Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tescodr válasza MartOOn (#50) üzenetére


tescodr
tag

Imádtam a Sony telefonokat addig még meg nem lett az Sp-m ott aztán ami hiba előjöhet az elő is jött:sárgulás, folyamatos fagyások, rossz ramkezelés, sim kártya eldobálás, stb most egy kínai noname telóm van. 1év alatt egyszer fagyott az is miattam.. Úgy hogy kössz soha többet sony telefont..

(#52) no more válasza Örni (#46) üzenetére


no more
addikt

Kihagytad a kijelző bugos érzékelését asztalon (főleg töltőn, olyankor egy üzenetet nem lehet írni, mert ötszöt meg kell nyomni ugyanazt a gombot), a gyárilag hibás illeszkedését a hátlapnak, és igen, a híres használhatatlan multitasking, ami gyakorlatilag nem létezik SP-n... Nekem még a Nova Launchert is kilőtte az egész telefon és csak a hátsó gombbal újraindítás hozta helyre (mindössze egy poweramp, facebook, messenger és böngésző futott egy oldallal). Az is poén, amikor írsz Messengeren és bezárogatja folyamatosan a billentyűzetet. Akkor az érdekes random reboot-ok, amikor szépen elhalványodik a kijelző, mintha megdöglene az egész telefon + valamiért időnként kiírta, hogy nincs SIM-kártya... Ki-berakás oldotta meg. Ha meg éppen véletlenül kibírt egy napot újraindítás nélkül (mert nem volt kedvem bohóckodni vele), akkor meg elkezdett belassulni, akadozni, lagolni... Fotózásra alkalmatlan az SP, mellesleg videót is szánalmasat vesz fel az 5 forintos mikrofonjával. Ezt én vettem fel egy drum and bass partyn az A38-ban anno...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#53) scbb válasza no more (#52) üzenetére


scbb
tag

Valóban okádék egy telefon. A legjobb bug, hogy nem lehetett felvenni a telefont, mert nem tudtad oldalrahúzni eléggé :D Nekem pont egy ilyennél ért véget a pályafutása, mert alapból idegállapotba voltam és hozzá...tam a falhoz. Életem egyik legboldogabb perce volt amikor láttam darabjaira hullani azt a rohadék telefont :D

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#54) bajzal válasza tescodr (#51) üzenetére


bajzal
őstag

Nem tudom mi a bajotok az sp-vel. Jó kis telefont volt. 2 évig használtam. Egyetlen egyszer fagyott csak le nekem, amikor nyáron melegben sokáig videóztam és gondolom túlmelegedett. De azon kívül soha. Nem is volt lassú, jó mondjuk újra töltötte a dolgokat, de hát csak 1gb ram volt benne, nem vártam tőle többet.

(#55) no more válasza scbb (#53) üzenetére


no more
addikt

Hányás volt az egész. Nekiadtam tesómnak, ő sem bírta sokáig vele. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#56) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Nekem volt Xperia S-em, P-m(2x); és Z1c-m...

Az S még hagyján a sárgulós kijelzővel, most fog meghalni apámnál a készülék (van vagy 5 éves már!). A P üzemideje botrány volt, illetve egy idő után hihetetlenül laggolt, pedig ez volt talán a legszebb a 3 közül!

A Z1c hátlapja egy langyos tavaszi szellőtől is megkarcolódott :W ; aztán egy balatoni laza pancsi után beázott :Y . Én szerencsés vagyok, mert a Cordon cserélte 3 hét után új készülékre a telefont. használtam még egy ideig, aztán eladtam gombért inkább... igaz az eladás során nem indult el a fényképező :W aztán egy gyári visszaállítás megoldotta a dolgot - de innentől soha többet Sony :N ! (sok lehetőség nem marad, Moto; esetleg az új HTC 10 ha olcsóbb lesz! Illetve a váltás lehetősége marad az almára :U )

Nem csodálkozom hogy a mobilos iparáguk ennyire húzza vissza a szekeret, ha már ennyi fejfájást és mérget okoztak (vízálló készülék beázása esetén sokszor nem garizták a telót, még akkor sem ha nem user error-ról volt szó!!!) azoknak a vevőiknek akik igencsak mélyen a zsebükbe nyúltak! Ami még fekete pont, hogy a mágnese töltőcsatit is elhagyták a Z5-ös szériától kezdődően... :(((

(#57) gixxer-tomee válasza no more (#52) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Hali! Ezekben sok dolog megvolt meg a Z-ben is. :(( A töltő bug, a lefagyogatás..a billentyűzetes dolog...és az imádott "helyezzen be sim kártyát" téma.. Aztán a frissítések, amik semmit sem javítanak.. Vagy 1 dolgot javít másik hármat elqr.. A vízállóságról meg annyit, hogy gyűlöltem azokat kihajtható ajtókat..amikről a tömítés elég hamar eljött.. Pedig nem vagyok extrém használó. Csak töltöttem és néha zenét hallgattam.. Szánalom..

