ha melegszik mint a veszedelem?
csak azért jó mert ez az el terjedt soc,
Mtk igenis jó , alacsony fogyasztás, hő generálás, gyengébb teljesítmény árán.bár azért futtatja szépen a játékokat.
Igazából a driver -t nem szeretik kiadni ez velük a baj.
Szóval felőlem lehetne kirin is, vagy exynos vagy intel is , mert ezek valóban nem rosszak az én nézetembe, csak akkor lehetne a sok modellbe.
Igazából az lenne a legjobb ha a droid kötöttebb lenne hardverek terén és jobban lehetne rá optimalizálni.
ENDR: szerintem nagyon nem jó hogy rengeteg soc van a piacon.
Ahelyett hogy optimalizálnának évente nő a hw, de még mindíg csak egy mobilról beszélünk , amibe rengeteg erő van , csak nincs rendesen kihasználva.

[ Szerkesztve ]

(#38) #86973952 válasza EndR (#36) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kirin 910T -zel teljesen jól ment az Asphalt 8, vagy akár GTA, FIFA. Akadás nélkül.

A probléma csak ott van/volt, hogy mehetett volna bele erősebb GPU (részben - IS), mivel azzal a hardverrel nem fog max. beállításokon futni. Ennél megint nem értem az optimalizálás felhozását.

Nyilván a Kirin -nek van hova fejlődnie, erre jó példa a "hamarosan" megjelenő 940 és 950 is, de szépen erősödik.

ÉS még onnan is lesz hova fejlődni. Annak ellenére is, hogy már A72 -es magokat kapnak az A53 mellé, illetve egyikbe Mali T860 (MP4), másikba Mali T880 (MP4) kerül.

Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy az Exynos és a Kirin, aki 20 nm alatt gyárt (jelenleg).

[ Szerkesztve ]

(#39) EndR válasza #86973952 (#38) üzenetére


EndR
tag

Nem is vitatom, amit írsz. :)
(Az esetleges optimalizálatlanságot és az Asphalt 8-at batai15 miatt írtam.)

Kell a Kirin, Mediatek, Intel, Exynos is a Qualcomm mellé. (lásd a s810 mellényúlását)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#40) kisapi379


kisapi379
csendes tag

Király. Megint kirin. Akkor ez is csak a benchmark buziknak lesz jó. 8 mag és akad rajta minden, de a lényeg, hogy dob vagy 50k-s antutut. A honor 6 plusnál a kirin 925 elvérzik. És nem csak teljesítményben hanem üzemidőben is: 3600-as akksi és bírja a nap végéig. (5,5 inch + fullhd) Amúgy ahhoz képest, ami volt a P6-ban, szépen jönnek fel. Csak lassan. Meg optimalizálni nem tudnak a huvónál.

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#41) #86973952 válasza kisapi379 (#40) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezeket gondolatokat honnan sikerült kiötleni?

(#42) etohun válasza kisapi379 (#40) üzenetére


etohun
aktív tag

őőő, mivan? mindent mondanak a honor 6(plus) ról csak ezeket nem.... :F :F :F
És egyébként a kirinek pont sohase a benchmarkra voltak kihegyezve, hanem pont a fogyasztásra és arra hogy a telefon folyamatos legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43) kisapi379


kisapi379
csendes tag

Tesztekből. De látom rá vagy állva a témára. Pl.: [link] Benchmarkokban szépen helyt állnak, de attól föggetlenül optimalizálni nem tudnak
[link] jó a valós életben nem fogok 4k videókat nézni, de ez szépen példázza a teljesítményt. még az mtk is bírja

[ Szerkesztve ]

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#44) #86973952 válasza kisapi379 (#43) üzenetére


#86973952
törölt tag

Benchmark eredményekkel csak te foglalkozol, eddig itt a témában szerintem senkit nem érdekelt.

A videó akadásnak semmi köze nincs az optimalizációhoz. Szimplán maga a SoC gyengébb, mint mellette lévő 2 telefonnál. Ebben mi a meglepetés, vagy mi volt olyan nagy titok? Meg ettől össze-vissza akad a telefon és nincs optimalizálva? Kicsit kevered a fogalmakat.

MTK 6592 nem egy gyenge SoC, ahogy a Snapdragon 801 sem (főleg GPU -ban -sem). Vagy ezzel mit szerettél volna bizonyítani? Hogy van nála erősebb SoC? Hogyne lenne?!

Van még hova fejlődnie? Hogyne lenne. Hozzászólásokat nem olvasol? Ez az egy napos, meg össze-vissza akadó, optimalizálatlanság egyáltalán nem igaz. Vagy ebből ezt szűrted le?

[ Szerkesztve ]

(#45) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A telefonhoz: szépnek szép, de közel nem fogott meg annyira, mint a P7 anno.

Látom az autizmus egyeseknél igen erős. Életükben nem volt Kirin SoC-os telefonjuk állítom, de az okoskodás megy ezerrel. Érdekes mód a P7 volt az egyetlen telefonom, ami az én felhasználási szokásaimat figyelembe véve másfél napig elment, míg a korábbi csodák 16 óra után sírva könyörögtek a töltőért.

De biztos szar az energia managementje. :C

Másik. Emberek, ne sértődjetek meg, de ki az az elme roggyant, aki telefonon játszik? Könyörgöm, ez nem egy tetves gameboy. Arra vegyetek céleszközt.Jujj szaggat az Asphalt nyóóóc a telefonomon... És? Ez nem erre lett kitalálva. Azért mert a szoftver gyártók megteremtették a mesterséges igényt arra, hogy telefonon játszanak az emberek, a népek meg bekajolják, na arról is megvan a véleményem....

(#46) GSPLR válasza kisapi379 (#43) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nèzegesd csak tovább ezeket a remek teszteket :D Amit leírtál, az úgy bullshit ahogy van. Persze ettől èn mèg hiszek neked, biztos igazad van :D

Huawei

(#47) #86973952 válasza Evil Snowman (#45) üzenetére


#86973952
törölt tag

Végülis nem nagyon hiszem, hogy van olyan okostelefon, ami nem 1 napos. Nem tudok 24 órás és 1 másodperces (vagy fokozhatjuk) kijelző időről.

[ Szerkesztve ]

(#48) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

szép teló (bár a P7-em még kicsit jobban tetszik), minden bizonnyal jó is lesz, a power gomb szögletesítése nem tetszik, de ez csak egyéni kérdés.
ettől függetlenül kivárom a kirin 940/950-et.

#?*@&!

(#49) Evil Snowman válasza #86973952 (#47) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Z3 Compact, 2 nap 13 óra 46 percet hozott minap. :DDD

De várj, az egyesek szerint lehetetlen, mert Qualcomm proci van benne. Valaki itt nem mond igazat... :DDD :DDD

Az a vicces, hogy nekem a telefonálás eszi nagyon a készülékeket akku ügyileg. Napis 3-4 óra telefonálgatás megvan és biza az a korábbi androidos készülékeket kifacsarta hamar, egyedül a P7 állta tisztességesen a sarat. :K

(#50) zeon.hu válasza #86973952 (#47) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az 1 nap reggel 8-tól este 8-ig tart mobil időben :)
de a lényeg, hogy ha 50% alá megy a nap végére, az már nem kétnapos.
persze kihozható sokkal több is, ha a fiókba tesszük...

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.