Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Ha jól tudom a Z sorozatot dobta a Sony és jön az X. Így senkinek nincs kedve Z telefont venni 200e körül. Nagyon Sony párti vagyok, de az új X sem tetszik. Ráadásul a Sonytól hibátlanságot vár el az ember és vhogy mindig van vmi bibi.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A mobil kameramodulok melyik divíziót erősítik?

(#3) Örni


Örni
senior tag

Jaja, mi van a szenzorokkal?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#4) GeryFlash válasza Crafter32 (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Tévéik miatt (és a mobilos frissítési hozzállásuk miatt) kedvelem a Sonyt. De tényleg szarul csinálják. Ezt is, a PS4 újra kiadása meg elég undorító húzás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) scbb


scbb
tag

Két Xperia volt a családban, egyik a Z2 másik az SP. Mindkettő kb fél évig működött, ipari hulladékot gyárt a sony szvsz. Ja a haver a z1c compact után mondta, hogy igazam van.

[ Szerkesztve ]

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#6) Cassi válasza Örni (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

A Devices üzletágban 253 millió dollár veszteség volt (ide tartoznak a szenzorok is). Gyengébb, mint tavaly.

A jelentés itt van:
http://www.sony.net/SonyInfo/IR/library/fr/15q4_sony.pdf

(#7) Örni válasza scbb (#5) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem lassan 2 és fél éves az SP, de még pöpec! Leszámítva persze a szoftveres baklövéseket, ami engem annyira nem zavar a hétköznapokban.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#8) troviko


troviko
senior tag

Én brutálisan Sony párti vagyok. 2003-ban vettem az elős SonyEricssonomat, utána még vagy 7 évig csak SE. Utána szétmentek az Ericssonnal, akkor nálam is volt egy kis szünet, mert az Xperia U egy hulladék volt, átálltam Nokiára (az is szar volt), de a Z sorozat óta visszaváltottam. Volt/van Z1 Compactom, Z3-am, most Z5-t használok, és mindegyik telefont imádom, mestermű egytől-egyig. Az egész piacon a legjobbak között vannak.

Azaz csak voltak... nagyon negatív tendencia bontakozott ki. Eredetileg Z5 Compactot akartam venni, de mivel teljesen gagyi, műanyagból készült vacak, inkább a nagy tesó mellett döntöttem, bár ott is zavar a műanyag hátlap. Ennyi pénzért nem kéne. De ezt még lenyeltem.

Viszont látjátok, 15 év után elpártolok a márkától. Az új X performance meg sem jelent még, de már most minden fronton elveszítette a versenyt az S7-el szemben.

Az S7 kisebb, de nagyobb a kijelzője (jobb kijelző káva arány, ami figyelembe véve, hogy fizikai gombokat is használnak, szégyen a Sony-ra nézve), vékonyabb, de nagyobb az akksija. Full fém, és üveg, a Sony megint félig műanyag lesz.
S7-ben van optikai képstabilizátor, X Performanceben nincs.
S7-nek jobb nagyobb felbontású a kijelzője, és 1 GB-al több RAM van benne.

Minden létező fronton elkente az X Performance-t, abban csak a szelfi kamera jobb, de az meg engem pont nem érdekel.

Amúgy volt S6-m is, tudom, hogy jó, megbízható készülékek, fotók terén pedig kenterbe verte a Z5-met.

Szóval most olyan szinten maradt alul a Sony, hogy márka hűség ide vagy oda, igén S7-re váltok. Pont.
Sajnálom, meg minden, de ha a Sony ennyire idióta, ennyire képtelen normális telefont gyártani, meg is érdemli.
Márpedig ha én, vérfan Sony fanboy is elpártolok, az már a vég kezdete, szerintem...

Szerk: amúgy a fent leírt csúnya buktát is lenyeltem volna (talán) ha legalább teljesen fémből csinálták volta a telefont. De a műanyag oldalkeretet már nem nyelem le. Túlcsordult a pohár.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#9) Örni válasza Cassi (#6) üzenetére


Örni
senior tag

Köszi!

