Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nem kéne erőltetni ezt... az előző cucc is hármat gyenge volt.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Helyes. Mondjuk igazából semmi nem indokolja (látszólag) hogy emiatt őszre tolják, de inkább ez legyen mint az hogy egy generációval korábbi chipet adjanak flagship áron.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) joey04


joey04
titán

Szánalom

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) bmt50


bmt50
senior tag

Én egy 1020-hoz hasonló kamera rendszert raknék rá:
- egy darab 108 megapixeles szenzort optikai stabival, pdaf helyett fáziskülönbséges fókusszal, és 108-ból csinálna mondjuk fix 18 megapixeles, meg 12 megapixeles felvételeket 1.8-as rekesszel.
- plussz egy éjszakai 48 megapixeles szenzort a fenti tulajdonságokkal, csak 1.4-es rekesszel.

Egy mai csúcs hardver símán elbírna azzal a downsampling művelettel, ami a 1020-nek még másodperceket okozott.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Tudja szerintem mindenki, hogy nem lesz nagy durranás, csak a nagy ígéretek vannak... :DDD

(#6) Francia91 válasza bmt50 (#4) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a mai napig megvan a 1020-as, azzal fotózgatok, és bőségesen elég a 41 Mpixeles szenzor.
De mondok mást:
A Lumia 950-esem is megvan, 20 Mpixeles szenzorral, és 8 Mpixelen használom, az is tökéletes fotózni, A3-asra kinyomtatni hibátlan minőségben ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7) bmt50 válasza Francia91 (#6) üzenetére


bmt50
senior tag

Neked, mint a 1020 fórum örökös tagjának ezt elhiszem és nemis vitatom.. :) :))
De ahogy ott is felmerült nemrég pár kritika futkározó gyerekek és egyéb tárgyak fotózása körül, úgy a 2019-as PureView verzió fejlesztése kapcsán is elmondható: van hová fejlődni, főleg a P30pro és S10 fotókat elnézve.
A Nokia szerintem ismét nyomhatna egy fotós etalont a fenti specifikációkkal...de persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#8) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Minek az a sok eltérő látószög? Fossák az ilyeneket a nagy telefonmárkák, aztán fele használhatatlan, csak a helyet foglalja a kamera felületén. Egy legyen de az jó, és abban a 9-es jól teljesít. Több egybehangzó vélemény szerint megéri várni a processingre mert a végeredmény egy éles, reszletgazdag fotó. Annyiban kakukktojás a pureview 9 hogy nem azoknak készült akik papíron hasonlítgatják a különböző kamerás telefonokat. Ünnepek alatt majdnem vettem egyet de másképp alakult és vissza kellett mondanom.

(#9) Francia91 válasza bmt50 (#7) üzenetére


Francia91
veterán

Egy jó szenzor + egy jó szoftver párossal is bőven kiváló képet lehet csinálni. Csak erre a gyártók lusták, és inkább a szenzorok számát növelik egy jól megírt szoftver helyett. A Lumiák gyári kameraszoftvere pl egy nagyon jó cucc, sok beállítási lehetőséggel, jó kezelhetőséggel.
Remek példa erre Detkó Dávid fotói, érdemes megnézni, hogy a 808-asból, 1020-asból és 950-esből milyen fotókat hozott ki. 1 szenzorral, nem 108 megapixellel....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#10) whatwhatwhat válasza bmt50 (#4) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem kell ehhez 2 kamera, elég egy duál rekeszes.

(#11) janeszgol válasza whatwhatwhat (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

vagy az vagy a mellé csomagolt ajándék sör legyen duál rekeszes. :)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) hajbel válasza vadászcsiga (#8) üzenetére


hajbel
addikt

A pureview 9 képein szinte semmi részlet nincs, de még az a kevés is elveszik éjjel. Kamerára kihegyezett telefonnak pocsék, főleg azt tekintve, hogy egy pixel 3a ugyanannyiba kerül.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#13) vadászcsiga válasza hajbel (#12) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Saját tapasztalat? Mert akkor nem vitatkozom, de nekem nem ez jött le sok eredeti felbontású kép atnézése után. Éjszakai képek nem érdekelnek, azt is olyan feleslegesnek tartom mint a sok látoszoget.

