Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Nagyon is hihetőnek tűnik maga a címbeli hír, főleg ha a SONYhoz hasonlóan más márkásabb nevek is adnak ki MediaTek-es készülékeket.

amit viszont nem értek a kínai chipsetekkel kapcsolatban, hogy több big.LITTLE proci is van, amiben minden mag A53. Van ennek értelme? A "big" szerepét az architektúra ismertetője szerint A57 kéne ellássa. Ha az órajel nem állandó, akkor van azon teljesítmény megtakarítás, hogy alacsonyabb frekvenciára maximalizált mag lát el egy feladatot, mintha egy ugyanilyen, de magasabb órajelet is elérni képes teszi azt?

WWFSMD?

(#2) DJosef


DJosef
őstag

Remélhetőleg a terjeszkedéssel olcsóbbak lesznek a készülékek is.

Forget about it

(#3) #86973952


#86973952
törölt tag

Igen optimista ez a cikk (jóslat), főleg az elmúlt 4 hónap eredményei után.

A középső kategóriában erősödhet, 410 -nél nagyobb versenytársakkal szemben. Aztán elveszik az energia. Főleg, hogy még nem jött elő felső kategóriás SoC -vel, és az X20 sem lesz nagy megváltás.

Huawei -t nem sorolnám EU-USA "bástyának", mivel nem egy nagy MTK felhasználó. A többinél pedig max. a Lenovo -t lehet kiemelni a nemzetközi piacon.

Szóval erősödés lehetséges, de kicsit optimistának érzem a cikket.

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Most végre összeszedték magukat és a többség se ódzkodik már az MTK hallatán :)

Finn the human

(#5) citkar


citkar
addikt

Ha megmarad a jó ár-érték aránya a SoC-oknak, akkor szerintem is terjeszkedni fognak.
Nem a legerősebb SOC-ot gyártják, de nem is az a legnagyobb piac, nem is hiányolom a 6752-nél erősebb SoC-oakt jelenleg, pedig hamarosan itt a 679x-es sorozat.
Nem igazán lehet rossz szót mondani a MediaTek chipjeire egy ideje.

(#6) batai15 válasza citkar (#5) üzenetére


batai15
félisten

kivéve driver és forrás kiadás

(#7) dchard válasza batai15 (#6) üzenetére


dchard
veterán

A QC vajon mennyire adja ki a drivereket meg a forrást?

Arról nem beszélve, hogy ez nem a chipset gyártó feladata, hanem a készülék gyártóé. Almát a körtével.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) vicze válasza #86973952 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Épp kinn a május, a trend egyértelmű, ha így marad 20%-os mínusz is összejöhet év végére akár.

@dchard: Igen azé. Jelenleg mind a két gyártó azonos mértékben adja ki. Az Android One készülékek miatt MTK-nak is ki kell és a Nexusok miatt Qualcommnak is szóval nincs jelenleg semmilyen különbség. Nyilván amúgy is kiadja a legtöbb gyártót csak ezeket hozom fel mert ezekben z esetekben "muszáj".

(#9) citkar válasza batai15 (#6) üzenetére


citkar
addikt

Hát ez valahogy dupla lett...

[ Szerkesztve ]

(#10) citkar válasza batai15 (#6) üzenetére


citkar
addikt

Mégis jönnek rá az újabb rendszerek, jól van így ahogy van.
Vagy magad gyártanál újabb rendszert hozzá? :D

(#11) Dare2Live válasza dchard (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

QCnál ami nekem szembejött ott mind nyilt volt. Üdítő kivétel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) #86973952 válasza vicze (#8) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tegnap néztem én is. Május nélkül sem volt fényes.

(#13) pengwin válasza vicze (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Ez még így is majdnem a duplája a 2013 első öt hónapjában elért bevételüknek. :P
Oké, hogy 2014-hez képest visszaesés, de 2015-re sokkal közelebb került a QCMM és az MTK a felső kategória alatt, és az MTK helyét meg gondolom most más "dzsunka" SoC gyártók foglalják el a teljesen alapszintű szegmensben (Allwinner, Rockchip...), ami eddig biztosan hozta az MTK-nak a bevételt. MTK most feljebb váltott (tudásban, árban), QCMM meg lejjebb, hogy megállítsa őket, így máris nagyobb a küzdelem.

