Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
addikt

NO KOMMENT...MERT NAGYON CSÚNYÁT ÍRNÉK:D

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ha a Samsung megfojtja a vetélytársakat - mégpedig úgy néz ki arrafelé tartunk - akkor megveszem életem első almás telefonját... :U

(#3) kuk@c


kuk@c
tag

Éljenek a szappantartók... :DD

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#4) AS


AS
félisten

Ezért nincs új külső , hiszen minek ha ez a fajta külső ami most van legnépszerűbb.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) Nigér válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


Nigér
őstag

Az piac-csökkenés lenne a guglinak sztem és ezt biztos nem szeretnék.
De kizárt hogy amúgy önerőből egyeduralkodó legyen a droidos fronton.
Be is b@szna. :U

(#6) AxBattler válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

A W8-as Nokiákról, meg a Firefox telókról se feledkezz meg! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Arra vagyok kíváncsi, hol pukkan ki a Droid-lufi. És hogy a Samunak mekkora szerepe lesz benne.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) Steve1207


Steve1207
veterán

Szép eredmény, de na... Igazán korlátozhatnák az éves modellszámot gyártónként, akkor lehet nagyobb lenne a verseny, meg nem a vakvilágba frissítenék a régi-új telefonjaikat is (kiadjuk a régit új SoC-cal és hasonló esetek). A többi gyártó max kiad 1-2-t pluszba, hogy ők is tudnak ilyet és letudták a dolgot.

.

(#9) h3lios


h3lios
addikt

Jó, mondjuk tekintve, hogy a Samsungnak egy Telefonból több verziója van, mint a konkurensek teljese termékpalettája ez a tény nem olyan nagy durranás. ;]

(#8) Steve1207

Ezt én is támogatnám, mivel a többi gyártó is ad ki róka bőröket, de nem ennyit és nem ilyen sz.rokat mint a Samsung. Lehet most rám mutogatni, hogy hater vagyok, de pontosan tudom, hogy miről beszélek. A kisebbik telóm Egy SGS+, amire még az ICS -t se sikerült kiadni, mondván, hogy nem elég a HW. Azóta tudom, hogy telefonból csak főverziósat szabad venni, mert ezekre a korcsokra úgysem jön majd ki semmi, ráadásul XDA-n is sokkal kisebb a supportjuk.

A Samsung egy darabig játszhatja, hogy fossa ki a telefonokat, de az emberek nem vesznek még 1x Samsungot, ha látják, hogy az előző telefonjukra is szarik a gyártó magasról.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#10) MMt#k#D válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


MMt#k#D
tag

+1
akkor Én is inkább az Almából fogyasztok mint a Tepsiből..... :W

Eat Sleep JDM

(#11) Nigér válasza MMt#k#D (#10) üzenetére


Nigér
őstag

Almáspite, túinvan...?
:P

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Magasról lehet a legnagyobbat zakózni! Még 3 évet adok nekik...

Minden szavam magánvélemény!

(#13) FragMaster


FragMaster
addikt

Sz@r, mert ez van, sz@r lenne ha az ellenkezője lenne, értem én :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Számoknak szép.. de a piaci stratégiájuktol blöö...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) BoC1ka válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


BoC1ka
senior tag

És ezt a fórumon leggyakoribb módszerrel - a hasraütés módszerével - alapoztad meg? :)

YNWA

(#16) Graphics válasza BoC1ka (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van aki dinamikusan növekszik... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Dinsdale


Dinsdale
tag

Nem értem a fanyalgást. Néhány évvel ezelőtt mindenki tiszta lappal indult, sőt, nem is Samsung volt az első Androidos telefon. Ez egy piac és mindenkinek lehetősége lett volna a Samsung által választott stratégiát követni, vagy valami más, még sikeresebb utat. Nem tették, így jártak.

(#18) #85552128 válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


#85552128
törölt tag

Senki nem fojt meg senkit, de a Sony, HTC, stb. komplett marketing osztályát kilehetne vágni a p*csába.
Nyári olimpia alatt non-stop minden szünetben Galaxy S3 ment, Oscar átadó alatt szintén a Samsung telefonjával hadonászott a műsorvezető, ezekkel "csak" pár millió vásárlót szereztek.
Azt meg sem említem, hogy anno a Nokia volt a #1 és mindenki a nulláról kezdte a droidozást...
A Samsung se jeleskedik a szoftverfrissítések terén, de még mindig több készülékre adnak ki újabb verziót mint a konkurencia.
Szóval egyáltalán nem meglepő az eredmény, mondom ezt úgy, hogy nekem sem a szívem csücske a gyártó, de a többi még rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dinsdale válasza h3lios (#9) üzenetére


