Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nagyszerű, de még a sima 7.0 se jött ki egy maréknál több készülékre. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Wesder válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Tessék baszogatni a gyàrtókat, hogy adjàk kifele. Nem a G a hibàs hogy basznak frissíteni, mert nem érdekük.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra a 0,3-0,4%-nyi készülékre? :P :D
Nagyon ügyesek! :D :DDD

Samsung Galaxy A54

(#4) whYz válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


whYz
addikt

Az ertelmes gyartok tobbsege mar kiadta a nougat romokat, vagy legalabb alpha/beta nougat romokat tesztel. En a xioami alpha romot mar teszteltem es csak aprobb hibai vannak, igy nemsokara jonni fog az uj telefonjai tobbsegere.

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt a tempót nem fogják követni a gyártók. Jó, hogy foglalkoznak a rendszerrel, és folyamatosan fejlesztik, de egyik gyártó sem fogja tudni tartani a lépést.

(#6) slice14 válasza Ricardo (#5) üzenetére


slice14
veterán

Meg kéne kösse a gyártók kezét a Google, hogy nem nyúlhatnak bele a rendszer csak a drivereket pakolhassák bele.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#7) Integrale


Integrale
veterán

Remelem, hogy a Motorola Z es X csalad mar ezt kapja meg egybol, vagy elobbit lehessen frissiteni rovid idon belul.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#8) PowerBuldog válasza slice14 (#6) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Így viszont gyakorlatilag ugrana minden egyediség. A külső lassan minden telefonnál ugyan olyan, főleg a kici kínaiaknál.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9) Integrale válasza PowerBuldog (#8) üzenetére


Integrale
veterán

A gyartok kiadhatnanak egy sajat launchert, amit aztan vagy telepitesz vagy nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#10) kengyel


kengyel
nagyúr

Ez tényleg hamar megérkezik, csak jól legyen " összerakva", a béta idáig jó lett.

kengyel

(#11) hyperspace válasza Integrale (#9) üzenetére


hyperspace
őstag

Mint a Windows-nál a böngésző telepítése? :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#12) Integrale válasza hyperspace (#11) üzenetére


Integrale
veterán

Arra gondoltal amit irtal is, vagy ironia? Ha utobbi, akkor miert? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#13) Fejvadi válasza Wesder (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Pontosan így gondolom én is.

(#14) BiP válasza kengyel (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó neked. Nálam (Nexus 5X) az érintőkijelző néha nem veszi be, amit nyomok (gépelek), az új frissítés óta még rosszabb. És a Chrome-on belül a PH néha nem jeleníti meg a szerkesztett hsz-t rendesen. (igaz, ez bármi lehet, Chrome, PH, billentyűzet error)
Ill. Chrome néha beragad 1 percre (szintén gépeléssel kapcsolatosan csak).

(#15) FuRiONight válasza Wesder (#2) üzenetére


FuRiONight
őstag

A google a saját referencia készilékei is később kapják meg, akkor miről beszélünk? :W Az pedig megint más, hogy pl. a samsung-lg-htc-huawei mennyivel több szolgáltatást is nyújt mint az alap rendszer. Inkább várok.. :U

(#16) hyperspace válasza Integrale (#12) üzenetére


hyperspace
őstag

Egy pillanatra gondolj bele. :DDD Pl. Oneplusnál a kezdeti lépéseknél lehet billentyűzetet választani, Google vagy Swiftkey. Többi gyártónál mondjuk nem tudom hogy van.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#17) petipetya válasza hyperspace (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én sem értem a billentyűzetes példád mondanivalóját. Ami viszont tény, hogy a OnePlus One esetén valóban lehetett billentyűzetet választani a frissen telepített rendszer belakása során, ám ezt később bármikor lehetett módosítani.

És ha már OnePlus, akkor nálam a One-on prímán fut a 7.1 Nougat alapú, offical CM 14.1-es rendszer. Ebben egyébként elérhető az app shortcut azon funkciója, amivel a hosszanti bökéssel felbukkanó lehetőségeket ki lehet dobni a home screenre (mindezt a telepített Pixel launcheren használom). Úgyhogy értetlenül állok a cikk előtt, mert vagy hamarabb megkapta ezt a funkciót a CM (ami elkepzelhető), vagy zavar van az erőben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18) Integrale válasza hyperspace (#16) üzenetére


Integrale
veterán

Most egy Motorola X Style az elsodleges telefonom, egy HTC M8 es egy M7 "tartalekkent", mindegyiken lehet barmikor billentyuzetet cserelni.

