Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) exception válasza imibogyo (#50) üzenetére


exception
aktív tag

Azok elég durva eszközök az üveghez:)

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#52) imibogyo válasza exception (#51) üzenetére


imibogyo
veterán

:D

(#53) tvamos: és a szétrobbanó üvegkorongot milyen élvezet lesz kiszedni a test különböző részeiből. Bár ha egy csinos ápolónő végzi, még akár kellemesnek is gondolhatnám. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53) tvamos válasza exception (#51) üzenetére


tvamos
nagyúr

Uveget furni nem olyan nagy dolog.
A kerdes az, hogy mennyi veszteseg elfogadott!..
:)

A Flexbe uvegkorong!.. :D

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54) tvamos válasza imibogyo (#50) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig a hogyan keszultben milye primitiv egyszerunek latszik, ahogy vagjak az uveget! Nincs itt egy uveges, aki beavat a titokba?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55) FatalEror válasza tvamos (#54) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy darab ipari gyémánt van egy karcolóban,megkarcolják az üveget,és után pedig finom óvatos mozzanatokkal eltörik.
Fúrásnál a fúrókoronára ipari gyémánt van ragasztva a fúró koronára,és egy sablon segítségével fúrják,mivel ha nem támasztják meg a fúró koronát akkor csak összekarcolja az üveg felszínét.
Vágásnál pedig egy vízzel hűtött gyémánt tárcsa forog,és ezzel vágnak,de ez elég ritka eset mivel általában karcolni szokták.

Összességében üveg megmunkálásnál szinte midig gyémánt bevonatos eszközöket használunk mivel csak ezzel az anyaggal tudjuk megmunkálni.

HardCore is my LifeStyle

(#56) imibogyo válasza tvamos (#54) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen nézni mindig könnyebb az ilyeneket, mint csinálni.

De közben FatalEror már be is avatott minket a "titokba". ;)

(#57) FatalEror válasza imibogyo (#56) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt láttad volna amikor betonhoz való gyémánt tárcsával estem neki az üvegnek.....

HardCore is my LifeStyle

(#58) imibogyo válasza FatalEror (#57) üzenetére


imibogyo
veterán

El tudom képzelni.... :D

A múltkor nekem sem volt kedvem előszedni másik szerszámot ezért a flexen lévő fémvágóval vágtam plexit. Volt egy kis szaga, de meglepő módon nem nagyon kente el, és nem is égette meg. Mondjuk rövid szakaszról volt szó. Általában nekem jobban bejött plexihez a dekopir nagyon kicsi fogú lappal, de most ez is megfelelt.

(#59) exception


exception
aktív tag

Plexit flexxel, az művészi:D

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#60) imibogyo válasza exception (#59) üzenetére


imibogyo
veterán

Sőt a gép műanyag előlapjából is azzal szoktam kimenteni a modulokat amikre szükségem van (LED, USB, stb.). :D

(#61) tvamos válasza FatalEror (#55) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amikor otthon a tukrot akartam kifurni, vettem ra furot. Tettem ala fadarabot. Gyurmabol karikat csinaltam a furoszar kore, es vizetontottem bele. Kis ablakuvegen probalgattam, hogy menjen, es ment. 6 furatot kellett volna csinalni, de az otodiknel eltortem. (Mar annyira ment, kicsit jobban kezdtem nyomni, vagy ilyesmi!) Rament az egesz vasarnapom. En soha tobbet!... :(

Mester, ti tudtok valamit! :R

exception: Plexit flexxel, az művészi

No ezt meg nem probaltam, de ki fogom! Az tutteros!

imibogyo: a flexen lévő fémvágóval vágtam plexit. Volt egy kis szaga, de meglepő módon nem nagyon kente el

No azert kell a rozsdamentesre valo korong, hogy egyaltalan ne kenje, es ne legyen budos!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#62) imibogyo válasza tvamos (#61) üzenetére


imibogyo
veterán

No azert kell a rozsdamentesre valo korong, hogy egyaltalan ne kenje, es ne legyen budos!

Na akkor ma is tanultam valamit, csak olyan korongot nem tudok lopni. ;] :D
Mármint kölcsönvenni.
Akarom mondani kapni.

