Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Pöttön válasza #72042496 (#11) üzenetére


Pöttön
őstag

Az hogy 1-2 gyártónak 1-2 kártyája (Asus 1050 Ti) szarul kivitelezett hűtést kapott, az nem azt jelenti, hogy nem megoldhatatlan ezeknek a kártyáknak az értelmes hűtése ebben a méretben....
Amint írtam a gigabyte gtx1060 mini 6gb nagyon jól sikerült, félpasszív hűtést kapott aminek ha be is lendült a ventilátora, akkor is full hangtalan volt.
Pedig én kényes vagyok nagyon erre!
De hogy márkánál maradjunk az ASUS gtx970 mini-je is teljesen jó, csendesnek mondható félpasszív hűtést kapott, pedig annak a kártyának már rendesen van fogyasztása...
Szóval hűtés és hűtés közt lehet bőven különbség minőség terén hőcső, réz mag ide vagy oda...
És ez természetesen fordítva is igaz.
Volt már dolgom sok vga-val, ami nehéz, sok hőcsöves kenyérpirító méretű hűtést kapott, mégis egy rakás szar volt...

Természetesen ezzel nem azt állítóm, hogy ez a kártya jól sikerült darab lehet, ehhez a fogyasztáshoz inkább egy vapor chamber-es borda kellene szerintem, de a venti ettől független még lehet hogy jó rajta.

(#13) twollah1976:
Már miért ne lehetne fél passzív ez is?
A kártya max tdp-je nem befolyásolja az üresjáratban való fogyasztását.
Ennél is símán kivitelezhető lehet, hogy mondjuk egy fix 40 C Gpu hőmérséklet alatt lekapcsolja a ventit.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.