Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

Annyira gyönyörű látni, hogy eddig olyan szinten nem foglalkoztak ezzel, most viszont kb azonnal megy ki élesre ha kész a release.

(#2) Straw válasza tomazin (#1) üzenetére


Straw
senior tag

Ez látszik is mert nem működik. Jelenlegi állapotában ha valami szeretnél vásárolni, akkor az fogad, hogy frissítsd az alkalmazást, mondom jó, de nincs rá frissítés a play store-ban. Szóval most épp tökéletesen használhatatlan.
Jó lenne ha a jövőben a marketingesek/PR-esek megvárnák a következő verzió élesítését, amiról egyébként szól a press release mert ez ebben a formában öngól.

42

(#3) Dáin


Dáin
csendes tag

(Pár napja írtam ezt a hozzászólást, de azt hiszem releváns most is, azért másoltam át)

Helyközi buszjárattal utaztam városunk és egy távolabbi község között Csongrád megyében, láttam a változásokat, telepítettem az applikációt, feltöltöttem, hiba nélkül ment minden.
Számítottam rá, hogy nem lesz olyan egyszerű a nem telefonos része, és a következőket tapasztaltam a helyszínen, a busz-pályaudvaron.

A buszom fél órával előbb indult, mint ahogy a jegypénztár nyitna. Normál esetben. Azaz esélyem se lett volna venni akkor és ott jegyet.
A buszon, amire felszálltam nem volt QR kód, amivel érvényesíthettem volna az applikációban megvett jegyemet. Mivel sejtettem ez lesz, előrementem, és még a busz indulása előtt beszélgettem kicsit a buszsofőr kísérőjével, aki a buszpályaudvar dolgozója amúgy. Lehet, valami fejes is volt, nem derült ki, de képben volt.

Következőket közölte velem:
1. Nincs minden buszon QR kód, mert nem sikerült megoldani még:lövése sincs senkinek, mikorra lesz.

2. A busz amire szálltam, helyettesítő busz volt, mert durva zavarok vannak, hogy kiállítsanak buszokat sikeresen a járatokra, innen-onnan bérelnek, szereznek, mit tudom én honnan előráncigált buszok is mennek most. Nyilván, van kínálat most. Így ha lettek volna QR kódok kitéve minden normál buszra, itt akkor se lett volna, mert beugrós busz.

3. Kerek perec közölte, itt nem lesz semmilyen ellenőrzés se most, se a belátható közeljövőben, nyugodtan blicceljek. Ezt a Volánbusz alkalmazottja mondta lazán.

4. Amikor elmeséltem (Just for Fun, mert tök rendes arc volt amúgy) hogy a pénztár is zárva, ugyan hogy vehetnék jegyet most bármilyen buszra, megbeszéltük, hogy kizárólag elővételben, azaz egy nappal korábban. Mari néni, aki a faluban eggyel arrébb száll fel pláne esélytelen.

Azaz:

Jelenleg a távolsági buszközlekedés ingyen van. Senki nem ellenőrzi, az elkordonozott sofőr főleg nem. Nincs ellenőr, nem is lesz. A buszon összesen öten ültünk, az első falu után ketten maradtunk a sofőrrel.
Azért írtam le ilyen részletesen, mert szerintem azért ez durva így. Az előző busszal, ami a buszöbölbe beállt, például elutazhattam volna ugyanígy az ország túlsó sarkába. 6000+ Forint normál esetben. És a buszok üresek, mennek ezerrel, vágtatnak.
Szürreális élmény volt!

Update 2020.04.01: Azóta még kétszer utaztam más településekre ugyanarról a busz-pályaudvarról. Eltelt egy hét, és QR kódnak nyoma sincs, a buszsofőr ül láthatatlanul a bunkerében, kinyílik a második ajtó, felszállok, utazok, leszállok) Megszűnt a kontroll. Automata üzemmódban futnak a buszok, majdnem teljesen üresen.