[ Szerkesztve ]

(#14) Drakmusz válasza Francia91 (#6) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nálad kicsit túlteng a nosztalgia.
Ezt persze nem pejoratív töltéssel mondom, csak egy vélemény.
Szép korszak volt a PureView indulása, ez kétségtelen.
De a mai felgyorsult point and shoot világban már egészen más a helyzet.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#15) vadászcsiga válasza Drakmusz (#14) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De miért kéne minden telefonnak point and shootolni?
Slow life életmódról hallottál már? Már mozgalommá növi ki magát.

[ Szerkesztve ]

(#16) sohajda90


sohajda90
tag

Amúgy vices hogy az embereknek tényleg soha semmi nem jó. Tavaly az volt a probléma hogy kiadták előző évi hardverrel, most meg az, hogy inkább kivárják az új hardwert és majd azzal jön...

Egyébként az idei modell sok érdemtelen "hate"-t kapott, tényleg raw camera minőségben nagyon toppon van, viszont ahogy fentebb is említették, nem a legjobb "point and shoot"-er, viszont nem is annak készült. Aki tényleg cask annyit akar kiválasztani, hogy mekkora legyen a látószög és minden mást rábíz az utomatikára az vegyen iPhone-t, Pixel-t vagy Samsung-ot, ezek ebben erősök. Akik értenek is a fotózáshoz és szeretnek manuálban birizgálni azoknak meg ez vagy a P30 Pro a legerősebb alternatíva jelenleg...

(#17) hajbel válasza vadászcsiga (#13) üzenetére


hajbel
addikt

A mobilarénás, gsmarenas és megannyi más teszt képei alapján. Elmosódottak a kép egyes részei, ami akár lencsehibára is utalhat. Mindenesetre furcsa ez a túlélesítés + 0 részlet kombó. Nyilván az is számít, hogy mihez hasonlítod, de egy pixel 3a-val pl. össze sem lehet hasonlítani.

(#16) sohajda90: Aki ért is a fotózáshoz és nagyon ráér, az miért nem vesz egy olcsóbb xiaomit + értelmes fényképezőgépet? Rawban is ugyanaz a helyzet Nokia 9 vs Pixel 3.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18) hemaka válasza vadászcsiga (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez se itthoni hóbort gondolom. :DDD

(#19) Francia91 válasza Drakmusz (#14) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a minőség számít, meg hogy kiismertem már a 1020-as beállításait. És nekem rohadtul nincs szükségem arra, hogy 1 másodperc alatt lőjek 5 képet. Nálam ott van az állvány elég sok esetben, rátekerem a 1020-ast a Camera Grip-jével együtt, és elkezdem szépen beállítgatni az ISO-t, záridőt, és még amit szükséges.
Ha meg mégis gyorsabban szeretnék fotózni, akkor ott van a Lumia 950-esem, az már alkalmas arra szintén jó minőségben
Ha túlteng, ha nem teng túl a nosztalgia, de konkrét képminőséget nézve a 1020-as bizony eléggé ott van a szeren. Igen, lassúcska, nem a mai divathoz passzoló telefon, de nekem, aki motoros túrákon, és jármű találkozón fotózgat, bőven megfelel, mert ott marhára nincs szükség arra, hogy másodpercek alatt csináljak 100 képet.... Minek?
Másik ékes példa, hogy a Google Pixel 2-es és 3-as 1 db szenzorral milyen képminőséget tudott elérni.... Egy szenzorral, és egy jól megírt szoftverrel kenterbe veri a több kamerás "csodamasinákat"... A Pixel 2XL is, ami már nem mai gyerek szintén..... Akkor hol is van szükség ennyi szenzorra és megapixelre? Sehol, csak hype.... :U

Motorból is egy koppra felújított ETZ 251-esem van, azzal járok külföldre is túrázni. Igen, 21 lóerős, igen 250-es egyhengeres, kétütemű, de én ezt szeretem és ezzel járok be mindent, amit szeretnék.
Csak egy példa, hogy nem mindenkinek a divat a célja

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#20) vadászcsiga válasza hemaka (#18) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tőled függ :)

(#21) sohajda90 válasza hajbel (#17) üzenetére


sohajda90
tag

Aki ért a fényképezéshez annak valószínűleg van is értelmes fényképezőgépe, de az valószínűleg nem zsebre rakható méretű és nincs mindig nála, ettől még vágyhat arra, hogy ha nincs nála a gépe akkor is jó minőségű képet tudjon lőni és olyan legyen a végeredmény amilyennek ő azt fejben megtervezte.

