Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Persze, mert nagyobb a tv, miért ne azon néznék? :)
A legtöbb otthonban már van egy tv, akkor ki is használják.
Persze itt inkább kijelző szerepet tölt be a TV és ettől még a televíziós műsorszórás mint olyan, aminek alapja a kábletévé ma, az kihalhat, nyugodtan kihalhat, mert szemét az egész. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) Dolpa


Dolpa
tag

Szerintem a Netflix nem a TV-t öli meg, hanem a hagyományos műsorszórókat. Jelenleg nincs más elterjedt nagyobb megjelenítő, csak a TV. És azért mozizni mindenki egy nagyobb kijelzőn szeret. Így ez a megállapítás nem is olyan váratlan.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#3) #72042496 válasza smc (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amerikában ráadásul baromi drága is a kábeltévé (ilyen 100 dolláros alap tévé + net csomagokról írnak), ott ezért is kapták fel a streamet, ha nem tévedek.

Itthon nem tudom annyira az árakat, nekem havi 100 forint plusz a franc se tudja hány adó (UPC digital bronze). A stream nálam nem egy olcsóbb hanem drágább alternatíva, de azon legalább az van ami érdekel is, on-demand, reklám nélkül, jobb minőségben, így előfizetek rá.

[ Szerkesztve ]

(#4) ferinéni


ferinéni
csendes tag

Mi a különbség a TV és egy PC Monitor között?
Semmi... Elöbbi nagyobb ezért tartom fogyasztásra alkalmassabb.
Az okos tévék megjelenésével meg végképp nincs értelme az ilyen jellegű kijelentéseknek. Az modern "okos" otthonok nagy részében ( itthon talán még nem) a TV lett a központi kijelző.
Amúgy mikor megjelentek és elterjedtek a sztríming szólgáltatók nem arról volt szó, hogy a TV készüléket csinálják ki ezek a szolgáltatók hanem a TV csatornákot szorítják háttérbe.

[ Szerkesztve ]

(#5) macilaci78 válasza ferinéni (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A TV nagyobb, nem igényel aktív hűtést, a fogyasztása kedvezőbb és kényelmesebb a fotelből való használata.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) #72042496 válasza ferinéni (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tévékre jellemző a több HDMI bemenet, DisplayPort vagy más video bemenet viszont alig. Van ugyanakkor hangkimenet és ARC, CEC támogatás, hangszóró, dekóder, tuner, akár CI slot, sokféle képmód, de-judder, interpoláció, adnak hozzájuk távirányítót. Monitoroknál elérhető a FreeSync és G-Sync. Tévéből van OLED paneles.

Hirtelen a fentiek jutottak eszembe, szerintem azért vannak itt a méreten túl is jellemző különbségek. (Amibe belefér, hogy léteznek például tuneres, távirányítós monitorok, és biztos akad pár más kivétel is.)

[ Szerkesztve ]

(#7) hyperspace válasza ferinéni (#4) üzenetére


hyperspace
őstag

Monitor előtt nincs egy nagy ülőgarnitúra, amin szét lehet folyni :)) .

Én a piros csíkba tartozom, van dedikált Netflix gomb, másfél év után elkezdtem használni. Tetszik nekem, de nem fogom fizetni, mert ha leülök a TV elé, nem nagyon jut eszembe. Sokszor meg csak háttérzajnak van.

(#3) Balika911, 5700 nekem a Digi kábel 100-as nettel és telefonnal (nem tudom miért nem mondtam még le a telefont).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) sKie^ válasza smc (#1) üzenetére


sKie^
tag

Nekem is csak a filmezes, streamek es konzol miatt van tv-m. Kb. 15 eve nem nezek "rendes" tv-t, bar Karacsony korul mindig leulok szuleimnel kicsit, aztan az ujra megerosit, hogy erre tenyleg felesleges az idot pazarolni. :)

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#9) sixpak


sixpak
nagyúr

A mozit öli meg...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10) Dark Archon válasza ferinéni (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az egyik legfontosabb különbség, amiért a TV-t TV-nek lehet nevezni, az a tuner. Egy monitorral nem fogsz tévéadást nézni, de még stream-et se külön számítógép nélkül.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11) Apollyon válasza sixpak (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A mozit a sz** filmek ölik meg. Olyan nézhetetlen gagyikat adnak, hogy az embernek a cím láttán elmegy a kedve. Régen azért elég jó filmek voltak a moziban, amiket ma a TV rogyásig ismétel. Ma már egy Star Wars-t nem tudnak értelmesen megcsinálni trillió dollárból sem.

A Netflix meg az elmúlt pár évben letett pár jó sorozatot az asztalra...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) mzso válasza Dolpa (#2) üzenetére


mzso
veterán

Ja. A csatornáknak lesz kampec, hacsak egy kis korrupció révén nem folytják meg a netflix terjedését.

Vagy (és ez sokkal kevésbé realisztikus), saját alternatív VOD szolgáltatást biztosítanak, ami felveszi a versenyt minőségben, használhatóságban a Netflix cuccával.

