Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Gratula.
Zárjuk ki a magyarokat.. :(

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) FRENK1988 válasza Zirowe (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

de mi a f@sznak? :W

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) 8zabi


8zabi
őstag

az ilyen dolgokra szoktam mondani, hogy szánalmas :W

éppen ezért ki sem híreztem volna, mert nem érdemlik meg, tudom, az apple sara, de mégis

(#4) dni válasza 8zabi (#3) üzenetére


dni
őstag

Elsősorban nem az Apple sara, (hiszen alkalmazások Podcastek már most is elérhetőek) hanem a gyík kiadók, jogszabályok és nem utolsó sorban az Artisjus.

(#5) 8zabi válasza dni (#4) üzenetére


8zabi
őstag

akkor elnézést az apple-től, és sok egyéb forrásból származó letöltést kívánok a hungarotonnak és társainak ;]

(#6) Zirowe válasza dni (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért a Hungaroton sara is vmilyen szinten, mert ha jól olvasom a cikket, itthon már egyik netes oldal sem létezik, ahol régen árulták őket..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Cathfaern válasza Zirowe (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De arról nem a hungaroton tehet, azokat az oldalakat nem ő működtette. Amúgy mindkét oldal drm-es, erősen korlátozott drm-eket árult, nem csoda, hogy tönkrementek... volt nem is olyan rég hír az egyikről itt

(#8) Zirowe válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom azon oldalakon kívül számtalan más lehetőség is lenne, nem?
Pl: saját oldalukról letölthetővé tenni, stb..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) dabadab válasza Zirowe (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolom azon oldalakon kívül számtalan más lehetőség is lenne, nem?"

Nincs nagyon, raadasul mindent, ami itthon van, ugyanugy szipolyozza az Artisjus, mint a mar megdoglott cegeket, merthat a "matricazas" nem csak a honi CD/DVD arusoknak tett be, de a zenearuhazaknak is.

DRM is theft

(#10) Zigur


Zigur
senior tag

Ha jól emlékszem valami horror pénzeket akart az Artisjus az Apple-től, 30%-ra emlékszem ami nem feltétlen pontos, de hasonló szám.
Ezen persze az Apple jól szórakozott és beintett, logikusan. Az Artisjusos majmokat sem értem, a nagy semmiért kapnának pénzt ha nem lennének túl mohók, igy meg semmit sem kapnak.

(#11) dabadab válasza Zigur (#10) üzenetére


dabadab
titán

A masik cikkben ott volt, hogy brutto hetven forintot vinne az Artisjus, ami a 0.99 USD-s arnak tenyleg kb. a 30%-a.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) Zirowe válasza dabadab (#11) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De pont hogy a netes zene értékesítéshez nem kéne, hogy legyen semmi köze az artisjusnak, hiszen itt pontosan ki lehet mutatni, hogy melyik előadónak melyik számát/albumát hány példányba adták el, és az üzemeltető egyenesen az előadónak fizet, nem pedig a hasraütős, kollektív jogvédőnek.

De persze az artisjus gondolom nem akar kimaradni a sápolásból, miközben ebben az esetben semmi létjogosultsága nem lenne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Cathfaern válasza Zirowe (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem kéne, de sajnos van. Nem véletlen, hogy semmilyen olyan cucc nem elérhető Magyarországon, aminek a jogvédettséghez köze van...

(#14) MichaelSD válasza Cathfaern (#13) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nézük a pozitív oldalról: ha van iTuneson akkor "máshol" is lesz.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyébként iTuneson van veszteségmentes anyag?

(#16) dabadab válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


dabadab
titán

Van.

DRM is theft

(#17) WonderCSabo válasza dabadab (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és vajon a Hungaroton cuccai felkerülnek veszteségmentesen (is)?

(#18) Erasmus válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Erasmus
őstag

szerintem egyébként nincs lossless formátum az ituneson, de nem értek hozzá...

ezt viszont egy olvasó linkelte: [link] a borító igényességét érdemes figyelni :)

(#19) qqcqqc válasza Erasmus (#18) üzenetére


qqcqqc
őstag

ez a lemez eredeti borítója :DD

(#20) mukibuci válasza qqcqqc (#19) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért a felső sarokból azt az árazócetlit igazán lekaparhatták volna, akár fotosoppal is :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21) dabadab válasza dabadab (#16) üzenetére


dabadab
titán

Helyesbítek: nincs.
:B

DRM is theft

(#22) qqcqqc válasza mukibuci (#20) üzenetére


qqcqqc
őstag

az nem árcetli.
ilyet könyvtári cd-n láttam. leltári jelzés :C

(#23) mukibuci válasza qqcqqc (#22) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az egy árcetli, csak nem az ár van rajta ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#24) WonderCSabo válasza Erasmus (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:C

Hmm, szomorú, hogy nincs lossless, én is így tudtam, de gondoltam rákérdezek. Legalább DRM free, elvileg. Vagy az se?

(#25) tothpb válasza Zigur (#10) üzenetére


tothpb
csendes tag

Bos, lehet, hogy egyszerűbb lenne mindenért minket hibáztatni, de ez téves infó. Az Apple soha nem kereste meg az Artisjust; a magyarországi szerzői jogi helyzet semmivel sem bonyolultabb és drágább, mint Európa más országaiban.