(#4) KicsiRegő válasza Dáin (#3) üzenetére


KicsiRegő
tag

A QR kód csak a BKK járatain kell, a Volán járatokon szó sem volt arról, hogy lesz QR kód, azért kell a menetrendek.hu, ott megnézed a km távolságot, és a pontos indulást.
Az app írja is, hogy a menetjegy egy útra szól, és a vásárláskor megadott időponttól leszállásig érvényes.
A jegy érvényesség kezdetének beállítod, a busz indulási időpontját, ha ezt nem állítod be, nem akarod, vagy nem tudod, akkor ahogy az app írja is, hogy legkorábban a vásárlás után 2 perccel lesz használható.

(#5) Fecogame válasza Dáin (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, én is ugyanezt tapasztaltam nagyobb távolságon, nagyobb városok között. :K

Ez így eléggé negatív pénzügyi kimenetű lesz a Volánnak, nem tudom meddig tartható ez.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) tomazin válasza Fecogame (#5) üzenetére


tomazin
veterán

Minel kevesebb ember vesz jegyet, annal korabban veget er. Aztan majd jon a siras, h miert nem jarnak buszok, neki valahova jarnia kell. Jaa hogy nem fizettel eddig erte es a select azt hozta le,h ezen senki nem ul?

(#7) Dáin válasza KicsiRegő (#4) üzenetére


Dáin
csendes tag

A jegyet az applikációban legalábbis érvényesíteni kell, addig csak megvett jegy, a "még nem érvényes" fiókban lapul, és az érvényesítéssel lesz érvényes jegy. Az érvényesítés meg a QR kód, amit minden távolsági buszra, a második ajtóra felragasztanak, belülre, kívülre, miután felszállsz. A Menetrendek.hu arra jó, hogy megnézd, mekkora távra kell jegyet venni.

Nekem ezt mondta a busz-pályaudvaron az ott dolgozó "illetékes" A Volánbusz alkalmazottja.
Miután megvettem a jegyet, és élesedett, bekerült a "még nem érvényes" fiókba, és ott volt a gomb, hogy "érvényesítés"

A Volánbusznál is, nemcsak a BKK nál.

Szóval...Izé... Ha hülyeséget mondtak nekem, illetve kiforratlan még minden, megértem. De ez akkor sincs így rendben szerintem. Egy cseppet sem. :(

(#8) Tamy válasza Dáin (#3) üzenetére


Tamy
senior tag

"3. Kerek perec közölte, itt nem lesz semmilyen ellenőrzés se most, se a belátható közeljövőben, nyugodtan blicceljek. Ezt a Volánbusz alkalmazottja mondta lazán."

Én most nem buszozok, de vidéki munkatársam mesélte, hogy a napokban (a sofőr elbarikádozás után) volt ellenőr. Kb. 4 utas volt a buszon, a bérletét nem kérte el, csak felmutatta. Szerintem teljesen nem szüntetik be az ellenőrzéseket, legfeljebb ott is létszámcsökkentés van.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#9) oszi666 válasza Dáin (#3) üzenetére


oszi666
őstag

szia ez a mobiljegy applikáció? én ott a purchase fülön belül még mindig csak a BKV jegyek meg bérleteket látom. Nekem nem kínál fel frissítést a playstore sem.
Márc 19-ei az utolsó frissítés a playstore szerint

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#10) -ZeeZee- válasza Tamy (#8) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Én még mindig busszal járok be dolgozni. Múlt héten 3-an voltunk hazafele a buszon (2 bérletes, 1 jegy nélküli, mert a bácsi szeretett volna jegyet venni a sofőrnél, de ugyebár nem lehetett). Két falu között felszállt 2 ellenőr a sofőrhöz, hátranéztek a szalagon keresztül, konstatálták, hogy kevesen vannak, biztos minden jó, nem is foglalkoztak velünk. Átszállás után jeleztem a másik sofőrnek, hogy voltak ellenőrök, megnyugtatott, hogy azt ellenőrzik, hogy van-e elválasztó korlát a sofőrnek. Utasokat nem néznek...

