Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Kék PCB????? :Y Ebben az ársávban? Egy normális FC blokkhoz sem menne. Még ha vizet nem is feltételezek akkor is csak talán egy giga alaplaphoz passzolna, de modding célra, vagy egyáltalán akinek számít az oldalablak miatt a kinézet így felejtős...

Vagy csak én vagyok ilyen finnyás. :B

[ Szerkesztve ]

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

Árához képest gagyi. GAINWARD GTX680 4GB DDR5 Phantom kerül ennyibe mármint átszámítva 620euro-ba.
Kicsit eltúlozták. 150euro + 2GB ??? :) :) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

4gb memória? :Y Esetleg több monitoros,extrém felbontásos, sli konfigba van értelme,de ez így kicsit vakítósnak tűnik...

(#4) stranger28 válasza Milka 78 (#3) üzenetére


stranger28
addikt

5-6 db U2711 + BF3 Ultra + 4 ilyen és elfogyHAT. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Végül is olcsó a memória.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Milka 78 válasza stranger28 (#4) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Viszont ha veszek egy ilyet akkor a 4gb elég arra,hogy űber-király-raj legyek és még az adatlapon is jól néz ki :DDD

(#7) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Mintha már láttam volna hasonló borítást... :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8) stranger28 válasza Milka 78 (#6) üzenetére


stranger28
addikt

Valakinek RAM-ból nincs annyi, szal lenyomod a népet, ja. :D

(#9) KAMELOT válasza banhammer (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Tényleg olcsó főleg, hogy a ref hűtős GTX680 2GB 470euro és a ref hűtős Leadtek meg 620euro. :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10) MZperX75 válasza Milka 78 (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

"MSI Z68 GD80(Gen3),I5 2500K@4.9ghz,Corsair Vengeance 2x4gb 1866/cl9 ,2xVTX 6870 1Gb Crossfire@1045/4760,Asus Xonar DG,VelociRaptor 80Gb+Icepack,Hitachi Deskstar 7K1000.C "és így tovább..... :DDD
Már így jól néz ki az adatlapod :U

Már így is!

" űber-király-raj" -vagy!

Aki nem szégyenli a lóvét az ilyenre(GTX680-4G) az biztos egy SLI-be megveszi.

Nekem az elérhetetlen felesleges,nem kihasznált kategória!(NEKEM)Ez nem azt jelenti,hogy hülyeség..... :B

[ Szerkesztve ]

(#11) SkyS1gn válasza imibogyo (#1) üzenetére


SkyS1gn
félisten

énis utálom a kék PCB-t :D legjobb a backplate :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) KAMELOT válasza MZperX75 (#10) üzenetére


KAMELOT
titán

GTX680 4GB vagy ennek az SLI változata 1440p-s monitornál tényleg jól jön. De hány emebrnek van 27-es DELL 1440p-s monitorja ami 750euro??? :) :) :)
Lényeg az, hogy a GTX670 2-3FPS tud kevesebbet mint a GTX680 és GTX670 370euro.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) stranger28 válasza KAMELOT (#12) üzenetére


stranger28
addikt

Egész sok akad itt a fórumon is. :K

(#14) KAMELOT válasza stranger28 (#13) üzenetére


KAMELOT
titán

Én azt tudom...csak a többiekhez képest %-ban kevés. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15) stranger28 válasza KAMELOT (#14) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, de aki ilyet vesz, vagy ebből 4-et, abból se sok van, csak akad. Ők megtehetik, hogy játszani vesznek egy vagy több U2711-et.

[ Szerkesztve ]

(#16) MZperX75 válasza KAMELOT (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez %-ban kifejezve az itt fórumozók között is csak 1-2% a teljes felhasználók közül néhány
0.001 ezreléket sem tesz ki(néhány tucat)

"GTX680 4GB vagy ennek az SLI változata 1440p-s monitornál tényleg jól jön. De hány emebrnek van 27-es DELL 1440p-s monitorja ami 750euro??? :) :) :)
Lényeg az, hogy a GTX670 2-3FPS tud kevesebbet mint a GTX680 és GTX670 370euro."

Ez bizony így van,ha én raknék össze egy SLI konfigot minimum 2db ilyen monitorral szerelném fel az az 2x1440p (2500x1440)."

