Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Jessz, gyilkolják egymás a vásárlók pénzén.

(#2) Probber


Probber
őstag

Ezek az utcán is összeverekednének. :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ezaz, pereljék f*ossá, megérdemli.

(#4) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Furcsa, hogy a HTC gyártja az Apple telóját és mégis itt pereskednek... :U
Ez csak reklámfogás sztm... :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5) Goose-T válasza Des1gnR (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

A Foxconn gyártja az iPhone-t.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) gabor85 válasza Goose-T (#5) üzenetére


gabor85
őstag

meg a samsung is, nem?

(#7) HardRic


HardRic
addikt

Most kinek szurkoljak? HTC készülékem van, és imádom. Egyszer lesz iPhone-om, azt is imádni fogom.
A két nagy kedvenc szapulja egymást. Juhhéj!

(#8) moonman


moonman
titán

ez a videó pedig gondolom a "mindentazappletaláltki" hüjegyerekeknek szól.

(#9) #24737024 válasza moonman (#8) üzenetére


#24737024
törölt tag

ez a videó pedig gondolom a "mindentazappletaláltki" hüjegyerekeknek szól.

Marketingvideó => ritkán hiteles

Az "amin-alma-logo-van-az-elvbol-szar" mentalitás ugyanannyira buta, mint a "mindent-az-apple-talalt-ki-csak-ok-a-kiralyok" :U Nem tudom miért kell mindent ilyen fekete-fehéren szemlélni? :U

[ Szerkesztve ]

(#10) moonman válasza #24737024 (#9) üzenetére


moonman
titán

"ritkán hiteles"

igen, gondolom meghamisították a történelmet és az öreg motorosok memóriáját is átírták. :D nekem sem volt iPaq-em 2001-ben meg Wizard-om 2005-ben, csak úgy emlékszem. :D

nem mondtam, hogy minden szar, amin alma logó van, de a HTC sem véletlenül készített egy ilyen visszatekintést...

[ Szerkesztve ]

(#11) alamuszi válasza Des1gnR (#4) üzenetére


alamuszi
senior tag

A rossz hírem számodra, hogy nem. Ugyanis az igaz, hogy az apple nem gyártó, de a HTC pedig az. És az Apple,nek szerencsére nem gyárt semmit.
Az apple termékeket távolkeleten a Hon Hai Precision Industry Company Ltd. gyártja, melynek egy márkája/gyára a foxconn is.

Amúgy nem műbalhé, pereljék csak, még egy kettő nagyágyú csatlakozik, és az apple szépen behúzza fülét farkát, sztív dzsobsz, meg menjen a phenomenal fenébe,

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#12) Des1gnR válasza alamuszi (#11) üzenetére


Des1gnR
őstag

Basszus elolvastam amit írtál és nem tudtam összerakni a képet...elkezdtem olvasgatni, hogy miért ne a HTC gyártaná a nexus one-t amikor megláttam egymás mellé téve az iphone-t és a nexust...na ott összeállt a kép....
Nem tudom, hogy kavarhattam bele a nexust, de teljesen az jutott az eszembe az epülről.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#13) alamuszi válasza #24737024 (#9) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na ja, pedig apple fanból, aki ilyen mentalitással rendelkezik, sokkal több van.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#14) Sanyix válasza #24737024 (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

szerintem senki sincs így, mindig elolvasság mit tud az apple cucc, és ezt egy már rég megjelent készülékkel összehasonlítva szűrik le, hogy az iAktuális szar. Ellenben az apple fanokkal :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) Xero


Xero
nagyúr

Perel itt mindenki mindenkit... így volt ez mindíg és így is marad!

[ Szerkesztve ]

(#16) Xero válasza moonman (#8) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez az idézet meg neked szól:
"The term PDA was first used on January 7, 1992, by Apple Computer CEO John Sculley at the Consumer Electronics Show in Las Vegas, Nevada, referring to the Apple Newton."
:DD

(#17) alamuszi válasza Xero (#16) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ja ez az a cucc amit a kutya sem vett meg, mert konkrétan, semmire nem lehetett használni akkor sem, de most sem. Értem, na jó hogy felfedezték a semmit. Ez olyan, mint a magyar apple árak, baromira vannak, nem is alacsonyak szolgáltatás meg nuku. ez a newton is ilyen volt nem? :)

(#15) Xero
Csak azt ne felejtsd el, hogy az apple kezdte a mókát, bár ezt TALÁN :D nem ők fedezték fel, bár ki tudja, lehet, hogy sztív dzsobsz már ott volt az amerikai alkotmány megalkotásánál is, ki tudja, a Newton után bármi lehet :DD

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#18) Lenry


Lenry
félisten

Részesedése (a HTC-é) az okostelefonok piacán 4,8 százalék, míg az Apple 16,1 százalékos piacrészt mondhat magáénak.

