Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

az első amely illene a házamba :) korrekt

..szerintem jónak tűnik

(#2) wetomi


wetomi
aktív tag

Nagyon gusztusos.

(#3) --ka


--ka
senior tag

Igen, már csak a logót kell elhagyni és jó lesz - bár ez is óriási haladás. Istenem, hány évnek kell még eltelnie, hogy a csicsa dizájn letűnjön?!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) TomiLi


TomiLi
addikt

Nekem jobban tetszettek a régebbi megoldásai. Ez csak addig szép, amíg le nem hajtja az ember az előlapot (számomra)
A legutóbbi megoldás, amin a gombokat be lehetett nyomni a vezérlő síkjába, az tetszik nekem a legjobban.

Bogyóka

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Csinos! :)
Mindazonáltal soha nem gondolkodtam ventilátorvezérlőben.

(#6) Televan74 válasza --ka (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

A logó szerintem jól néz ki. A cégek soha nem fogják a saját logójukat lehagyni egy terméktől. Bár lehetett volna belül is, de akkor nem látszik messziről , hogy ez egy 'Scythe' termék.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) proof88 válasza Televan74 (#6) üzenetére


proof88
addikt

a noname termékekről lemarad a logó is :DDD

(#8) --ka válasza Televan74 (#6) üzenetére


--ka
senior tag

Tudom, meg értem is, de van, ami anélkül szebb lenne. ...én a minimál és szögletes design pártján állok, nem kell a gépházra matricaerdő. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9) MrTwister válasza TomiLi (#4) üzenetére


MrTwister
őstag

"A legutóbbi megoldás, amin a gombokat be lehetett nyomni a vezérlő síkjába, az tetszik nekem a legjobban."
Egyetértek! :K

"mely végre nem mindenféle trükkös potmétereket, hanem nyomógombokat rejt."
Ja persze ami majd jól megfagy és akkor a gép megsül(het)! :Y Saját tapasztalat: anno Aerocool tizenpárezerforintos nyomógombos ventilátorvezérlője egyszer csak úgy döntött, hogy lefagy és semmyilyen gombnyomásra nem reagált csak kattogott a speaker benne, persze a ventiket meg jól megállította, azonnal reseteltem a gépet így minden megúszta, de mi lett volna, ha nem vagyok ott a gép mellett!? :( Így álljatok hozzá ezekhez a digitális csodákhoz! :U Az analóg az elvileg biztos(abb), vagy 100 % áram átfolyik a potméter ellenállásán vagy csak egy bizonyos hányada, de mindenképpen pörög az a venti! :C :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#10) Gerisz válasza MrTwister (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

Akkor lekapcsol a hővédelem miatt a géped. A mostani cuccokat nem olyan könnyű megfingatni.

(#11) Amacs válasza MrTwister (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Alapjába véve jogos.
Viszont kis pontatlanság, ha a potin menne át a ventillátor árama, akkor fölöslegesen lenne a nyákra forrasztva kb minden, de főleg a feszültség szabályzó ic.

(#12) MrTwister válasza Amacs (#11) üzenetére


MrTwister
őstag

igazad van mea culpa :R természetesen valóban feszültséget szabályoznak nem áramot, pontatlan volt a megfogalmazásom...

Gerisz: jó-jó de azért ne egy olyan eszköz okozzon már bajt, ami éppen arra lett kitalálva, hogy monitorozza, szabályozza ezeket a fontos hűtésért felelős cuccokat(a la ventik :) )!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#13) (V) ó k u s válasza Gerisz (#10) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Feltéve, ha a vandál felhasználó nem kapcsolgatja ki a dolgokat, mondván neki nem kell riasztás meg egyebek!
Sajnos volt rá már tapasztalatom, amikor totál új gépet vett egy pénzes illető, és rettentő nagy szakértelmében mindent úgy elállított, hogy a gép lefüstölhetett volna!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#14) Apika


Apika
Közösségépítő

Akik a csillogó-villogó vezérlőket kedvelik, azoknak ez nem fog tetszeni...

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Letisztult, stílusos. Bár a nyomogómbos megoldást kevésbé találom jónak.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Hamar veszek egyet, nagyon jól néz ki.

Mit is kéne ide írni?

(#17) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó cucc. :K

(#18) MZperX75


MZperX75
addikt

Na erről van itt szó kérem! :K ez jó!