Ha megnézel pár YouTube videót ott pl. pont az iPhone kapcsán nagyon sok YouTuber elmondja, hogy nekik must have, mert videóban annyira üti a konkurenciát és vannak olyan helyzetek amikor cask ez van kéznél. Na szerintem egy olyan fotósnak, akik igényli a manuális beállítások széles skáláját ugyanennyire lételem tud lenni egy Nokia 9 vagy P30 Pro...bár ez cask az én elképzelésem, mert én nem vagyok az, én a tökéletes point and shootereket keresem és ezért is maradok meg az almánál...

(#22) hajbel válasza sohajda90 (#21) üzenetére


hajbel
addikt

P30 Pro igen, a Nokia 9 semmiképpen, mivel annyiért is lehet kapni sokkal jobbat (Pixel 3a), ami kategóriákkal jobb képeket lő manuálisan és auton is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) Drakmusz válasza Francia91 (#19) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem csak a gyorsaságról van szó.
De egyébként rengeteg tesztet találsz a mai csúcsmodellekkel is összevetve, bonyolult egyenlet ez.
Az abszolút képminőséget tekintve viszont igazad van.
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#24) vadászcsiga válasza sohajda90 (#21) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez pontosan így van. Nincs mindig hely és alkalom dslr-t használni. Sokszor a telefon sokkal jobban kézre esik.

(#25) vadászcsiga válasza Francia91 (#9) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hol lehet a megnézni az azokkal készült képeit?

(#26) hajbel válasza Drakmusz (#23) üzenetére


hajbel
addikt

Tök jó ez a teljesen elfogult teszt, ahol direkt olyan témákat fotóznak, valamint a képeknek csak azon részét teszik közzé amelyek nem relevánsak, valamint úgy állítják be, hogy ne látszódjon a 808 óriási hátránya dinamikatartományban. Ezért is nem teszik közzé a teljes méretű képeket, mert mindenki számára nyilvánvaló lenne, hogy eljárt felette az idő. A pontozás is röhejes.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#27) #16514048 válasza hajbel (#17) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ezek már "kész" képek, elég sok múlik rajta, hogy ki hogyan dolgozza fel.
Szoktam letöltögetni mindenféle telefonoktól dng fájlokat és nyugodtam ki merem jelenteni, hogy a Nokia 9 nyers képei magasan a legjobbak mind közül dinamikában és zajszintben.

Olcsó Xiaomi + fényképező kombón én is gondolkoztam, de utóbbi egyrészt nem mindig lenne nálam, másrészt meg nagyon drága hobbi tud lenni belőle, ha elkezdesz különböző objektíveket venni hozzá.

(#19) Francia91:

"Másik ékes példa, hogy a Google Pixel 2-es és 3-as 1 db szenzorral milyen képminőséget tudott elérni.... Egy szenzorral, és egy jól megírt szoftverrel kenterbe veri a több kamerás "csodamasinákat"..."

Ne kezdd már te is. :DDD
A legtöbb "csodamasina" (mondjuk pont Nokia 9-et leszámítva) nem a minőség, hanem a látószögek miatt használ több kamerát.

Lehet akármilyen jó annak az 1 kamerának a képminősége, ha egyszerűen a legtöbb helyzetben túl széles az a látószög (én szinte mindig levágok egy csomót a G4-em képeiből), máskor meg sokszor túl szűk...

(#15) vadászcsiga:

"De miért kéne minden telefonnak point and shootolni?"

Ez is jó kérdés. Ezt a telefont ráadásul kimondottan nem azoknak szánták, akik arra használják.

Azt sem értem, hogy ha a "mai felgyorsult világban" nincs idő állítgatni semmit, akkor 2013-ban hogy volt. :F
Mondjuk amiket látok képeket ezen az oldalon megosztva, az esetek 95%-ában olyan téma van fotózva, ami nem nagyon igényli a kapkodást.

