Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55) beyruth82 válasza Tigerclaw (#52) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan ezt gondolom én is szinte szóról szóra :R
Valóban sehol soha nem volt kommunizmus de még szocializmus se szerintem mert mindenhol megrekedt a dolog a "proletárdiktatúra" állapotában(ami valójában egy párt diktatúrája volt az egész társadalom így a munkásosztaly felett is es nem a munkásosztály diktatúrája a burzsoázia felett ahogy azt marx elképzelte).A kizsákmányoló osztályok helyébe az állam lépett illetve az államot és pártot vezető ember(ek) akiket valóban személyi kultusz övezett.Az hogy mennyire megvalósítható egy valódi kommunista rendszer nem tudom az izraeli kibucok anno a 60-70-es években szinte tökéletes kommunista kolóniák voltak és működtek terror,éhezés és párt nélkül is 1-2 évtizedig amíg lecsengett a háború utani nagy balos fordulat és újra megerősödtek a jobboldali és nacionalista erők a 80-as evektől.Abban viszont biztos vagyok hogy terroral nem lehet jobb világot teremteni ezert sem vagyok már radikális baloldali(kommunista) mert nem hiszek már abban hogy a proletárdiktatúrát egy harmónikus kommunista tásadalom követheti ahol az állam elhal megszűnik a központi hatalom és az emberek szabad társulásán alapuló szabad rendszer épülhet ahol mindenki boldog és senki nem szenved semmiben szükséget.A gyakorlat is ezt igazolta. Régen komolyan hittem ebben.Viszont abban sem hiszek hogy a kapitalista látszatdemokráciák ahol 4 évente elmehetsz megszavazni hogy melyik párt szolgálja ki a tőkés érdekeket a gyógyír mindenre.Talán a kettőt kéne ötvözni valahogy.Na zártam az offot :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.