(#11) Tamy válasza -ZeeZee- (#10) üzenetére


Tamy
senior tag

Lehet, hogy helyenként/területenként változik, mint írtam, munkatársamnál az utasokat ellenőrizték.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát ki hitte volna, hogy ezt a digitális korszakot egy nyomorult járvány hozza el a Volánhoz. :U Én például már rég elektronikusan fizetek, mindig utáltam, mikor utaznom kellett, és előtte mehettem az ATM-hez, mert a 21. században egyes vállatok nem tudnak lépés tartani a korral. Igen tudom ma még leginkább a kp-t szereti a nép nálunk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Dáin válasza oszi666 (#9) üzenetére


Dáin
csendes tag

Szia,

én az otp-s Simple nevű alkalmazást használom. Gondoltam, az a bank biznisze, nem állami cég, fejlesztik rendesen. Ott teljesen logikus, szép, működik

(#14) Amacs válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Amacs
aktív tag

Kár, hogy egy járvány kellett hozzá, mert amúgy önmagában teljesen örömteli lenne.

(#15) troll4 válasza Amacs (#14) üzenetére


troll4
tag

Na végre! :DD

06705551911

(#16) koshmar válasza Dáin (#3) üzenetére


koshmar
őstag

Tudtam, hogy nem csak nálunk van ez (Debrecentől 45 km-re), mindenki ingyen utazik (kivéve a bérletesek/idősek), ha kint is van a QR kód, a legtöbb embert egyszerüen nem is érdekli, vagy nincs telefon/bankszámla. Ellenőrzés pedig nincs/nem lesz, ezt is tudják.
Sok busz full üresen megy 40-50km-eket.

Az más kérdés, hogy volt már ember, akit a sofőr nem engedett fel a buszra, mert mondta, hogy nincs okostelefon..

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17) KicsiRegő


KicsiRegő
tag

Én qr kód olvasásról akkor se tudok, azt az ellenőrnek kell olvasni a telefonodról, de a Hogyan vásároljban se ír qr-kódos érvényesítés, vagy te állítod be az időt, vagy a vásárlás után 2 perc.

(#18) koshmar válasza KicsiRegő (#17) üzenetére


koshmar
őstag

Volánnál a jegyellenőrzés QR-kódos? Tőlem mikor legutóbb kérték, csak a tollal firkantott a jegyre..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19) XZoli


XZoli
aktív tag

sima mezei BKV jegyet persze nem lehet venni heti egy utazásért se napi se bérletet nem fogok venni marad a lógás :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#20) #33253120 válasza koshmar (#16) üzenetére


#33253120
törölt tag

Üresen? Hozzánk a reggeli buszokat duplázva küldik, hogy legyen az emberek között távolság....

(#21) Geller72


Geller72
veterán

A gyakorlatban:

Vidék, Volánbusz, egy kis falu:

-Sehol egy jegypénztár, ugye ez nincs, nem is lesz minden faluban, mondhatni sehol, ahol esetleg nem nagyobb pályaudvar van
-Vagy nincs Rózsika néninek okos telefonja, vagy nincs mobil net a telefonján - esetleg, teljesen érthető okokból nem ért hozzá, neki ez magas.

Mission impossible, mert:
-Akinek nincs okos telója, azon folyamatos nettel, esetleg ahol felszállna baromira nincs mobilnet (ez sokkal gyakoribb vidéken, mint azt sokan hiszik) akkor nem mehet sehova.
-Jegy a sofőrnél nem válható.
Kör bezárult.
Megkérdeztem jó néhány buszos haverom és bizony a helyzet a fent vázolt. Ha mégis jegy nélkül utazol (amennyiben a sofőr felengedne, de elvileg nem tehetné) és jön a kaller, 8 db ezresed bánja.

Konklúzió?
-2020-at írunk, technikailag simán évtizedek óta megoldható lenne a bankkártyás fizetés bevezetése és /vagy bármilyen személyi okmányunk átalakítható lett volna már rég chipesre, amit a chip tulajdonságai szerint akár feltölthető bérlettel is használhatnának azok, akiket ez érint. De minimum lehetséges lett volna a bankkártyás fizetés, mert ezelőtt is elég gyakori jelenség volt az, hogy a sofőrt a fordára egy db százassal engedték útra, ez volt A VÁLTÓJA. Kszbzmeg. Miközben ilyen-olyan csilivili wifi, mobil wc és hasonló fszsgok vannak egy szros buszon.

