Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Kíváncsi leszek milyen gyorsan fog elterjedni. Kár hogy már nem az elején ilyen csatlakozót használtak.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Obyboy


Obyboy
addikt

Remélem nem sok gyártó fog így gondolkodni. Ha mindenki kivárja, hogy a többiek futtassák fel a technikát akkor soha sem fog elterjedni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3) Örni


Örni
senior tag

Nehogy már a Sony valamire gyorsan reagáljon :)

Mondjuk nem létszükséglet.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#4) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Engem amúgy sem érdekelnek a Sony telefonok.
Bízom benne, hogy gyorsan elterjed ez a szabvány a többi gyártónál.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Mire jó ez a C tipusú USB?

(#6) Zoja™ válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


Zoja™
őstag

Úgy dugod be és oda, ahova akarod... ;]

(#7) nikilauda válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


nikilauda
senior tag

például erre

A Sony részéről (is) hiba, hogy nem terveznek vele.

[ Szerkesztve ]

(#8) laci_csk


laci_csk
senior tag

Alig vartam hogy elterjedjen a micro usb, hogy ne kelljen hordjam magammal a drotokat. Majd megint kell a sajat kabeledet meg adaptereidet hurcolasszad magaddal, mert a havernak masfajta usb-je van. Hulyeseg.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#9) fordfairlane válasza DaveJr (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kár hogy már nem az elején ilyen csatlakozót használtak.

Mármint 1996-ban? Akkoriban boldog volt a nép, hogy nem külön csatlakozó kell minden egyes eszközhöz (LPT, COM, PS2, DIN, gameport, stb...)

x gon' give it to ya

(#10) babkukta


babkukta
senior tag

Hát, nem tudom, h most ehez mit lehet szólni. Egyrészt olyan szempontból megértem a felfogásukat, hogy az eladásikra tekintettel valszeg nem váltanák meg a világot, ha minél hamarabb adnának ki ilyen készülékeket. Így kb értelme tényleg nem nagyon lenne, mert oké, megvan h van, csak mivel nincs elterjedve, ezért kb az értelme 0.
A másik oldalról viszont meg lehetne úgy közelíteni, h de miért ne? Kára nem származna belőle a cégnek, hisz ez lesz a jövő.
Az viszont szvsz tény, h ameddig a Samsung nem terjeszti, kb nincs értelme. Ő egyike azoknak a cégeknek, aki tényleg hatással tud lenni a piacra, és vele elindulhat egy usb C hullám. A Sony nem az.

Ha az év 2. felében már elindulnak ezek a csatlakozók, szerintem az nem zárja ki azt, h a Sony 2016-ba ne használna ilyet.
Hát, maradjunk annyiban, h van is benne logika, meg nincs is

(#6) Zoooja: Lol... a piszkos fantáziám beindult ;]

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#11) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Végre minden telefonon egy fajta dugasz lenne. Nem hiszem, hogy annyira várni kellene az elterjedésre. A mostani micro usb is pillanatok alatt elterjedt.
Mondjuk én nem vágdosnám az ereimet, ha nem ezzel jönne az új telefonok nagy része. De ha az apple ezzel készülne, akkor végre egységes dugás lenne mindenhol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) fordfairlane válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gyors, fordítható, több powert lehet keresztülvezetni rajta, többféle adatstream mehet rajta át, egységes (nincs normál-mini-micro-A-B)

x gon' give it to ya

(#13) Zoja™ válasza ctvagyok (#11) üzenetére


Zoja™
őstag

Egységes dugás? Az már swinger-c lenne, nem usb-c. :DDD

(#14) stevve válasza babkukta (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem tiszta sor. Bár a Sony elég sok készüléket elad, amíg nincs elterjedve, addig ez számít új és inkompatibilis csatlakozónak, ergo nem biztos, hogy jót tenne az üzletnek. Ha a Samsung betolja minden szegmensbe, akkor már van értelme és kell is váltani.

A Nokia N1-et például bizonyosan sokan fogják kihagyni azért, mert az otthon lévő 2-3 micro USB kábel, töltő mellé most jönne 1, azaz 1 db az újból, így utazásra, másik szobába, ágy mellé, bárhová be kellene szerezni még több újat. Simán felesleges egyelőre egy átlagos felhasználónak. Majd ha elárasztják a piacot vele.

(#15) fordfairlane válasza stevve (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Nokia N1-et például bizonyosan sokan fogják kihagyni azért, mert az otthon lévő 2-3 micro USB kábel, töltő mellé most jönne 1, azaz 1 db az újból, így utazásra,

Én biztos vagyok benne, hogy elhanyagolható lesz, aki emiatt nem vesz N1-et. Ami miatt kihagyják, az inkább az Atom miatti inkompatibilitás lesz.

x gon' give it to ya

(#16) Simi87 válasza Zoja™ (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Tehàt lightning. 😃

(#17) foxymaci


foxymaci
senior tag

"A japán gyártó egyelőre nem tervezi, hogy a legújabb típusú csatlakozót beszerelje a mobilokba, inkább kivár, még a szabvány elterjed a piacon."