Arról meg ne is beszéljünk hogy ha 1 Sony t láttál, mindet láttad.. Nekem rohadtul unalmas márka lett.. :U

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#58) no more válasza gixxer-tomee (#57) üzenetére


no more
addikt

Ezek szerint a csúcstelefonjaik sincsenek akkor a topon...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#59) troviko válasza Halkow. (#37) üzenetére


troviko
senior tag

Szerintem a Z5 tényleg hatalmas ugrás tudásban a Z3-hoz képest, és tényleg jobb lett minden korábbi Z-nél, egy dolgot leszámítva, és ez az anyaghasználat. Szerinte 180k-s telefonnál a műanyag ma már megbocsájthatatlan.
Sokan mondják, hogy jaj mennyivel jobb a műanyag, mert nem féltik annyira a telót, hát én meg nem dobálni akarom, hanem használni, nekem ne legyen olyan anyagból, mint a 20 forintos tejföl pohara.
40 ezerélrt ok, 180-ért azt akarom érezni, hogy egy érzékeny, precíz műtárgy van a kezembe. Aki leejti, magára vessen, használjon CAT-et.

Nekem volt S6-om is és csak azért ezt tartottam meg inkább a Z5-t, és nem az S6-t, mert az nem vízálló, és nem bővíthető SD kátyával. Na de majd az S7.

Amit viszont nem értek: "Az x performance még meg sem jelent... De már előre megmondjátok, hogy xar."
Persze, kérlek, mert már a specifikációkból kiderül mindez.
A 8#-as kommentemben leírtam, hogy MINDEN létező paraméterében (kivéve selfi kamera) alúlmarad a konkurenciával szemben, PLUSZ, félig műanyag.

Mond, te mégis mire számítasz? Arra, hogy megjelenik a telefon, és kiderül, hogy 6 giga RAM lesz, benne, 4K kijelző, full fém lesz, 30 Megapixeles OIS-os kamerával, 5000 mAh-s akksival? Vagy mégis mire?
Feketén fehéren alulmaradt az S7-el szemben, méghozzá NAGYON. És még az anyaghasználat is xar lesz.
Természetesen még én sem láttam élőben, nem volt a kezemben, és ha majd egyszer lesz szerencsém élőben megtapizni, lehet, hogy én is azt fogom mondani, hogy nem rossz, nem rossz. Sőt szinte biztos. De ez nem változtat a tényeken, hogy ez most nagyon alul maradt a többiekhez képest. És sajnos pont azokban a paraméterekben amik nekem nagyon-nagyon fontosak.
Bevallom nem szeretem a Samsung fizikai gombjait, sokkal jobban szeretem a Sony virtuális vezérlőgombokat, de még a váltást is bevállalom, annyira elbénázták az X performance-t.
Jah, és még csúnya is.

Nem tudom, ki hogy van vele, én anno PONT azért váltottam vissza Sony-ra a Z1C-vel, mert akkor ők voltak az egyetlen márka, aki kis telefonba rakott csúcs hardvert, ÉS mellette még az anyaghasználat is példás volt.
A Samsung akkoriban mit tudott felmutatni. Gagyi műanyagot a csúcs telóknál is, és kb. egy Ace kategóriás hardvert a mini-jeiben.
Nah erre nem voltam kíváncsi.
És mekkorát fordult a világ, most ők csinálnak faxa telókat, a Sony meg megy el a gagyi irányába.
Erre az irányvonalra én nem vagyok kíváncsi. Nekem világ életemben csúcs kategóriás telóim voltak, és ha egy márka nem képes ezt maradéktalanul kiszolgálni, elváltok.
Megtettem a múltban is, meg fogom tenni ez után is.

A Sony egyszerűen rossz irányba megy, spórol, nem fejleszt eleget, stb.

(Zárójeles megjegyzés, hogy már az is elég gerinctelen húzás volt, hogy a Z5-höz nem adtak fülhallgatót, és töltőből sem a gyorstöltőt adták, hanem a legalapabb vacakot, ami csak létezik. Megint csak azt mondom 180-200 rugért férjen bele. Samu ezen a fronton is sokkal nagyvonalúbb. Még ha vacak is a füles, amit az S6 mellé adtak, legalább adták, és a gyorstöltő is alap).

A Sony meg vagy rá fog jönni, hogy nem engedhet meg magának ilyen "bakikat" vagy eltűnik a piacról. Ilyen egyszerű.

https://www.oldtech.hu/

(#60) igori válasza troviko (#59) üzenetére


igori
tag

Na ennek mindenki örül.

