Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martonx


martonx
veterán

Kíváncsi leszek fognak-e kereskedelmi forgalomban kapható gépek épülni rájuk?

Én kérek elnézést!

(#2) atti_2010 válasza martonx (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Eddig is voltak, az más kérdés hogy eljut hozzánk vagy sem, pld. a Brazoss cuccoknak még híre hamva nem volt mikor a haver németből szervált egyet és nem fű alól vette, persze nem tagadom az értékesítésbe az Intel sokszor "besegít".

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy szerelnek-e ilyet normális méretű (11-14"-os) laposokba, vagy csak a 17"-os batárokba teszik őket?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Beema procik vajon mikor lesznek kaphatóak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) stratova válasza martonx (#1) üzenetére


stratova
veterán

Egyelőre Acer és HP kínálatában bukkantak fel:

Acer Aspire E5-551-856A - A8-7100
HP ENVY m6 - A10-7300

(#6) AxBattler válasza stratova (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Az Envy-ben elfogadnám! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Az az FX-7600P igen jól hangzik, az A10-5750M-met szívesen lecserélném majd rá. Csak tényleg az a baj, hogy a választék igen gyér, ráadásul meg azon belül is a legtöbb notiba gyengébbeket raknak inkább.

<-ƘƘ->

(#8) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ahogy elnézem, a 2 magos korszaknak is lassacskán vége...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

Gondolom ezeket is kizárólag 15,6 colos, 2,5 kilós gépekbe fogja belepakolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) marcell991


marcell991
tag

Aki esetleg eddig hiányolta az AMD-vel szerelt premium notikat annak jó hír: [HP Elitebook].

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#11) O_L_I


O_L_I
őstag

Az FX-7600P 35W-os TDP mellett nemtom mennyit időt fog 3,6Ghz-n tölteni....

Oliverda: Mint ahogy eddig is :W

[ Szerkesztve ]

(#12) apatyas válasza stratova (#5) üzenetére


apatyas
Korrektor

A HP Envy-nek az AMD procihoz képest nem épp a szokásos elcseszett paraméterei vannak, mondhatni ide vele most rögtön. Valószínűleg persze nem párosítják a kisebbik, A10-7300 procival (mert a nagyobbik richland lenne) az 1920*1080 kijelzőt, se a nagyobbik 62Wh-s akkut (a másik 47Wh az se rossz már). De pl van rajta 4db USB3.0, választható pl 750GB-8GB hibrid meghajtó. Azért, ezek elég jó dolgok. A 15" méretkategória kipipálva, már csak legyen belőle 12-13"-as is.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) adamssss


adamssss
veterán

Az mentene meg a kaverit ha az apple bejelentene h a kovetkezo macbook-ba ezt raknak, mert onnantol az AMD lenne a divat. Bar erre nem sok eselyt latok, de nem lehetetlen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Tomcat válasza marcell991 (#10) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem rossz, de egy hasonló ACER-nek vagy Toshiba-nak jobban örülnék. :)

Tomcat

(#15) Kendek válasza Oliverda (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem éppen jó lenne, most is ilyenem van. A kisebb az nekem kicsi, a nagyobb meg már kicsit nagy. És inkább legyen benne kis anyag is, minthogy pillekönnyű legyen, de gyenge. Lehet, hogy csak nekem tervezik őket, bár ennyit nem fogok tudni megvenni. Majd szemezgetek a jobbakból. :D

<-ƘƘ->

(#16) stratova válasza marcell991 (#10) üzenetére


stratova
veterán

:Y :R
Eddig én a Probook 645/655 utódot vártam (van benne még ODD :B) de ez kimondottan jól hangzik. :C
Van hazai becsült ára is, bár erről a boltról nem tudok semmit, szóval kéretik fenntartással kezelni :)

[ Szerkesztve ]

(#17) vinibali


vinibali
őstag

elég imponálóak a TPD adatok az órajelekhez mérten, a mobil prociknál mindig meglepődök, hogy mekkora szórása van egy gyártókapacitásnak...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) stratova


stratova
veterán

Valaki kicsi gépet említett? :)
Elitebook 725 G2

(#19) villamos


villamos
őstag

Teljesen felesleges ezeket piacra dobni, csak a gyártókapacitást viszi el, és a cég amúgy sem túl magas költségvetését herdálják el, egy darab gép nem épül majd ezekkel a processzorokkal. Vagy ha igen, olyan kiépítéssel, és olyan áron, hogy élő ember ne akarja megvenni.
Egyetlen megoldás van, saját referenciamodelleket tervezni, OEM -ben legyártatni, és rányomni valamelyik jól ismert, jó nevű partnerük nevét, pl: Sapphire.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#20) AxBattler válasza stratova (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Bex@rok, ezt is lehet A10-7350B-tel kérni! :Y
Majd 2 év múlva veszek egy használtat alfa156-tól...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) leviske


leviske
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a FX-7600P milyen gépekbe és milyen áron fog belekerülni, mert lehet, hogy Kaveri-m inkább már noti formában lenne, asztalin meg bevárnám a Carrizo-t vagy az utódját.