Dinsdale
tag

Vegyél HTC-t, annak sokkal jobb a supportja. :)

(#20) Dr.Anonymus válasza #85552128 (#18) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

"Az megint csak szánalom, hogy a Samsung se jeleskedik a szoftverfrissítések terén, de még mindig több készülékre adnak ki újabb verziót mint a konkurencia."
- talán azért mert több készülékük is van piacon

"Senki nem fojt meg senkit, de a Sony, HTC, stb. komplett marketing osztályát kilehetne vágni a p*csába."
- ez így van, se pénzük, se tehetségük

(#21) Szakiii válasza h3lios (#9) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez az sgs + példa annyira unalmas már. LG-nél is van ilyen pl a 2x ami x év után kapott egy hulladék ics-t amíg s2 a vetélytárs 4.1el rohangál, hagyjuk már ezt az sgs + témát :D nevetséges így évekkel később ezt felhozni. Bezzeg ha LG kap ilyen kritikát mindig annyi a válasz hogy na majd a g2... -.-" Ügyesen csinálják bármit is csinálnak, profitorientált cég úgy mint a többi hidd el az LG és a többi bármikor cserélne velük ha tehetnék... de persze itt mindenki jobban tudja :D mint mindig hogy a samu szarul csinálja csak kb szerencséje volt. Én nem vagyok samu fan kipróbálnám pl a G2-t simán az s4 helyett stb, de azért bárki bármit mond samu jól csinálja.

(#22) #85552128 válasza Dr.Anonymus (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

Több telefonra épp több munkával jár kiadni egy frissítést, még ha csak minimális változtatások is vannak. A HTC a középkategóriában gyakorlatilag teljesen ignorálja a frissítések lehetőségét, Sony-nál valamivel jobb a helyzet.

A Galaxy S2 anno 2.3-val jelent meg azóta 4.0 -> 4.1 is megvolt, azért ennyi verziófrissítést eddig csak referenciamodell kapott.

[ Szerkesztve ]

(#23) h3lios válasza Dinsdale (#19) üzenetére


h3lios
addikt

A HTC nem lehetőség számomra sajnos. A One formaterve nekem a kezdetek óta undorító és azóta ezt a vonalat erőltetik. A másik része a dolognak, hogy én a fém házat sem szeretem (mert engem irritál). Ezért vettem LG G2-t. S4 és az LG között kellett döntenem, de végül az LG mellett döntöttem, mert jobb telefon kevesebbért több hasznos funkcióval. Példa, hogy majd minden készülékére kiadja a Knock On funkciót az LG ami egy eszméletlen hasznos feature. Sokkal inkább ilyenek kellenek, mint csoda pulzus mérő és társai.

(#21) Szakiii

Oké, akkor nem S+, hanem S3 Mini, Ace3, Express, Express 2, Grand, Trend, Trend+
Ezek mind éves / fél éves telefonok és egyik sincs benne a hivatalos frissítési listában.
Vagyis az S3 mini bent volt, csak aztán mégsem kapja meg, mivel inkább kiadnak belőle egy Value verziót 4.4-el. SZÁNALMAS.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#24) Quasi_modo válasza AS (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ez a fajta külső ami most van legnépszerűbb. Inkább csak nincs más.

valami

(#25) SzlobiG


SzlobiG
félisten

65%? :Y

Az szép, nem gondoltam volna.

(#26) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Troll-üzemmódban mondhatnám, hogy hát igen, az Android-júzerek igényességének tökéletesen megfelel a Samsung csillogó plasztikja, a jellegtelen forma és a TouchWiz bazári színvilága és cuppogása... :)

De a rosszindulatot félretéve nyilván nagyon tudnak valamit, amit a többiek nem, bár hogy mit, az nagy rejtély a számomra.

Nem a lényeg a fontos.

(#27) Dinsdale válasza Quasi_modo (#24) üzenetére


Dinsdale
tag

Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy nincs más design. Nézzél szét egy kicsit, van választási lehetőség bőven.

(#28) joey04 válasza AS (#4) üzenetére


joey04
titán

ez a fajta külső ami most van legnépszerűbb.
inkább úgy fogalmaznék, hogy a külső ellenére is ez a legnépszerűbb gyártó android körökben.