[ Szerkesztve ]

(#61) judas13 válasza troviko (#8) üzenetére


judas13
addikt

Nem véletlen termel ekkora veszteséget a cég ha már a hardcore userek is elhúznak a francba.
Nagyon elcsesznek folyamatosan valamit Sonyék...

scbb

:R

Az enyém tokba volt mikor odabasztam a falhoz(nem sony volt)..így éppen semmi baja nem lett de nem bántam meg e tettem. :DD

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#62) troviko válasza judas13 (#61) üzenetére


troviko
senior tag

Sajnos igazad van.
Valami mindig van.
Miután szétmentek az Ericssonnal, nagyon rossz irányt vette a cég. Teljesen komolyan vehetetlen gyerektelefonokat gyártottak. Nekem akkor volt egy U-m, de az katasztrófa volt mind szoftveresen, mint hardveresen. Nem akarom részletezni, de az jól látszik akár csak az itteni kommentek alapján, hogy nagyon sokan emiatt az éra miatt utálták meg a Sony telókat. Teszem hozzá, sokan picit igazságtalanul fújnak a cégre, mert egy-egy közép vagy alsó kategóriás telefon után ítélnek, pedig azok más cégnél sem jobbak (vagy voltak jobbak abban az időben).

Aztán jött a Z széria, olyan ígéretesen indult, gyönyörű, elegáns, letisztult dizájn, jó anyaghasználat, bika hardver, jól optimalizált szoftver. Sokan írták itt, hogy Z sorozatos telóval volt gondjuk, nekem soha semmi, pedig 2 év alatt 3 Sony-m volt. De mázlim volt, mert az általános szerviztapasztalat nem felhőtlen velük. Egyik ismerősöm heti 2-szer viszi medencébe, soha nem ázott be a Z1C-je, másik ismerősöm Z3C-je, az első fürdőkádat nem élte túl.

És akkor ahogy telik az idő, érezni, hogy sokszor visszafelé fejlődött a sorozat, főleg anyaghasználat, minőség terén. A hardveres update-ek is minimálisak volta. Z1C és Z5C között minimális a hardveres fejlődés, anyaghasználatban pedig óriási a visszalépés. Nem csodálom, hogy alig veszik. Nekem a Z1C előtt is fém telefonjaim voltak főleg (6700, 8800), nem tudnék már műanyagra visszaváltani.

De ha eltekintünk a csúcs kategóriától, ami idén már megjelenés előtt brutálisan elszerepelt, akkor is folyamatosan óriási hibákat követ el a Sony. Tavaly ott volt az M4 Aqua, ami nem lett volna egy rossz teló, az ára is jó volt, a hardver is, erre a 8 GB-s tárhelyet úgy teleszórták gyári szeméttel, hogy 1,33 GB-nyi szabad hely maradt rajta dobozból kivéve. Egy modell csajszi ismerősöm vett egy ilyen M4-et, 1 azaz 1 nap alatt vált használhatatlanná. Egy frissítés, és a végén már vibernek nem maradt hely, nekem kellett letörölgetnem pár gyári progit. Szánalmas.

Most itt az M5 Aqua, ami meg 135 rugó. És full műanyag. Ennyiért a Samu már ujjlenyomat olvasót ad, és fém/üveg borítást. Optikai képstabilizátorral.

Szóval a Sony évek óta képtelen igazán ütős telefont letenni, és képtelen ár érték arányban jó telefont lerakni. Ez utóbbi engem nem érint, én világ életemben a csúcs telókra utaztam, de a piaci részesedést nem a flagshipek adják.
Jó teló lett a Z5, imádom is, de a műanyag hátlap fáj. Az X performance viszont annyira gyenge lett (és a dizájn sem okés) hogy már én sem fogom megvenni. Fáj kimondani, de marad az S7. Annyival jobb telefon lett, hogy őrültség nem azt megvennem.

Már pedig ha én elfordulok a márkától 13+ év után, akkor ott valamit tényleg rosszul csinálnak.

https://www.oldtech.hu/

(#63) Örni válasza no more (#52) üzenetére


Örni
senior tag

Hmmm... Nekem csak a képernyősárgulás van ritkán, meg ugye kevés a ram. Ennyi. Különben nem használnám már ennyi ideig :)

Nekem úgy tűnik, hogy mostanában az a politikájuk, hogy minél kevesebb ráfordítással minél nagyobb pénzeket akasszanak le, hogy utolérjék magukat, de hát ez nem kifizetődő út.

Most olvastam GSMArénán, hogy jön egy 4,6"-es olcsóbb teló tőlük, na kíváncsi leszek :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#64) no more válasza Örni (#63) üzenetére


no more
addikt

Csak erőlködnek már, mint a BlackBerry. Semmi újítás...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#65) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

A szenzorokon kívül semmi, de semmi pozitívumot nem tudok felhozni a sonyk mellett.