Gondolom a szenzor részleg azért jól teljesített, rengetegen használják őket.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) #13110016 válasza scbb (#5) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nekem rengeteg Sony-m volt és semelyikkel sem volt gondom. Sőt, a Z1-et imádtam.
Akkor ezekszerint mégsincs igazad. ;] :DDD

Bár igaz, hogy amit most művelnek nekem sem tetszik.

(#11) janeszgol válasza Örni (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, bar ott is tortent pici visszaeses. A PcWorld nem irt konkretumot, de talan a Huawei kihatralasa miatt (P9).

(#12) Matada2.3 válasza troviko (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na ez egy józan és tartalmas leírás. Egyetértek veled. Az a baj, hogy nem csak az U, eddig minden közép kategóriás készülékükben volt valami ami hagyott maga után kívánnivalót.. Az új széria sajnos megint kicsit túl látt árazva és nem mutat semmi újat. Mintha a sony belekényelmesedett volna a pár évvel ezelőtti pozíciójába.

Finn the human

(#13) macskea válasza Örni (#7) üzenetére


macskea
őstag

Jó türelmes ember lehetsz, volt szerencsém a modellhez, okostelefonként megbukott, most lecsupaszított felülettel nagyitelefonként üzemel. Mondjuk annak kiváló, csak az ár-érték aránya nem tökéletes. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#14) #13110016 válasza macskea (#13) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nekem is volt SP-m és semmi gondom nem volt vele… nyilván tudni kell használni egy okostelefont.

(#15) petymeg válasza troviko (#8) üzenetére


petymeg
addikt

Én is Sony párti vagyok Xperia S óta, de a Z2 volt az utolsó, ami tetszett, úgyhogy azt vettem tavaly novemberben, mikor a Z1C kijelzőjét kinyírtam. A köv. HTC 10 lesz, mert ezek az új Sonyk...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#16) GeryFlash válasza scbb (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ilyet is először olvasok neten... Z széria állati kevés panasz, maximum a beázós gariztatás volt az egyedüli dolog... Amit te írsz az (100eezr FT alatti) Samsungra jellemző, és most nem flamet akarok indítani, de tényleg.
Ipari hulladéktól nagyon messze van Sony Z szériája, családban és ismerősi körben 5-6 Z van és imádják kivétel nélkül, főleg a Z1-Z3 compactosok.

Én idén egyébként vagy HTC 10-et vagy ha nagyon olcsó lesz akkor G5-re veszek, ez az X széria...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Soha többet Sony teló.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#18) papi77


papi77
addikt

Sajnos elmaradnak az idei sony mobilok a konkurenciával szemben!
Idén valszeg feljebb lépek,és HTC 10,vagy G5 lesz a z3c utódja.
De csak ha esnek az árak,mert ennyit telefonért nem adok már!

Az első: NOKIA 1611

(#19) laci_csk válasza scbb (#5) üzenetére


laci_csk
senior tag

Gondolom hogy most neked jutott itt a trollkodas szerepe.
Akarmilyen telefon 2 evet kell mukodjon gond nelkul, hiszen annyi a garancio rajuk, marminthogy ha be is doglik megjavitjak/kicserelik, miert nem vitted a szervizbe?

Az idei Sony telok engem sem elegitenek ki, ugyhogy megva'rjuk a kovetkezo kinalatot.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#20) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Z szerianal inkább a hátlap és kijelzo ragasztasanak elengedese gázos, illetve könnyen törnek. Cserébe mikor a z2m gariztattam cordonnal, szerencsém volt, és egy újat kaptam 3 nap után :) de az új telefonjaikra én sem valtanek még, ez túl jól sikerült a kamerát leszamitva.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#21) énvagyokaz^^ válasza troviko (#8) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

Szintén vér sonysként teljesen egyet kell értenem veled, öcsémnek még az SP sem volt olyan rossz, mint amiket itt olvasok.
De a Z család tagjaira nemigazán hallok panaszt, főleg a compactokra amik eddig szinte az egyetlen "kicsi" telefonok voltak normális hardverrel.:)

(#22) Crafter32 válasza troviko (#8) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen, ha már prémium gyártó akkor legyen prémium anyaghasználat. A műanyag nem az. Lumiák is borzalmasak vele.