(#22) |DavidWoody| válasza villamos (#19) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Pontosan. Amugy nem csoda hogy nem epul rajuk semmi , komoly gepbe senki nem rak komolytalan hardwaret. Feltehetoen a legerosebb megoldas a maga 35 watt tdpjevel lehetseges hogy talan talan megkozeliti a majd 1 eve piacon levo i5 ulvt. Ezert nem epit senki ezekre semmit.

-woody-

(#23) GerykO


GerykO
aktív tag

Csak legyen rá termék, 12"-14" kategóriában matt kijelzővel, esetleg expresscard, vagy szabad pci-e foglalattal. De jó is lenne.
Majd el felejtettem, emészthető áron!

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#24) Cathulhu válasza adamssss (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az apple szereti az üzemidővel reklámozni a cuccait, abban meg az intel jobb. Amíg lesz x86os notija az applenek, addig szerintem az intel lesz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) stratova válasza AxBattler (#20) üzenetére


stratova
veterán

Azért az AMD CPU/APU-s gép még Alfánál is ritka madár. Hosszú idő után most van nála pl először DV6 A8-3510MX + HD 6750M konfiguráció. Kb. ennek lehet utódja az ENVY 15z-j100 A10-5750M + 8750M

(#26) Tigerclaw válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Viszont amíg az Intel nem képes rendes GPU-t tenni a processzoraiba, addig a Retina Macbook ugyanolyan hulladék marad mint most. Adhatnak neki mindenféle Iris, meg Iris Pro fantázianeveket, ugyanolyan alkalmatlan nagy felbontások meghajtására már 2D-ben is mint volt korábban. AMD-vel lehet hogy csökkenne az üzemidő kicsit, de szaladna minden rendesen. Gondolom az Apple szép árat zsarol ki az Inteltől is évente azért hogy ne váltsanak, hiszen folyamatosan üzletelnek az AMD-vel is, így tudják lebegtetni a váltás lehetőségét.

Remélhetőleg most megtorpan kicsit az Intel is a gyártástechnológiát tekintve és az AMD chipgyártói felzárkóznak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) AxBattler válasza stratova (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, én sem emlékszem, hogy lett volna nála hasonló gép. De amit mondani akartam az az, hogy majd 2 év múlva lesznek ezek számomra megfizethetőek, használtan.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) Komplikato válasza Vitamincsiga (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

"Ahogy elnézem, a 2 magos korszaknak is lassacskán vége..."
Hát ez így a 4 magos Atom/Celeron korszakban azért várható volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) MCBASSTION válasza O_L_I (#11) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

nekem a8 4500m van, 35w tdp, 62wh akksi, 5 orat bir atlag netezessel.

windows7sins.org

(#30) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

vegre :) Mobil Kaveri :D

windows7sins.org

(#31) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Olyan ez mint a HL3 kicsiben ;]

(#32) O_L_I válasza MCBASSTION (#29) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem arra gondoltam, hanem arra, hogy nekem a 95W-os 7850K-m sem sokat van 4 Ghz-n pedig az IGP-t nem is használom.
Tudom a mobil lapkák válogatottak meg minden de az eddigi kaveris tapasztalatom szerint az a 3,6 Ghz-es turbo órajel 35W-os TDP mellett csak jelzés szinten lesz ott. (de pesze ne legyen igazam és AMD Rulez mefg minden :) )

[ Szerkesztve ]

(#33) stratova válasza O_L_I (#32) üzenetére


stratova
veterán

Kíváncsi vagyok mikor kerül be a támogatása AmdMsrTweakerbe :)

Abu: Mi lehet annak az oka, hogy ARM Trusted Zone-t csak A6 s ezalatti APU-k kapnak? Első körben TDP-re tippelnék, de feltételezem pl. Az A10/A8/A6 PRO termkékek mindegyikének illene támogatnia (róluk még nem láttam részletes listát).

(#34) O_L_I válasza stratova (#33) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem is hallottam még erről a kis toolról de nagyon jónak tűnik.

