Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

"de még mindig messze nem olyan zavaró a kép, mint egy hagyományosan hátulról megvilágított LCD esetében."

csak a drágább monitorokban van led mátrix a kijelző mögött, az olcsóbbaknál teljesen ugyanaz mint a fénycső volt: ledsor a szélén

(#2) h-yle


h-yle
addikt

Ha jólértem beépített ledet kap a káva, és az volágít a képernyőre? Szerintem nem hülyeség...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kíváncsian várom a kis jószágot. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Várom kiváncsivá tettek...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#5) Nyugdíjas válasza azbest (#1) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Attól az még hátulról van megvilágítva, csak egy diffuzor réteggel "viszik szét" a fényt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6) nebulo


nebulo
tag

Most akartam venni Kindle-t, lámpás tokkal. De lehet kivárok. Nem sürgős a dolog amúgy sem.

(#7) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A LED-eket teljes intenzitásra állítva már valamelyest a környezetét is megvilágította az eszköz
Na, ez az, ami szvsz teljesen felesleges egy papírlaptól. Világítson csak annyira, hogy vak sötétben, holdvilágnál és félhomályban is kényelmes legyen olvasni!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) Tigerclaw válasza nebulo (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem inkább vedd meg most. Ha ez az előlap-élvilágítás bejön valószínűleg vastagabb és más törésmutatójú előlapot fog igényelni, ami lehet hogy a nappali/outdoor olvashatóságot ronthatja (tükröződés). Most nagyon jó a Kindle olvashatósága mind bent, mind kint és teljesen matt és tükröződésmentes. Ahogy írod, veszel hozzá egy ledes olvasólámpás tokot és máris használhatod. Persze meg lehet várni ennek a megjelenését és az első teszteket és utána dönteni. ha most nem sürgős. Egyébként ez valószínűleg emelni fog az olvasó árán is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Gabás válasza macilaci78 (#7) üzenetére


Gabás
addikt

valamennyire visszatükrözheti a fényt, mint minden más tárgy (a vaknak meg mi szükség a világításra? :P )

(#10) Findzs


Findzs
addikt

és ez már színes lesz ?

jó lenne képregényekhez :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) macilaci78 válasza Gabás (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem a készülék még kikapcsolva is veri a legtöbb könyvet ebben a versenyszámban. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) Pantok


Pantok
aktív tag

Én nem is értettem miért nincs még egyverzió amiben az élbe van építve egy-két led, nagyon kevés kreativitás kell az ötlethez, a kivitelezés érdekel de még az se lehet nagy kunszt.

Ja és a hírt én "beépített lámpának" nevezném mert az a lényege.

(#13) todie


todie
tag

sony prs 505-hoz kaphato vilagitos tokja, a light cover nem ezt tudta kb 5-6 eve?
a kindle lesz az uj apple, aki feltalalja az 5-10 eves technologiat ujra? :)

(#14) GeoPhoto válasza todie (#13) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ezért nem teljesen mindegy milyen szögből esik be az a fény, de igazából olvasáshoz azért nem árt egy kis szórt fény is különben nem túl egészséges... mondom ezt annak ellenére, hogy évekig PDA-n olvastam :) Szerintem ha valaki olvasni akar huzamosabb ideig az használjon olvasólámpát, de persze támogatok minden ötletet ami könnyebbé teszi az extrém helyzetekben való használatot.

Viszont ha már világításról van szó akkor valószínüleg le kell mondani a többhetes akkuidőről, hacsak nem lesz napelemes a keret vagy a tok a készülékben...

(#15) Cathfaern válasza macilaci78 (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Felteszem ez a technológia korlátja. Ha jól értem a teljes visszeverődés elvén érik el azt, hogy ne jusson ki fény a kijelzőből közvetlen úton (ne világítsa meg a környezetét, mint egy monitor). Viszont túl nagy fényerő esetén tovább "pattog" a fény, és emiatt már elér olyan szöget, amivel ki tud jönni. Szóval ha nem tekered fel maxra, akkor az lesz amit szeretnél :)

Pantok:
Ha jól értem, itt többről van szó, mint sima "LED-ek oldalt" koncepcióról. Abban az esetben erősen egyenetlen lenne a megvilágítás, illetve ugyanúgy kivilágítana a képernyőből, mint egy rendes monitor.

(#16) JoeYi


JoeYi
őstag

önmagában egy élbevilágítás nem lenne nagy dobás.

Viszont pixel szinten megcsinálni már durvább lenne. Tehát az e-ink képpontokat egyenként felülről megvilágítva téve azokat olvashatóvá. Akár a pixelek feletti cella falának fénykibocsátóvá alakításával, vagy esetleg egy különleges fényeloszlató hálót húzva a kijelzőre, ahol a háló rostjai a kijelző pixelei szélén haladnának el.