Tök logikus gondolkodás...... inkább vár hogy elterjedjen de ő nem segít azon hogy elterjedjen .... :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#18) joey04 válasza laci_csk (#8) üzenetére


joey04
titán

omg :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A nagy kérdés nem a Sony támogatása, ők már évek óta csak követik a piaci trendeket, hanem az, hogy az Apple a Lightning-ot becseréli-e erre az USB-C-re.

x gon' give it to ya

(#20) Shyciii válasza stevve (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

A Nokia N1-et például bizonyosan sokan fogják kihagyni azért, mert az otthon lévő 2-3 micro USB kábel, töltő mellé most jönne 1, azaz 1 db az újból, így utazásra, másik szobába, ágy mellé, bárhová be kellene szerezni még több újat. Simán felesleges egyelőre egy átlagos felhasználónak.

Nah az ilyen gondolkozásmódnak köszönhető a technológiák lassú bevezetése, vagy haldoklása.

(#21) babkukta válasza fordfairlane (#19) üzenetére


babkukta
senior tag

Erre gondolsz?

(#20) Shyciii: hallod, hány USB C-s eszköz van eddig? Akkor miért jelentene előnyt, h az van benne, ha szinte még nincs is eszköz hozzá? Az Apple is kb 15-20 ezerért ad hozzá adaptert. Amíg nincs elterjedve rohamosabban, addig ez nem jelent előnyt. Ahoz h elterjedjen, a legnagyobb gyártóknak kell beszállnia a bizniszbe, nem egy Nokia N1nek, meg pár kínai csodának. Semmit nem jelent még manapság egy ilyen csatlakozó, csak hátrányt

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#22) DaveJr válasza fordfairlane (#9) üzenetére


DaveJr
őstag

Úgy értem alapból szimmetrikus kialakítást.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#23) laci_csk válasza Shyciii (#20) üzenetére


laci_csk
senior tag

Gondolom hogy ahogy bevezetik te leszel az elso aki, csak ezert fogsz egy telot megvenni, nem?

Xperia XZ3

(#24) fordfairlane válasza babkukta (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Lightningra gondolok, hogy azt cseréli-e az Apple USB-C-re vagy sem. Lightning van az iPhone-okon és az iPad-okon.

x gon' give it to ya

(#25) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Egyébként mivel már tavaly bejelentették azt hittem hogy idén sorban jönnek ki az ezzel felszerelt eszközök pl mobilok.
Én már azon is meglepődtem hogy az S6-on és más csúcskészülékeken miért nem ez van.....
De valamiért a gyártók nem ugrottak rá annyira.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#26) Matexx99


Matexx99
tag

:W

(#27) laci_csk válasza M5Norbi (#25) üzenetére


laci_csk
senior tag

biztosan a Sony miatt.

Xperia XZ3

(#28) #06658560 válasza M5Norbi (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pl. az EU-s szabályozás miatt is lehet ez.

(#29) stevve válasza Shyciii (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Végy egy teljesen átlagos irodistát, üzletembert, kétkezi munkást. Nekik nem a fejlődés a cél, hanem az, hogy ha már van otthon 3 hagyományos USB-s kábel, töltő, egy készülékért újat venni nyűg. Ugyanez volt a mini és micro USB körül is. Ha majd tömegesen nyomják és kb. minden második készülék legalább C lesz, akkor már beszélhetünk trendszerű váltásról a háztartásokban is. Ez nem maradiság. :)

(#30) M5Norbi válasza #06658560 (#28) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hmm azt mondod?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#31) #06658560 válasza M5Norbi (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Annak köszönhetjük az "egységes" csatlakozót, pl.

(#32) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Remélem mihamarabb elterjed, a micro USB egy vicc, ha a strapabírást nézzük.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#33) M5Norbi válasza #06658560 (#31) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát igen így most nekik is váltaniuk kéne hogy a Type C legyen az előírt egységes szabvány.

Ez meg nyilván bürokrácia keményen.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#34) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Szerintem se létszükséglet, ettől függetlenül a most kicsit döglődő Sony-nak az összes ilyen jól csengő trendbe bele kéne kapaszkodnia, Z5-öt se fogják tudni eladni azzal, hogy s820 meg 4 GB RAM lesz benne. Kellenek az ilyen kamu innovációk, ezt szeretik az emberek.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) norbiamen


norbiamen
csendes tag

Én pl azért nem venném meg az s6ot, mert nem Type-C. Inkább kivárom, hogy azzal szereljék a telefonokat, és makd akkor beújítok. Ha kiadok most 170k-t egy telefonért, és jövőre már minden telefon csak az újfajtával lenne szerelve, kicsit rosszul esne.