[ Szerkesztve ]

(#63) exception válasza tvamos (#61) üzenetére


exception
aktív tag

Van üvegfúráshoz külön fúró, aminek lassabb a fordulata és folyamatosan vizezi:)
Ugyanilyen gép van üvegvágáshoz is, gyémántkorongra nyomja a vizet folyamatosan, azzal már elkezdtem mókárkodni, de borzasztó haladatlan, vastag üveget meg hiába karcolsz, íven nem törik:D
Annyira meg nem is lehet eszetlenkedni vele, mert 30k egy korong :K

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#64) FatalEror válasza exception (#63) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát pont ez,hogy valami qrva drága a hozzá való alkatrészek,és akkor még a speckó gépekről nem is beszéltünk....

HardCore is my LifeStyle

(#65) exception válasza FatalEror (#64) üzenetére


exception
aktív tag

Bizony, nem idegbetegnek való feladat:D

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#66) FatalEror válasza exception (#65) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem baj én a betonhoz való koronggal is megoldottam,nem fogok itt mindenféle "csicsás sz@rokra" költeni egy alkalom kedvéért......

HardCore is my LifeStyle

(#67) exception válasza FatalEror (#66) üzenetére


exception
aktív tag

Egyértelmű, én is csak azért jutok hozzá ilyen eszközökhöz, mert fater üvegezéssel foglalkozik, neki elengedhetetlen:)

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#68) FatalEror válasza exception (#67) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát amikor be slatyoktam a boltban tudatlanul,hogy veszek kb 10k-ért egy ilyen korongot ozt jól van,és amikor közölték velem,hogy 25k akkor meg lenyomtam egy 5-ös lottó reklámot,úgyhogy nem olcsó egyáltalán...

HardCore is my LifeStyle

(#69) FatalEror válasza exception (#67) üzenetére


FatalEror
addikt

De ami még drágább az a csiszoló amivel le lehet "sarkazni" az üveget....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#70) exception válasza FatalEror (#69) üzenetére


exception
aktív tag

Bizony, mikor megtudod, hogy ezek a cuccok mennyibe kerülnek, az érzés megfizethetetlen, minden másra ott a mastercard :))

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#71) imibogyo válasza exception (#70) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez sajnos minden szakmára igaz. :(

Mire eljutottam oda szerszámilag ahol most vagyok bőven egy milla felett költöttem, pedig szinte semmim nincs és azok is öregek. :D

Ráadásul nem a legdrágább eszközökből vásárolok, hanem a "még nem szar és valami neve is van azért" kategóriából szoktam venni, meg amiben eddig még nem csalódtam (Skil, Bosch, keveset használt gépekhez Einhell), nekem legalábbis eddig beváltak. Amik pedig komolyabb gépek azokból sokat inkább én és édesapám készitettünk, úgy, mint faszterga (ez később szétbontásra került), egyengető gyalu, körfűrész stb..

Később ugyan "örököltem" az esztergámat, de mire ahhoz is bevásároltam extra késekből, vésőkből, nem beszélve az anyagról, amit nem tudok magam önteni ha fémről van szó, és az időközben elkopó dolgok cseréjéről, hát van benne költség rendesen. Főleg úgy, hogy én nem ezzel "dolgozom", még csak nincs is ilyen szakmám, ez csak hobbi nálam. Tehát még "termelni" sem szoktam vele, hogy visszahozzon valamennyi pénzt. Maximum csak ilyen haveri alapon csinálgatok dolgokat, elsődlegesen a család és a saját igényeim kielégítésére született meg a gépparkom. Főleg most, hogy az nagy pesti lettem szegények csak porosodnak.

(#72) exception válasza imibogyo (#71) üzenetére


exception
aktív tag

Ajánlom még figyelmedbe a Makitát, egy fokkal drágább kategória, de nagyon jó :K

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#73) imibogyo válasza exception (#72) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát épp ez a baj, hogy egy fokkal drágább. Ismerem volt is ilyen gépem, csak épen azért mert havonta kétszer használnám nem szeretnék annyit kiadni érte. Épp erre akartam az előbb kilyukadni, hogy annak ellenére, hogy csak hobbi szinten vásárolgatok mégis mennyi pénz ez így is. ;)

(#74) exception válasza imibogyo (#73) üzenetére


exception
aktív tag

Én már az egyszer használatos gépekkel is vigyázok, tudnak huncutul viselkedni:D
Közben elkészült a ház terve, még azon filózok h alsó v felső tápos legyen....