MÁS:
Sikerült olyan tradicionális gyártókat megnyerni, mint a HTC és a Sony... Csak a kettő együtt se nagyon fér be lassan a top 10-be. :(
Pedig szép és minőségi készülékeket csinálnak, pont a héten voltam MM-ben, volt kirakva M9... hát az valami álomszép... nekem csak az S6 Edge volt hasonlóan lenyűgöző formájú...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) vicze válasza pengwin (#13) üzenetére


vicze
félisten

Nem más dzsunka hanem Qualcomm foglalja el a S410-zel, Allwinner, Rockchip nem gyárt telefonba való SoC-ot. A telefon alternatív SoC szegmens jelenleg 3 szereplős Qualcomm, MTK és Intel van. Vannak még a kisebbek mint Broadcom(mennyiségre kicsi), Spreadtrum és Leadcore, de jelenleg nem jelentősek. Az hogy az Exynos 1-1 kisebb szériához eljut ne nagyon tévesszen meg, nem tömegtermék.

MTK számaiban inkább az a lényeg, hogy az új termékvonalra nem nagyon találnak vevőket, mert nem versenyképesek a konkurenciával, csak speciális körülmények között, elveszik a lendület ami eddig megvolt 2 jól eltalált sorozattal.

Amúgy a felsőkategóriában max. Antutu pontszámban tud versenyezni mással nem.A X20-re még kisebb lesz a kereslet mint az X10-re, pont ott hiányzik a teljesítmény ezekből a SoC-ból ahol a felső kategóriában kell és az a GPU.

(#15) dchard válasza Dare2Live (#11) üzenetére


dchard
veterán

Megnéznék már egy ilyet. Vigyázz: a glue code + bináris driver nem egyenlő a nyílt driverrel. :) Visszatérve: én még nem láttam olyat, hogy a QC bármit is kiadott volna valódi nyílt forrású módon (ami a saját fejlesztése) és a GPL erre nem is kötelezi őket, de ha valaki tud ilyet mutatni, azt megköszönöm.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) vicze válasza dchard (#15) üzenetére


vicze
félisten

Driver forráskódod 1000%, hogy egyik se adott ki hülyék lennének. Binárisokat kiadják annyi.

(#17) pengwin válasza vicze (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Köszönöm a helyesbítést, tehát kb. az történik amit elképzeltem, csak nem gondoltam, hogy ennyire alacsony az S410 ára. Az egyéb egzotikus gyártók meg egyszerűen nem jutottak eszembe, tudom pont sikerült azt a kettőt felhozni, amik csak tablet SoC-t gyártanak.
Exynos vitán felül rétegtermék, nem véletlen, hogy a Samsungon kívül eddig is csak pár kisebb gyártó használta 1-1 szériához (Voyo, Meizu).
IGP ügyben nem értem, miért kell töketlenkedni (oké, nyilván költséghatékonyság), mivel szerintem egy csúcskategóriás Imagination vagy ARM IGP és négy erős mag simán elég lenne mindenre, felesleges a 8 vagy 10 mag, csak meg kell nézni, hogy PC-kben mióta van 4-8 mag/szál, és egy csomó program max. 1-2-t használ. Mobil vonalon van ami jelenleg tényleg profitál 8 CPU magból?

Üdv, pengwin

(#18) #86973952 válasza pengwin (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Meg az sem mindegy, hogy milyen költséghatékony megoldásban építik az adott gyártók az MTK -t. Sony -nál is ott az E4 és az E4g, főverzió ugrás szerintem felejtős. Laikusabb ember (aki meg tud különböztetni 2 SoC márkát), az meg "sz..razmtk" -zni fog.

Persze nyilván alacsonyabb árszegmensben nem ritka az ilyen. Viszont a legtöbb ember ez esetben annyit fog látni, hogy MTK = olcsó készülék. Csak végig kell nézni a fórumon a hozzászólásokat.

(#19) dchard válasza vicze (#16) üzenetére


dchard
veterán

Számomra ez eddig is nyilvánvaló volt, tekintve hogy fejlesztettem a QC és a Broadcom kommunikációs processzoraira is :) Pontosan tudom mekkora cumi az agyon hekkelt glue kódozott fosaikkal dolgozni. Itt mégis azt állították egyesek, hogy a QC kiadja a forráskódot, holott egy nagy frászt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.