Ismerek olyan német srácot,barátom (barátja)München-ben lakik 4000-4500euró fizetéssel,nem hajlandó semmilyen kompromisszumra,bár neki 2dbmonitoros 27" Mac-et,favorizál a munkájára,játékra 2db fHD (1080p 120Hz)-es projektort,náluk,az az "átlag"
Német (normális)állású fiatalnak ez nem olyan óriási tétel,mondjuk megélhetés és rezsi mellett is csak pár hónapos dolog.

Ami tény ,hogy nem magyar a célközönség,de persze nem kizáró,hogy van néhány tehetős fiatal akinek ez meg sem kottyan,

(Unoka öcsém 1.8-2milliót keres havonta)Gazdaságinformatikus.

Én viszont csóró vagyok ehhez képes szerény átlagban evickélek.

[ Szerkesztve ]

(#17) KAMELOT válasza MZperX75 (#16) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen hát csak ha bécsbe átugrasz akkor már ott mások az életkörülmények. Nyugaton 2 havi fzetésből veszel pár 1000euros gépet. Itt meg egész évben dolgozhatsz rá. De ez is csak akkor éri meg ha van időd gamelni. Mert ha túlórázol akkor igen csak csökken az idő.
+ ha van asszony gyerek hitel akkor még jobban. :D
Nyugat és kelet. Egyikben nem volt komunizmus másikban igen. Alakalmazkodni kell!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18) arty válasza KAMELOT (#17) üzenetére


arty
veterán

afrikában pedig gt430-ra se telik "senkinek" :) sose feledjük, hogy még így is a szerencsés 20%-ba tartozunk!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) MZperX75 válasza KAMELOT (#17) üzenetére


MZperX75
addikt

"Alakalmazkodni kell!"

Vagy lemondani ezekről az igényekről,én már ezt megtettem.

Fontossági sorrend kb 27. helyen áll a számítógép..... ;)

Meló után örülök,ha elalszom. :R

(#20) KAMELOT válasza MZperX75 (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen a fontossági sorrend az a fontos. :)

(#18) arty: ott örülnek ha havonta megvan a 100 dollárjuk. :) de afrikában sajnos a fejlettségi szint is elég alacsony. Én örülök annak ami van konfigom. Több nem is kell. Megy rajta minden Fullon.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) raziel01 válasza MZperX75 (#19) üzenetére


raziel01
veterán

"Meló után örülök,ha elalszom."

Sokszor én is így vagyok. Ha meg kicsit játszani akarok akkor berakok valamit a konzolba. Felesleges a 300 ezres gép ha az ember heti 4-5 órát játszik max.
Bár van olyan akinek az az élete, hogy minél jobb gépet vegyen de a háza meg tiszta kosz meg ruhára sem költ.
A nevet nem írok tudja aki tudja. :DD

(#22) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Vagy 3 múlva biztos ilyenem lesz. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23) csaabz


csaabz
őstag

Kicsit sok a memória, kicsit magas az ár... kettőt kérnék! :DDD

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#24) arty válasza KAMELOT (#20) üzenetére


arty
veterán

csak azért írtam, mert hajlamosak vagyunk állandoan csak a nyugatihoz mérni az életünket... :) (énis!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) MZperX75 válasza arty (#24) üzenetére


MZperX75
addikt

Mivel közép Európában vagyunk,és mindenki jobban él az EU-ban ,mint mi!

(#26) KAMELOT válasza MZperX75 (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Még mindig inkább annak örüljünk a legjobban, hogy van ház amiben élünk van tiszta ruha víz és élelem minden nap.

(#24) arty: ez van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) MZperX75 válasza KAMELOT (#26) üzenetére


MZperX75
addikt

,Aha most költözöm 5 milliót ráköltöttem 2 év alatt talán 1 milla ha jön vissza,így go albérletbe (anyámékkal 2 évet bírtam egy külön bejáratú 2 szintes totál felújított zsír újonnan felszerelt felső szinten) a vérszívásnak vége,de ez így is egy drága mulatság.minden marad csak a bútor megy ,az előszoba és a konyha burkolása(és nem tesckós burkolólappal)3 hete lett kész!Homlokzat szigetelés rendszer új nyílászárok ,új villanyszerelés zsír új falak ,ja és egy 14nm erkély építése is ott van stb parketta persze a drágábbikból++rengeteg melóm a kukába illetva anyáméknál hagyva,mivel generál kivitelezéssel foglalkozom,ez nem panasz,így is megoldom lakni fogok :W

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#28) Beri78


Beri78
őstag

nagyon dögös :DDD

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#29) lujó55


lujó55
őstag

simán kihagyom.