Na én ilyesmit várok az amazontól, egy fapados élvilágítást bármelyik kínai dzsunkán legyártanának.

(#17) Tigerclaw válasza JoeYi (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ágyúval a verébre lövés a téma. Nem szabad ennyire kényelmesnek lenni. ;] Ott van az olvasólámpa, vagy a lámpás tok, ha sötétben utazik az ember és olvasni akar.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) JoeYi válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


JoeYi
őstag

egyetértek. Engem is inkább a színes és gyors e-ink tudna elvarázsolni. Ha egy 10FPS-t tudna egy ilyen kijelző az már bőven elég lenne (rootolt Nook-ot használok PDF olvasáshoz és néha jól jönne a gyorsabb tempó)

(#19) #41635072 válasza todie (#13) üzenetére


#41635072
törölt tag

Megsúgom, hogy a Kindle olvasókhoz is van a kezdetektől fogva világítós tok.

(#20) VIC20 válasza JoeYi (#18) üzenetére


VIC20
őstag

Hogy tudna egyszerre egy és tíz FPS-t? :U

(#21) todie válasza #41635072 (#19) üzenetére


todie
tag

olyan amit linkeltem? mert en csak a kihajthato kislampasat lattam eddig.

(#22) JoeYi válasza VIC20 (#20) üzenetére


JoeYi
őstag

nem értem a kérdést. Amikor olvasod az állóképet az nyilván 0 FPS, de mikor változik a tartalom akkor azt 10 FPS-el csinálja

(#23) #06658560


#06658560
törölt tag

'Lumineszenciával nem lehetne játszani még mellé?

(#24) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Azt hiszem ezt megvárom és kihagyom a Kindle 4-et.

(#25) Pantok válasza Cathfaern (#15) üzenetére


Pantok
aktív tag

Teljesen más.
A ledek oldalt az LCDt hátulrol világítják meg, és az velük a baj, itt a ledek oldalt a kijelző elött lennének és azt világítják meg, az egyenletesség abszolút megoldható, rég megvan a tech az ilyesmire. Csupán kivitelezni kell anélkül hogy a kijelző túl mélyre essen.

Olyan alapon mondom ezt, hogy túl sok választásuk nincsen, a kijelzőbe/mögé nem tehetik mert elveszti az előnyét az eink, megvilágítani pedig csak előröl tudják, ami ha eladhatóvá akarják tenni nem egy nagy kihajtható lámpa lesz, hanem egy finom fénysugárzó perem, fileterkkel meg atyámfaszával elegyengetve hogy egyenletes legyen.
Nyilván ez a legegyszerűbb megoldás de semmiképp sem az lcd felé irányítanak.

Ha azt nézzük hogy a PixelQi hol tart akkor mást nem lehet elképzelni, ki be kapcsolós háttérvilágítási tech még nincs elfogadható szinten.

sing1ep1ayer: Bizony legalább enniy kéne ahhoz hogy lecseréljem a Nookomat :)

[ Szerkesztve ]

(#26) effendi2


effendi2
tag

Ha csak ennyi lesz a fejlődés, tuti nem fogok váltani. Továbbra is felkapcsolom az olvasólámpát. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#27) Béééla


Béééla
őstag

komolyan ennyit kellett ra varni?
ket reszeg egyetemista 10 perc alatt tobb innovaciot termel ki magabol, mint ezek evek alatt

Bélabá

(#28) Gabás válasza Béééla (#27) üzenetére


Gabás
addikt

Miért nem szabadalmaztatod az általad (józanul) 5 perc alatt kiötölt megoldásokat? Ilyen mennyiségű innovációval hülyére fogod keresni magad.

[ Szerkesztve ]

(#29) effendi2 válasza Béééla (#27) üzenetére


effendi2
tag

Egy könyvvel kapcsolatban nehéz új dolgokat feltalálni. Van papír (kijelző), meg van tinta.

És egy szög egyszerű oprendszer, ami ezt kiszolgálja. Nem is kell más.
A többi fícsör (wifi, zenelejátszó) a mostaniban is tök felesleges. Csak drágítja, de e-inkes olvasón netezni nem túl kellemes, a zenelejátszó meg hamar leszívja az akksit az mp3-ak meg elveszik a helyet a könyvektől.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#30) dabadab válasza Cathfaern (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont túl nagy fényerő esetén tovább "pattog" a fény, és emiatt már elér olyan szöget, amivel ki tud jönni."

