Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) janos666 válasza SunMount3r (#14) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az rémlik, hogy 2017-ben jól ment át NVAPI-n a filmeké, de a játékok esetén nem is tudtam megmondani, hogy jó vagy rossz az, ha 10k-t kap a TV (mert ez lehet a játékfejlesztő hülyesége is, főleg hogy még újdonság volt az egész), aztán szétverte az egészet a Win 10 1703 + 380-as driver (370-est visszatéve jó volt az új win10 is és a régebbi Win10-el is jó volt az új driver, csak együtt nem), de később a 390-es (vagy 400-as?) driverben újra működött az NVAPI HDR és a régi játékoknál már 1000 nit-et látott a TV 10000 helyett. De azt hiszem ekkor még továbbra is átment pl. madVR-ból a filmek pontos adata, nem mindent fixen írt felül az NVAPI 1000-re, vakon, csak a játékokat (bár ez tényleg furán hangzik, hacsak nem az adott játék kompatibilitási profiljába tették be ezeket a számokat, vagy ha régen a játékoknál volt hibás az érték átemelése és a játék is mindig 1000-re akart küldeni, csak nem sikerült meki). Valahol most a 400-as (vagy 410-es?) driver óta ismét megy a DolbyVision is, csak lefagy a képernyő, mikor kilép a játék (ezért a még támogatott játék esetén átmenetileg le is tilthatják patch-el, mint pl. az Anthem esetén).

Ugyanakkor pl. az Anthem is szarul néz ki HDR10-el. Dolbyvision-el és SDR-ban is egyformán jók a sötétszürkék, de HDR10-ben okádék, olcsó nyomtatott papír hatása van a képnek OLED kijelzőn is, mert minden szürke túl fényes. Pedig esküdni mernék, hogy valamikor jól nézett ki az Andromeda HDR10-el is, de ha most elindítom, az is így néz ki, mint az Anthem (a DolbyVision is ugyan úgy szép, csak ugyan úgy lefagy a képernyő tőle ezzel a játékkal is).

Nem is néztem mostanság, hogy filmekkel mi a helyzet. Régen a Win10 HDR is fixálta a metaadatot 1000-re (bár talán az is lehetett driver hiba?), de azt sem vizsgáltam még a 1809-es Windows-al. De igazából régen direkt úgy néztem filmeket, hogy 1000-re erőltettem az értéket madVR-al 4000 helyett, mert az LG C7 az ízlésemhez túl erősen húzta vissza a görbe alját is, és igazából úgysem nagyon volt lényegi tartalom 400 nit felett a filmekben, hogy zavaró lehessen ahogy 1000 körül összeolvad minden, ha nincs visszahúzva a görbe. (Inkább a vakító részek olvadjanak be, mint hogy az egész kép túl sötét legyen, főleg ha annyira sötét, hogy emiatt be kéne kapcsolni valami dinamikus kontraszt félét a TV-n.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.