(#30) mghltm


mghltm
addikt

ujtojason a referencia 2gb-os verzio 500 korul megy, mi indokolja az 50%-os felarat?! :F

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#31) Televan74 válasza mghltm (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az emberi butaság. Sokan megveszik mert 4GB van rajta.És tök mindegy, hogy ki tudja e használni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) Milka 78 válasza MZperX75 (#10) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugye tudod értelmezni a fenti írásban az iróniát és a viccet? :U

[ Szerkesztve ]

(#33) KAMELOT válasza mghltm (#30) üzenetére


KAMELOT
titán

marketing. lényegében +2Gb vram lehet egy 20-30euro. Ezek itt 150-et nyomnak rá. :)
Legalább rende hűtés lenne rajta. Eza ref hűtő semmi.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34) MZperX75 válasza Milka 78 (#32) üzenetére


MZperX75
addikt

És te? ;) ...................... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) Milka 78 válasza MZperX75 (#34) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én kérek elnézést! :DDD :R
Mindent összevetve ez a kártya egy nagy parasztvakítás.Jó drága,viszont rút kék nyákra épül(bár ez legyen a legnagyobb bajunk) van 4gb ram ami tök felesleges viszont van egy géppuskás csóka rajta amit az életben nem látok többet.Igazán konstruktív,innovatív termék :P

(#36) KAMELOT válasza Milka 78 (#35) üzenetére


KAMELOT
titán

Géppuskás csóka...ez állat :DDD
Mindent összevetve ez a kártya kb. 450eurot ér még barátok között is.
Kék nyák, ref hűtő, géppuskás csóka. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) MZperX75 válasza KAMELOT (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

Minden annyit ér amennyiért megveszik.
Ha olcsón(persze ez relatív)akkor annyit,ha drágán akkor annyit ér.
Én nem venném meg 200 Dollárért sem(persze kereskedni nem szándékozom vele) :R

(#38) KAMELOT válasza MZperX75 (#37) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen akik nem értenek a dolgokhoz azok megveszik jó drágán is. Én személy szerint HC kártyáért maximum 300eurot hajlandó lennék kiadni (persze ha lenne cash). Többet nem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) szben05 válasza imibogyo (#1) üzenetére


szben05
tag

Nekem is ez szúrt szemet elõször. Fúj.

(#40) edward2 válasza KAMELOT (#17) üzenetére


edward2
addikt

Tudod az ember sokat keres sem feltétlenül kezdi kilapátolni a pénzét baromságokra. Euróban is megtanulsz idő után spórolni amikor már 100 eurót is soknak tartasz. Tudom első években amikor forintos 100ezrek meg milliók után ezrekről beszélünk minden olcsónak tűnik aztán 2 év után ez is beáll és már nem kúrod ki a pénzt minden szarra, hogy olcsó.

Nem olcsó és kell az embernek megtakarított pénz is nem úgy akar mindenki élni mint otthon, hogy sok ember elveri a pénzét szarságokra és kb a költségvetésének a peremén lavírozik minden hónapban.

Tehát nyugati fizetésből sincs ám ilyen ezt pár hónap alatt megveszem szöveg.

Tudod átlag kereset a nagy nyugaton is olyan 1300-1500 euró átlag. Hát ez szerinted sok? Nem az. Tehát hidd el 600 eurós kártyát megvenni nem egy ilyen hétvégi picknik.

(#41) raziel01 válasza edward2 (#40) üzenetére


raziel01
veterán

"Tudod átlag kereset a nagy nyugaton is olyan 1300-1500 euró átlag. Hát ez szerinted sok?"

550 ezer Ft nem sok? Hát ha már a felét keresném már boldog lennék.

(#42) edward2 válasza raziel01 (#41) üzenetére


edward2
addikt

Bocs, de 1300-1500 euró még a legjobb árfolyamon se közelíti meg az 550ezret.

szerk: Xe.com-os pillanatnyi állás:

1,300.00 EUR = 361,399.59 HUF

1,500.00 EUR = 416,996.93 HUF

[ Szerkesztve ]

(#43) MZperX75 válasza edward2 (#42) üzenetére


MZperX75
addikt

"1,300.00 EUR = 361,399.59 HUF"
legyünk pontosak ne az eladásival ,hanem a vételivel számold: 1300Eur=368.680Ft
1500Eur=
425.400Ft
De tökéletesen igazad van :R
283.3Ft/euro(de átlagban azért 285körül mozog)

Persze arányaiban nem 550.000Ft ott a fiú egy kicsit benézte, talán még a font sincs ennyi.