(#23) #16820480 válasza Crafter32 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is fog ez változni, amíg rá nem jönnek, hogy ilyen árakkal nem lehet versenyezni a Kínai gyártókkal. Pontosan úgy, ahogy a Motorola, Nokia, Siemens, Alcatel nem tudott versenyezni a(z akkor még olcsó) Samsung készülékekkel.
A középső X itthon bejelentett ára 200 ezer, és középkategóriás hardvert adnak annyiért. Huawei P9 25 ezerrel olcsóbb, és az már lényegében felső kategória..

(#24) MartOOn


MartOOn
addikt

Az itt olvasottak alapjan kezdem érteni hogyan szárnyalhat az apple. Ők rengeteg vérfant gyűjtöttek össze es ráadásul még egész jo telokat is gyartanak a rendszeruk is jo.
Terjunk at a sonyra...
Sokkal kevesebb fan van. Bar itt is felbukkant pár vak példány. De hogy egy ilyen szintű melyrepules, hulladek gyartas utan is vedik még egyesek pl az SP-t vagy barmelyik Z tagot az mutatja meg igazan a 'kemény mag' erejét. Megvesznek es benyelnek mindent. Sajnalom a sonyt, ennel tobbet is ki lehetett volna hozni ebből. Sokat tanultak anno ericssontol de ugy latszik nem eleget.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#25) embe


embe
nagyúr

Már egy ideje a leveses fazék szélén táncol a Sony. Lehet megy a levesbe szép lassan?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26) GeryFlash válasza #16820480 (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

Wut? Alcatel Siemens soha nem voltak igazán drágák, csak szarok, a Motorola meg Nokia simán versenyzett velük a jobb minőség miatt. Az, hogy mindkettőt felvásárolta egy óriás vállalat az egész más kérdés.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) embe válasza GeryFlash (#26) üzenetére


embe
nagyúr

Mit használtál ezekből a márkákból (Alcatel Siemens), hogy ilyen általánosító kijelentést tettél?
Nekem volt Siemens M45, S65. Ezek nem voltak szar telefonok. nagyon nem.

Az Alcatel már akkor fémtelefont - is - gyártott, amikor más még azt sem tudta mi az.
Alcatel 715

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#28) GeryFlash válasza embe (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

Környezetemben lévő telefonok. Amúgy Alcatelem volt, olcsó volt, olyan is volt. Siemensnek voltak jobb, drágább készülékei de nem rúgtak labdába az SE-Nokia mellett.

Nekem nincs bajom ezekkel a márkákkal, csak azt mondom hogy nem a Samu ölte meg őket, sehol nem volt akkoriban (Android előtt) a Samu.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) embe válasza GeryFlash (#28) üzenetére


embe
nagyúr

Igen hülye üzletpolitika, stb. De volt szép korszaka mindkét gyártónak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30) #06658560 válasza GeryFlash (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Siemens ME45-öm mind a mai napig működik. Egyedül az akkut kellett egyszer cserélni.

(#31) igori


igori
tag

Én még mindig szívesebben látom nap mint nap a Sony feliratot a mobilomon, mint bármi mást...

(#32) kriszpontaz válasza embe (#27) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az egy nagyon pöpec telefon volt, nekem is volt ilyen Alcatel 715-öm :). Már akkor Li-Po akku volt benne amikor a többiben még sehol. (Csak az infrája volt gyatra egy picit.)
Anno egy Sony CMD-J5-re is nagyon fájt a fogam.