2.: na akkor tulajdonképpen a Note 3 vásárlásommal közelebb löktelek az iPhone megvételéhez. :D
6.: A Wp-t még (elméleti szinten) megértem. De FF? Eredetileg is alsó kategóriába szánt rendszer.
17.: Amiatt fanyalognak, hogy ez a taktika beválik.
18.: Olimpiához: A többiek örülnek hogy élnek, nincs keret ilyesmire. Ördögi kör. Oscar meg vicces volt. :DDD
30.: Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) saelin válasza SzlobiG (#25) üzenetére


saelin
veterán

Hát igen, az összes árkategóriát lefedik a készülékeikkel, havonta több telefonjuk jön ki mint egynémely gyártónak évente. Igenis jól csinálják, mert működik az inváziós stratégiájuk!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Samu teljes termékpalettán egyetlen egy értelmes telefon van amit megvennék, az a Nóta 3.....a többi nem kellene.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#31) Sealka válasza moleculez (#7) üzenetére


Sealka
csendes tag

Ennek Tizen lesz a vége.

(#32) tothmaxy182 válasza BoC1ka (#15) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Így van! Saját véleményt fogalmaztam meg, a saját véleményeknek pedig az egyik jellemzőjük, hogy a vélemény kijelentőjének véleményét tükrözi. Ha az neked hasraütésszerűnek hat, arról én nem tehetek...

Minden szavam magánvélemény!

(#33) Szakiii válasza h3lios (#23) üzenetére


Szakiii
addikt

Csak mondj kérlek egy gyártót aminek a telóin 4.4 megy alsó közép - középkategóriában... G2 tudtommal még 4.4et se kapta meg a lehúzott htc már kiadta a one-ra, s4en is van, note 3on is van. Sony z1 se kapta meg szerintem. Amíg a csúcs telókon sincs ne várjuk már hogy ezeken a felsoroltakon legyen. Hozzáteszem lehet hivatalosan nem kapnak de a samu telók eladások miatt is akkora supportal bírnak xda-n mint semmi más. S1-em is van és még mindig jönnek ki rá új romok 4.4 es romok... Pl nekem most omega rom van s4-en ennek 2,8 milla nézettsége van csak ennek a romnak. Más gyártók telóiból el se adnak ennyit nem hogy még romolókból legyen ennyi, ha másért nem is de már ezért is jó ez a nagy eladás mert iszonyat supportot hoz magával.

(#34) floatr válasza joey04 (#28) üzenetére


floatr
veterán

Az S5 már nem olyan vészes. Viszont ők a legerősebb gyártó, akinek eszméletlen sok pénze van a marketingre, amit zabálnak az emberek. Minden a marketinghadjárat köré van építve, és a csapból is a samu telefonok folynak. Az ember mást sem lát lassan.
Kb egy éve volt talán az, amikor épp egy T-partnerben jártam, és dedikált embere volt, aki helyben etette meg a vásárlókat a rizsával. Bement egy idősebb házaspár egy hagyományos nokiáért, aztán kijöttek egy samu telefon-tablet párossal kibírjuk-részletfizetési konstrukcióban.

(#35) #59070464 válasza Dinsdale (#19) üzenetére


#59070464
törölt tag

Oszt itt még rootolni sem lehet nyom nélkül. A root nem alapvető manőver, de néha nehezen nélkülözhető.

(#36) Quasi_modo válasza Dinsdale (#27) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

van választási lehetőség bőven
A Samsungnál? Mert én arról beszélek.

valami

(#37) Dinsdale válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


Dinsdale
tag

Akkor félreértettelek. Más gyártóra gondoltam. Végül is gondolkodó emberek vagyunk, nem márkabuzik, nem? ;)

(#38) bok92


bok92
addikt

Csak 65%?? :DDD

(#39) Peterson_ válasza #59070464 (#35) üzenetére


Peterson_
addikt

Ez igaz, és nagyon nagy érvágás.
Későbbiekben állítólag ez is választható lesz, mint az előretelepített appok, de Nota 3-mal sokan csúnyán benéztük.

Elsősorban a mentés miatt lenne sokkal egyszerűbb, ha lenne root jog.
Persze van Helium, és ugye az integrált megoldások, de összesen nem érnek annyit mint egy Titanium, vagy egy CWM-ben végrehajtott rendszerszintű mentés.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#40) Dinsdale válasza floatr (#34) üzenetére


Dinsdale
tag

2008-ban, az Android piacra kerülésekor a Samsung messze nem volt a legnagyobb okostelefon gyártó. Motorola, Sony, Nokia (amennyiben belépett volna az Android piacra), LG, ezek sem kis cégek, tudtak volna költeni marketingre a Samsunghoz hasonlóan. Nem tették, nem ismerték fel ennek jelentőségét, így jártak.

