Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Stevenlovei


Stevenlovei
csendes tag

Jó kis cikk!!! Milyen vízhűtésed van? az a spirálos henger egyszerűen eszméletlen... :) nekem is kell egy olyan :)

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munkák ezek :) Nekem nem tetszik mindegyik, de nem a kivitelezéssel van baj így sem, csak az ízlésünk más :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon jo! Majd' kedvet kaptam gepet modolni!
:)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan annyi felől hallok a moddolásról hogy nekifogok én is. Habár csak diszkréten átfestek a dolgaimat, de nálam is ez elég. Mellesleg a flexhez se nem értek és nincs is. :DDD

Amúgy szép munka grat :C

All→M8

(#25) imibogyo válasza Stevenlovei (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

Vízhűtésben semmi extra:
- Laing DDC 10W
- Masterclear fehér 16/10-es csövek
- Ek CoolStream 480 radiátor
- FrozenQ Liquid Fusion V-series 400 mm tartály
- Swiftech Apogee XT rev 2 processzor blokk

(#22) hcl: köszönöm szépen! Így is van ez rendjén. Nekem sem tetszik mindegyik átalakítás, én is sokszor csak a beleölt energiát tisztelem bennük, mert maga a stílus nem jön be. De hát ugye ízlések és pofonok. :R

(#23) tvamos: én csak annyit tudok mondani, hogy hajrá! Engem boldoggá tesz ha alkothatok. Az egész heti irodai munka után jó egy kicsit gépészkedni. :R

(#24) noxwill: neked is csak ezt tudom mondani, mint tvamos-nak. Ki kell próbálni és hátha elkap a gépszíj. Flex sem kell hozzá feltétlenül, bár lényegesen könnyebb vele az élet, mint nélküle. :R

Nekem már most tervben van a következő gép, de ez egy jóval nagyobb lélegzetvételű átalakítás (inkább építés) lesz, ezért eladom a jelenlegi gépemet, meg a régebbieket is, mert már nem férek el tőlük. :(

(#26) Engineer086


Engineer086
Modder

Üdv!
A társasházi résznél, ahol a flexel való ügyeskedést ecseteled, ott nagyot nevettem :) Jó írás, sok párhuzamot tudtam vonni közed és köztem, ami az élethez és a moddinghoz való hozzáállást illeti ;) A munkáid is tetszenek, kíváncsian várom a további munkáid :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#27) imibogyo válasza Engineer086 (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon szépen köszönöm! :R Sokat jelent egy profi moddertől elismerést kapni. Jones-is megdicsért, szóval legalább az irány jó. Már csak a minőségen kell javítanom, illetve befejeznem a jelenlegi gépet. :B

A tervek már készen vannak a következő projekthez. Csak most az egyéb elfoglaltságok miatt csúsztatok. Előbb a konyhát kell befejeznem, majd kifugázni a fürdőszobát. De ha kész lesz a következő átalakításom, akkor úgy is születik belőle egy kis írás. Remélem akkor majd nem leszek ilyen balga, mint most, és képek is készülnek a folyamatról. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) aram01 válasza imibogyo (#27) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet átsiklottam felette,de milyen korongot használtál? egyáltalán van jelentősége?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) imibogyo válasza aram01 (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudok márkát mondani, mert nem szoktam vele foglalkozni. Egyszerű, vékony, fémhez való korongot használtam (ha jól emlékszem 1, vagy 1,2 mm vastag). :K

[ Szerkesztve ]

(#30) kidpepi


kidpepi
tag

Nagyon jó a stílus, amiben írsz, a legújabb projekt, és ez a koncepció is ütős.
Sokat röhögtem olvasás közben, főleg ezen: "a másikat pedig szépen lemostam, megcsiszoltam, tükörré políroztam, majd egy határozott "nyádpics" keretében kidobtam" :D
Várom a következő írást. :)

szerk.: az a kéken világító spirálos izé micsoda, és hol lehet olyat szerezni? :D

[ Szerkesztve ]

(#31) imibogyo válasza kidpepi (#30) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm szépen!