[ Szerkesztve ]

(#33) scbb válasza kriszpontaz (#32) üzenetére


scbb
tag

Ahhh ilyenem volt. Ebben az volt a meno, hogy a diktafofon funkcióval felvett hangot be lehetett állítani csengohangkent. Mekkora kiraly voltam a penge zenéjének csengohangjaval 2004-ben a gimiben :D

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#34) no more válasza Örni (#7) üzenetére


no more
addikt

Azt a rohadt! Hogy lehet viselni azt a hulladékot? Én az SP miatt dobtam a Sony márkát és csatlakoztam a HTC felhasználókhoz. Nincs rajta egy menüpont, ami ne lenne bugos, a kamerája pedig valami förtelem! Szebb képet lőtt anno a k800i-m (főleg este). :DD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#35) joey04


joey04
titán

Ezen az új széria sem fog változtatni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Tidzsimon válasza troviko (#8) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Én örülnék a műanyag vacaknak, nem kéne annyira féltenem az üveg hátlapot. (z3c) na de ízlések és pofonok...

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#37) Halkow.


Halkow.
senior tag

Pedig a Z5 minden korábbinál jobb lett, sok helyen javult szerelhetősége is sokkal könnyebb.

Az x performance még meg sem jelent... De már előre megmondjátok, hogy xar.

érdekesek vagytok, tudjátok nem lehet minden jó dolog a Samsung és az epölnél.

(#38) Tidzsimon válasza no more (#34) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Nekem v640i volt, kamera, multimedia és hang részét visszasírom (kivéve hogy akkoriban a nem teggelt dolgokat nehezen kezelték) . Nem kell 20 megapixeles kamera, elég 5-8 mindenre,csak az legyen jó ( xperia l előtte meg x8 volt mindkettő szarabb képeket csinált mint a fent említett telefon.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#39) RIC5I


RIC5I
tag

nagyon szivesen látnék valami classicus sony minöségü telefont ami verseny képes lenne a samsungal ha nem is teljesitményben akkor ár/érték arányban

remélem fel éled hamvaiból :R

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#40) Assimilator


Assimilator
őstag

TV-k teren meg legalabb megvan a Sony minoseg vagy mar az is hanyatlik?

(#41) no more válasza Assimilator (#40) üzenetére


no more
addikt

Már csak a PlayStation tartja el őket. Szerintem, ha ez nem menne, akkor már nem létezne Sony.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#42) tixem válasza embe (#27) üzenetére


tixem
addikt

Ezt a 715-öt a mai napig használni tudom, itt pihen a fiókban és meg sem látszik rajta, hogy már több mint 10 éves. A tollkabáttal egyetemben :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#43) Assimilator válasza no more (#41) üzenetére


Assimilator
őstag

Szamomra meg mindig hihetetlen, hogy mennyire le tudtak epiteni magukat. :U

(#44) no more válasza Assimilator (#43) üzenetére


no more
addikt

Pedig a technológia náluk van, sehol máshol. Csak egy jó kameraszoftvert kéne egyszer írniuk...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kolléganőimnél azért akad pár Xperia, de én pl nem vennék :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) Örni válasza no more (#34) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem nagyon bejön a külseje, arányos, kézre esik, szeretek ránézni. Annó 50-ért adták T-nél. Gyári szoftver van rajta. Azért az csöppet túlzás, hogy minden menüpont bugos :) van a képernyő sárgulás, meg a memória rossz kihasználása. Csak azt sajnálom, hogy nincs rá gyárilag 5-ös android. Én inkább videozok vele, arra pedig szuper.

[link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#47) Lirion válasza no more (#41) üzenetére


Lirion
addikt

A kimutatásból látszik, hogy mi hogy megy, a legtöbb ágazata nyereséges volt tavaly, és nem a ps hozta a legtöbbet.

(#48) Enci1983 válasza no more (#44) üzenetére


Enci1983
senior tag

Mert pont ezen áll vagy bukik minden? Valószínű.... A víz a hülye amiért a kacsa nem tud úszni :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#49) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Én elégedett vagyok a Sony-val, nekem vízállóság, jó üzemidő, nagy és minőségi képernyő fontos, ez kell a netezéshez és olvasáshoz. Kamera, soc másodlagos. Ezek az M4 aqua-ban megvannak. Jövőben gyorstöltést, jobb aksit, ujjlenyomat olvasót várok el, az meglesz a Performance-ban.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#50) MartOOn válasza Inkvizitor1 (#49) üzenetére


MartOOn
addikt

Akkor miért van sony-d? :F melyiket tudja ezekből? :Y

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.