(#66) silmatauki válasza rolkaDb (#65) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha a kamerákra gondoltál: gondolom azért egy A7RII-t vagy A7SII-t nem utasítanál vissza, és nem csak a továbbadásával kapható pénzösszeg miatt :)

(#67) no more válasza silmatauki (#66) üzenetére


no more
addikt

Lehet eltévedtél, de ez a Mobilaréna oldal. "mobil" (mint mobiltelefon)... aréna...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#68) sfefe válasza Assimilator (#40) üzenetére


sfefe
őstag

Tv-ket még mindig tudnak csinálni azok jók...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69) Inkvizitor1 válasza MartOOn (#50) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Vízállóságot például nem sok gyártó tud a Sony-n kívül.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#70) MartOOn válasza Inkvizitor1 (#69) üzenetére


MartOOn
addikt

De aki tud az sokkal jobban... ;) itt van a kezemben ;) s5 is jol bírta es ez is.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#71) Depression


Depression
veterán

Párom vett egy m4 aquat, nem tudtam lebeszélni róla. Az egy használhatatlan vacak. Egy napot próbálkozott vele, azóta a dobozában pihen a szekrényben. Még nagyitelefonnak sem jó. Soha nem gondoltam volna, hogy mobilokban árulnak még ipari hulladékot. Jó, tartottam tőle, de azért ennyire nagy szeméthalmazra még egy 20k Ft-os kínai vacaknál sem számítanék. Tényleg elképesztő, hogy vannak még fan-ek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#72) bajzal válasza Depression (#71) üzenetére


bajzal
őstag

Miért mi a baja?

(#73) troviko válasza bajzal (#72) üzenetére


troviko
senior tag

Például az 1,38 GB tárhely, amit ha lefrissítesz, marad 400 megád? Vagy a kritikán aluli minőségű kamera?

https://www.oldtech.hu/

(#74) #13110016 válasza Depression (#71) üzenetére


#13110016
törölt tag

Azt a telefont egy délután után vissza is vittem:D

(#75) scbb válasza #13110016 (#74) üzenetére


scbb
tag

:D

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#76) AndyRich válasza troviko (#62) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Szóval akkor ahogy olvasom a kommentjeidet, a Sony mobilos részlege végleg lehúzhatja a rolót,mert te is elpártolsz tőlük :DD
Hát ha ezen múlna, akkor "csak" téged kellene meggyőznöm, hogy maradj a márkánál, s megnyugodhatnék, hogy még hosszú évekig gyárt a Sony csúcskategóriás telókat :)
Viccet félretéve, nekem volt Z,Z1, Z2 telóm, most jelenleg Z3-asom van, s hamarosan Z5 Prémiumra tervezem cserélni. Soha egyikkel semmi gondom nem volt, soha egyik be nem ázott (pedig volt vízben :) ), s én azok közé az elvetemültek közé tartozom, aki még a kamerával is elégedett!
Amúgy a TV-k valamint a fejhallgatók is Sonyk nálunk, plusz PS4-ünk is van, tehát én is maximálisan Sony fun vagyok. Jó, van egy Panasonic plazma TV-m is, ami mondjuk csak azt bizonyítja, hogy a japán technológiára voksolok a koreaival, meg kínaival szemben.
Tehát ezért nem veszek Samsungot, meg LG-t sem. Se Lenovo, se Xiaomi, sorolhatnánk, stb. Tényleg gondban lennék ha eltűnne a Sony a piacról :((( ezért megmondom őszintén figyelemmel kísérem a hozzászólásaidat, s bízom benne maradsz a márkánál ;)
A sok komment olvasásakor az jutott eszembe, hogy tényleg csak a szándék a fontos, s ahhoz gyártunk érveket.
Tehát ha te S7-et akarsz venni, ideológiát gyártassz, hogy az miben jobb. mint mondjuk az X Performance, mivel is kell meggyőznöd magadat, hogy jó döntést hozol!
Meg hát azért is csak hipotetikus minden gondolat, mert az X Performancet nem is fogtad még a kezedbe, s lehet olyan minőségi lesz a készülékház, olyan meggyőző lesz a FÉM (nem műanyag) anyaghasználat, hogy máris felülírod korábbi - mobilokra vonatkozó - vásárlási szempontjaidat, megmásítod a különféle paraméterekre vonatkozó preferenciáidat, s azt mondod:
"basszus, ez csak Full HD, ami úgy tűnik bőven elég, s így villámgyors, talán gyorsabb is a Snap 820-al, mint az S7. Meg ez a 23 MP-s kamera is k jó, a mozgó tárgyaknál sem lesz homályos a fotó, mint samuéknál.
Ráadásul ez a kisebb akksi tovább bírja, mint az S7,stb"
Szóval ennyi, majd meglátjuk...
De egyébként nekem sem tűnik hatalmas durranásnak elsőre az X sorozat! Vmi erődemonstrációt várna az ember, mint pl a Z5 Prémium! Mondjuk annyit meg kell jegyezni, hogy marketing szempontból be szokott jönni a név váltás. Van rá példa multiknál is, hogy további piacok nyílnak meg,bővül a célközönség ha megváltozik a cég neve, vagy a logó, vagy egy-egy típus neve: pl. NN, majd ING, majd újra NN.
Vagy az autóiparban: Toyota Carina, majd Avensis. Mazda 626, majd Mazda 6,stb
Ott szinte mindig bejött a váltás!