"Bad reklám is reklám too"

(#19) hyperspace válasza petipetya (#17) üzenetére


hyperspace
őstag

Arra reflektáltam, hogy minden gyártó készít launchert, amit telepítesz, vagy nem. Ha nem, akkor az alap android launcher lenne (én így képzelem). És nekem errről az ugrott be, hogy Windows telepítésnél volt anno, hogy első indítás után felugrott egy ablak, amiben lehetett böngészők közül választani. Ha nem választottál, maradt az alap (IE). És mivel mobil, úgy lehetne ezt, amit te is tapasztaltál a billentyűzet választásnál. Csak nem google bill meg Swiftkey lenne ott, hanem mondjuk Touchwiz meg Pixel launcher.
Persze lehet, hogy nagyon félreértettem, és elmentem rossz irányba.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#20) Integrale válasza hyperspace (#19) üzenetére


Integrale
veterán

Jol ertetted amit irtam. Minden gyarto kiadna a sajat launcheret, amit csak az adott keszulekre tudnal telepiteni, HTC-re csak a Sense, Samsunga csak a TW stb. De tovabbra is hasznalhatnad a csupasz Androidod vagy barmelyik masik aruhazbol elerhetot, na meg lenne "univerzalis" mint a Pixel launcher.

Windowsban is tudtal valtoztatni kesobb bongeszot, ugyan csak 98-ig visszamenoleg vagyok kepben. De mintha ott is lett volna alapertelmesett program valasztas, vagy tarsitas.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#21) FuRiONight válasza hyperspace (#19) üzenetére


FuRiONight
őstag

Én is gondoltam már ilyenre, el lehetne dönteni h alap gyári rendszer vagy gyártó saját felülete. Ezután ki lehetne választani milyen appokat akar feltelepiteni a felhasznàlò. Ez minden szempontból jobb lenne, de sajnos a google is az Apple-t majmolja, így ebből nem hiszem h lenne bármi is. A masik gondom a google-el, h olyan funkciok kerul be, amiket tobb gyarto mar evek ota hasznal, es nagyon alap dolgokra gondolok, mint sz ertesitesek vagy az energiatakarekos uzemmodok. szvsz a google alap rendszerenek kellene az utat mutatni a tobbi gyartoeval szemben es nem forditva!

(#22) RaveForce válasza Integrale (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

Ezzel az elképzeléssel annyi a probléma, hogy pl a samsungnal a TW az nem csupán egy "launcher" hanem egy komplex rendszer, amibe a funkciok rendszerszinten vannak beleoltva, pl AOD, felbontas skalazasa, intelligens kezelo, temaaruhaz, privat mod, samsung cloud, tobbablakos mod (oke ez 4 ev utan belerult vegre a fo androidba is) stb stb, amik nem kulon apk-k, nem kulon felteheto programok...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) batai15 válasza whYz (#4) üzenetére


batai15
félisten

ezt úgy érted hogy már láttad a miui 9 et?

(#24) Integrale válasza RaveForce (#22) üzenetére


Integrale
veterán

Es meddig tartana kulon feltelepitheto appokka alakitani? Ugy ertem pl.: az LG-nel is egy kulon aruhazbol ersz el sok LG rendszeralkalmazast.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#25) Tomi_Ohl válasza batai15 (#23) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hol írt ilyet? Azt írta, hogy a Nugátos MIUI-t próbálta, nem a MIUI9-et.

Cikkhez: érdekes lesz ez a 7.1.1. Az app shortcuts pl már 7.1-ben is benne van, de ahhoz a gifes dologhoz vagy újabb Google billentyűzet kell, vagy nem tudom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26) batai15 válasza Tomi_Ohl (#25) üzenetére


batai15
félisten

gondoltam hogy ha már nougat akkor az v9 lesz,vagy gondolkodni is baj ?
egyébként akkor ha ez egy v8 lesz nougat alatt ,akkor nougatos finomságok se lesznek ?

(#27) Tomi_Ohl válasza batai15 (#26) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A v9 készül, de azért ilyen gyorsan nem adják ki :) Egyszerűbb UI-t és továbbfejlesztett kamerát ígérnek bele.
A MIUI verzió nincs összefüggésben az Android verzióval, szóval igen, ez ugyanúgy MIUI8. Néhány Nugátos fícsör megjelenik (nincs Android is upgrading screen és egyéb under-the hood változások), másokat később tesznek majd bele (pl multiwindow), bizonyos dolgok meg nem lesznek (pl átdolgozott recents vagy gyorskapcsolók, settings és egyéb UI változások).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28) BeastMode válasza Wesder (#2) üzenetére


BeastMode
őstag

Hatalmas +1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.