Elég eltévedve lehetett aki azt mondta, hogy most már maroknyi kijelzőn vagy tablet/laptop fölé görnyedve nézik majd a sorozatokat az emberek...

(#13) sixpak válasza Apollyon (#11) üzenetére


sixpak
nagyúr

Manapság is vannak jó filmek, csak nehéz megtalálni őket a gőzölgő szarfolyamként mindent elárasztó superhero filmek közt....de azért vannak. :)
Én nem vagyok a Netflix ellen, amíg a mozival egymás mellett tudnak élni.
ST valóban jó volt...a 2 már kevésbé.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#14) Norb79 válasza Dark Archon (#10) üzenetére


Norb79
őstag

Netflix szempontból a nagy különbség, hogy van rajta netflix app, és külön eszköz nélkül tudsz rajta nézni ilyen tartalmat, míg a monitorhoz kell egy gép is. Nekem legalábbis a beépített appal ment a tartalom fogyasztás a TVn, bár én többnyire tableten néztem, TVn csak ritkán (kis gyerekek miatt nem volt megoldható a TVzés).

(#15) leviske


leviske
veterán

Abban mi a meglepő, hogy a gyerekműsorokat megtekintő fogyasztók elsősorban TV-n nézik a tartalmakat? Azért még mindig nem tartunk ott, hogy a legtöbb gyereknek asztali gépe, mobilja vagy tabletje volna, amit szabadon használhat. A tinik meg már nem tipikus gyerekműsorokat néznek.

Számomra sokkal meglepőbb, hogy 30% mobilon kezd. Az élvezeti faktort tekintve a leggyengébb eszköz a felsoroltak közül. Ráadásul 10% nem is vált.

(#16) elefant válasza sixpak (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igazából egy jó filmet moziban megnézni tényleg olyan élmény, amit nem lehet reprodukálni egy tévével. Viszont az is igaz, hogy ha elmész egy szar filmre, az meg irtózatos koppanás. Volt 10 év, amikor egyáltalán nem jártam moziba, mert belefutottam zsinórban egy pár rossz alkotásba (emlékszem az Osztály vigyázz! nevű gagyi tette be a kaput), és utána egy évtizedig rá se bírtam gondolni az egészre.

(#17) headhunter válasza Apollyon (#11) üzenetére


headhunter
addikt

"...A Netflix meg az elmúlt pár évben letett pár jó sorozatot az asztalra..."

Magyar feliratozásra kellene még gondolniuk...

Pl.: Jessica Jones S02

English 5.1 AAC / Lossy
1 English UTF-8
2 English: SDH UTF-8
3 Arabic UTF-8
4 Bulgarian UTF-8
5 Danish UTF-8
6 German UTF-8
7 Modern Greek (1453-) UTF-8
8 Spanish UTF-8
9 Spanish: European UTF-8
10 Finnish UTF-8
11 French UTF-8
12 Hebrew UTF-8
13 Italian UTF-8
14 Japanese UTF-8
15 Korean UTF-8
16 UTF-8
17 Dutch UTF-8
18 Polish UTF-8
19 Portuguese UTF-8
20 Portuguese: Brazilian UTF-8
21 Romanian UTF-8
22 Swedish UTF-8
23 Thai UTF-8
24 Turkish UTF-8
25 Vietnamese UTF-8
26 Chinese: Simplified UTF-8
27 Chinese: Traditional UTF-8

(#18) Landro


Landro
tag

Nem a fiatalok nem fordulnak el a tv-től, hanem a szülők rakják be a gyereket a tv elé. Én is jobban szeretem, ha tv-n néz meg valamit a fiam, mintha a tablet előtt görnyedne.

(#19) mzso válasza elefant (#16) üzenetére


mzso
veterán

A csámcsogás meg a dumálás hallgatásának az élményére gondolsz.
Meg az igénytelen minőségre. Legutóbb amikor voltm egy fekete pötty volt a Cinema City-ben a képernyő közepe táján. Végig az agyamra ment. Szerintem a vetített kép minősége is hagy kívánnivalót.

(#20) sixpak válasza elefant (#16) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azért manapság könnyebben ki lehet szűrni a gagyikat, bár nem 100%-ban. Viszonylag ritkán futok bele olyan filmekbe, melyek még a jegy árát sem érik meg, a legutolsó ilyen a Dunkirk volt, az tényleg hulladék volt, de azért a mozitól nem vette el a kedvem. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"A Netflix nem öli meg a tévét..."

Nem akarok kötekedni, de nem úgy volt, hogy a TV adásokat "öli meg"?
Mondjuk azokért meg nem kár :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Felőlem megölheti, csak jöjjön már a Stranger Things 3. évada :))

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#23) zorrokalap


zorrokalap
tag

Teljesen ertheto, a TV adasok gyakorlatilag nezhetetlenek... igazabol nevezhetnenk oket reklamnak megszakitasal. Amiota van Netflixem nem is nezek szinte mast(igaz TV-et mar kb 10 eve amugy sem), nagyon kenyelmes. ~3 eve nem tetszett a kinalat, de ma mar egesz jo, igaz nekem nem magyar van. Eljohet az ido amikor elfogy a tartalom de akkor lemondom mondjuk egy evre es problem solved minden masra ott a naster cord. Meg Youtubeot szoktam TV-en nezni es az a reklam mennyiseg teljesen elfogadhato es 90%-ban el is lehet skippelni, de ami a TV adokon megy az egy vicc(otthon is, Soros foldon is).