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#75) tvamos válasza exception (#72) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is van egy Makita gepem, az k..va jo.
Megjegyzem, en a citromsarga-fekete marka maniakus rajongoja vagyok...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76) imibogyo válasza exception (#74) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, nem is kell egyszer használatosat venni, inkább, csak mindig a megfelelő kompromisszumot. Amiről tudom (sejtem), hogy sokat fogom használni abból általában Skil gépet veszek, mert csak. :P Eddig minden gépük hibátlanul működik legtöbbjük már 4-6 éve.

Viszont amiről tudom, hogy ritkábban fogom használni, abból veszek egy picit olcsóbbat (Einhell), a korongvágóm ilyen és semmit nem tudok ellene felhozni. Egyszerű, jó, olcsó, teszi a dolgát úgy 3 éve.

A tervekre kíváncsi lennék. :K
Tőlem kapsz egy plusz pontot a felső tápra. Volt már mind a két megoldásom huzamosabb ideig, nem láttam olyan nagy előnyét az alsó táposnak. Mondjuk könnyebb a kábeleket elrejteni egy pajzzsal, mert nem lógnak, viszont könnyebben porosodhat (helység és elhelyezés kérdése is természetesen, nálam porosodott rendesen). A felső tápos meg legalább besegít a házszellőzésbe. Azzal sem értek egyet, hogy így biztos melegebb lesz meg ilyenek, mert hogy a többi eszköz hője is rajta keresztül távozik. Hát végül is igen, de akinek mondjuk 50 fokos levegő van a gépben az meg is érdemli. Normális szellőzésű háznál nem megy át rajta érdemben melegebb levegő, mint ha alul lenne. Valamennyivel melegebb lesz, de 3-6 fok szerintem doszta mindegy egy komoly tápnál. ;)

tvamos: DEW....T??? ;]

[ Szerkesztve ]

(#77) tvamos válasza imibogyo (#76) üzenetére


tvamos
nagyúr

:K
Van egy furo-, vesogepem! Egyszeuen imadom! Ez a villanyszerelo lezeragyuja!!! Elokapom, es mindent kifurokkk! Gozolt beton? Semmi gond! Elcseszte az asztalos a lampahelyet a butorban? Elo a koronas furot! Had fustoljon a forgacslap!
De egy bosc es egy skil kisflex utan vettem abbol os DeWaltot... faradhatatlan! Mehet egesz nap, csak a lapot kell cserelni. A lent emlitett rozsdamentes vekony tarcsakkal vagok mindent, vas, fa, muanyag... csak cserelem. (Mondjuk ez a fajta lap eleg gyorsan kopik vasban.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#78) FatalEror válasza tvamos (#77) üzenetére


FatalEror
addikt

Te vagy az én emberem szerintem alig van jobb gép a DeWALT-nál.
Hát b@zmeg ezeket nem lehet kinyírni,nekem az aksis fúróm rambozott 5-ről a betonra és megy a mai napig,qrvára nem számít,hogy mennyire ázik el a vízben,semmi baja nincsen,és amit mondtál fúró,véső kalapács az egész aksis paletta,flexe-i,és a gérvágói+a lézerek egyszerűen nem lehet kinyírni,nem számít,hogy esik mennyi port kap,erős gyors pontos strapabíró.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#79) exception válasza imibogyo (#76) üzenetére


exception
aktív tag

Igen, én is eközött vaciláltam, hogy szerelhetőség vs. szellőzés.
Arra gondoltam, hogy alsótápos lesz(üvegen könnyebb lesz úgy rögzíteni) és felülre teszek egy átlátszó 12es ventit, ami kivinné a megragadt meleget.
A ház oldalára tennék egy 12es ventit meg a tetejére.
A full üvegnél a fő probléma, hogy az oldalának mobilnak kell lennie,ezt még nem tudom mivel oldom meg, szerintem ragasztott zsanérral és lambo style lesz:)