(#77) AndyRich válasza Depression (#71) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Mondjuk páromnak én vettem M4 Aquát egy éve, s azóta is teljesen jól működik! Vszínű a telók 99%-a ment volna a kukába, mikor véletlenül felborult a pezsgő az asztalon, s beterítette teljesen a telót.
A kamera középkategóriás, mint ahogy a telefon is. A Z3-asom egyértelműen jobb képet készít, ez nem vita téma.
Egyetlen gyengéje a 8GB belső tárhely, ami a frissítések után valóban nagyon minimális lesz. De vettünk bele memória kártyát, s eddig működik minden rajta, nem volt különösebb gond!
Tehát a konklúzió az, hogy tényleg nem nagyon érdemes ma már 8GB belső tárhellyel mobilt venni, de hogy hulladék lenne az túlzás.
Dizájn abszolút rendben van, vízállóság egyedi ebben a kategóriában, sebesség, kamera meg középszerű, de az ára is!

(#78) no more válasza AndyRich (#77) üzenetére


no more
addikt

Szerintem olyan telefonnál nem érdemes sebességről beszélni, ahol az állapotsávot is akadozva lehet lehúzni. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#79) Inkvizitor1 válasza #13110016 (#74) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Azt baj, vagy szerencse, hogy az M4 aquat illetően abszolút tévedésben vagytok. Én nagyon alapos utána olvasás után vettem meg december végén. És az 1,3 giga megmaradó hely egy androidos szoftver hiba volt, amit indulás után javítottak és 3,5-4 giga hely marad. Sajnos a mobilarénás tesztben is rosszul szerepel, csak a kommentekbők lehetett megtudni. Ezt korrekt lenne javítani. Főleg mert a teszt szerint is, 16 gigaval már ajánlott kategória lenne. Szóval nekem M4 aquam van, jól működik, használom, szeretem.
Az x performance-ról meg annyit, hogy az s7 edge 270.000, ha a performance 220.000 vagy az alatt lesz, akkor simán jó vétel, 50.000-ért nekem tökmindegy, hogy pár milivel nagyobb a káva.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#80) janeszgol válasza Inkvizitor1 (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

A sima S7 függetlenül 240 ezren nyitott. Szolgáltatónál feltöltősen meg 200 ezernél megállt. Miért nem azzal hasonlítottad össze?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) Inkvizitor1 válasza janeszgol (#80) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Végül is mindegy, az a lényeg hogy mennyiért fog kijönni. Nekem a Huawei-ek is tetszenek, ha decemberben a Mate9 vízállósággal jönne lehet hogy azt vennék. De egyébként megbízok a Sony-ban.
Az előbbi bejegyzést egyébként troviko-nak akartam írni.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#82) csuzda


csuzda
aktív tag

Csatlakozok már én is az elpártolók társaságához:

Nekem 2013 decembere óta egy Z van a zsebemben.Azelőtt pedig egy Sony Ericcson Vivaz Pro-m volt. Akkor minden tekintetben meg voltam vele elégedve, egyedül a nem annyira szép kijelző volt a gondom. Idővel a telefon egyre jobban lassult, felraktam a gyári T-s rendszer helyett a függetlent és újra száguldott a telefon. A Wifi sem volt a legerősebb a telefonban, de használható volt. Egyszer leejtettem a telót 2 méter magasságból, először 1 méter magasan az ablakpárkányon pattant, majd földet fogott. Alumínium tok volt rajta, így külsőségi baja nem lett, egyedül a wifi vált használhatatlanná. A szobámban addig 1080p-s videókat néztem, azután már a 360p is akadt...
Ezen kívül semmi problémám nem volt, a melegedést is jól bírta.

De...

Most felsorolom a haverjaim Sony telefonjait:

1. Z1c: melegedési problémák -> kamera leállás, lassú rendszer. Nagyon rossz minőségű képeket csinált, ezért szervizbe küldte, ahol kiderült, hogy a kamera bepárásodott... "Megjavították" majd 1 hónap múlva ismét párás lett, ismét szerviz, cserélték a telefont, így lett egy ->

2. Z3compatja, aminek megint kamera problémák, de most már szoftveresen... Ha bekapcsolja a zseblámpát, akkor alig tudja kikapcsolni, ha rábök a zseblámpa kikapcsolására, akkor nem csinál semmit, majd ismételten rábök, megint semmi, rábök még 5ször, aztán 10-15 másodperc múlva érzékeli a telefon a szándékot és ki-be kapcsolgatja a lámpát.