(#41) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na kilengett megint a hate-o-meter.
1. A kulso szubjektiv, hanyszor mondjuk meg el? Aki nem csinalt/olvasott felmerest arrol, hogy a Samu tulajoknak mennyire tetszik a telojuk kulseje, az talalgat csak ezekkel, hogy mindenki unja stb.
2. Attol, hogy 150 tipusuk van, meg nem torvenyszeru, hogy 3x annyit adnak el beloluk, mint az a gyarto, akinek 50 tipusa van.
3. Ahogy masok is irtak, az Android kijovetelekor mindenki azonos esellyel indult. Egyedul talan a HTC nem, de a Sony es az LG is mammutvallalatok rengeteg tokevel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Crafter32 válasza floatr (#34) üzenetére


Crafter32
őstag

Erre mindenki panaszkodik. Bemész az egyik mobilszolgáltató boltba és rögtön azt próbálják meg eladni. Mennyire jó a Samsung és az android a többi készülék pedig milyen rossz és állandóan elromlik vagy lefagy. Lenyomják az ember torkán a hazugságukkal.
Nem tudom más országokban hogyan van ez, de így persze, hogy nehéz lesz lenyomni a Samsungot. Bár a Nokia legalább minőséggel érte el az első helyét és így várható, hogy előbb - utóbb kipukkan a lufi tényleg. Soha nem vennék samsungot az biztos.

(#43) Csapoati válasza Crafter32 (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, a Nokia meg a 128x160 cstn panelek... :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) floatr válasza Dinsdale (#40) üzenetére


floatr
veterán

Persze hogy nem volt a legnagyobb okostelefon gyártó. Nem is erről beszéltem, hanem mint telefongyártóról, és cégóriásról. Nagy pénzeket tud mozgósítani, ha valamit el akar érni, láthatod. A londoni olimpia volt talán az eddig legdurvább.

(#42) Crafter32 ne is mondd. A múltkor megújítottuk az egyik előfizut, és megnéztük a telefonokat. Az emberünk előkapott egy listát, és egyből tolta az orrunk alá az Ace3-at mert az "nagyon jó telefon". A listát böngészve kiszírtam, hogy az adott tarifa mellett ugyanannyiért volt Sony SP, és hasonló szinten i4S. Ezekre a válasz annyi volt, hogy hát nem rossz a Sony, de 4S-t ne akarjunk, mert ahhoz nem lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#45) #85552128 válasza Crafter32 (#42) üzenetére


#85552128
törölt tag

OFF, de az S60v3 korszakban az (E-széria kivételével) az összes nokia telefon túlárazott plasztik volt.

#41 Csapoati: A HTC sem volt annyira hátrányban, az első Nexust ők csinálták, a többi meg "bejáratott" telefongyártó/multi cég.

#44 floatr: ugyanúgy megtehette volna a Sony, vagy az LG is, más dolog, hogy nem mertek kockáztatni utólag meg bánhatják...
Az Olimpia alatt gyakorlatilag beléd hipnotizálták az S3-at. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46) h3lios válasza Szakiii (#33) üzenetére


h3lios
addikt

Kiadták a One-ra aztán vissza is vonták, mert több bug lett utána, mint amennyit javított. Szóval ez elég erősen fail kategória, mint érv.

B-tag: H3lios#2825

(#47) Enci1983


Enci1983
senior tag

Kár felhozni más gyártókat, a Sony-nak elég jó a marketingje, egy a gond hogy kezdenek HTC-sedni, csak a drága kategóriára összpontosítanak. Nem értem miért nem követik a Samsungot???? Lehetne pl Sony Xperia Z2 Advance, Plus, Neo, Active, Zoom, DuoS, LaFleur, Black, GPE és ugyanígy a többi is :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#48) floatr válasza #85552128 (#45) üzenetére


floatr
veterán

A Sony most kezd pénzügyileg magára találni, az LG meg szinte eltörpül a samu mellett. Ehhez képest szerintem most már egész jól állnak.

(#49) istnag


istnag
addikt

Az android megítélése sokkal jobb lenne,ha a samsung nem gyártana androidos telefont. Optimalizáció kereken egy nagy nulla a samunál.
Egy Desire 500 jobban van optimalizálva,mint a Galaxy S3,ami egy másfél éve "csúcs" kategória volt. Ez gáz,de legalább jól nézne ki,lenne benne valami..de Galaxy S2 óta az egész samsung galaxy család egy nagy trágyadomb.
Miért nem csinálnak androidos vonalra egy Ativ S -re hajazó telefont? Csak költői kérdés volt...

(#47) Enci1983
Sajnos a Sony sem tud androidot optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Peterson_ válasza istnag (#49) üzenetére


Peterson_
addikt

"Galaxy S3,ami egy másfél éve "csúcs" kategória volt."
-volt, elmúlt...Szokásosan ez az s3 példálózás.
Azóta hány Samsung telefont nyomkodtál a felső kategóriából?
Csak költői kérdés volt...

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.