(#36) ClioRS válasza stevve (#29) üzenetére


ClioRS
őstag

Ezzel a gondolkodással az a baj, hogy ha mindenki vár mindenkire, akkor nem lesz belőle semmi.... Valahol el kell kezdeni.

(#37) no more válasza DoItYourself (#32) üzenetére


no more
addikt

+1, Nagyon jó ötlet, hogy bárhogy be lehet... dugni. :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#38) #06658560 válasza M5Norbi (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak az, mert megint jönne a két rendszer fut párhuzamosan játék, vagy milliónyi töltőt lehetne kukázni csak úri passzió miatt, jó kis elektronikai hulladék kategóriában.

(#39) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Én azt nem értem, hogy az eddigi USB-knél ezt miért nem lehetett kivitelezni? Most megint átállás, aminek nem feltétlen örülök, de szeretném, hogy mihamarabb elterjedjen. Hadd dönthesse már el a júzer, hogyan akar dugni. A Sonyhoz hasonló gondolkodásúak miatt lesz még évekig tagolt a piac.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#40) M5Norbi válasza #06658560 (#38) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen de ha veszel új eszközöket akkor otthon is megvan az átállás hamar illetve így is keletkezik töltőkből elektronikai hulladék attól hogy egységes a csati.
Most csak annyi hogy itthon van egy töltő amit használunk meg egy amit nem.
Meg külön autóstöltő.
Ha pl már az S6 azzal jön akkor ahhoz máris kapok,meg mivel a csodás minőségű autóstöltők max 3 hónapot bírnak most abból is olyat vettem volna.
Csak a Lumia töltője nem unatkozna hanem használnánk.
Ha meg a Lumia is cserélődne akkor már az utódján is ilyen lenne és kész.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#41) #06658560 válasza M5Norbi (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már ha kell, pláne a tartalék töltők esetében, amik sokáig jók, így viszont duplázni kell belőlük.

(#42) #06658560 válasza Tomi_Ohl (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

" A Sonyhoz hasonló gondolkodásúak miatt lesz még évekig tagolt a piac."

Jó reggelt, körbe néztél már a piacon? Applet leszámítva mindenki egy csatlakozót használ, a Sony is. Most jönne egy új, ami tördelné a most egységes piacot.

(#43) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ha már szóba jött az alma; usb-c-nek sokkal több értelme van, mint a nano-simnek.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#44) ClioRS válasza #06658560 (#42) üzenetére


ClioRS
őstag

Tehát ha van egy széleskörűen elterjedt valami, majd lesz egy annál jobb, akkor nem ésszerű lecserélni? Végülis ja, minek fejlődni....

Most komolyan, én nem értem min vagytok ennyire fennakadva. Konkrétan 1000Ft-os kábelekről beszélünk, ha már az az érv, hogy mindent le kell cserélni. De miért is kéne? Az új eszközzel jön az új kábel is, és ennyi. A régit meg ha használni akarod veszel rá egy átalakítót, nagy befektetés. :U

[ Szerkesztve ]

(#45) M5Norbi válasza #06658560 (#41) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen de most javarészt csak a két szabvány közt kéne váltani.
Anno meg jó sokféle volt.
És most van ami használatlanul pihen vagy megy a levesbe a bedöglött telefonnal mert az újhoz megint lesz és egy idő után minek több még tartalékba is....
Egy töltőt használunk 3 telefonhoz.A másik kettőé most csak van valahol.

Nah épp most jött az új hír talán a Note 5 elindítja a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#46) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem minthogyha a sony álláspontja nagyon mérvadó lenne a nagyobb cégek mellett :U majd követi a többit.

Finn the human

(#47) fornettisuti válasza Matada2.3 (#46) üzenetére


fornettisuti
veterán

+1

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#48) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Igazából mindenki ezt csinálja, csak a sony be is jelentette.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#49) Tomi_Ohl válasza #06658560 (#42) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Idővel el fog terjedni, ne félj. Ha most mindenki ezt kezdené használni, egyszerűen megtörténne a váltás, de így kitudja hány évig fog húzódni.
Félre ne értsd, nem csak a Sonyval van a baj, hanem az összes többi gyártóval, aki még így gondolkozik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#50) fordfairlane válasza Tidzsimon (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, a legtöbb gyártó láthatóan kivár, érthető okokból. Azért örülök, hogy nem mindegyik.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.