(#35) t72killer válasza stratova (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper darab. Kérdés: mennyiért mérik majd - és lesz-e egyáltalán kapható a 7350B-vel szerelt változat? Sokra nem megy majd vele az ember, ha drágább, mint egy i5+dvga kombó...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) stratova válasza t72killer (#35) üzenetére


stratova
veterán

Ezek a gugli által kiköpött nettó / bruttó vállalati beszerzési árak:
725 G1
A8 Pro-7150B 1.9/3.2 GHz / 12.5 HD AG / 4GB / 500GB 7200 / W7p64W8.1p
201 693 / 256 150 Ft

820 G1
i5-4200U 1.6/2.6 GHz / 12.5 HD AG / 4GB / 500GB 7200 / W7p64W8.1p
276 216 / 350794 Ft

840 G1
i5-4200U 1.6/2.6 GHz / 14 HD AG / 4GB / 500GB 7200 / W7p64W8.1p
204 884 / 260 203 Ft

745 G2
A10 Pro-7350B 2.1/3.3 GHz / 14 HD+ AG / 8GB / 500GB 7200 / W7p64W8.1p
204 965 / 260 305 Ft

840 G1
i5-4200U 1.6/2.6 Ghz / 14 HD+ AG / 4GB / 500GB 7200 / W7p64W8.1p
268 053 / 340 427 Ft

[ Szerkesztve ]

(#37) stratova válasza stratova (#36) üzenetére


stratova
veterán

Az órajelek azért ne legyenek megvezetőek. Szvsz A8 Pro-7150B és A10 Pro-7350B leginkább i3-4010U/i3-4100U és i5-4200U közé eshet teljesítményben, de nem lennék meglepve ha A8-5550M és A10-5750M szinten teljesítenének CPU-ban (10-14%-os c2c növekedéssel számolva a helyi Kabini teszt alapján).

500€ br. árba szvsz Probook 455 G2 eshet majd (és most kivételesen örülök az új foglalatnak).

[ Szerkesztve ]

(#38) t72killer válasza stratova (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, 12.5"-os kéne 7350B-vel. Az árak m@rha magasak, de a listádból látszik, h jóval olcsóbb az intelnél, ami nagy pozitívum. Hátha kijön egy "kevésbbé business" kivitelben vállalható áron (<500EUR bruttó) a cuccos...

#37: Én CPU-erőben manapság 7350B alá nem mennék, az biztos. Brazosból is megvártam, míg leesett egy E450, a kirakat C-50/60 stb vackokat és modern fogyókúrás reinkarnációikat érdemes kerülni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) stratova válasza t72killer (#38) üzenetére


stratova
veterán

Átlagos felhasználásra szvsz egy i3-4010/4100 is elegendő (nekem legalábbis nem lenne kedvem kifizetni 50-100e felárat i5-i7-ért).
Rudi teszje után én szubjektív abszolút minimumot A6-1450-nél húztam meg E450-szintet már az is megugorja (Oli tesztjében Jaguar átlagosan 40%-kal erősebb Bobcat-nél). De a TDP-hez képest A10 Micro 6700T sem piskóta, turbóval 4 szálon A4-5000-es szintet üt meg egy szálon Pentium 977 környéke.

(#40) MCBASSTION válasza O_L_I (#32) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

hat a a8-4500m 2.8ghz-ig turbozik, es azert neha felmegy odaig, ha nem alulfeszeled

windows7sins.org

(#41) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Jól sejtem,hogy a Kabini legerősebb Athlon 5350 "jócskán" elmarad ezektől és kb a A8-7100 és
A6-7000 közé esik teljesítményben? :U
Érdekelne,hogy ezekből lesz-e desktop kiadás? :F
Mert bevállalnák egy MIni-ITX lapot FX-7500-al ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#42) stratova válasza 69Raizen69 (#41) üzenetére


stratova
veterán

Aligha, vagy ha lesz is takarékosabb nem ilyen órajelekkel és fogyasztással (egy 45 W-os A8 szvsz már teljesen vállalható lenne asztaliban). CPU-ban inkább egy szálon lehet A8-7100-nak 5350-nel szemben érdemi előnye, GPU-ban persze izmosabb.
De az év második felében vagy Q4-ben érkezik asztalira is Beema (pár notebookgyártó oldala alapján annak a legerősebb kivitele A8-6410 2 Ghz alapórajellel és gondolom legalább 2.4 GHz-es turbóval, de a (mindössze) 2 GCN CU változatlan).

Ami még elképzelhető, hogy egyes gyártók árulnak majd mobil Kaverivel kész vagy barbone HTPC-ket mint pl. korábban a Richland-es Gigabyte Brix A8-5557M + R9 M275X-szel vagy A8-5545M-mel.

[ Szerkesztve ]

(#43) 69Raizen69 válasza stratova (#42) üzenetére


69Raizen69
tag

Az igaz,hogy Beema AM1 platform lesz? :U
Vagyis ha építenék egy Kabini APU-ra az később cserélhető lenne Beema -ra,vagy a Beema -hez jönnek új lapok? :F

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#44) stratova válasza 69Raizen69 (#43) üzenetére


stratova
veterán

Egyelőre csak annyi szerepel az útiterven, hogy BGA tokozású Beema megérkezik asztali vonalra is még idén. Hogy AM1-et később lehet a frissebb APU-val fejleszteni, passzolom bár elméleti akadálya nem lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.