És most hoztak egy szabályt, amit jó esetben a vidéki utasok 80 %-a nem tud használni.

Hatalmas gratula.
:C :C :(((

[ Szerkesztve ]

(#22) Cyberpunk válasza Geller72 (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha a járvány elmúlik nyilván lehet majd fizetni kp-val újra, de ez az általad felvázolt szituációk miatt most eléggé abszurd egy helyzet. Ja persze "maradj otthon", hát vannak esetek, mikor ez nem megoldható.

Egyébként még sok távolsági buszra sem tudsz előre jegyet venni online. Én a múlt hónap elején utaztam Kaposvár-Budapest vonalon így, és úgy gondoltam, hogy országos járat, biztos vehetek előre jegyet nem kell a sofőrnél szarozni ezzel, hát nem úgy lett.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) Geller72 válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


Geller72
veterán

Sofőr haveromat kérdeztem:
-Ha nem tudok nálad jegyet venni, meg online sem, akkor hogyan?
-Sehogy.

(#24) koshmar válasza Geller72 (#23) üzenetére


koshmar
őstag

(írtam is, hogy) múltkor egy ismerősömet nem engedte fel a sofőr, mert hogy nincs okostelefonja (és ugye így jegy se lesz).. és ha mondjuk temetésre ment volna, akkor nem lesz ott? Vagy oldja meg gyalog (10km)?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#25) jUUh


jUUh
addikt

Bármiféle politika, rosszindulat, akármi nélkül, azért egy kicsit (engem mindenképp) elgondolkodtató, hogy erre valahol, valaki(k) rábólintottak. És ne legyen félreértés, ez nem most keletkezett, mint hiba a rendszerben. Hihetetlen, hogy mekkora rendszerszintű problémák vannak. Vicc, ami itt folyik. Csak egy elég rossz. :N

Samsung Galaxy S23+

(#26) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Szerintem az is kissé durva, hogy a (fél)hivatalos Volánbusz-féle appban (Nemzeti Mobilfizetési Zrt kiadóval?) lehetetlen normál helyközi jegyet venni, míg a 3rd party OTP Simple appjában lehetséges.

(#27) koshmar válasza SunyaMacs (#26) üzenetére


koshmar
őstag

Egyébként jegypénztárnál nem voltam (állomáson) egy jó ideje, ott lehet jegyet venni? Vagy azok is zárva vannak?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28) #33253120 válasza koshmar (#27) üzenetére


#33253120
törölt tag

Debrecen buszpályaudvaron a négy bérletpénztárból kettőt kizárólag menetjegy vásárlásra lehet igénybe venni.

(#29) hcl válasza Dáin (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én buszozok melóba. Szoktunk lenne 2-5 fő a buszon. Ellenőr sehol.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Tudom, hogy sokan megfogtok kövezni érte, pláne ezen a fórumon... Nekem fenntartásaim vannak ezzel a digitalizálással kapcsolatban.
A netbankot, a Paypal-t és a Netflixet szigorúan linux alatt intézem.
Noha a Google kikerülhetetlen, de már így is sok mindent tud rólam a telefon. Nem adok meg a telefonomnak semmiféle bank adatot.
Nekem nem tetszik ez az irány. :(

(#31) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Témába vág, ha nincs mobil, vagy internet, nincs busz sem. [link]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) koshmar válasza Cyberpunk (#31) üzenetére


koshmar
őstag

A cikk jól írja, távolsági. Itt a helyi buszokon még mindig ingyen megy sok ember.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#33) Tamy válasza Cyberpunk (#31) üzenetére


Tamy
senior tag

Lemaradtam valamiről? Nem úgy volt, hogy a sofőr el van kordonozva, kvázi mintha nem is lenne ott, önvezető lenne a busz? Jegyet venni meg csak elővételben a pénztárban, vagy applikációval lehet. Akkor most már ismét lehet a sofőrnél is, ha bankkártyával tud fizetni az utas?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#34) Di Natale válasza Tamy (#33) üzenetére


Di Natale
aktív tag

OTP Simple alkalmazás.