Ize, a szogeket a fenyero nem igazan befolyasolja, meg hat szerencsetlen fenynek mindenkeppen ki kell jutnia valahogy, mert ezert van :U

Egyebkent tenyleg jo lenne, ha kitalalnanak valamit, mert a vilagitos tok nem igazan jo megoldas, annak a fenye nagyon egyenetlenul oszlik el.

(#29) effendi2: azert az e-papirok teren boven van mit kitalalni am

(#10) Findzs: kepregenyre a kindle elsosorben nem azert alkalmatlan, mert fekete-feher, hanem azert, mert elkepesztoen alacsony a felbontasa (pl xkcd-s kepregenyeket nem lehet rajta elolvasni - Dilbertet viszont igen, mert ott nagyobb es sokkal szabalyosabb betuk vannak)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Béééla válasza Gabás (#28) üzenetére


Béééla
őstag

Mert amúgy
1. nem kevés nulla van egy szabadalmi papír esetében, amit ki kell fizetni
2. nem kevés nullás összeggel kell rendelkezni valami kidolgozásához
3. itt arról van szó, hogy évekbe tellett feltalálni egy nyamvadt háttérvilágítást (tisztára mint a gameboy esetében)

De ha adsz sok nullás összeget, nagyon szívesen bevennélek pár buliba szponzorként :)

A fícsörök meg nagyjából tényleg kifogynak egy e-ink könyvolvasó esetében, bár jó lenne egy hírolvasó és doku-szinkronizálás is
(de ez azért nem lesz, mert Amazonnak/bárkinek sokba kerül a net 3G-n és/vagy nyafognának a kiadók)

Bélabá

(#32) dabadab válasza Béééla (#31) üzenetére


dabadab
titán

"itt arról van szó, hogy évekbe tellett feltalálni egy nyamvadt háttérvilágítást"

Nem hattervilagitas (ha valahogy sikerulne e-papirhoz hattervilagitast csinalnod, akkor szoljal, mert masnak ez meg nem sikerult).
Az oldalvilagitas meg nem feltetlenul trivialis dolog, rengeteg macera jol megcsinalni.

"bár jó lenne egy hírolvasó és doku-szinkronizálás is"

Ize, szinkronizalas alapbol van Kindle-n, rss olvasokra meg egy csomo 3rd party cucc, en pl. a Kindlefeedert hasznalom.

szerk: link :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) Zirowe válasza Béééla (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pont nem a háttérvilágításról van szó, mert a megoldható lenne, de akkor oda az e-ink szemkímélő előnye, és megint a tft/lcd minőségnél tartanánk.

Itt úgy kell megvilágítani a felületet, hogy az olvasható legyen hosszútávon, kímélje a szemet, keveset fogyasszon, és mind ez legyen úgy beépíthető, hogy ne növelje meg túlságosan a méretet és a súlyt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34) Nyugdíjas válasza dabadab (#32) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

el teccett gépelni a linket,de jó a cucc, megnézem énis:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Kezdik már...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#35) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van videó is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) Béééla válasza dabadab (#32) üzenetére


Béééla
őstag

oke, technikailag nem hattervilagitas, de az oldalvilagitas meg hulyen hangzik.
dokuszinkronizalas annyira nem, csak kuldes van tudtommal kindlere, es borsos aron (nekem a dx grafit van, mert a kis kijelzo nem eleg az a4 datasheetekhez, es abbol is a 3g, tehat a wifi sync kiesett)
az rss feederek es hasonlok meg nem csak kindletekkent, tort gepen mennek?

Amugy faja, hogy vegre menni fog a vilagitas.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#38) Pantok válasza Nyugdíjas (#36) üzenetére


Pantok
aktív tag

Pontosan ezt vártam és meg is jött.
Tökély, mindig útáltam hogy az STRemnek nagy a beesése de ebben a formában legalább már érthető lenne.

Egy dolgot sajnálok és az a kék/fehér led fény, én mindig is meleg fényben szeretek olvasni de persze ez már preferencia kérdése.

Ugyanakkor lehet lesz egy eladó STR apróba ha lesz esélyem ezt értelmes áron behozni :)

[ Szerkesztve ]

(#39) salapp


salapp
addikt

Nyilván jópofa dolog lesz. De a Touch annyira jó kis gép (főleg most, hogy a landscape módot is beletették hivatalos firmbe), és végülis könyvet is lámpánál olvasunk, ha kevés a fény, nem?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40) DerDer válasza salapp (#39) üzenetére


DerDer
tag

Egyetértek, minimális előnnyel járna az új funkció..legalábbis számomra.

(#41) amazonhell


amazonhell
csendes tag

ez hatalmas lesz, már sokszor szitkozódtam , mikor nem tudtam este olvasni.. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.