3. Ismételten Z, haverom megkért, hogy a telefonjával videózzam le, de mondta, hogy túlmelegedhet, így leállhat a kamera. Direkt vizes kézzel fogtam a telefont, és próbáltam vizesen tartani a hátlap felső felét. Így 30 fokban majdnem 2 perc videót tudtam készíteni, míg nem túlmelegedett a telefon.... :D Vicc :DDD

4. Haver mondta, hogy kevés a hely az M4 aqua-ján. Felraktam neki a legfrisebb Sony gyári rendszert, azzal tudtam 2,3GB tárhelyet összehozni mint friss rendszer. Hogy mi ezzel a probléma? 2015 van és középkategóriás (70-80 ezer forint, mára csak 60) telefonba pofátlanság belerakni ennyi helyet. Illetve a gyári rendszere is olyan lassú, hogy a fél évvel fiatalabb Doogee X5 Proval van egy szinten ami 30k volt akkoriban úgy, hogy abban legalább 16GB belső tárhely is van.
Az már csak extra, hogy 0,85 amperes töltőt adnak hozzá... Az én Z-mnek még jutott 1,5A, ennek 2 évvel később meg csak ennyi. Lehet én várok sokat el a Sonytól.

5. Az előző telefon tulajdonosának a testvére büszkélkedhet egy M2-vel. Ez a telefon csoda, hogy még él, hátlapja már válik le, tiszta karc, és sokszor írja, hogy nincs benne SIM kártya. Különösebb hibája nincs ezeken kívül, de a tulajdonosa mondta, hogy egy közös ismerősünk szintén vett egy M2-őt (nem mostanság történt, hanem amikor még az M2 menő volt) és panaszkodott, hogy a telefon lassabb, és a játékok se futnak olyan szépen mint azon a telefonon amit váltott (nem emlékszem már, hogy milyen telefonról váltott, de nem egy felső kategóriásra kell gondolni). Ő egy hónapon belül megvált a telefontól.

6 és 7. Ismét Z1c. Jack dugóban lévő vízállóságot szolgáló gumigyűrű nagyon könnyen sérül, így két haveromnál is problémák voltak. Nem szól úgy azóta a fülhallgató, és egyikőjüknek be is ázott így a telefonja. A másik srác pedig túlmelegedési, stabilitási problémákat szokott emlegetni.

Aki azt mondja, hogy az SP-vel nincs gond, az olvasson bele a telefon topikjába. Az ott olvasható dolgok miatt mondtam le annó az SP-ről és vettem Z-t, amit nem bántam meg.
Az utóbbi 1 évben tűnt fel nagyon, hogy a Sony szoftvereivel valami nagyon gáz lehet, mert egyre rosszabb minőséget tükröz az emberek véleménye. A Z3 után komolytalanná vált a szememben a Sony a Z3+/Z4 húzásával, amit nem tudott helyreállítani a Z5. Főleg úgy, hogy azóta itt egy S7 ami szerintem leverhetetlen és a Sony-nak esélye sincs ellene.

[ Szerkesztve ]

(#83) janeszgol válasza csuzda (#82) üzenetére


janeszgol
félisten

Változó! A 4.3 nagyon gáz az SP-n (ami gyárilag is hibás konstrukció), az M1-en elmegy, de a V-n és az M2-n nagyon jó.
Az S-en jól megy a 4.1, viszont az ICS meg nem jó az U-n, P-n.
Szóval változó a szoftver.
Érdekesség. A Sony Z már a konyhában nem vette a wifit (2 fal), míg a Lumia 625 és az Alcatel Pop C3 az udvarról is (harmadikon lakok).

M4Aquat néztem ki magamnak, de inkább nem. Igaz nem tudom milyen rajta az MM (már ha van). Szóval marad az LG G4c, amin a Marshmallow kitűnő a fórum vélemények szerint. Igaz az LG-t sem tartom sokba hardveres minőségben és a G4c jóval gyengébb az M4A-nál (SoC-ben és ram mennyiségben, viszont kamerában sokkal jobb a G4c). De nálam a szoftveres stabilitás mindent megelőz.

Viszont hogy jót is írjak. Az M2-re kijött az 5.1.1, ami eleinte nem volt jó. Nos képesek voltak teljesen használhatóra "kalapálni". Ezért jár nekik a plusz pont.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#84) bajzal válasza janeszgol (#83) üzenetére


bajzal
őstag

Inkább vennél G4c-t egyetlen 1gb rammal 2016-ban? Te tudod...

(#85) GeryFlash válasza janeszgol (#83) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez komoly? M4 Aqua helyett G4C? #79-es kommentet olvasd el, az M4 Aqua az egyik legnagyobb best buy jelenleg. 1 GB RAM-os vackot helyett, főelg ohgy azon tényleg alig van belső hely...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#86) janeszgol válasza GeryFlash (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez a bajom. Felmegyek az M4A fórumára (itt, gsmarena). Egyik azt írja tök jó, a másik azt, hogy szar.
A G4c-nél nincs ekkora szórás.
De természetesen addig még mindent elolvasok, amit lehet. Plusz hátha jön még valami új. (Pl LG K8 a Vodához.)