Ha az Applenek lenne szándéka az itteni indulásra, az Artisjus biztosan rugalmas feltételeket kínálna, ezért kezeskedem.

Üdv,

Tóth Péter Benjamin
Artisjus

Tóth Péter Benjamin

(#26) szabage válasza tothpb (#25) üzenetére


szabage
tag

Üdv!

A #12 kommenthez kapcsolódóan érdekelne a véleménye(d).(Az első részről persze.)

Valamint nem lehetne egy (ideiglenesen) alacsonyabb jogdíjjal fellendíteni a hazai digitális értékesítéseket?Mert lehet ugyan annyi a jogdíj, mint külföldön, de ott azért sokkal nagyobb "kultúrája" van ennek.

Egyébként elég szomorú, hogy a magyar műveket lassan csak a magyarok nem érik el...
...és azért érdekes, hogy valamiért csak nem jön ide az itunes ill. minden zenebolt becsődöl...

[ Szerkesztve ]

(#27) eziskamu


eziskamu
addikt

De legalább most kiderül(hetne), hogy a sok ősi zenekarból kik voltak TÉNYLEG világhírűek, és külföldön is kedveltek. :D

(#28) Narxis válasza szabage (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Remélem Tóth Péter Benjamin is válaszol majd, csak ha már felmerült a kérdés akkor leírom amit gondolok.

Szerintem egyszerűen nem éri meg zenét "árulni" se lemezes se digitális formában nálunk, annyira kicsi a piac. A legtöbben inkább rádiót hallgatnak vagy koncertre járnak. Gondoljunk arra hogy milyen sikeres pl. a Sziget fesztivál.

Én azt veszem észre magamon és a környezetemben is, hogy inkább rádiót hallgatnak az emberek. Nekem pl. az okostelefonomon van FM rádió és egy Shoutcast nevű internetes rádió gyűjtő program, asszem ez van Winampban is ami szintén telepítve van a számítógépemre, illetve ott az ingyenes RadioSure nagyon igényes jazz zeneadók vannak rajta, vagy a Chrome Radio Player stb. Egyszerűen nem lehet kifizetődő, másra nem tudok gondolni hazai viszonylatokban.

Most pl. havonta kapok a Mester Kiadótól egy zenei kiadványt, könyv, kártyák lefűzhető mappába és 2 híres zeneszerő CD-je jó minőségben, igényes kiadvány, bármikor le lehet mondani, az első csomag 990Ft volt, ezért voltam hajlandó megnézni, hogy milyen. Hasonló mint a Tudás Fája volt annak idején. Szóval ez az egy kivétel van, csak azért mert igényes, tetszik, klasszikus zene és havi 2400Ft 2 jó minőségű CD, könyvekkel de lehet lemondom, egyelőre hezitálok...

Thanos was right.

(#29) Cathfaern válasza Narxis (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nagyon sok zenét hallgatok, általában ha otthon a gép előtt ülök végig zene megy (napi 4-5-6 óra legalább), utazás közben is gyakran zenét hallgatok (napi fél - 1 óra). Nem szeretem a rádiókat, mivel általában mindig más stílushoz van kedvem, de akkor kb. egyfajta zenét szeretek hallgatni. Próbálkoztam netes rádiókkal, de egyszerűen nem jöttek be. Szóval de, eladhatók a zenék. Csak el kéne felejteni a DRM meg mindenféle korlátozós baromságokat. Ha valaki akarja úgyis kijátsza őket, viszont megkeseríti a "legális" felhasználók életét.

(#30) szabage válasza Narxis (#28) üzenetére


szabage
tag

Lehet igazad van, én úgy látom, hogy Magyarországon sok dolog van amit józan ésszel rögtön bukásra ítélnénk és mégis működik/viszik...reménykedjünk :)

(#31) Erasmus válasza WonderCSabo (#24) üzenetére


Erasmus
őstag

drm free (mp3) úgy általában van az ituneson, de hogy a hungaroton így adja-e vagy drm-mel, nem tudom

(#32) djculture válasza eziskamu (#27) üzenetére


djculture
félisten

Nem kérdés az omega,többiek sehol.Még mielőtt valaki nekem rontana nem vagyok oda a zenéjükért csak épp zenei körbe mozgok:)
Amúgy az új lemezek árai brutálisak nem csoda ha döglődik ez az egész.Az embereknek egy egy felkapott zenekar adott zenéje kell de nem ilyen áron és mire leárazzák már rég nem divat kutyának se kell úgy se.Előbb utóbb kitermeli magát az ingyenes zene is ahogyan már sokan felismerték.

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza djculture (#32) üzenetére


dabadab
titán

Meg gondolom sokat segit az is, hogy az Omega lemezei meg is jelentek Ny-Europaban, ellentetben pl. a Beatrice munkassagaval, ami itthon se.

DRM is theft

(#34) djculture válasza dabadab (#33) üzenetére


djculture
félisten

Ja japánba mai napig nagyon népszerűek a lemezeik.

(#35) dabadab válasza djculture (#34) üzenetére


dabadab
titán

Big in Japan :DDD

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.