ezt meg hogy?
a HTC a tizenx év alatt, sokszáz típussal alig 5%, míg az Apple a tul.képpen 1 féle telefonjával 16%? :F :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) #24737024 válasza Lenry (#18) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nem mindig a mennyiség a nyerő. A túl sok típus összezavarhatja a vásárlót, azt sem tudja melyik melyik. Az Apple egy telefont gyárt, amiről kvázi mindenki tudja, mi fán terem. :U

(#20) #24737024 válasza Sanyix (#14) üzenetére


#24737024
törölt tag

szerintem senki sincs így, mindig elolvasság mit tud az apple cucc, és ezt egy már rég megjelent készülékkel összehasonlítva szűrik le, hogy az iAktuális szar. Ellenben az apple fanokkal

Én ennek a józan összehasonlításnak, amit jóhiszeműen feltételezel, többnyire az ellenkezőjét tapasztalom. Sokszor azok szakértenek az Apple termékeiről, akik Mac-et vagy iPhone-t csak messziről láttak, vagy esetleg hallották, hogy a szomszédnéni unokájának van. Általában ők azok, akik fennhangon hirdetik az igét kukacos almáról és hasonló sületlenségekről.

Ugyanakkor még az Apple termékeivel többé-kevésbé tisztában levők is többnyire figyelmen kívül hagyják, hogy egy IT termék nem csak hardver, hanem szoftver is, a felhasználói élményt a kettő együtt adja. Talán az Apple nem kínálja a legjobb "mindent bele" temékeket, azonban szerintem megtalálja azt az egyensúlyt, ami kellemessé teszi a felhasználói élményt, és az eladások is ezt bizonyítják. Nem állítom, hogy minden termékük minden téren felveszi a versenyt a konkurenciával, azonban ez az "Apple-csupa-használhatatlan-kacatot-gyárt" hittétel több mint nevetséges, főleg, hogy többnyire a helyzetismeret teljes hiányáról tanúskodik.

Ha már az Apple a téma, ezt is megemlítem: örökös vesszőparipa egyesek számára a cég termékeinek ára. Teljes tévedésben van az, aki csak a hardver árát nézi! Vajon a Mac OS X-et ingyen fejlesztik a mérnökök? Nagyságrendekkel költségesebb egy operációs rendszert házon belül fejleszteni, mint azt egy harmadik féltől licenszelni (akkor is, ha az Apple sem nulláról fejlesztette a rendszert). Ezt eddig szinte senki nem vette figyelembe itt a fórumon, de általában máshol sem. (Persze ez nem zárja ki azt, hogy az Apple szép kis árréssel dolgozik, de hát a Dell vagy a HP sem szeretetszolgálat).

(#21) moonman válasza #24737024 (#19) üzenetére


moonman
titán

múlt hónapban viszont már több Androidos készüléket adtak el, mint iPhone-t, úgy látszik, kezd unalmassá válni.

(#22) #24737024 válasza moonman (#21) üzenetére


#24737024
törölt tag

Elképzelhető, hogy igen. De hamarosan érkezik majd a 4. generációs iPhone, gondolom akkor majd ismét átrendeződnek az eladási arányok. :U

(#23) alamuszi válasza #24737024 (#22) üzenetére


alamuszi
senior tag

Legalábbis amerikában igen, európában, ázsiában legalább fél év.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#24) BaLee válasza Lenry (#18) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű.

Ámedikában egy Apple logóval a sz*rt is el lehet adni sok embernek (most itt nem az Iphone-t sz*roztam le...). Az okostelefonok piaca meg az utóbbi 1-2 évben kezd egyre inkább kiszélesedni, jelentkeznek olyan igények amik esetleg 2 éve még nem.

Bár azt nem állítom, hogy ez az arány megfordul, de közelíteni fog egymáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#25) #24737024 válasza BaLee (#24) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ámedikában egy Apple logóval a sz*rt is el lehet adni sok embernek

Ha ez így is lenne, abban az Apple-nek sok munkája van, hogy ekkora branddé válhatott. Miért van az, hogy mások a legjobb termékeiket is nehezen tudják eladni? :U

(#26) moonman válasza #24737024 (#25) üzenetére


moonman
titán

most mondjam azt, hogy a vásárlók átlag értelmi színvonala a béka seggel alatt van, és leginkább a "cool" faktor alapján döntenek és nem a funkcionalitást nézik?

egyébként nem tudom, honnan veszed, hogy mások "nehezen" adják el a legjobb termékeiket, ne csináljunk már úgy, mintha az Apple lenne az egyedüli sikeres cég a világon. azért mintha a HTC-nek se menne olyan szarul, nem is beszélve a leg "uncool"-abb cégről, a Microsoftról...

[ Szerkesztve ]

(#27) #24737024 válasza moonman (#26) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ez a cool-uncool dolog normális embernél nem igen kéne számítson. Sem Apple, sem más terméket nem azért vettem, hogy majd jobban tudjak csajozni. Nem mondom, vannak ilyen emberek, de nemcsak az Apple vásárlói között. Gondolom szerinted a Nexus One-t csupa magasan képzett üzletember és egyetemi professzor vásárolja, még véletlenül sem ugyanazok a 20 éves suhancok, akik az iPhone-t. Hagyjuk már az ilyesmit. A terméket termékként értékeljük, és ne költsünk mellé téveszmerendszert.