360.58ft/font(1300Font=468.000Ft),1500Font=540.800Ft
;)

(#44) edward2 válasza MZperX75 (#43) üzenetére


edward2
addikt

Lényeg igazából csak arra akartam kilyukadni 1300-1500 euróból pl. albérlet olyan 400-500 euró+rezsi kajálni is kell simán 400-500 euró. Bérlet/kocsi + szórakozás. Máris minuszban vagy. Csak ennyit akartam kiemelni.

(#45) MZperX75 válasza edward2 (#44) üzenetére


MZperX75
addikt

Kint a négerek sem keresnek ilyen keveset,persze a mosogatás is munka csak,egy normál átlag (szaki,vagy jobb melót végző német) az nem 1300-1500-at keres
2500-4000 eurót lazán.
Albérletet persze szart kaphatsz kisvárosban 500-ért de nem jellemző inkább több.
:R

(#46) KAMELOT válasza edward2 (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod a dolgokat. Csak, hogy képben legyél én is euroban számolok. koronában sokkalta egyszerűbb volt spórolni meg számolni.
300euro rengeteg pénz....9000sk átszámolva.
Én csak azt írtam, hogy max annyit adnék ki, ha lenne rá megspórolt pénzem direkt erre.
Én sem cseszem össze vissza a moneymat. Spórolok ahol tudok.
Csak egy pl. Nemrég vettem HD7770-es kártyát. Ez is megváltás volt számomra simán megy minden maxon. Kártya 138euro volt.
Mivel az üzletben van lehetőség hitelre vásárolni ezért kifizettem 40eurot és a maradék 98 eurot meg 10 hónapig fizetem 9,80euroval havonta. Szóval csak ennyit bemutatásképpen. Nálunk van ilyenre is lehetőség. És az a havi 10euro 10 hónapig nem vészes.
Ha egészbe kellett volna kifizetni már nem tudtam volna. Graf kártya 300euronál nem ér egyik sem többet. pl. GTX690 árából autót veszek ami elvisz mindenhova. És talán egy autó egy családba mindennél fontosabb mint egy VGA amihez legalább egy 1200euros DELL 30-as monitor kéne. :)
Nálunk az átlagkereset 450euro :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47) edward2 válasza MZperX75 (#45) üzenetére


edward2
addikt

Melyik országról beszélünk egy, kettő pedig de portugália,spanyol,francia,olasz bizony átlagmunkát végző emberek <2000 eurót keresnek. NETTÓ.

Tehát ez a 2500-4000 euró egy Mo.-n élő mese meg pár ember története akik bruttóval kábítják a népet.

(#48) Televan74 válasza edward2 (#47) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sokan álmodnak MO. -n. ;]

De nem is csoda. Apám, aki ma már nyugdíjas a nettó keresete nem érte el átszámolva a 700€ -ot. Pedig középvezető volt , építész technikusi végzettséggel. :(((

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) MZperX75 válasza edward2 (#47) üzenetére


MZperX75
addikt

"Melyik országról beszélünk egy, kettő pedig de portugália,spanyol,francia,olasz bizony átlagmunkát végző emberek <2000 eurót keresnek. NETTÓ."

Magyar.o-on meg 500-550Eurot :DDD

:U Egyenlőre Németország,és Ausztriát említettem .
Az említett átlag Németországra vonatkozik.

"Tehát ez a 2500-4000 euró egy Mo.-n élő mese"

Ez a mese igaz.
(elfelejtik sokan,hogy a német gazdasági és ipari motor a legerősebb Európában ,így a munkabér sem alacsony.)
:K

[ Szerkesztve ]

(#50) edward2 válasza MZperX75 (#49) üzenetére


edward2
addikt

Mondom pár példa van kiemelve Németektől nincsenek ilyen fizetések vagy valószínű az összes német eddig hazudott akiket ír illetve Olaszországban ismertem meg, hogy szarok a fizetések. Valószínű annak hiszek inkább akik onnan származnak és nem az ismerős ismerősének fiának haverja hallotta, hogy valaki keresett valaha mintha 4000 eurót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.