(#28) Francia91 válasza vadászcsiga (#25) üzenetére


Francia91
veterán

[Tessék] ! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#29) Drakmusz válasza vadászcsiga (#25) üzenetére


Drakmusz
őstag

A Flickr képmegosztón könnyen megtalálod ha rákeresel.
David Detko

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#30) hajbel válasza #16514048 (#27) üzenetére


hajbel
addikt

Bone123 dolgozta fel mindkettőt. De nyugodtan linkelj nyers fileokat pixel 3a-tól és nokia 9-től ugyanarról a témáról és elhiszem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#31) vadászcsiga válasza #16514048 (#27) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erről van szó. A HMD egy olyan rétegnek készítette a 9-et akik vásárlás után 2 nappal nem adják tovább a telefont. Ez a hozzáállás ma már sajnos idejét múlt. Elképesztően sokan vannak így, csak fogom a fejem amikor olvasom.

Francia91
Köszi. Egy olyan lensballt én is akarok venni, épp tegnap gondoltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) #16514048 válasza hajbel (#30) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ugyanarról a témáról nem tudok, de az általad linkelt képre tettem még egy kis plusz élesítést, szerintem látszik mennyivel másabb lesz már ennyitől is: [link]

Zajszintet meg így is lehet látni, ha összehasonlítod az eget, meg az árnyékosabb részeket a Pixel képével.

[ Szerkesztve ]

(#33) hajbel válasza #16514048 (#32) üzenetére


hajbel
addikt

Ez érdekes, mert pont a raw filenak kéne élesnek lennie, a zaj pedig itt pont nem számít. Részlet viszont nem lesz több.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) #16514048 válasza hajbel (#33) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem értem mire gondolsz. Az élesítést te állítod, Bone123 nem adott rá eleget szvsz.
A Pixel képén is van nem kevés, függetlenül attól, hogy ő adta-e rá, vagy a fájlt megnyitva eleve x értékre volt állítva a csúszka.

Világos, hogy valódi részletet nem ad hozzá, de látod, hogy teljesen más hatású lesz tőle a kép, ha megfelelően van élesítve.

Azt sem értem, hogy miért ne számítana a zaj. Nem mindegy, hogy eleve tiszta-e a kép, vagy el kell kenni.

(#35) hajbel válasza #16514048 (#34) üzenetére


hajbel
addikt

Számomra úgy tűnik, hogy a Nokia 9 nyers fálja eleve fel van dolgozva és/vagy rossz a lencse, ezért veszik el annyi részlet.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#36) Schuler888 válasza bmt50 (#4) üzenetére


Schuler888
senior tag

Double

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#37) Schuler888 válasza bmt50 (#4) üzenetére


Schuler888
senior tag

"pdaf helyett fáziskülönbséges fókusszal"
:DDD :DDD :DDD nah jo, ez 2020 okoskodos idezete :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#38) atike


atike
nagyúr

Előre is kár érte. Csak úgy, mint az elődjénél... :(

(#39) bmt50 válasza Schuler888 (#37) üzenetére


bmt50
senior tag

Az S7 edge és Iphone 6s-nél bevezetett dual pixel-es fókuszra gondoltam. Most sem időm, sem kedvem erről cikket keresni, de asszem a tech2 csinált erről egyet. A lényeg az, hogy jobb eredményt értek el vele, mint a korábbi pdaf meg lézeres fókusz eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#40) forgonati


forgonati
őstag

Eleve minek folytatják?

Keelah Se'lai!

(#41) gattolino válasza forgonati (#40) üzenetére


gattolino
senior tag

Mert valószínűleg még így is megéri nekik. Plusz fent kell tartani a mítoszt. Évekig a Nokia 9-ről pletykáltak, akkor miért ne lenne folytatása? Lehet már nagyobb siker lesz.

Vivo X90 Pro Plus

(#42) Emericus Max


Emericus Max
tag

Jajj, ha HMD a gyártó, akkor csalódás lesz. Ez az egy borítékolható.
Amit a Nokia-val műveltek a HMD-nél azt büntetni kéne.
Szóval lehet rajta 1 kamera vagy 10, totál mindegy. Hulladék lesz a lesz a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.