(#28) moonman válasza #24737024 (#27) üzenetére


moonman
titán

persze, hogy nem kéne, csak az emberek többsége nem tartozik a racionálisan gondolkodók közé. gondolod, nem lenne már 3 éve iPhone-om, ha nem kifejezetten azért vettem volna, hogy "pocket pc"-m legyen? dehogynem, és még így is sokat gondolkodtam rajta a 3Gs megjelenésekor. (gondolom ezen is látszik, hogy én sem utálatból döntök, ahogy itt sokan hiszik.)

Nexus One-ból egyelőre siralmasan keveset adtak el, Desire hónapokkal később indult és már lenyomta, szóval ez pont nem jó példa, de nem tudom, miért, van bennem egy olyan érzés, hogy iPhone-t több "hozzánemértő" vesz, mint Andoidos készüléket.

(#29) alamuszi válasza Lenry (#18) üzenetére


alamuszi
senior tag

A Válasz USA, röviden.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#30) Gordiann válasza #24737024 (#9) üzenetére


Gordiann
őstag

:K

(#31) Avicularia válasza moonman (#26) üzenetére


Avicularia
veterán

Jaja,hányszor is fogyott el a teljes készlet az usában HD2-ből?
Biztos nem veszik :)

(#32) #24737024 válasza moonman (#28) üzenetére


#24737024
törölt tag

nem tudom, miért, van bennem egy olyan érzés, hogy iPhone-t több "hozzánemértő" vesz, mint Andoidos készüléket

Nem tudom ez mennyire igaz, de egyelőre az iPhone könnyebben kezelhető az általam próbált Androidos készülékek többségénél. A különböző termékeket vásárló emberek többsége, hacsak nem professzionális célra szánt termékről van szó, pedig "hozzánemértő", és többnyire nem is szeretnének azzá válni, sokan a használati utasítást is lusták elolvasni. Én sem mondhatom, hogy értek a mosógéphez, azon túl, hogy be tudom állítani a nekem megfelelő programot. Ezért a könnyű és intuitív kezelhetőség elsődleges szempont kell legyen, és normális esetben az is.

[ Szerkesztve ]

(#33) moonman válasza #24737024 (#32) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy könnyebben kezelhető (mondjuk erről egy másik, Google-ről szóló topicban kifejtettük, hogy a "buta, mint a faék" is szinonímája lehet), de arra is kíváncsi lennék, hogy az iPhone tulajok a készülék tudásának hány százalékát használják ki, és ugyanez a szám mennnyi az Android, WM platformot kedvelőknél. ugye ismerjük a történetet, amikor segghüje főnökünk megveszi cégre a legdurvább kommunikátort, aztán egy sms-t nem tud elküldeni segítség nélkül... :)

[ Szerkesztve ]

(#34) #24737024 válasza moonman (#33) üzenetére


#24737024
törölt tag

kíváncsi lennék, hogy az iPhone tulajok a készülék tudásának hány százalékát használják ki

Fogalmam sincs :U Gondolom sokan nem használják ki, mint ahogy egy Core i7-es gépet is kevesen használnak ki, sokan csak megveszik, mert megtehetik. Nekem is van ismerősöm, aki egy 2000 eurós gépen jóformán csak internetezik. Ez a jóléti társadalom zsigeri pazarlásának következménye. Ezzel szerintem nem érdemes foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#35) alamuszi válasza #24737024 (#25) üzenetére


alamuszi
senior tag

"Ha ez így is lenne, abban az Apple-nek sok munkája van, hogy ekkora branddé válhatott. Miért van az, hogy mások a legjobb termékeiket is nehezen tudják eladni? :U"

mondjuk Magyarországon? Mert itt nem igaz, amit fent írtál, de a világ 90 %-ra sem, de gondolom, ez nem baj?

(#27) aronvirginas

"Hagyjuk már az ilyesmit. A terméket termékként értékeljük, és ne költsünk mellé téveszmerendszert."

ha ez így lenne, akkor az Apple itthon nagyon, de nagyon kevés ember venné, meg, szóval kizárásos, alapon marad a hype.

(#32) aronvirginas

Ez mindaddig igaz is, amíg normális, és elfogadható áron adnak valamit, nem pedig beleszámolva a hype, és sztív dzsobsz egy mondókájánál, minden szavár egy szó / $ árban mérnek, és ezt bele is építik minden apple termék árába, szerintem. Amúgy, ha a Spica típusú készülékek 50 - 60 ezer Ft-os áron maradnak tartósan, akkor amerikán kívül, az apple termékek csak ismét agyonárazott termékek lesznek.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#36) Xero válasza alamuszi (#17) üzenetére


Xero
nagyúr

Tájékozatlan vagy... nem is kicsit. :K
De sebaj kell az udvari bolond is mindenhova! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.