[ Szerkesztve ]

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#80) imibogyo válasza exception (#79) üzenetére


imibogyo
veterán

Továbbra is azt mondom, hogy tiszta üvegből nem kis kihívás lesz a teljes gépet elkészíteni. DE nagyon sok sikert kívánok hozzá, és még több kitartást! :K

(#81) exception válasza imibogyo (#80) üzenetére


exception
aktív tag

Hát igyekszem valamit kihozni belőle, hnap szerzek egy alaplap-lemezt meg gombokat, a "vázhoz" levágom az üveget meg összeragasztom, a winyók elhelyezésén is gondokozok. szerintem az aljában lesznek fektetve valahogy.
Ha lenne vízhűtésem, "beépített" tartályt is tudnék hozzá, UV folyadékkal durván nézne ki:D
Köszi a biztatást :R

[ Szerkesztve ]

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#82) FatalEror válasza exception (#81) üzenetére


FatalEror
addikt

És akkor ragasztanád,vagy hogyan csinálnád?lehet le írtad már csak nem olvastam vissza bocs.

HardCore is my LifeStyle

(#83) exception válasza FatalEror (#82) üzenetére


exception
aktív tag

Igen, a lapokat áttetsző sziloplaszttal ragasztom össze, sziloval ragasztom bele az alaplaplemezt is és üvegből lesznek az elválasztók is, effektíve mindent üvegből tervezek, a winyótartót is, csak azt a táp mellé alulra, ott jobban szerelhető és szebb is, az ODD meg minden úgy nézd majd ki, mintha lebegne.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#84) FatalEror válasza exception (#83) üzenetére


FatalEror
addikt

Én ajánlom figyelmedbe az FBS-t,de ha apád üveges akkor biztos lesz e téren profi segítség

HardCore is my LifeStyle

(#85) exception válasza FatalEror (#84) üzenetére


exception
aktív tag

Hát majd meglátom, a külső lapokat FBSsel kéne, az erősebb viszont szerintem nem terül olyan szépen, de majd tesztelem előtte.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#86) tvamos


tvamos
nagyúr

Hello Flextestverek!
Mindenki kiflexelte magat?
Mer' akkor segithetnetek...
A lenyeg, hogy otthon marattam najlonuveget, nagyon szep is lett.
Meg a repuloutat is tul elte...
(Kitamasztottam egy Notebookkal... Mire nem jo egy Dell noti!..)
Nos... ahogy itt elovettem, leejtettem, es lett egy nagy karc rajta.
Nem tudjatok, hogy tuntethetnem el a karistot?
(Vettem mobiltelefon kicsiszolot, az jo is kisebb karcokra. de ide nem eleg!)
Kosz a segitseget elore is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#87) imibogyo válasza tvamos (#86) üzenetére


imibogyo
veterán

Gépi korongos polírozó, valami izmosabb fejjel? :F
Jobb nem jut eszembe ami ne újabb karcokkal gazdagítaná a táblát...

(#88) tvamos válasza imibogyo (#87) üzenetére


tvamos
nagyúr

A megoldas a kitarto kezi polirazas lett... vagy ket orat simogattam.
Mindegy, ugyis raertem, semmi dolgom itt estenkent.

Ma hazamegyek, es megjaratom a Flexeimet! (A szomszedok nagyoromere,)
Csak meg nem tudom, mit csinalok veluk...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#89) pizzafutar11


pizzafutar11
csendes tag

Grat !

http://pizzafutar11av.atw.hu/

(#91) imibogyo válasza pizzafutar11 (#89) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm! Bocsi, hogy nem válaszoltam, csak már nem nagyon látogatják a cikkemet és így én is elfeledkeztem róla. :R

(#92) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Napi régész vagyok, baszki nagyon komoly lett! Kár, hogy már nem elérhető az összes kép! Még jó, hogy van fantáziám :)

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#93) tvamos


tvamos
nagyúr

En meg azt hittem, senki nem flexel mar... :F

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.