Igen, nehezen álltam rá a G4c-re, mert 2 évvel ezelőtt vettem az M2-t, ami SoC-ben igen hasonló. Ezért is a csalódottság a részemről.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) GeryFlash válasza janeszgol (#86) üzenetére


GeryFlash
veterán

Környezetembe 2 embernek van, a frissítés után nagyon sok hely felszabadult, teljesen jó lett. Az nem kérdés, hogy ahogy kiadták az elég gáz volt, de ez most már kit érdekel.

Ja a G4C-nél nincs nagy szórás, ugyan akkora fos mint az összes többi LG csak drágábban. Lg G2 minim ugyanazt tudja és másfél éve vettem és olcsóbb volt mint most ez. 2016-ban 2GB alatt venni telefont úgy hogy nem vmi nagymama/nagypapa vagy állatság. Akkor már vegyél LG G3-at.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#88) MartOOn válasza janeszgol (#86) üzenetére


MartOOn
addikt

Nem tudom mennyiért venned a g4c-t vagy az m4-et de en maskent gondolkodom. Sokkal hamarabb vennek egy 1-2 eves hasznalt (jol atgondolva, atnezve) ex flagshipet mint egy uj kozepkategorias (gyárilag elavult) telot. Kocsiban is igy gondolom. De ez a masik oldal. Mindkettő lehet helyes.
Ha most "olcso" telot kellene vennem, tuti keresnék egy jó állapotú samu s5-ot. Kijott ra a 6.0, jó az akksija qrva jo a kameraja.100x tobbet er mint az aqua meg a g4c együtt.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#89) GeryFlash válasza MartOOn (#88) üzenetére


GeryFlash
veterán

De miért vegyen használt telefont ha kb ugyanannyiért vehet vadi új G3-at?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#90) MartOOn válasza GeryFlash (#89) üzenetére


MartOOn
addikt

Akkor azt. Csak az aqua-t nem értem meg a g4c-t.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#91) janeszgol válasza MartOOn (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem nem létfontosságú, mert van telefonom.
Szóval a szempontjaim nem a szokásosak. Ami fontos: Marshmallow (van vagy lesz, de legyen), stabilitás. Ennyi.

Amúgy a G4c 23 ezer, az M4A pedig 33 ezer forint az előfizumhoz.
Még gondolkodom. De most úgy áll, hogy ha választok telefont, G4c lesz.
Az M4A-ra májusban várható az MM, na azt még mindenképpen kivárom és elolvasom a tapasztalatokat.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) troviko válasza AndyRich (#76) üzenetére


troviko
senior tag

Nyilván nem csak engem kell meggyőzni, de azért úgy hiszem jelent valamit, ha már én SEM akarok Sony-t.

Egyébként szerintem nem jött át a kommentem lényege. Régen, azért váltottam vissza Sony okostelóra, mert a Z sorozattal a Sony olyat tudott, amit senki más nem. Vízállóság, erős hardver, minőségi anyaghasználat, és ott volt a Compact vonal, amihez még csak hasonló sem volt.
Tehát volt egy nagyon ígéretes kezdet. Üveg, és fém telók, combos hardverrel, mikor a Samsung még gagyi "babacsörgőket" árult az S szériában.
Csakhogy megfordult a trend, és manapság a Sony műanyagosodik, és a Samsung használ IGAZI anyagokat.

Ami a megjelenést illeti, tényleg nem jelent még meg az X Performance, de mi olyat fog tudni élőben mutatni, ami kompenzálja a papíron elszenvedett végzetes vereséget?
Lehet, hogy kényelmes lesz kézbe fogni, de akkor is nagyobb, vastagabb, és gyengébb lesz, mint az S7.
Ééés műanyag. Mert a készülék oldala műanyagból lesz. Csak a hátlapja lesz fém.

De az anyaghasználat egy dolog, számomra nagyon fontos, de csak egy szempont a sok közül.

Szerintem az NEM ideológia gyártás, hogy ha egymás mellé raksz két telót, és az S7 10 paraméterből 9-ben győz. Box meccsen ezt K.O-nak hívjuk, ha mást nem, technikainak.
De had tegyem fel fordítva a kérdést. Oké, nyitott vagyok mindkét modellre. Kérlek érvelj amellett, hogy miért vegyem a Sony-t.
Ha meg tudsz győzni, azt veszem.

Nekem világ életemben csúcs telóim voltak (a nagyon kezdeti időszakot leszámítva, mikor még a szüleim vették, mert akkor jó **r telóim voltak), megszoktam, hogy mindig az abszolút csúcs van nálam. A Sony most nem képes hozni ezt a színvonalat.
Hiába szeretem a márkát, jelenleg ott tartunk, hogy a csúcsmodell gyenge is, ronda is, műanyag is (plusz rossz a kijelző káva arány, és még vastag is, amik számomra szintén elég kardinális mutatók). Sajnos ez számomra nem kellően meggyőző.

Jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy a telefon ára nem számít, amúgy meg szerintem az X performance az kb. a sima S7 árában lesz, tehát ebből a szempontból mindegy, melyiket választom. Igaz ez még csak feltételezés.