(#24) arn


arn
félisten

A tv egy nagy kijelzo... a tvadokat kinyirja, de ennek semmi koze a kijelzokhoz. Nagy kijelzobol meg a tv a legolcsobb. Eddig nem jutottak el?

Mi sose hasznaltuk a tvnk tunerjet...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) TaS1kaaa válasza headhunter (#17) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Egész jó lenne ha ez open-source alapon megoldható lenne, mivel úgyis vannak emberek akik szívesen megcsinálnák.

(#26) Dark Archon válasza Apollyon (#11) üzenetére


Dark Archon
addikt

Most ez úgy mondod, mintha a régi 3 Star Wars rész nem lett volna egy vontatott, unalmas sz*r, szánalmasan vinnyogó robotokkal és nevetséges lényekkel. A Star Trek egy sokkal értelmesebb sci-fi volt anno és a mostani részek is elfogadhatóak.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#27) Apollyon válasza Dark Archon (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te most a '70-es években készült filmekre célzol? Mert akkor kultúrából bevéshetsz egy erős egyest. ;]
A Star Trekben is vannak furábbnál furább lények, mégsem mondanám rá, hogy emiatt baj lenne vele. Szóval ez a rage kommented eléggé öngól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Dark Archon válasza Apollyon (#27) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azokra. A Star Trek-ben emberszabású lények vannak, nem plüssmacik, szétfolyó pacnik meg ilyenek. S milyen kultúrához tartozik a SW? Ha ugyanahhoz, mint pl. a Gyűrűk Ura (indokolatlanul hosszú unalmas f**ág), akkor a kérdés tárgytalan :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) hyperspace válasza Dark Archon (#28) üzenetére


hyperspace
őstag

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#30) Apollyon válasza Dark Archon (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az első két rész olyan, amilyennek lennie kell. A Jedi visszatér nekem sem tetszik a macikkal. A stílusodon azonban finomítani kellene, mert amit itt leművelsz nem sok jót sejtet rólad.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) voyager4.4 válasza headhunter (#17) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az a baj, hogy egy maroknyi szegedi egyetemista készíti a netflixnek a feliratokat. Most pontosan nem emlékszem, de vannak vagy hatan, ennél többre ne is számítson a közeljövőben senki a netflixtől.

no fate but what we make

(#32) Norb79 válasza voyager4.4 (#31) üzenetére


Norb79
őstag

Nincs mese, meg kell tanulni románul.

(#33) esox válasza Hunmugli (#22) üzenetére


esox
senior tag

sajnos csak 2019 eleje...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#34) Hunmugli válasza esox (#33) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Halfway happy " :) "

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#35) ferinéni válasza macilaci78 (#5) üzenetére


ferinéni
csendes tag

Tehát ideálisabb egy net-es sztrímingre...

(#36) ferinéni válasza #72042496 (#6) üzenetére


ferinéni
csendes tag

ja tényleg... :R

(#37) ferinéni válasza Dark Archon (#10) üzenetére


ferinéni
csendes tag

tuner nem kell a sztrímhez és vannak tuneres monitorok...
PC meg így is úgyis zúg ha monitoron ha tv-n nézed a sztrímet

(#38) Dark Archon válasza ferinéni (#37) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, tuner nem, de a belső PC, ami a TV-kben van, az kell a stream-hez.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) headhunter válasza voyager4.4 (#31) üzenetére


headhunter
addikt

Jessica Jones új projekt és a megjelenéskor már ott volt a román, lengyel, bulgár felirat.

Legalább az új sorozatoknál vagy évadoknál kellene azonnal eléhetővé tenni a magyar feliratot.

(#40) #72042496 válasza headhunter (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

bolgár* :)

(#41) headhunter válasza #72042496 (#40) üzenetére


headhunter
addikt

:R

(#42) tecsu


tecsu
addikt

A cikk eltévedt, mert nem televíziókészüléket "öli meg" szép lassan a Netflix és internetes társai, hanem a földi, kábeles és műholdas televíziózást. Ezzel nincs is semmi baj: változik a piac, cégek alkalmazkodnak, cégek elbuknak... dolgozókra ugyanúgy szükség van.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) philoxenia válasza tecsu (#42) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy okoskodtak, hogy a nethasználattal sokkal szervesebb kapcsolatban lévő eszközökön fogják az ilyen jellegű tartalmakat nézni, azaz számítógépen, tableten és mobiltelefonon. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44) philoxenia válasza Dark Archon (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyetlen ultimét szájenszfiksön létezik:
Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtattak az ajtón…

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.