(#35) Tamy válasza Di Natale (#34) üzenetére


Tamy
senior tag

Értem, de akkor nem a sofőrnél fizetsz bankkártyával. :F

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36) Di Natale válasza Tamy (#35) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A Volánbusznál nem lehet a sofőrnél fizetni. Főleg, hogy se kassza se terminál.

(#37) Tamy válasza Di Natale (#36) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, de a cikkben többször le van írva, hogy a sofőrnél fizetett bankkártyával. Ezért kérdeztem, hogy lemaradtam-e valamiről.

Pl.: "A buszokat ugyanis készpénzmentessé tették, a járatokon már csak bankkártyával lehet fizetni, vagy pedig előre, online kell megvásárolni a jegyet."
"Készítjük a pénzt, de a sofőr a fejét rázza: – Csak kártyával tud fizetni."
"Így marad a bankkártya, azzal fizetünk az asszony helyett."

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38) Cyberpunk válasza Tamy (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ezt én sem tudom, a járvány kirobbanása óta nem utaztam busszal. De elvileg nem nagy bűvészet lenne, csak egy terminál/kártyaleolvasó kell.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) Di Natale válasza Tamy (#37) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A Jászságban még nem találkoztam olyan sofőrrel akinél lehetett volna bármilyen módszerrel fizetni. Így sajnos kénytelen vagyok jegy nélkül utazni.

(#40) Tamy válasza Di Natale (#39) üzenetére


Tamy
senior tag

Én sem tudom elképzelni, még itt a nyugati országrészben sem, hogy a sofőrnél bankkártyával lehetne fizetni. Eddig nem is volt erről szó, meg akkor vissza kellene állítani az első ajtós felszállást, legalábbis azoknak, akik a sofőrnél vesznek jegyet. Akkor az egész intézkedés szinte értelmetlen volt. Ha a helyköziket nem is számolom, távolságiból is rengeteg van szerte az országban, az azért nagyobb (drágább) fejlesztés lenne. Mobilnet (wifi) is csak a távolsági buszok egy részében van, az, hogy ezek mennyire működnek megint egy más kérdés, de akkor még terminál is kellene. Ezért kérdeztem rögtön a cikk után is, hogy lemaradtam valami hatalmas fejlesztésről, amit nagy titokban véghezvittek, úgy, hogy sehol egy cikket nem olvastam erről? Kötve hiszem. Inkább az a cikk ferdít elég erősen.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#41) Tamy válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Tamy
senior tag

Az összes buszra azért nem kevés pénz, ráadásul biztosra veszem, hogy jócskán vannak olyan megállók, ahol adott szolgáltatónak térereje sincs. A kordonozás miatt is érdekes lenne. Ha megszüntetik, akkor minek vezették be? Ha meg hagyják, akkor felszállsz elöl, megveszed a jegyed, leszállsz, és középen visszaszállsz? Vagy a sofőr az első ajtóban, esetleg a busz előtt a szakadó esőben/süvítő szélben osztogatja a jegyet minden megállóban? Egyik sem túl életszerű.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42) #33253120 válasza Tamy (#37) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem ez régiófüggő. Egy ideig egyes regionális volán társaságok többet fejlesztettek, de pl Hajdú-bihar megyében biztosan nem lehet kártyázni.
Viszont szerintem a Volán megkapta a bevétel jelentést az előző időszakról. Péntek óta nincs olyan helyközi busz a viszonylatomon, ahol ne úgy indulna az utazás, hogy első ajtó nyit, jegy vagy bérlet mutat, középső ajtó nyit, felszállunk. Akinek nincs, az marad. Egy kis csoport akik a nem ellenőrzésre rágyúrva pár hétig ingyen utazgatott az először nyávogott egy keveset, majd amikor a sofőr elkezdte többszöri felszólítás után a rendőrséget hívni, majd gyalogolhatott haza, ami a kertek alatt kb 14 km.

(#43) koshmar válasza #33253120 (#42) üzenetére


koshmar
őstag

Itt is kezdik komolyabban venin, ahogy írtad, vagy jegyet/bérletet mutat, vagy marad..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.