Egy a lényeg, nem igazán lehet most ész érvet felhozni a Sony mellett. A Z sorozat jól nyitott, de a Sony ott is sorozatos rossz döntéseket hozott. Talán ezért is a névváltás, lehet már nem elég vonzó a fogyasztóknak a Z brand. De az új X sorozat kifejezetten méltatlan egy zászlós hajónak, főleg úgy, hogy lesz itt egy sima X-is, ami szakasztott mása lesz az X Performancenak, csak olcsóbb, gagyibb lesz, így még a presztízs hatást is lerombolta a Sony, már a megjelenés előtt.
Nem tudom, hogy ez kinek mennyire szempont, nekem kevéssé, mert ha az számítana, akkor nem Sony-t vennék, amivel már alapból kiröhög a sok dilettáns iSheep. De azért annak sem örülök, hogy ha kicsapom a flaghipet, és valami ruppótlan vacaknak nézik.

Furcsán fog most hangzani, de nem igazán SZERETNÉK Samsunkgra váltani. Bár igazából inkább csak a fizikai gombokat utálom rajtuk nagyon. Ettől függetlenül nem szeretnék váltani, de FOGOK. Mert az S7 annyival jobb lett, mint az X Performance, hogy őrültség nem az venni.
Majd ha a következő Sony flagship méltó lesz egy igazi zászlóshajóhoz, ha majd nem kap ki minden létező paraméterben, és szép lesz, elegáns, akkor visszaváltok Sonyra.

Ezt a kört bukták, nálam biztosan. Hogy a piac hogy fogja fogadni, azt nem tudom megmondani, de ha sokan döntenek a papírforma alapján, akkor óriási bukás lesz, az X Performance.
Buta, átgondolatlan, kicsinyes tervezés, stratégia hozadéka ez a telefon, ez a sorozat. Remélem kellően sikertelen lesz ahhoz, hogy a Sony észbe kapjon, és elkezdjen végre igazán minőségi, piacvezető telefonokat gyártani.

https://www.oldtech.hu/

(#93) troviko válasza janeszgol (#91) üzenetére


troviko
senior tag

A G4C vicc (kb. 30-40 rugós hardver van benne), de az M4 Aqua sem jó választás. Én egyiket sem venném, de ha muszáj lenne választani, akkor mégis talán az M4-et venném, legalább a SOC combos benne.

https://www.oldtech.hu/

(#94) janeszgol


janeszgol
félisten

troviko, GeryFlash és MartOOn

Nos. Ma délután feltöltötték a Vodások is újakat. LK K8 és HTC Desire 626 (S410+2GB ram és 16GB flash, nekem elég). Előbbi már MM-mes, utóbbi pedig a második negyedévben fogja megkapni.
Az M4A-ra még megvárom az MM véleményeket, de a G4c törölve. :))

Május 28-ig még ez is változhat. De a Sonyktól tartok, mert nagyon nagy a minőségbeli szórás.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95) GeryFlash válasza janeszgol (#94) üzenetére


GeryFlash
veterán

G3 mennyibe lenne az előfizuhoz? S410 háát... De legalább az 2GB RAM már, nem tudom, várd meg az MM értékeléseket Sonyra, sztem inkább azt mind a HTC-t, de egy kifutó Flagship lenne a legjobb, abban meg az LG a legkorrektebb, h azokat olcsón adja ilyenkor, esetleg az említett S5, de szerintem felárat nem ér a Samu a G3-mal szemben.
G3 3GB RAM és nagyon combos SOC, ha két éves előfizu lesz s410-zel szenvedni fogsz a 2. évre.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#96) judas13 válasza troviko (#62) üzenetére


judas13
addikt

Egyedül öcsémet ismerem mér aki hardcore és kitart a mai napig - pedig anno én is sok éven át vele "pusztítottam" a SE darabjait. De ez a szerelem már régóta a múlté lett....

Egyetértek a fentiekkel, felfoghatatlan számomra, hogy valójában mikor és hol is cseszhették el igazán a srácok ezt az egészet...hogyan is sikerült ennyire leküzdenie magát a mobilos divíziónak a világon? Milyen jövője lesz a cégnek (HTC utánérzés?).

Sajnálom. Remélem ennél nem lesz már lejjebb, mert ha igen akkor egy régi, nagy hírű márkával kevesebb marad.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#97) no more válasza judas13 (#96) üzenetére


no more
addikt

HTC utánérzés?

A HTC épp most alázta le a népet a HTC10-zel. :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#98) GeryFlash válasza no more (#97) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#99) Elementh


Elementh
aktív tag

Sztem kár itt győzködni bárkit is,hisz mint kiderült, minden Sony sz.r.. Pont.. Régen is az volt. Én maradok tovább a z1c-vel. Hibátlan, a legjobb telefonom, méretileg is..

[ Szerkesztve ]

(#100) joey04 válasza no more (#97) üzenetére


joey04
titán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.