(#19) syl5


syl5
őstag

Ez már talán túl minimál. :)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#20) Gerisz válasza (V) ó k u s (#13) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha kikapcsolod is a bios-ban a prociban lévő védelmet nem tudod.
Próbáltátok már? Nem lesz semmi baja. Kikapcsol simán.
Nekem volt már ilyen eset, direkt és véletlenül is.

(#21) (V) ó k u s válasza Gerisz (#20) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Arany ismerősömet kölcsön adnám. :)
Ő minden olyan dologra képes, ami hivatalosan nem árt a gépnek. :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#22) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Tetszik! "Egyszerű"

(#23) Mappa


Mappa
addikt

végre :C semmi tekerő gomb, semmi kék led meg egyéb csicsa...

egy ilyenre benevezek sztem :K

nem kötelező megadni

(#24) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Milyen ventivezérlőt érdemes venni?

Vagy hol tegyem fel inkább a kérdésemet?

Köszi.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25) HaZse válasza (V) ó k u s (#13) üzenetére


HaZse
őstag

Az alaplapot és a procit nem tudod elfüstölni. (Feltéve, hogy a proci nem egy őskövület).

VGA-t el lehet eontani, de ahhoz is a rajta lévő cooler-t kell megakadályozni a mozgásba.

Manapság a proci - ha bekapcsolod a védelmet a bios-ban, ha nem - ki fog kapcsolni károsodás nélkül.

Esetleg táppal lehet még elrontani alaplapot.

Amúgy a cucc tetszik. Lehetett volna még kicsit módosítani pl. így:

Nincs lenyíló előlap, hanem minden gomb érintésre működne. (PL. Galaxy Nexus S, stb.) és a beállításhoz a gombok csak akkor világítanának, ha mondjuk megközelíted a vezérlőt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#26) Tidus


Tidus
addikt

Tetszik, :K .
Letisztult külső, szokásos Scythe minőség.

(#27) Georg17 válasza QwErTy42 (#24) üzenetére


Georg17
tag

Attól is függ milyen házad van. Nekem pl. a CM 690 II Advanced-ba NZXT Sentry Mesh nevezetű ventivezérlő van. 5 csatornás, de csatornánként ha jól emlékszem 30W-os. Szóval ha ven elég elosztó kábeled akár 20db ventilátort is rá lehet csatlakoztatni. De a lényeg, hogy erős, megbízható, bizonyos házakban kifejezetten jól néz ki. 4,5-12V között lehet szabályozni a csatornákat. Riasztó nincs benne, de nem is látom szükségét, mert tényleg annyira erős, hogy kizárt, hogy ne induljon el a venti, még a legalacsonyabb fokozaton se. S még valami. Annak ellenére, hogy nincs kivilágítva, vak sötétben is kiválóan lehet kezelni, könnyű a kezelése. Könnyebb, mint egy potis-é.
Az erőst úgy értem, hogy használtam Zalman MFC-2-őt is. Szép volt, jó volt, de néha még csatornánként egy ventilátor elindításával is megizzadt. Persze nem 12Von, hanem mondjuk 5V vagy 7V-on.
Van még a Lamptron FC5-V2. ez egy más stílusú, de szintén remek vezérlő. Szintén 30W per csatorna, de csupán 4 csatornás. Ha jól emlékszem ez 0-12V között tud szabályozni. Azt hiszem, hogy 6.5V fölött aktiválódik a riasztó is. Ennek igazából vízhűtésnél van lényege. Hogy a pumpa biztosan elinduljon. 7V alatt nem valószínű, hogy valaki használ pumpát. A ventilátorokat tuti elindítja, hiszen erős (30W-os). Szóval oda a riasztás annyira nem fontos.

Nekem ebből a cikkből is -mint az összes ilyen cikkből- a csatornánkénti teljesítmény hiányzik. Azaz hány W-os egy-egy csatorna? Illetve jó lett volna megemlíteni vagy képet mutatni a vezetékekről. Van-e hozzá? Milyen hosszú? Esetleg alapból Y kialakítású vagy egy ágú, stb. A hőmérőkről meg annyit, hogy sose használtam. Rá kell szánni egy órát, s megnézni egy játékos terhelést vagy videó renderelést. Megtalálni hozzá egy ideális beállítást és kész. Alaphasználat közben meg úgyis minden le van tekerve a minimumra. Nem kell ezt túlbonyolítani, mert akkor többet birizgálja az ember a ventiveérlőt, mint amennyit a számítógépét használja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.