Az a "kéken világító spirálos izé" egy FrozenQ Liquid Fusion V-series 40cm-es víztartály UV-csővel kiegészítve (a többit privátban).

(#32) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Csak igy tovabb, remek a cikk is ;-)

(#33) imibogyo válasza CimbiX (#32) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm szépen! :R

Remélhetőleg hamarosan az új tulajánál lesz a cucc, és akkor kezdhetem az új, jobb, csillogóbb, átgondoltabb, fémesebb, krómosabb következő moddingot. :K De most már több ház nem lehet a lakásban, mert menyasszonyom elharapja a torkomat. Most vagy a házépítést kell abbahagynom, vagy új asszonyt kell szereznem. :D

(#34) exception


exception
aktív tag

Ezt Karinthy vagy Mikszáth sem fogalmazhatta volna meg szebben, jó cikk, adtál pár ötletet az üveg hasznosítását illetően:) Fater üveges, szerintem építek üvegből egy házat, ahhoz nem kell flex:)

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#35) imibogyo válasza exception (#34) üzenetére


imibogyo
veterán

Örülök, ha ötletadó voltam. Ez nagyon jó érzés. :B

Milyen ötleteket adtam üveghez? Mert én csak egy-két oldallapot üvegeztem. De légy óvatos, és ne túl vékonyból készítsd el, bár ezt gondolom apud ezerszer jobban tudja, mint én, meg hát végső soron evidens is. :K

Köszönöm a dicséretet is, nagyon jól esik az embernek. :R

(#36) exception


exception
aktív tag

Ahhoz adtál ötletet, hogy milyen szép, nem sűrűn látok üveget egy házban.
Sokkal szebb, mint a plexi, nem opálosodik.
Nagyon számolni kell, mert a súlya sem egy utolsó szempont:)
6os vagy 8as üvegen gondolkozok, feketére fújt tálcával.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#37) imibogyo válasza exception (#36) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja, így már értem. Hát az biztos, hogy szebb. Plexizni nem is szoktam nagyon.

Talán most lesz kivétel, mert szeretnék füst-plexit felhasználni a következő projekthez, viszont ahhoz jobb lenne a fehér, vagy ezüst belső, mert túl sötét lesz. Ha jól értem neked viszont színtelen üvegből lenne, ahhoz biztosan jól megy a fekete tálca, jobban, mint a fehér. :K

(#38) exception válasza imibogyo (#37) üzenetére


exception
aktív tag

Igen, átlátszó lenne az egész, a tálca mögé tennék valami savmart betétet, hogy a kábeleket tudjam rejteni. Plexivel könnyebb dolgozni, az biztos, formálhatóbb, könnyebben kezelhető, üvegnél egy körív vágása sem egyszerű feladat:)

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#39) imibogyo válasza exception (#38) üzenetére


imibogyo
veterán

És ugyanilyen savmart valami lenne hátulról a gép oldala felől is, tehát egy a tálca mögött, meg még egy az oldalsó üveglap előtt, mintegy szendvicsszerkezetként? Csak azért mert ha szemből el szeretnéd rejteni oda is kelleni fog (szerintem a tálca kevés lesz), meg gondolom hátulra is kell külön. :U

Egyszer próbáltam ívet vágni üvegre, úgy a 800-adik próbálkozás után feladtam. Elmentem egy üvegeshez a tervemmel, aki nem tudom mivel, de tökéletes ívet vágott nekem. Azóta nem szenvedek itthon ilyenekkel. Több pénzt nyomtam el a próbálkozásokra, mint ha rögtön egy profit bíztam volna meg. :K Persze gyakorolni jó volt, meg legalább ilyet is csináltam címszó alatt, nem ijedek meg egy egyszerű egyenes üvegvágástól, de hogy ennél bonyolultabbal nem fogok többet próbálkozni az is biztos. :D

(#40) tvamos válasza imibogyo (#29) üzenetére


tvamos
nagyúr

En rozsdamentes acelhoz valo vekony korongot szokok venni a flexembe.
Az asztan vagok mindent: vas, fa, muanyag... legkozelebb kiprobalom alamoniumon isss...

/* A szogbelovo a videk lezerpisztolya! */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.